I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Michal R »

Tak koukám, že je nespokojenců víc, než bych myslel.

Já tuhle trasu jezdím cca šestnáct let, zpravidla dvakrát týdně, a někdy i víc. Raději ani nechci počítat, kolikrát jsem tu už asi tak jel. Všechna hodnocení jsou z principu vždy subjektivní, ale na základních faktech se snad shodneme.

- dálnice D3 ještě dlouho nebude (a že si mi to nepíše lehce...)
- dopravní relace má sice alternativu D4/SPMV20 - ale to taky není zrovna hitparáda
- zaplaťpánbůh že už nikdo nevytahuje na světlo boží nesmysly typu rozšíření I/3 na čtyřpruh či snad nějakou odrůdu Promyky
- do doby, než se otevře dálnice mezi SOKP a Meznem (stávající D3) je vcelku nezbytné se poprat se stávající dopravou. V gesci to má ŘSD a zvolená opatření jsou vždy kompromisem možného (legislativa, dopravní řešení, finance, atp.)
- byl bych vcelku opatrnější s tím tvrdit (to Svatosp!!) že je to parta diletantů. Nikdo nechce primárně zakrývat něčí či systémové chyby, ale takhle generelně odsoudit všechny jedním šmahem.... to je minimálně unfair
- historicky větší škudci jsou neschopní / všehoschopní politici odpovědní za resort. A jak už jsem tu psal, naštěstí už nátlakové "neziskovky" zaměřené na dopravu už nejsou tolik IN, trochu jsme vylepšili legislativu, generační obměna rádobyEKOprudičů moc neproběhla a ti staří zestárli. Nedávno jsem osobně viděl jednoho velmi hlasitého bojovníka proti dálnicím s rodinkou a novým passatem...
- chystá se obchvat Olbramovic, třebas i ta levá odbočení u Benešova zmizí, ba dokonce snad i stoupací pruhy za Miličínem (ve směru z jihu) nebo tunel kolem Konopiště
- ale i kdyby by se všechno výše uvedené povedlo zrealizovat, nebude to stíhat páteční špičky, kolony osmažených Čechů vracejících se z Chorvatska a spousty dalších typických časů dopravních zácp. Protože jediné řešení je dálnice.

Takže nefrflejte, buďte rádi za trochu více bezpečí díky vymístění úrovňového křížení, lepších míst na předjetí. Kdo nic nedělá, nic nezkazí

P.S. ty balisety jsou fakt kravina 8-)
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Sch »

Proměnné omezení rychlosti, ve špicce 80 a radar, mimo špičku bez měření, ony by to úřednice stejně nestíhali a při 80ce budou šťavnatější pokuty :-).
Tím by se pomohlo té pomalu jedoucí souvislé koloně a ne hurá 120 a pak 5.
A teď mě kamenujte.
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od ku8a »

Dále jak se bude stavět D3 k hranicím, hlavně obchvat ČB, začne ubírat část dopravy do Rakouska dálnici D4 a možná i I/38
D3 nad zlato
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od MickeyMouse »

ku8a píše:Dále jak se bude stavět D3 k hranicím, hlavně obchvat ČB, začne ubírat část dopravy do Rakouska dálnici D4 a možná i I/38
A protože asi dřív než středočeská D3 bude stát 511 na D0, jihočeská D3 a rakouská S10, bude ta středočeská I/3 posledním úsekem na trase Linec Drážďany, na kterém nebude dálnice nebo 4pruhová SMV. To tam bude teprve veselo!
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

potkal jsem v 2pruhu s balisetama sanitku a vešla se prostředkem. Taky jsem otestoval že v jednopruhu s balisetama se dá předjet bagr. A zahlíd jsem první uraženej :)

to sch a co ta pomalu jedoucí kolona udělá s odbočujícím autem doleva do Benešova?
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od KH »

Všimli jste si, že za Mračí směr Benešov jsou místy směrové sloupky obráceně? Tj. vpravo s bílou a vlevo s oranžovou odrazkou?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Lenny »

