I/3 stavební úpravy u Benešova

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od mapman »

Podle Twitteru ŘSD SČK se pokládá obrus a v neděli se budou osazovat portály DZ.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Majkii »

Ok, já vycházel z termínu stanovení PÚP na úřední desce SčK.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od mapman »

Podle dopravniinfo.cz to vypadá na uzavírku do 7.10.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Někdo mi říkal, že má být od OK Červených Vršků až k MÚK U Rozvodny uzavírka několik dní. Ví o tom někdo něco?
Jinak u toho jediného smysluplného úseku mezi OK je nový letáka. Nebylo tam původně zahájení stavby 2022? Nyní je tam 2023 a konec 2025.
Mě tohle už příjde neúnosný, proč tohle nemůžou začít stavět už příští rok? Vůbec si nedokážu představit jak to tam 5 let bude vypadat. Zdá se mi, že pořád vymýšlí nějaké zlepšováky, ale nemají vůbec potuchy co s tím.
Jinak to, že to není dvou pruh od Tužinky ke kruháči je myslím dobře. Jediné co by se stalo je, že by se kolona posunula před OK a za OK a nějak českým řidičům pořád na OK s více pruhy nevěřím. Už nyní ten OK tam bude problém když lidé začnou najíždět z Benešova na Budějovice a nejlepší na tom bude, že jakákoliv nehoda zacpe oba směry.
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od -xdas- »

Na fcb jsem našel info, že bude následovat další uzavírka od KO směr Tábor, viz screen
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (345.1 KiB) Zobrazeno 10167 x
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

A důvod? To to nešlo udělat během výstavby?
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ZBmaster »

Tohle už není možnýýýý.... Co tam zase je proboha!!! :crazy: :crazy: :crazy:
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Tomáš Němec »

ZBmaster píše:Tohle už není možnýýýý.... Co tam zase je proboha!!! :crazy: :crazy: :crazy:
Něco se dá k tomu zjistit tady, jinak ale taky nechápu proč to musí na 2 týdny komplet zavřít :(
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Můj tip je, že ten posun je kvůli volbám aby lidi nebyli naštvaný kvůli uzavírkám, jinak si to nemůžu vysvětlit (ty jsou 2. a 3.10.). Jinak bohužel jsem v neděli trefil zrovna dobu kdy to malovali a byla objížďka přes Benešov. Což mi přišlo totálně od silničářů nezvládnuté a tvořila se pěkná kolona kvůli tomu, že na objízdné trase se muselo 2x dávat přednost. A to bylo 12 hodin v neděli uprostřed prodlouženého víkendu.
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ZBmaster »

Objížďka přes Benešov bude ráno pěkná... Bude to stát okolo kruháče u OD MAX, už tak od 5:30 ráno. :crazy:
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Cirkus s OK u Benešova dále pokračuje. Z článku mi není jasné co potřebují na téhle blbosti ještě dodělat. Pořád mi není jasné proč se to neudělalo během výstavby nebo není možnost to udělat po částech klidně v noci? Tak hlavně že ŘSD ušetřilo za MÚK ale ani tuhle OK nejsou schopní dotáhnout do konce. Tyhle úpravy jsou paskvil a nevím jestli někde v republice je větší blbost.
https://zdopravy.cz/krizovatka-u-beneso ... vby-62004/
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ElWapp »

A od severu to napojit behem stavby slo? Nebo jak to vlastne je?
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ZBmaster »

Kolem Benešova se situace mění každým okamžikem :-) :crazy: :crazy: No trochu se mi ulevilo ale ....
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Ano od severu je to hotové a ano dělalo se to za provozu (asi to tam bylo širší, protože tam byl odbočovací pruh do Benešova a najížděcí pruh z Benešova na Prahu, a dál to tam je 2+1 na Prahu). Jedná se jenom o úsek od OK na jih. Pořád nevím co tam chtějí tři týdny dělat. Navíc i na jih to bylo dost v těch místech zúžené při výstavbě, takže tam 3 pruhy jsou. Myslím, že by to mělo jít udělat normálně za provozu kdyby chtěli. Ale netuším co tam chtějí dělat.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od kot »

