I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Aram96 »

mts píše:Dnes v podstate nakladaky, jezdici po jednickach drzi 80-90 kopec nekopec a postrada jakykoliv smysl je predjizdet, protože po par desitkach vterin dojedete další nebo spis další 2, 3 atd. Srot, co se plouzil 40-70 (stare avie, liazky, v3s, 1203…) uz vymrel a na jednicky nepachne. Zrovna vcerejsi zkušenost na I/16 ze Slaneho k D8: proud kamionu a osobaku, plynule jel v prumeru 85. Jedno jediny prase mělo nutkani ten strudl predjizdet v křižovatce přes odbocovaky. A hádejte ceho dosahl. Ve strudlu před kruhacem u D8 byl asi o 40 metru prede mnou. Snad az se takovy psychotik, který MUSÍ MUSÍ MUSÍ predjizdet za kazdou cenu, jednou zabije, nevezme s sebou nikoho nevinného…
S kamionama souhlasím, ale jinak s příspěvkem ne. Těch pomalých vozidel je pořád dost. Autobusy, starší náklaďáky, traktory, (cyklisté) a hlavně děda ve fábii nebo feldě. Když chytnete tyhle, tak se rychlosti pohybují krom toho traktoru tak mezi 60-70 km/h. Do kopce často ještě méně. Popravdě za mě tohle prostě není rychlost, kterou by se mělo jezdit na silnicích první třídy nějakou delší dobu či vzdálenost. A pocitově, jakmile jsou intenzity nad cca 7-8 tisíc vozidel, už to je přes den provoz takový, že bezpečné předjíždění tam provést lze jen namátkově - 80% aut pojede za tímto zpomalovačem klidně dalších 20-40 km. A to je prostě o nervy. A přesně z takových případů pramení to o čem píšeš dál ..
Ten tvůj případ z 16 samozřejmě neobhajuju, to byl opravdu magor, nicméně to nic nemění na tom, že přesně na takovýchto tazích by měl smysl vystřídaný 3-pruh. Na I/3 z mého pohledu ne, podobně tak I/43. Tam už je doprava tak silná, že prakticky nemá smysl předjíždět nic, protože opravdu doslova do minuty dojedete další pomalejší vozidlo a jedete zase ve štrůdlu. Tam se prostě musí počkat na pruhy 4.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od MPMP »

Saljack: souhlas, ale diskuze vznikla z úsekového měření mezi Benešovem a Mirošovicemi
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mike »

pokaždé je tam šance, že to "vyjde" a budete první na pásce :ok:
a jak správně napsáno, stačí jeden co brzdí před odbočením dřív a další co má potřebu někoho pustit a z průměru 85kmh je těch 60kmh
někdo vydrží těch 20km, někdo 40
já tak po 2km začnu koukat, kde nechal cestář díru
a s tím mi bezpečnost provozu - což má být jediný legální důvod pro instalaci úsekového měření - poněkud neštimuje
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Bert »

Letmý dotaz - úsekovka bude v obou směrech? Čáry jsou u Tužinky i ve směru na Prahu...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od kot »

Miluji úsekové měření... :zvraci:
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

Ty úsekovky budou celkem 4?
Na začátku a na konci a v obou směrech? Uprostřed se měřit nebude? Jsou tam 2 čáry pro měření asi 20m od sebe.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Svatosp »

Ted jsem tam nekolikrat jel a doslo presne na moje slova, ta silnice je absolutne neprujezdna po te slavne akci kruhace + preznaceni na 3 pruh, delaji se tam zacpy za tema kruhacema, potom temer u kazdeho spojeni z dvou pruhu do jednoho . Proste tragedie. Dneska tam jeste jela i sanita, ktera nemohla projet samozrejme, kdyby to bylo po staru, vozidla by ji uhnula do odstavneho.
O usekove mereni nemam strach, kdyz stojim v zacpe.
Jedine pozitivum je, ze se stavi obchvat Olbramovic takze jedna zacpa casem ubude.
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od ZBmaster »

Je to hotovej masakr teď o prázdninách. Třípruh je peklo. Určitě by pomohlo při hustém provozu (pá/so/ne), zrušení předjížděcích pruhů a zákaz vjezdu vozidel s max. rychlostí pod 80km/h (V3S, traktor, trambus atd). :kladivo:
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Honey72 »

Zácpy u třípruhů bohužel vznikají i z jiného důvodu. Zatímco levý pruh je určen hlavně pro předjetí nějaké té "naložené tatrovky" před Vámi, tak jako když utne, všichni se hned na začátku dvou pruhů začnou hrnout bezhlavě do levého jak pomatení a nehodlají ho opustit i kdyby měli vypustit duši. Takže se pak ke kruháči nebo k zúžení namísto jedné šňůry aut přihrnou hned dvě. V pravé ti co jedou 80-90 a v levé 100+. A Tatrovka žádná ;)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od MPMP »

