| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| I/68 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=224&t=127 |
Stránka 15 z 80 |
| Autor: | Robert [ 29.6.2013 23:11:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Robert píše: Poslední RD a přilehlé pozemky na trase Old-Bys jsou v řízení ohledně změny právního vztahu. Ještě tento týden bude mít ŘSD vykoupeno a převedeno do vlastnictví 100% soukromých pozemků. Zbývají pozemky obce Bystřice, MSK a Povodí Odry. Tyto se, pochopitelně, nevyvlastňují. ... i stalo se, dokonáno jest ... alespoň pro úsek Old-Bys. |
|
| Autor: | Mario [ 5.7.2013 14:06:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Cetl jsem v Hutniku z 2.7. ze stavebni povoleni je vydano pro useky Nebory az Bystrice. Ted se na oba bude soutezit do podzimu zhotovitel... Investicni zamery jsou taky schvaleny... Zahajeni nejpozdeji jaro 2014. Co je na tom pravdy? Tvrdil to Ludek Sosna z MD. |
|
| Autor: | Robert [ 5.7.2013 17:40:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Mario píše: Cetl jsem v Hutniku z 2.7. ze stavebni povoleni je vydano pro useky Nebory az Bystrice. Ted se na oba bude soutezit do podzimu zhotovitel... Investicni zamery jsou taky schvaleny... Zahajeni nejpozdeji jaro 2014. Co je na tom pravdy? Tvrdil to Ludek Sosna z MD. Velmi často říkají vysoce postavení ouřadové neúplnou pravdu, neříkám však, že lžou. V úseku Old-Bys chybí stavební povolení na 130-metrový úsek cesty v km 15,860 - 15,990. Ale ŘSD už je vlastníkem těchto pozemků, takže do konce prázdnin (doufejme, že dřív) bude i toto SP vydáno. Úsek Neb-Old není ještě tak daleko. Rok 2014 je rokem volebním a tak se budou politikové (místní i přespolní) snažit stavbu nějak zahájit. Ve vládě (myslím té potenciální, úřednické) máme členy pocházející odtuď - Rusnok a Cienciała, takže snad se jim to podaří nějak protlačit. |
|
| Autor: | BohusdK [ 5.7.2013 21:29:39 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice | ||
Nedávno říkal Luděk Sosna, který je ředitel odboru strategie ministerstva dopravy že úseky Old-Bys a Old-Neb se začnou stavět současně začátkem roku 2014
|
|||
| Autor: | Mario [ 14.7.2013 12:01:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Pro Old. - Bystr. máme nový leták... Se zahájením v 11/2013. http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/B34D ... strice.pdf |
|
| Autor: | Lenny [ 14.7.2013 19:12:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
To bych chtěl vidět, jak proběhne do té doby soutěž, když v poslední době trvají "věčnost". Začalo poslední stavební řízení na chybějící úsek km 15,860 - 15,990. |
|
| Autor: | Mario [ 15.7.2013 4:36:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Mě docela štve, že všichni, včetně MD mluví jako o optimistickém termínu zahájení "jaro 2014" a pak si ŘSD pár dnů na to vydá leták s nereálnými termíny... To tam snad dělá nějaké jelito nebo co... |
|
| Autor: | BohusdK [ 15.7.2013 7:32:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
taky by mě zajímalo proč tam mají stále S 24,5 když to bude S 22,5 a od začátku se říkalo že stavba bude trvat maximálně 3 roky, tady je to 3,5 roku |
|
| Autor: | martini [ 31.7.2013 14:07:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
S 22,5 nakonec nebude, protože by se muselo velmi výrazně měnit PDPS, které je součástí zadávací dokumentace na výběr zhotovitele. Jiné výkazy výměr atp. a nestíhalo by se to tak, aby stavby mohly na jaře 2014 začít. Z uvedeného důvodu se PDPS jen mírně aktualizuje (to má být hotovo v půlce srpna) a hned následně by se měl vyhlásit tendr na zhotovitele. Ten by měl být formou otevřeného řízení (jednokolově). Termín stanovený v letáku ŘSD je maximálně optimistický dle nejkratších lhůt ZVZ, ale víme, že to asi takto jednoduše nepůjde, čili proto se hovoří o tom jaře. Ono zahajovat v listopadu nemá po pravdě moc smysl. Zadávací řízení na zhotovitele bude probíhat na obě stavby Nebory - Oldřichovice i Oldřichovice - Bystřice. |
|
| Autor: | BohusdK [ 2.8.2013 12:08:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Co zbývající dva úseky a vizualizace? Je to někde už? |
|
| Autor: | Lenny [ 19.8.2013 17:46:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