Na webu ŘSD se objevila tisková zpráva, že MÚK Čtyřkoly byla zprovozněna 2. 6. 2017. V letáku se přitom psalo, že je v provozu od 8. 12. 2016. Jak to bylo ve skutečnosti?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Majkii »

Přes zimu už byly otevřeny všechny větve, ale teď na jaře se ještě nějaké práce dodělávaly. Co přesně, to nevím.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od AUTOsro »

Ve špičce jsem tudy sice ještě nejel, ale mimo špičku je to zlepšení, byť by šlo pár věcí udělat lépe (třeba ten připojovací pruh na křižovatce s ulicí Červené Vršky mohl rovnou přecházet do uspořádání 2+1, občas špatné značení). Daleko lépe se předjíždí "brzdy provozu", z mojí zkušenosti není pravda, že by tam dřív bylo předjíždění v pohodě, kvůli intenzitě provozu se tam totiž do protisměru přejet moc často nedalo. Celkově jsem rád, že se to realizovalo.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mapman »

AUTOsro píše:...třeba ten připojovací pruh na křižovatce s ulicí Červené Vršky mohl rovnou přecházet do uspořádání 2+1...
Tohle v projektu bylo a musí se dodělat, takže očekávám, že se to tam v příštích týdnech objeví...
jendelin.i
Příspěvky: 65
Registrován: 15.10.2009 20:07:00

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od jendelin.i »

Já jsem jel v pá 2.6. na jih a v ne 4.6. na sever. Subjektivně mi přišel provoz méně plynulý v úseku Mezno - Mrač, v úseku Mrač - Mirošovice nepatrně lepší: v jednopruhu plynule jedoucí kolona, ve dvoupruhu rozvolnění ale na konci dvojkolona se zipem "po česku" :-) Nutno podotknout, že v tu dobu jezdilo málo náklaďáků.
Můj dojem tedy je, že střídavý 3pruh ani ve víkendové špičce neuškodí a ve všední den, když je méně vozidel celkem, ale větší podíl náklaďáků, může pomoci.
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od MickeyMouse »

Konecne jsem mel moznost si to dnes projet. Dopoledne smer Praha, navecer smer Benesov.
1) Kdo tu zehral na zelene patniky/balisety mezi delicimi carami, ze budou prekazet vozidlum IZS, asi tam zatim nejel. Balisety jsou od sebe cca 50 m. V pripade kolony nijak nemuzou prekazet.
2) Provoz byl velmi plynuly v obou smerech. Az me prekvapilo, jak vsichni jeli sporadane vpravo a dalo se krasne predjizdet uz v 110 na tachometru.
3) Opravdu velmi chybi tabule informujici o zmene v usporadani jizdnich pruhu vlevo po smeru jizdy na koncich dvojpruhu.
4) Balisety zda se maji docela velkou umrtnost. Uz jich je par urazenych u paty nebo jsou promackle. Kupodivu to neni jen v mistech zmeny usporadani jizdnich pruhu.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Mezno
Příspěvky: 12
Registrován: 3.11.2016 10:13:47

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mezno »

Včera jsem jel od Benešova na Prahu cca ve 22:00 a z toho kopce dolů od Benešova jsem si všiml, že některé patníky jakoby blikají ostře modře, zhruba nad odrazkou, jakoby tam něco bylo. Nevšiml jste si toho někdo? Bylo to docela ostré světlo, ale zároveň malinké.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Michal R »

Mezno píše:Včera jsem jel od Benešova na Prahu cca ve 22:00 a z toho kopce dolů od Benešova jsem si všiml, že některé patníky jakoby blikají ostře modře, zhruba nad odrazkou, jakoby tam něco bylo. Nevšiml jste si toho někdo? Bylo to docela ostré světlo, ale zároveň malinké.
Taky jsem si všimnul... že by automatické sčítání dopravy?
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Bobek »

To se mi zdá přitažený za vlasy, bez napájení a umístěný tak, aby se dalo snadno přejet? Viděl bych to prostě na nějaký lom+odraz.
Království a půl princezny za 511.
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od -xdas- »

Nejsou to odrazky na plaseni zvere?
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od HP »

