I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od martas »

Svatosp píše:Reportaz zase hraje na profibabisovskou notu a chudaci lidi, co nemuzou dychat a prejit silnici. Ziju u silnice v casti Prahy, kde na drive klidne silnici , diky mohutne developerske vystavbe, vzrostl velice provoz na podobnou hruzu a nikomu to vubec nevadi.
U nas fakt Kocourkov, stavba se o rok odklada, nechapu ten system ze odvolani odsune stavbu o rok a predtim uz dalsi posuny. Vzdyt takhle to vazne nejde dale v takovem ceskem bordelu, to nema preci obdoby.
Dokáži pochopit, že když už v terénu vidíte stopu budoucí trasy, tak jakýkoliv posun zahájení stavby zkrátka naštve. Nicméně teď některé nedostatky či pochybnosti: 1) chyběl mi tam hlas majitele autobazaru, který k prodlevám má taky co říci 2) moc se mi nezdála ta pasáž o obohacení firmy z důvodu schválení novely zavádějící osminásobek čtyři měsíce před prodejem. Při troše snahy redaktora by šlo zjistit, kdy firma ty pozemky pod obchvatem koupila a zda to tedy byl účelový nákup ve snaze prodat je následně za víc 3) požadavek na dodatečné měření hluku a případné doplnění stěn v případě překročení limitů je běžné, viz. naposledy to takto chtěli lidé z Knířova na úseku D35 V. Mýto-Džbánov, a proto napadli ÚR 4) přijde mi, že trasa obchvatu je od stávající I/3 tak blízko (řádově tipuji max o pár desítek metrů), že se ten hluk v Hnízdě nemůže zas tak zvýšit. Ovšem záleží na tom, jak intenzita stoupne po zprovoznění úseků D3 k Budějovicím. A to zásadní, bod 3 a 4 by se nemusel ani zmiňovat, kdyby se rychle pohnulo s přípravou D3 od Mezna ku Praze. Jenže to by k Hnízdu zase jen tak z dálnice někdo nesjížděl, takže nynější stav jim vyhovuje nejvíce. Bohužel pro řidiče i obyvatele.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

lehká odbočka od Andreje (i když jako by kluk nevěděl, že mu po okýnkem postaví 20 let plánovaný obchvat:() - rekonstrukce u Miličína hotová, plně průjezdná, chybí cca 200m od odbočky na Petrovice k dálnici - to buď nebude, nebo nás čeká semafor na jaře.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od kik »

A teď mi řekněte co mají dělat např. lidé v HK v Jungmannově ulici, kde po propojení D11 a I/37 vzrostl provoz na Rašínově třídě x-násobně.... PHS snad za 3 roky, tichý asfalt asi taky tak... Než se toto zrealizuje tak možná bude stát D35 do Časů a provoz zase podstaně klesne. Bydlím asi 300 m vzdušnou čarou a pokud máme v létě otevřené okno tak slyšíme kamióny celou noc....
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od JAnD »

Rekonstrukce mostu na Pražské v Českých Budějovicích odložena na neurčito.
Původní zhotovitel vypověděl smlouvu, po mnoha jednáních se došlo k tomu, že (realizační) dokumentace je nepoužitelná, nebylo např. řešeno, jak se budou překládat kabely, které musí po dobu výstavby zůstat funkční (optika, VVN, trakce...) a které jsou zabetonované přímo v mostu bez chrániček, jak zabezpečit dělníky pracující pod půlkou mostu, po které budou v minimální možné šířce jezdit trolejbusy apod.

V mezičase by se mělo postavit nová trolejové vedení z vozovny přes Heliodora Píky (I/34), čímž by bylo možné udělat na mostě výluku MHD (dnes po něm vede jediná trolejbusová trať z vozovny do zbytku města)
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od matyyy »

začala oprava asflatu mezi D3 a Miličínem.
Toho kousku co nestihli loni.

Ani v pátek večer tam nebyla kolona
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Majkii »

A příští týden začíná ještě oprava Bystřice - Tožice. Do konce dubna bude směr Benešov objížďka do 3,5 t okolo čapáku a vyjede se až za Bystřicí.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Diaľničiar »

Majkii píše:A příští týden začíná ještě oprava Bystřice - Tožice. Do konce dubna bude směr Benešov objížďka do 3,5 t okolo čapáku a vyjede se až za Bystřicí.
Prace na 6 km dlouhem useku jsou naplanovane do konce cervna 2019.
Obrázek
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od matyyy »

úsek bystřice -> Andřejovo hnízdo:
V pátek večer to celkem šlo aspoň z Prahy na Budějovice najelo se do zůžení asi 50kmh a postupně to zrychlilo na 80+ na celém úseku je, ale omezení na 30. Byla souvislá kolona...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od kasme »

