I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od kot »

Sorry, chce se mi říci díky bohu , že ho to nezachrání... Doufejme.
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od -xdas- »

No ovšem co včera předvedla Nova v Televizních novinách, to nemá chybu. Smát se nebo brečet?
http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/tele ... 5-1-2.html
čas 20:35
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od monin »

A nechceš toho náhodou už taky moc? To jako Lucie Poništová měla dva dny před reportáži letět do knihkupectví, koupit si autoatlas a složitě studovat kudy vede I/3? :D
Jinak ale, i ten dopravní expert s tou časovanou bombou, ten tomu taky nasadil korunu. A ten náčrtek, jak se bude krásně předjíždět na novém tří pruhu, ten nemá taky chybu, včetně toho konce reportáže, jak tam Lucie stojí na té okresce. Už to úplně vidím: "Mámo, podívej se, co zase ti blbci tam nahoře vymysleli, taková uzoučká silnička a oni tam chtějí udělat tří pruh, debilové, podej mi z lednice pivo, nebo se z toho zblázním". :)
Ta Lucie tam má na sebe email - tak jí tam někdo napište, že taková reportáž už má snad dokonce znaky trestného činu říšení poplašné zprávy - a příště už si třeba ten autoatlas v knikupectví koupí.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od P_V »

monin píše:... A ten náčrtek, jak se bude krásně předjíždět na novém tří pruhu, ten nemá taky chybu...
Sice tam nenakreslili plnou čáru, ale předpokládané chování řidičů to vystihlo. Na S11,5 ve dvoupruhu je dost místa na uhnutí před někým, kdo předjíždí protisměrem na nevhodném místě, ve třípruhu to už bude horší.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Lenny »

Že se toto chování neděje ve stoupacích pruzích na silnicích I. tříd. Tam jsou taky 3 pruhy oddělené jen čárou.
Expert taky věděl o čem mluví, když vzpomněl tříproudé komunikace místo třípruhové.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
_jan91
Příspěvky: 974
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od _jan91 »

Ježišikriste... Chce se mi zvracet! To co předvádí TV H*vna, to je na zákaz činnosti a kriminál nadoživotí. To tam pracují takoví blbci? Nemusím být dopravní expert abych alespoň trochu rozuměl a chápal, o čem dělám reportáž. Vždyť ta slepice snad ani nemůže mít základku a silnici asi v životě neviděla??? A ten hňup co to četl ve studiu vypadal, že tomu i věří :D. Pak aby nebyl český národ národem kreténů, když se jich denně 2 miliony dívá večer na tyhle "zprávy". Nově jsem se už několik let úspěšně vyhýbal ale tohle mi nedalo a pustil jsem si to. Chyba. Myslel jsem, že nic horší než diskuze na Novinky.cz už na světě není.
Proč tam pletli ty Olbramovice? - vždyť je to úplně něco jiného. O trasování I/3 nemá smysl hovořit. Ten dopravní "expert" - taky dobrej ferda. Reakce lidí na kameru - jo nevim o čem mluvíte ale asi to bude dobrý. A ty jejich "pěkné" grafiky...už nemám sílu se k tomu vyjadřovat a slova to stejně nevystihnou "blicí smajlík".
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od JirkaS »

Vtip je v tom, že tři pruhy oddělené jen přerušovanou čarou (jak mají na grafice) se kdysi skutečně pokusně zavedly. Právě nehody při předjíždění vedly k tomu, že se přešlo na systém 2+1. Zjevně TV Nova žije stále v 70. letech :-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Byly třeba na I/35 z Olomouce do Lipníku, konkrétně u zde.
Kdysi jsem zde dával i historické foto.
R48 -> D48 se podařilo!
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od monin »

Vůbec bych se nedivil, kdyby už zítra, lidé z míst kudy vede nově I/3, tedy od Berouna až po Mirošovice, začali podepisovat petiční archy proti jejímu plánovaném rozšíření na tří pruh, protože by to pro ně znamenal katastrofální nárůst dopravy. Proto by se snad k té reportáži měl i někdo oficiálně vyjádřit. Ať už z MD, nebo z ŘSD. Vyjádřit se v tom smyslu, že to není stejné jako točit reportáž o pečení domácích koblih, včetně i upozornění na to, že i přesto, že většina lidí z tohoto reportážního týmu sice ví, kde se v Praze nachází např. klub Sasazu, nebo Mecca, ví i kudy se tam jede a tráví v těchto klubech i několik dlouhých nocí v měsíci, tak to ještě není ten úplný a správný předpoklad k tomu, že tito lidé mohou natočit rozumnou reportáž o tom, že mají u nás na hlavních tazích, přibýt třetí pruhy. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od JirkaS »

Co chcete od TV Nova? Stačí pravidelná porce mrtvol a dalších tragédií a máte 2 milióny sledovanost. Tohle je akorát reportáž, u které tady všichni vidíme chyby, protože se týká tématu. Ale stejně "kvalitní" jsou samozřejmě i ostatní a zlepšení se nedá očekávat. Naopak novácké metody práce teď cpe Dvořák i do ČT.
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od jozka »

JirkaS píše:Vtip je v tom, že tři pruhy oddělené jen přerušovanou čarou (jak mají na grafice) se kdysi skutečně pokusně zavedly. Právě nehody při předjíždění vedly k tomu, že se přešlo na systém 2+1. Zjevně TV Nova žije stále v 70. letech :-)
Reportaz jsem nevidel, ale tri pruhy oddelene prerusovanou/prerusovanou+plnou carou, tj. tak, ze v prostrednim mohou predjizdet oba smery stale existuji.
Kubajsu
Příspěvky: 1310
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Kubajsu »

