I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Japao Joe »

Co já vím tak se modré odrazky dávají do míst kde hrozí rychlejší promrznutí (mosty ...).
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Svatosp »

Vazeni, musim vam potvrdit, ze situaci po akci "preznaceni na tripruh" je katastrofictejsi, nez kdo mohl ocekavat, po následujících víkendech mohu z praticke zkusenosti rici, ze prumerna cekaci doma se zvýšila na dvojnasobek a cini cca 1 hodinu. Je to zpusobena presne tim faktem, ze dřív se vozidla seskládala do pomalého pohybu, kdezto ted dochazi na mistech slouceni pruhu k brutal zaseku, který se kumuluje a v konecnem souctu + chovani ceskych ridicu, dochazi k hrozne kolone. Proto touto trasou radeji v patek odpoledne nejezdete.
Další fakt je ten, ze pro slozky záchranného systemu je takova kolona prujezdna pouze za predpokladu jizdy v protismeru, coz je riziko jak blazen!
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od KH »

Japao Joe píše:Co já vím tak se modré odrazky dávají do míst kde hrozí rychlejší promrznutí (mosty ...).
Tyhle mají normální oranžové odrazky + ty LEDky...


Svatosp:
Přijde mi, že nejhorší to je před Benešovem. Ty ostatní sloučení tolik problému nedělají.
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

to Svatosp:
v pátek jsem tam jel a v 18:28 jsem dojel do kolony v odbočky Mrač. Do zúžení před Benešovem byly v koloně 2 uvařený auta.V úžení jsem byl 19:01 na začátku Benešova 19:05 na křižovatce s ulicí U Stadionu v 9:12 (tam nějaký chytrák odbočoval doleva) křižovatka Křižíkova jsem byl 19:16.
takže si to shrňme 2.3km místo 2min 31min a pak 4.4km místo 4min 15min

mi to nepřijde o nic horší než kolony co se tam děly loni/předloni(rekord v čekání mám hodinu a čtvrt) a pomatuji i kolony co začínaly ještě před odbočkou na Mrač

osobně jsem od téhle změny(Mrač-Benešov) nic nečekal a nic se tam taky nezměnilo
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Michal R »

to Matyyy & SvatosP:

Máte pravdu v tom, že když je zde intenzita dopravy na maximu (jako třeba v ten pátek), tak žádné rozšíření na tří pruh nemůže dopravu pobrat a ucpe se jako za starých dobrých časů... o tom žádná.

Faktem ale je, že když začne doprava houstnout, tak na nějaký čas třípruh pomáhá a silnici je průjezdnější, je šance na předjetí. Nicméně jak příjde dopravní špička, je konec, a čeká se.
Navíc - a to by mě zajímalo, jestli to nejde oficiálně zjistit i na počtu nehod - se zjevně míň nebezpečně předjíždí. Takže nesouhlas s vámi v tom, že se nic nezměnilo.

Na to, aby doprava byla plynulá či alespoň soustavných kolon, bylo by zapotřebí uspořádání v profilu 2+2 a vykřížení pouze MÚK. V tomto kraji to znají jako dálnice D3 v západním tahu, která řeší jak Benešov, tak i Sibiř a také D1 Modletice - Mirošovice. Smutnou skutečností je pak to, že od přípravy dálnice D3 letos uplyne 64 let.... :? ;)
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Svatosp »

Argument o bezpepecnejsim predjizdeni moc neberu na tomto useku, který je prehledny a siroka silnice, tam srazek z predjizdeni bylo minimum a vždycky bylo dost mista uhnout. Spise slo to ze, ze vozidlo prejelo do protismeru, kde se srazilo s protijedoucim, a to je za současného stavu ještě horsi. Jednak jsou vozidla blizko sebe a jednak mají vyssi rychlost, dále jsou tam kolizni mista pri zuzeni do 1 pruhu a nedejboze, kdyz se vytvori ta kolona a pak v tech 110Km/hod, co se realne jezdi v levym pruhu, to je fakt o hubu to ubrzdit.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Houdini »

