České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

I/68 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=224&t=127
Stránka 65 z 80

Autor:  ada031 [ 11.1.2019 22:00:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Posun termínu na 17.1.2019

Autor:  Bullets [ 14.1.2019 15:30:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Zdálo se mi to dneska ráno nebo je na mostě (přes rychlostku) směr Střítěž díra?

Autor:  szkandi [ 16.1.2019 19:21:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Zitra v 9 rano by se tedy melo vedet? Bude to nekde take online, nebo vi nekdo prubeh? Dekuji

https://vestnikverejnychzakazek.cz/Sear ... 018-036213

Autor:  Honzus [ 18.1.2019 11:06:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Nějaké nové info? Já jsem zatím nic nenašel.

Autor:  martas [ 18.1.2019 11:26:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Honzus píše:
Nějaké nové info? Já jsem zatím nic nenašel.

Je to venku, tři zájemci, více info zde: https://www.rsd.cz/wps/portal/web/domu/ ... 25a03415f4

Autor:  xipecko [ 18.1.2019 11:37:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

zase Itálie :shock: :shock: :shock:

Autor:  caveman [ 18.1.2019 12:27:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

No hlavně v kombinaci s tou cenou....

Autor:  pedros [ 18.1.2019 12:30:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Trošku hoooodne rozdíly v cenách mezi IT a CZ... :shock:

Autor:  theodor less [ 18.1.2019 12:38:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Generální ředitel ŘSD Jan Kroupa se zúčastnil konference „Italy and Czech Republic – Building Together“
Generální ředitel ŘSD vystoupil na konferenci s příspěvkem „Prioritní investiční stavby připravované ŘSD v letech 2015 – 2018 a rizika investiční přípravy v ČR“.
„Ředitelství silnic a dálnic má samozřejmě velký zájem rozvíjet společnou spolupráci na projektech v České republice. Je to příležitost pro vzájemné obohacování se o zkušenosti z výstavby inženýrských staveb,“ komentoval svou účast na semináři generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Seminář byl pořádaný italským Ministerstvem pro místní rozvoj a italským Národním svazem stavebních společností ve spolupráci s Italským velvyslanectvím a Italsko-českou obchodní komorou.

Publikováno: 15. října 2015

Autor:  daf83 [ 18.1.2019 14:43:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Pouze tři nabídky první půl miliardy pod cenou druhá 200 milionů nad... Mazec!

Autor:  szkandi [ 18.1.2019 15:09:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

a je tomu opravdu tak, ze uz jsou vsechny povoleni vypadana, platna, vsechno vykoupeno, a muze se stavet? to mi prijde jako uplne sci-fi

Autor:  paja [ 19.1.2019 10:55:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

no a dopadne to jak - že vyhraje IT firma, pak od stavby odstoupí, bo zase ŘSD zjistí, že nedělá ... a začne se odznova. To je tak, jak se vybere nejlevnější firma ...

ale budu se rád mýlit, pokud vše bude ok

Autor:  Honzus [ 19.1.2019 13:40:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

paja píše:
no a dopadne to jak - že vyhraje IT firma, pak od stavby odstoupí, bo zase ŘSD zjistí, že nedělá ... a začne se odznova. To je tak, jak se vybere nejlevnější firma ...

ale budu se rád mýlit, pokud vše bude ok


Aby se předešlo nějakým zpožděním, měl by být ve smlouvě termínový plán, který by měl stavební dozor kontrolovat. Taky by mělo ve smlouvě být uvedeno penále, které firma zaplatí, když nebude tento termínový plán dodržovat. Je to jednoduché. Kdyby došlo k tomu, že firma odstoupí od smlouvy nebo nestíhá, za penále by se našla jiná firma, která té první pomůže s plněním termínů.

Problém nastane, jestliže se objeví nečekané komplikace. Např. jiné podloží nebo vedení inženýrských sítí. Pak by se měl tento termínový plán přepracovat.

Autor:  theodor less [ 19.1.2019 15:20:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Honzus píše:
Aby se předešlo nějakým zpožděním, měl by být ve smlouvě......