Co jsou tři týdny proti věčnosti...
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Jirka L »

dnešní průjezd směr ČB:


směr Praha:
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Tak já pořád žil v domění, že se ty pruhy bydou sjiždět za OK směrem na Tábor a on je ten vnitřní pruh vlastně jenom prodloužený odbočovák s předností. Jaký má tohle význam? Na tom druhém videu je krásně vidět proč je tahle OK totální blbost, protože to auto na OK zastaví dva pruhy směrem na Prahu. Další věc ty balisety museli s prominutím nasrat všude po I/3 i tam kde to nebylo potřeba (hlavně kvůli sanitkám) a tady u výjezdu na Prahu, kde by dávaly smysl chybí a vypadá to, že tam je špatně namalovaná ta dělící čára. Dále jakou ma logiku ta plná čára doprava a přerušovana doleva u toho výjezdu na Prahu? Aby auta mohli uhnout těm co najíždí z Benešova? A poslední co tam na tomhle veledíle chtějí tři týdny dodělávat. Asi překlesnění těch čar a proč to neuděali rovnou, protože ten prostřední pruh tam nebyl, takže tu šipku doleva tam nakreslili proč nejde zbytek?
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od matyyy »

jo, že je jen jeden pruh na Tábor je nějaké divné, hlavně když ten druhý kruháč 2 pruhy na Tábor má.

Jinak jel jsem přes tento kruháč od Prahy 2x. Jednou jsem stál a čekal až auto co najelo od Benešova se do Benešova vrátí. Podruhý auto najelo od Benešova a sjelo na Konopiště. V dobách miulých bych nestál ani jednou. Docela by mě zajímalo jaký bude mít tenhle kruháč na kvalitu vzduchu v jeho okolí. Předpokládám, že rozdížející auta asi emisně budou horší než jedoucí 70.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Nový leták:
Kvůli zamítnutí (ze strany KÚ) žádosti o uzavírku nebylo zatím možné zahájit III. etapu stavby (napojení I/3 na okružní
křižovatku směrem od Tábora). V současnosti tak zůstává zachován stávající provoz na okružní křižovatce jako celku v režimu průjezd stavbou s možností využití všech
vjezdových a výjezdových větví. Zahájení prací na III. etapě a dokončení stavby jako celku je nyní závislé na dalším rozhodnutí příslušného silničního správního úřadu.
Aneb prostě ať si to vyřeší správní úřad nás to nezajímá. Je super, jak když se ŘSD něco nelíbí nebo za to může někdo jíný, tak to hned nacpou do letáku, ale když je to jejich průser, tak mlčí nebo se to tam jenom krátce zmíní.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ElWapp »

V čem je to průser ŘSD? Proč KÚ nechce uzavírku povolit?
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

ElWapp píše:V čem je to průser ŘSD? Proč KÚ nechce uzavírku povolit?
Neřekl bych, že je to průser ŘSD ani KÚ ale obou, že se nejsou schopni domluvit. Ale pořád stavebník je ŘSD, který si tohle měl zařídit a pokud mu KÚ řekne, že úplná uzavírka není možná má přijít s nějakým dalším řešením a ne napsat až se usmyslí tak to laskavě doděláme. Opravdu to dodělání nejde udělat za provozu jako v opačném směru nebo v kratší době než tři týdny? Já se KÚ vůbec nedivím, že nechce dovolit uzavření I/3 na tři týdny. A už se to tady řešilo i ta část mezi těma OK má být stavěna za provozu.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Ví někdo jaký je plán na dokončení té OK na Červených vrškách? Příjde mi, že to usnulo. To by tam nemohli aspoň pořádně nakreslit čáry? Ty co to tam neznají jsou tam hrozně zmatený když jedou od Tábora.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od mstitek »

Zase se tam docela dobře předjíždí. Málokdo ví, že se to před kruhákem rozdvojuje (a ještě k tomu je to dost blbě vidět) a levý pruh je permanentně prázdný. Ale taky be mě zajímalo kdy se to dodělá. Nepřijde mi, že by tam bylo nějak moc práce.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Svatosp »

Na tom kruhaku smerem na jih od Prahy je pouze 1-pruh,to je dost nesmysl!!, tam budou zacpy,uz se tesim v patek odpoledne,to bude stat az do Mirosovic kolona.
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Honzl »

Svatosp: To jen pak potvrdí, že tam měla být MUK, což jsme zde diskutovali už dávno. Zvlášť když pár metrů ku Praze od toho kruháku má být most přes I/3, jako součást severovýchodního obchvatu Benešova a Václavické spojky z D3 a tak na jednoduchou MUK bude místo a je snad i v plánu. Pak se ale tenhle kruhák zas bude rušit!!! (Peněz asi máme dost na vyhazování -- to je opravdu na pár facek.)
Odpovědět

Zpět na „I/3“