Omlouvám se za off-topic, ale nemohu při této příležitosti nevzpomenout zážitku z cesty z Insbrucku přes Německo v době, kdy se v Rakousku smělo v Tyrolsku jet po dálnici rychlostí 130 km/h.
Dálnice byla relativně plná, ale nebyl problém jet v pravém pruhu rychlostí cca 120-130 kmh a ti, co si "troufali", jeli v levém pruhu cca 140-150 km/h. Po přejezdu Rakousko-německé hranice se ale vše rázem změnilo. Pod vidinou neomezené rychlosti cca 80-90% řidičů okamžitě přejelo do levého pruhu a výsledkem bylo zpomalení celého proudu na max. 100 km/h. V jednu chvíli to dokonce došlo až ke zpomalení v levém na 80 km/h a pravý byl téměř prázdný. :)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mike »

tohle se poslední dobou děje v neděli na D11
osamělý kamion je předjížděn průměrně tak 105-110kmh
všichni netrpělivě v levém a rychlost klesá...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od jozka »

Na D10 je to klasika uz delsi dobu. Jedu v pravem 110-120 tacho a levy kolem mne pulsuje 100-140. Jako jo, jsou rychlejsi, ale porad na hrane karambolu.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Honey72 »

Někdy jsem i já nucen setrvat v levém pruhu a nechat se tlačit nárazníky bavoráků a audin :-) Protože jakmile poctivě zalezu zpátky do pravého, uvíznu navždy za prvním dojetým kamionem. Nikdo mě už do levého nepustí. To se u nás nenosí a je to hlavně problém přetížených tahů s mezinárodním kamionovým provozem všude po Evropě.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od jozka »

Ja mel na mysli spis ranni spicky, tam moc kamionu nefiguruje. To s temi kamiony je celkem rozsirene vsude, kde jich je vic nez malo (znam dobre z D1, D8). Levy plny osobaku 100-140, pravy konstantni proud kamionu 90.

Lahudkou je pak presvedceni, ze volny pruh je vyzva k predjeti. Nedavno jsem se neudrzel a ztroubil tydyta, ktery se rozhodl, ze kdyz ve stoupacim jede kamion 70, ten predjizdi pravym jiny kamion 81, tak nejlepsi volba pro jeho kamion jedouci 81,5 je levy (v pomerne hustem provozu). Asi za deset vterin, kdyz se predjizdenemu ani o chlup nepriblizil to vzdal a vratil se. mezitim za sebou nasbiral celkem slusny vlacek osobaku.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Aram96 »

Honey72 píše:Zácpy u třípruhů bohužel vznikají i z jiného důvodu. Zatímco levý pruh je určen hlavně pro předjetí nějaké té "naložené tatrovky" před Vámi, tak jako když utne, všichni se hned na začátku dvou pruhů začnou hrnout bezhlavě do levého jak pomatení a nehodlají ho opustit i kdyby měli vypustit duši. Takže se pak ke kruháči nebo k zúžení namísto jedné šňůry aut přihrnou hned dvě. V pravé ti co jedou 80-90 a v levé 100+. A Tatrovka žádná ;)
Ještě u této situace pozoruji jeden fakt, především v neděli. Spousta stréců a dědoušků jedoucích i přes 20 km rychlostí cca 70 km/h, obce tak 45, se v místě rozšíření na 2 pruhy automaticky stávají klasickými týdnovými řidiči a najednou to hned rozjedou na 110-120. Za ním samozřejmě kvůli té táhlé 70ce už slušná kolona a všichni ho chtějí předjet (včetně mě), ale musíme jít někdy až na 130. Nevím proč a nesnáším to, že jakmile se objeví předjížděcí či stoupací pruh, tak tam každý jede hned jak na SMV, přitom po jeho skončení hezky zpátky na svých víkendových čepičářských 70. :evil:
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od mts »