Třípruh velmi pomohl předjíždějícím, co jedou v pátek odpoledne směrem ku Praze. (Abych se zastal i utlačované menšiny.)
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mike »

jsem rád za potvrzení stavu a doufám, že se toho na I/11 opravdu nedožiji :ok:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od MickeyMouse »

Jel jsem tudy v sobotu brzy ráno, kdy směrem na jih byla doprava intenzivní celou cestu od ČB do Prahy, směrem na sever provoz téměř nebyl. Na 2+1 jsem ale žádný kolaps nevnímal, jelo se v obou směrech velmi plynule.
Myslím, že se 2+1 na I/3 nedá posuzovat podle stavu ve špičkách. Jsou někdy tak intenzivní, že mám obavu, aby jednou nekolabovala i D3.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mts »

Ty vikendove kolapsy se odehravaji většinou v patek odpoledne/vecer a sobotu dopoledne směr ČB a pak nedele odpoledne směr Praha. V sobotu dopoledne se to zacne většinou vrstvit kolem 10 hodiny, když se Prazaci vychrapou, dojedou na I/3 a po predjizdecich závodech se zarazi před Benesovem...
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Jan Petzold »

Já měl tedy možnost vyzkoušet jen v běžný pracovní den několikrát - oba směry (nebyl to pátek) a jízda byla nepoměrně pohodovější než dříve. Méně nervózních lepičů na zadek, celkově klidnější dojem z jízdy při tachometrových cca 100 a i nějaké to předjetí mi vyšlo.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mapman »

Já se připojuju k těm, co si nové uspořádání pochvalují. Dle mého se jízda mimo páteční a nedělní špičky výrazně zklidnila, je více míst kde se dá bezpečně předjíždět (občas jezdím i s menším autem se slabým motorem a pak to velmi ocením) a díky střídání si člověk umí tu chvilku počkat a nemusí se nervózně vléct v nekonečné koloně.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mike »

mts píše:...
vrstvit kolem 10 hodiny, když se Prazaci vychrapou, dojedou
...
copak ?
blbě ses učil a teď už vstáváš v 5:30 i když nemusíš?
za to ale v Praze nemůžem 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mts »

To mike: klid, vím o čem mluvím. Jsem jeden z těch kterej se vychrape a pak tam zůstane taky viset...
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mts »

Jen si tam nacvaknu na tempomatu 100 a kolem mě lítají závodníci. A pak v ty zácpě stojí 10 metru přede mnou...
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

včera večer opět kolem půl 7 kolona začínala na konci rovinky za Mračí, a končila na křižovatce U Stadionu, i kolem Benešova se několikrát stálo. Zákaz odbočování doleva nebo odbočovací pruh by té křižovatce fakt pomohl.
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od KH »

Tak proběhl další upgrade. V úseku od Mrače před Benešov vyrostly mezi dvojtou čárou balisety. Kdo tohle vymýšlí... Řidiči vozidel IZS z toho budou mít určitě radost.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Bobek »

Ale Mlho...
Království a půl princezny za 511.
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

KH píše:Řidiči vozidel IZS z toho budou mít určitě radost.
Potkal jsem tam dneska sanitku od Benešova směrem Prahu. Takže v jednom pruhu. Kolona jela 60 a sanitka házela myšky mezi balisetama a protisměrem, od zatáčky(za sjezdem na Mrač) jela sanitka 60 s davem až na konec balisetů.
Zajímalo by mě jak pojede v pátek odpoledne hasičská "tatra" z Mrače na Benešov.
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Sch »

Hasičská Tatra to vezme přes ty balisety. :)
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Moucha »

Já mohu připojit pouze zkušenosti z pondělích ran a pátečního odpoledne ve 14:00.

