(SK) Těžká dopravní nehoda autobusu s nákladním vozidlem

Články z novin a internetu - zahraniční
Zamčeno
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22561
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

(SK) Těžká dopravní nehoda autobusu s nákladním vozidlem

Příspěvek od Diaľničiar »

Nehoda autobusu s nákladným autom pri Nitre: Najmenej 12 mŕtvych

Pravda, TASR 13.11.2019 13:46, aktualizované: 14:51

Tragická dopravná nehoda autobusu a kamióna si vyžiadala doposiaľ 12 usmrtených osôb.

Hasiči momentálne zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá stala v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce, okres Nitra. Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a autobusu s cestujúcimi. Podľa doterajších informácii utrpelo následkom nehody zranenia cca. 20 osôb a doposiaľ 12 osôb nehodu neprežilo.

Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať. Na mieste udalosti zasahuje takmer 30 hasičov z Nitry, zo Zlatých Moraviec a zo Selenca. Na miesto udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Informovalo o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Podľa informácií, ktoré potvrdil hovorca Nitry, išlo o prímestský autobus spoločnosti Arriva, smerujúci do obce Jelenec. Zrazil sa s nákladným autom, ktorý viezol kamene.

Podľa svedka TV Markíza Mira sa malo nákladné auto čelne zraziť s autobusom. Ľudia dokonca museli pomáhať záchranárom. „Všetci sme na mieste odovzdávali lekárničky,“ dodal svedok Miro.

Policajti prvotne informovali o 4 mŕtvych.

Na miesto nehody dorazil evakuačný autobus HaZZ z Trnavy, ktorý poskytuje dočasné útočisko. Hasiči vyslali do terénu aj psychológov, ktorí budú zabezpečovať krízovú intervenciu.

Na miesto smeruje ministerka vnútra Denisa Saková spolu s prezidentom HaZZ Pavlom Nerečom a krajským riaditeľom KR PZ Nitra Miroslavom Michalčíkom.

Pellegrini pre nehodu ukončil návštevu cypru
„Pri Nitre sa dnes stala strašná tragédia. Po zrážke linkového autobusu s kamiónom ostalo najmenej 13 obetí a množstvo zranených. Okamžite som ukončil moju oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragédie. Hovoril som s ministerkami zdravotníctva a vnútra a dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek. Cítim nesmiernu ľútosť k všetkým obetiam a vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým," reaguje premiér Peter Pellegrini.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... zranenych/
Zamčeno

Zpět na „2019 Svět“