Na benesovskem privadeci jsem nekdy před 2 az tremi lety zazil az transcendentalni situaci. Sjela se nas za Benesovem smerem na Prahu kolona asi deseti aut, osobaky a nejake dodavky. A ta kolona jela plynule nejakych 90-95 podle GPS az na najezd na D1 v Mirosovicich ve vlacku, ani na dvoupruhu se nenasel zadnej blb, kterej by mel potrebu bejt první na pasce a rvat se před ostatní, zadnej geront v thalii se 70 na tachu a smrti v ocich, proste galakticky mir. To jsem ovšem zazil jednou jedinkrat v zivote…
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od vaclav »

a nebyla první v tom vláčku pčr?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Aram96 »

mts píše:Na benesovskem privadeci jsem nekdy před 2 az tremi lety zazil az transcendentalni situaci. Sjela se nas za Benesovem smerem na Prahu kolona asi deseti aut, osobaky a nejake dodavky. A ta kolona jela plynule nejakych 90-95 podle GPS az na najezd na D1 v Mirosovicich ve vlacku, ani na dvoupruhu se nenasel zadnej blb, kterej by mel potrebu bejt první na pasce a rvat se před ostatní, zadnej geront v thalii se 70 na tachu a smrti v ocich, proste galakticky mir. To jsem ovšem zazil jednou jedinkrat v zivote…
Já jsem tedy tohle zažil už i víckrát. Docela pravidelně na I/53, akorát rychlost 110-120 a v dobrou denní dobu lze tohle zažít i na I/43, ovšem tam jízda trvá jen pár km než se dojede první kamion. Na té 53 v příhodnou denní dobu tak silný provoz není a zrovna 2 dny zpátky jsem opravdu jel třeba 35 km v kuse pořád těch 110 když nepočítám lokální zpomalení kvůli omezení. Také si při těchto situacích pískám blahem a jsem dojat. :)
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Saljack »

Ta silnice je opravdu už tak pokažená od těch zlepšováků. Začalo to tím přeznačením na tři pruh. Podle mě by bylo lepší kdyby se to vrátilo zpátky jak to bylo cca před 5 roky. To měření tam taky vymyslel někdo od stolu. Hlavně směrem Benešov to nemá vůbec žádný význam, protože od té doby co postavili ten kruháč na Červených Vrškách tam klidně pojedu 130, protože pak 5 minut budu stát u sjíždění na Tužince a předpokládám, že už tam přestanou chytat rychlost z auta. V opačném směru to jsou jenom vyhozené prachy, protože tam tu rychlost skoro nikdo nepřekračuje.
Obecně mi přijde, že tam dělají všechno naopak. Viz třeba nájezd na D1 kde se několik měsíců jezdilo v protisměru a když se začalo jezdit normálně tak začali dělat nový povrch. Proč to proboha neudělali když se jezdilo v protisměru? Proč je proboha vyfrézovány nájezd a sjezd na Pyšely, když je tahle MÚK nejnovější a jenom pár let stará, to to tak prodělali při výstavbě? Předpokládám, že to je reklamace.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Saljack »

A ještě v Benešově je zavřený sjezd na Konopiště směrem na Budějovice a k nemocnici směrem na Prahu. Jak je vůbec možné, že můžou dělat najednou?
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Saljack »

Já už myslel, že měří a začnou v příštích dnech:
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Zajímavé ze článku je:
Jen za posledních pět let jsme tam řešili 172 dopravních nehod, které byly nahlášené na Policii ČR. Jedna nehoda byla se smrtelným zraněním
To znamená, že v průměru je tam každý týden nehoda. Tipnul bych si, že 80% budou jenom lehké ťukance na sjíždění pruhů. Tak mi to přijde, s tou intenzitou co tam je, jako docela bezpečná silnice a ty lži a kecy, že to dělají kvůli bezpečnosti si rozhodně mohli odpustit.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mike »

když ono umístění měření se MUSÍ takto zdůvodnit
jinak by ho nemohli povolit :evil:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Saljack »

A ještě jedna věc, spousta nehod v tom úseku je srážka se zvěří což se není čemu divit když tam silnice prochází mezi poli a lesy. Mojí mamce se to v noci stalo, že v 90km/h trefila srnku a to je ted solidní rána. Takže kdyby místo toho měření tenhle úsek od Benešova až po Mrač oplotili z obou stran tak by udělali pro bezpečnost asi tak 100x víc než nějaké měření. Ale to by člověk chtěl moc aby někdo udělal analýzu a zjistil co je tam největší problém ale plácat nesmysly o nehodách a jaký jsou lidi piráti a musí se jim měřit rychlost by jim šlo.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od vaclav »

co budou v benešově dělat s těma desítkama milionů z pokut? zaplatí si aspoň to zahloubení u parku?
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Saljack »

vaclav píše:co budou v benešově dělat s těma desítkama milionů z pokut? zaplatí si aspoň to zahloubení u parku?
Ja si myslím, že tam moc nevydělají, protože je to dobře viditelné a označené, takže by člověk musel být idiot aby tam jel rychleji a už teď se tam opravdu jezdí 90km/h. A nezaplatí, protože to zahloubení financuje stát resp. ŘSD. A kdo ví jestli se to vůbec bude stavět. Původně se mělo začít letos.
Odpovědět

Zpět na „I/3“