Já tam jel v neděli v noci a upřímně mi to taky přišlo jako blikající světlo spíš než odraz. Dost mě to rušilo, hlavně proto, že vůbec nevím, co by to mělo být. Možná k tomu plašení zvěře, ale opravdu mi to nepřišlo jako odrazka. Ale nechám se poučit.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Kuba »

Potvrzuji, v neděli jsem na cca 3 místech směr Praha zaregistroval taky. Je to hodně ostré modré světlo.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Bert »

Když jsme u těch záhad - mně to přišlo jako rušička, protože se mi zdálo, že to i píská. Ale třeba to bylo v uších z té nedělní výšťavné zácpy před každým koncem dvojpruhu... Bylo to jako tři modré ledky, napájení může být v těle patníku. Nejel (v neděli v cca v 21:30 spíš nestál) někdo okolo nich s otevřeným oknem?
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Michal R »

Tak super. Tak jsem se stal včera po 22 hod málem obětí dopravní nehody díky těmhle blikajícím LEDkám.... Ve směru na Benešov, takřka na konci dvojpruhového uspořádání jsem předjížděl, když v tom se rozblikala ona LEDka. A ta postarší dáma za volantem pomalujedoucího vozidla trhla mocně volantem vlevo....
Klika byla, že jsem byl ještě kousek v závěsu, paní naštěstí nešlápla brzdu a taky že já jsem "nespal"...
Ví teda někdo, co to je za blikající bazmek?
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Petanecek »

Nu to nevíme, ale je to pěkné disco. Manželka se lekla, že dostaneme asi 10 pokut.., tak jsem se jí snažil utěšit, že to asi tak horké nebude. Ale na plašičky mi to příjde hodně na silnici, neb plašičky se umistují většinou ještě v lese, či na louce před příkopem u silnice.
Co můžu ještě říci, že ty balasty jsou super věc, v noci utvářejí dojem tunelu, až se tam vrhne zvěř tak určitě budu děkovat ŘSD a pro IZD je to taky super věc, neb v českých, nejenom, podmínkách se neutvoří při nehodě záchraný kordon, a místo toho, aby to objeli po středovém pásu, tak si to pěkně vystojí. Viděno při nehodě na dvoupruhu před Benešovem.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od KH »

Jezdím do Benešova několikrát týdně a dospěl jsem k názoru, že je to skutečně plašička zvěře. Modré světlo se prý v přírodě normálně nevyskytuje a zvěř se ho instiktivně bojí. Je to malá plastová krabička obsahující solární panel a LEDku + nutnou elektroniku, na nic sofistikovanějšího to nevypadá. Navíc je to osazené pouze v úsecích, kde je kolem silnice les. Spouští se to pouze v noci a jenom když na to posvítí prjíždějící auto tj. když tam nic nejede, tak je to vypnuté. Tuhle jsem tam popojížděl v koloně se stáhnutým okýnkem kolem 22. hod a zablikání je dorovázeno krátkým zvukovým efektem. Blikat by to mělo správně směrem do lesa, jenže zrovna na tom posledním úseku před Benešovem jsou některé patníky osazené obráceně, takže to bliká na řidiče.

Kam se dá takováhle věc hlásít? Nemůžu být jediný, komu přijdou divné bílé odrazky vpravo...
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od ku8a »

Proč zvolili tento způsob plašiček? Na I/3 u hranic nebo na I/4 pred CB je několik kilometrů plašiček, osvícením vydávají zvuk a nesvítí. Nikdy se mi nestalo, že bych v místě plašiček potkal zvěř, ale na úsecích, kde tyto plašičky nebyly, tak ano; dle mého názoru musí fungovat. Toto nainstalované modré světlo je smutné
D3 nad zlato
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od kot »

Myšleno smutné = nefunkční ? :?:
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mapman »

Tak jen pro informaci, zhotovitel skutečně špatně osadil plašičky a některé sloupky, ŘSD to reklamovalo - pokud ještě nedošlo k nápravě, tak by k ní mělo dojít v nejbližších dnech...
Odpovědět

Zpět na „I/3“