Musím si potvrdit to, že změny vůbec nepomohli. Možná je víc úseku k předjetí, ale ve špičce to znamená akorát to, že ty rychlejší jedou za sebou nalepený vlevo, pravý jízdní pruh je poloprázdný a pak se ty rychlejší nestíhají vracet zpátky. Nebo jen dojedeme kolonu, která už tam stojí a která se jen posunula. Nově se mi v pátek podařilo stát i v tom novém dvoupruhu směr ČB za MUK Čtyřkoly.

Pátek, směr ČB.. Také si myslím, že by tomu nejvíce pomohlo zákaz odbočení vlevo na minimálně dvou křižovatkách v Benešově. Mají tam tuším dvě MUK a stejně jedou až na tu poslední křižovatku a zastaví celou tu páteční kolonu za sebou. Kdyby tam byl aspoň nějaký prostor to auto objet. (To samé se děje v odbočce do Planý u ČB) Jakmile tohle projedete, jede se většinou těch 80 až do Olbramovic, kde se začíná stát tak 100m za odbočkou na Čapí hnízdo. Minulý rok dělali nový povrch okolo Benešova a v jednu chvíli na té křižovatce ten zákaz odbočení byl a nikdy jsem to v pátek odpoledne neprojel z Prahy lépe..

No a teď tam dodělali ty balisety, celkem zajímavá změna hlavně asi pro IZS.

V minulých týdnech něco dělali na kopci do Benešova směr Praha, byl zavřený jeden stoupací pruh a kupodivu tam žádné kolony kvůli zipu v pondělí ráno nebyli.. Jestli tu není něco k zamyšlení. Ale chápu, že se nebude měnit značení kvůli zácpě, která tam je asi jeden den v týdnu nebo instalovat nějaké dynamické řízení pruhů kvůli 2h v ranní špičce..

Intenzita D3.. Její problém je, že v Praze nemá pořádný přípoj. Představuju si situaci, že po D3 dojedu k Pražskému okruhu a budu se muset rozhodnout, jestli do Prahy vjet po zacpaný D1 nebo na přetíženou Vesteckou spojku. Z opačnýho směru si budou možná ucpané některé sjezdy na Benešovsku.. Ale to je OT.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Svatosp »

Bohuzel dopravni zmeny u nas navrhuji diletanti. To je znama věc, ze pomalejsi ale kontinualni dopravni proud je rychlejsi nez to ohulit na max a pak STOP kolona. V Rakousku uz na to prisli. :o
Pokud tady chteji zvýšit bezpečnost při predjizdeni, tak jedine dat místo tech balisetu betonova svodidla a udelat promenlive dopravni znaceni, které by v tech exponovanych hodinách ridilo inteligentne dopravu + zakazy odboceni na krizovatkach.
Pak reknu, ze to pomuze a je to inteligentni reseni hodne 21.stoleti,. Ale to co tady udelali, je zoufalost a ukazuje to pouze na uroven nasich lidi kolem dopravni infrastruktury.
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Jan Petzold »

Mně se nové řešení líbí. Přineslo zlepšení v cca 150 hodinách v týdnu a v těch zbývajících 18 hodinách z týdne stav nijak zásadně nezhoršilo... Z Rakouska by se mi u nás líbilo leda povolených 100 km/h mimo obec jinak prosím fakt NIC !
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mapman »

Jan Petzold píše:Mně se nové řešení líbí. Přineslo zlepšení v cca 150 hodinách v týdnu a v těch zbývajících 18 hodinách z týdne stav nijak zásadně nezhoršilo... Z Rakouska by se mi u nás líbilo leda povolených 100 km/h mimo obec jinak prosím fakt NIC !
Souhlasím do puntíku!

Ta změna se nedělala kvůli špičkám v pátek, neděli a pondělí, ale kvůli běžnému provozu...
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mts »

Ta změna se nedělala kvůli špičkám v pátek, sobotu, neděli a pondělí ale kvůli běžnému provozu v úterý, ve středu a ve čtvrtek... :lol:
Odpovědět

Zpět na „I/3“