Určitě to myslíte dobře, ale myslíte, že tato stavba je první na světě? Do fotbalu může mluvit každý, k diskuzi o smlouvách jsou potřeba alespoň elementární znalosti.
Náležitosti smluv jsou známy celá desetiletí a v civilizovaném světě se také desetiletí používají. U nás je malé právní povědomí a spolu s pocitem, že jsme pupek světa mají mnozí pocit, že naše problémy jsou jedinečné. Nejsou. Důkazem toho jsou i standardy smluv vydané organizací FIDIC. U nás se používá tvz. Červená kniha.
Smlouva vypracovaná podle této metodiky samozřejmě umožňuje vykázání zhotovitele za stavby. Toto vykázání samozřejmě způsobí zpoždění stavby, kterému se chtějí politici vyhnout (viz Větrný Jeníkov).
V případě této stavby objednatel nejnižší nabídku podrobí důkladné analýze, ale ani to není záruka, že zhotovitel stavbu dokončí.

Autor:  Honzus [ 19.1.2019 20:01:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

theodor less píše:
Honzus píše:
Aby se předešlo nějakým zpožděním, měl by být ve smlouvě......

Určitě to myslíte dobře, ale myslíte, že tato stavba je první na světě? Do fotbalu může mluvit každý, k diskuzi o smlouvách jsou potřeba alespoň elementární znalosti.
Náležitosti smluv jsou známy celá desetiletí a v civilizovaném světě se také desetiletí používají.....

Ok. Díky za objasnění. Měl jsem za to, že do smlouvy si ŘSD může napsat cokoli ( v rozumné míře) když je to priorotní stavba veřejného zájmu nebo jak se to jmenuje :)

Autor:  Mario [ 20.1.2019 18:44:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Dnes se debatovalo o této silnici v první části OVM...

Autor:  daf83 [ 21.1.2019 9:19:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Zajímavé že Italové, Portugalci, Řekové... samé top ceny ale to je vše

Autor:  xipecko [ 21.1.2019 9:51:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Tak v původní soutěži ty ceny byly podobné jako nabídli teď Italové, tak se dá polemizovat, zda je to podseklé. České firmy už asi nechtějí mermomoci bojovat o každý kilometr stavby, staví se teď hodně a zakázek mají fůru. Italové jsou na tom asi jinak, proto to nastavili takto. Otázka jestli jsou si vědomi situaci u nás, aby měli dostatek nasmlouvaných subek...

Autor:  daf83 [ 21.1.2019 10:47:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Souhlas 'místní' firmy budou mít o cenách subek lepší přehled než nějaký Ital... Vždyť velké firmy už víceméně jen vyhrávají zakázky a rozprodávaji dál subkám. Vždyť to bylo vidět i tady na Bystřice - Třinec - Nebory.

Autor:  theodor less [ 21.1.2019 14:17:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Docela by mě zajímalo, co se děje u Rizzani de Eccher S.p.A.- vítěze soutěže. Určitě slyšeli něco u Pyrrhově vítězství. Pokud mají rozum, tak z toho vycouvají.

Autor:  daf83 [ 21.1.2019 17:19:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Nejspíš i proto se pořád posouvalo vyhlášení výsledků... čekání na nabídky dalších firem, ale jaksi se nedočkali.

Autor:  BohusdK [ 21.1.2019 18:22:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

jaké jsou lhůty pro rozhodnutí? Do kdy se má ŘSD vyjádřit?

Autor:  theodor less [ 22.1.2019 14:39:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Vaše otázka mě přivedla k této úvaze:
14.1.2019-otvírání obálek
18.1.2019-ŘSD oznamuje, že nabídky obdrželo a že nyní je bude hodnotit. Současně zveřejňuje nabídky jednotlivých soutěžících s konkrétními cenami.
Tedy ŘSD během procesu hodnocení seznamuje veřejnost s dílčími informacemi. Nemohl by to být důkaz, že ŘSD je víc otevřená než se traduje? Pánové a dámy, kdo z vás to má?

Autor:  kot [ 22.1.2019 19:11:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Theodore pozor, začínáš tahat tygra(y) za ocas.... /poslední věta/

Autor:  theodor less [ 22.1.2019 19:17:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Dovolil jsem si citovat ing.Paroubka, který tak nějak lidsky vysvětloval novinářům své příjmy.

Stránka 65 z 80 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/