Dnes dopo (11.15) tam a večer (8) zpátky taky v pohodě...
Až na kamion v protismětu najetý až k Olbramovickému esíčku :crazy: ale zrovna stál
Večer jsem si tankováním v Olbramovicích nechal ujet kolonu od semaforu u Mezna a objížďkou jsem si užil sám :ok:

viz obr. https://kasme.rajce.idnes.cz/3-bystrice ... ice-190323

semafor u Mezna směr Praha se štěstím skoro bez zastavení
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Moucha »

Já jsem tudy cestoval hned první den uzavírky. Jeli jsme pozdě večer z ČB do Prahy a hned v Tomicích byl zaseklý kamion na štorc. Objížděli jsme tedy objížďku a to někdy kolem půlnoci.. Obecně už kdy jsme jeli odpoledne z PHA do ČB jsme viděli spousty kamionů, které se otáčeli u Čapáku a vraceli se zpět.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od mstitek »

Taky jsem tam potkal pár otáčejících se náklaďáků. To je tak když nekoukaj na značky. Dokonce tam je cedule v polštině.
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Dusanh »

mstitek píše:Taky jsem tam potkal pár otáčejících se náklaďáků. To je tak když nekoukaj na značky. Dokonce tam je cedule v polštině.
Potvrzuji a dodávám, že není jen v polštině, ale i v rumunštině! :ok:
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od mstitek »

Dusanh píše:Potvrzuji a dodávám, že není jen v polštině, ale i v rumunštině! :ok:
Tak rumunštiny jsem si v tý rychlosti už fakt nevšiml, ale stejně je to dobře, že na to někdo myslí. Otázka spíš je jestli ti polští a rumunští kamioňáci na to vůbec budou koukat.
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od matyyy »

Ve středu tedy před Oblbramovicema stáli policajti a odkláněli na správnou objížďku.
A opačným směrem jsme jeli 50, protože policie..
Taky kolona kolem stavbeních prací jela předpisovývh 30, vždycky kolem chlápka v zelený vestě, který koukal do niveláku :D
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od -xdas- »

Zkoumal jsem z vlaku rekonstrukci u Bystrice a prijde mi, ze pokladaji 2 vrstvy asfaltu na stavajici povrch bez frezovani. Muzete to nekdo potvrdit? Tento zpusob vidim poprve, pouziva se casto?
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od matyyy »

Ve středu byla vyfrézovaná jen část a v té části byly nejdřív 2 vrstvy a pak jedna
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od matyyy »

semafory se odstěhovaly od dálnice k Miličínu.
že by nějaká reklamace?
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Bert »

Jojo, vyfrézovaný levý stoupací pruh na konci obce směrem na ČB - v pátek odpoledne proveden asfaltový nástřik, vypadá to na pokládání mikrokoberce (že by problémy s vodou?). Uvidíme. Mimochodem - kolona až k Oldřichovci, 40 minut:(
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Moucha »

Je pravda, že v tom stoupacím pruhu byl ten asfalt kvalitnější před opravou než po ní..
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od mapman »

To bude tím, že mikrokoberec se neřadí mezi opravy ale do údržby a má za cíl jen a pouze prodloužení životnosti vozovky a ne zlepšení jízdního komfortu... Kromě toho, že brání degradaci obrusné vrstvy ještě zlepšuje protismykové vlastnosti vozovky. Na pocit se po něm ale hůř jede a je hlučnější...
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od -xdas- »

Vtipne je, ze cast stoupaciho pruhu je jeste v obci, kde pred par lety pokladali tichy asfalt.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Lenny »

a je na něm větší spotřeba PHM.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Tlamator
Příspěvky: 11
Registrován: 10.4.2014 22:03:35

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Tlamator »

V kopci v Mirošovicích stavějí náhradu za starý most přes I/3. Zdá se mi, že tam vzniká pilíř hned vedle vozovky vpravo ve směru na Benešov. Pokud se nemýlím, tak potom původní most byl širší. Tímto asi odepíší čtyřpruh, ve který jsem po dobudování D3 doufal. Máte nějaké bližší info?
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: I/3 (Praha) - Mirošovice - Č. Budějovice - st. hranice

Příspěvek od Kuba »

Popis nového mostu na III/3352 přes I/3:

Stavební práce spočívají ve výstavbě nového mostního objektu na místě původního mostu odstraněného v předchozí etapě. Most je navržen s deskovou nosnou konstrukcí z předpjatého betonu o délce přemostění 45,59 m jako dvoupolový založený na vrtaných pilotách. Volní šířka mostu bude 7,5 m. Celková délka úpravy komunikace na mostě a předpolích je 97,0 m.

V tom druhém odkazu je i projektová dokumentace.

https://www.verejna-soutez.cz/verejne-z ... 2655ffd6c8

https://zakazky.kr-stredocesky.cz/contr ... _2534.html
Odpovědět

Zpět na „I/3“