Třeba ve Francii jsem se s tím potkal celkem často
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mikulik »

Víme všichni, že v Německu velmi dobrá věc. Dobrý příklad je třeba silnice Chemnitz - Annaberg, nebo Zschopau - Reitzenhein. Když vím, že za chvíli bude rozdvojení, tak si počkám a pak předjedu. Ještě je dobřé jak, je doplněno doplňkovým označením,kdy bude úsek končit.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od siesa »

Mikulik píše:Ještě je dobřé jak, je doplněno doplňkovým označením,kdy bude úsek končit.
...resp. zacinat. Je dobre vedet, ze rozdvojeni je uz za necely kilometr. Myslim, ze by to prispelo k uklidneni velke casti ridicu a ti by si pockali s predjizdenim az tam, kde to bude bezpecne..
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od dvs »

jozka píše:tri pruhy oddelene prerusovanou/prerusovanou+plnou carou, tj. tak, ze v prostrednim mohou predjizdet oba smery stale existuji.
Co stoupání na I/8 nad Velemínem, tam to podle mne tak je dosud.
https://maps.google.com/?ll=50.551617,1 ... 19.32&z=12
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od jozka »

dvs:

Prave to jsem mel na mysli :-)
evilcleaner
Příspěvky: 1074
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od evilcleaner »

na té I/8 to je zlaté řešení. dnes na jedničkách, kde jsou stoupací pruhy, v případech dlouhého stoupání se mnohdy stává, že (ve směru z kopce) se táhne člověk za kamionem 80km/h a předjet jej nemůže, ačkoliv protisměr je zcela prázdný.

jeden příklad za všechny: I/11, z jablůnkovského průsmyku směr třinec, 7km bez možnosti předjíždění.

http://www.mapy.cz/s/99EV
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od monin »

Kubajsu píše:Třeba ve Francii jsem se s tím potkal celkem často
Tak v tomto konkrétním případě nejde přece o to, jak se jezdí z Nice do St.Tropez, http://goo.gl/maps/usdcs :) ale o to, jak je nyní nově ten třípruh značen na I/3 a jak se bude značit i jinde a jakou o tom všem dokázal ten mladý kolektiv z Novy vytvořit báječnou reportáž.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
petrsida
Příspěvky: 207
Registrován: 14.8.2011 22:18:31

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od petrsida »

Taky na I/3 před Borkem to takhle je
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od MiKu »

dvs píše:Co stoupání na I/8 nad Velemínem, tam to podle mne tak je dosud.
Můžeme i zůstat na I/3
elrondecuba
Příspěvky: 123
Registrován: 15.3.2009 14:12:09
Bydliště: Praha 4

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od elrondecuba »

Ten "obousměrný" předjížděcí pruh mají i třeba v Beogradu, kde to řídí i nám známými signály nad pruhama.
http://goo.gl/maps/Hvrtq
http://goo.gl/maps/SSHvA
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od adi88 »

K Nově se raději nevyjadřovat, byl bych sprostý. Takže raději k tématu. Ty tři přerušované čáry mi jako moc šťastné řešení nepříjdou, někde to možná fungovat může, ale obecně se v těchto předjížděcích pruzích jezdí dost rychle, tudíž následky případné nehody by byly o to horší. Ale je fakt, že ta nemožnost předjet pomalé vozidlo je někdy pěkně na nic. Copak kamion co jede 80 km/h, ale stalo se mi, že jsem v takovém úseku (v Polsku u Klodzka) potkal traktor. V protisměru bylo široko daleko vidět, že ani v jednom z pruhů nic nejede, tak jsem jej prostě předjel. K mému překvapení si to žádný z místních co jeli za mnou nedovolil. V Polsku kde se mi mnohokrát stalo, že někdo předjížděl v zatáčce kde vůbec není vidět, bych čekal, že budou předjíždět naprosto bez okolků.
Kubajsu
Příspěvky: 1310
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Kubajsu »

monin píše:...jak se jezdí z Nice do St.Tropez...
Tohle jsem zrovna nemyslel. Myslel jsem opravdu silnici se dvěma přerušovanýma... Zřejmě to ale už mění, protože na silnici, kde si jsem jistý, že jsem to potkal je na aktuálním street view namalovaný už střídavý třípruh...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od jonáš »

elrondecuba píše:Ten "obousměrný" předjížděcí pruh mají i třeba v Beogradu, kde to řídí i nám známými signály nad pruhama.
http://goo.gl/maps/Hvrtq
http://goo.gl/maps/SSHvA
tam to bude spíš přehazovačka "dopoledne do města, odpoledne ven", v US běžně k vidění už před patnácti lety i na nedělenym šestipruhu (4+2 vs 2+4) .. taky tam maj dvojitý čáry.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:...tam to bude spíš přehazovačka "dopoledne do města, odpoledne ven", v US běžně k vidění už před patnácti lety i na nedělenym šestipruhu (4+2 vs 2+4) .. taky tam maj dvojitý čáry.
To je toho ;) , tady na Av. del Libertador měli Argies už kdysi dávno (já to viděl před cca 20 lety :) ) režim standard 12+0 / odpolední špička 9+3, což v jejich tehdejší praxi znamenalo 16+0 a 12+4 :) . Dobré oko zaregistruje trochu silnější přerušovanou čáru oddělující ty tři obracené pruhy. Ale na I/3 mi přijde lepší permanentní třípruh se střídáním úseků 2+1 a 1+2 (v teorii i praxi :) ).
Odpovědět

Zpět na „I/3“