V pátek bylo vydáno poslední stavební povolení na hlavní trasu stavby Oldřichovice - Bystřice. Pokud se nikdo neodvolá, máme kompletně připravenou stavbu. Doufám, že tendr nebude zase na půl druhého roku jak je teď u velkých staveb obvyklé. |
|
| Autor: | otaznik [ 20.8.2013 5:02:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/c ... lay/429945 |
|
| Autor: | Lenny [ 20.8.2013 15:55:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
To je jen oznámení předběžných informací, že soutěž vypíší, ale není tam uvedeno kdy. A týká se to jen přípravných prací. |
|
| Autor: | Mario [ 25.8.2013 13:52:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Jde nějak získat seznam pozemků, které jsou vykoupeny/je třeba ještě vykoupit u trasy Nebory - Oldřichovice? Jde to nějak jednodušeji než klikat do mapy na jednotlivé pozemky? Díky.. |
|
| Autor: | Lenny [ 25.8.2013 17:08:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Přes listy vlastnické. Stačí v mapě kliknout na pozemek ŘSD, pak už jen na Číslo LV a zobrazí se Seznam nemovitostí na LV. |
|
| Autor: | BohusdK [ 26.8.2013 9:30:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
kdy bude vyhlášená soutěž na zhotovitele stavby nevíte? |
|
| Autor: | BohusdK [ 27.8.2013 10:25:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Zkopírováno z oficiálních stránek města Třince : Majetkoprávní příprava pro přeložku silnice I/11 finišuje V pondělí 2. 9. a ve středu 4. 9. bude v budově Městského úřadu Třinec v místnosti č. 207, v době od 9.00 hod. do 13.00 hod. přítomna pracovnice firmy INKOS Ostrava, a.s., což je firma zajišťující majetkoprávní přípravu pro přeložku silnice I/11 a I/68. Občané mohou využít této příležitosti např. k uzavření smluv o věcném břemeni, případně k vyjasnění své situace vzhledem k přeložce silnice I/11. Ing. Věra Pindurová - 27.8.2013 |
|
| Autor: | Lenny [ 27.8.2013 16:17:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
BohusdK píše: kdy bude vyhlášená soutěž na zhotovitele stavby nevíte? V nejbližší době. Jak dlouho bude trvat soutěž, rok, dva? |
|
| Autor: | martini [ 7.9.2013 11:16:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Bude to s vysokou mírou pravděpodobnosti otevřené řízení - jednokolovka. Snad se to stihne do jara uzavřít... Záleží jak se firmy (ne)budou v tendru špičkovat případně přes ÚOHS samozřejmě, ale i tam se teď na velké EU zakázky hodně zaměřují prioritně, resp. se na to takto zkouší maximálně tlačit... |
|
| Autor: | Mario [ 8.9.2013 12:23:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Lenny píše: Přes listy vlastnické. Stačí v mapě kliknout na pozemek ŘSD, pak už jen na Číslo LV a zobrazí se Seznam nemovitostí na LV. Díky! Zkoušel jsem zobrazit i seznam pozemků přímo v mapě, ale to se mi nepovedlo |
|
| Autor: | otaznik [ 23.9.2013 10:40:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Odstranění jednoho z nejpalčivějších dopravních problémů v Moravskoslezském kraji bude na svém nejbližším zasedání schvalovat česká vláda. Ministerstvo dopravy dokončilo přípravu obchvatu Třince, chystá veřejnou zakázku na zhotovitele a vládě předloží její odůvodnění. V meziresortním řízení nezazněla proti návrhu žádná připomínka. „Po schválení vládou 25. září budou ze strany investora, Ředitelství silnic a dálnic, zahájena výběrová řízení. Předpokládám, že samotná stavba začne v průběhu 2. čtvrtletí roku 2014 a bude trvat 36 měsíců. Obchvat zlepší plynulost a bezpečnost místní dopravy, sníží hlukové a emisní zátěže v obytné zástavbě. Změní podmínky pro tranzitní dopravu," uvedl ministr dopravy Zdeněk Žák. Například jen Třinecké železárny expedují z regionu ročně desetitisíce kamionů. Silnice I/11 mezi Ostravskou aglomerací a česko-slovenskou hranicí patří mezi nejzatíženější úseky silniční sítě na území Moravskoslezského kraje. V minulém období byl tento tah modernizován zejména od slovenské hranice přes Jablunkov až po město Třinec. Samotný průtah aglomerací Třince však dosud zůstává problematický s častými dopravními zácpami. Ministr dopravy Zdeněk Žák považuje rozvoj moravskoslezské dopravní infrastruktury za jeden z klíčových prvků, které mají pomoci kraji udržet stávající investory a získat nové. Chce, aby ŘSD a ministerstvo dopravy pokračovala v přípravách a realizaci dalších staveb, které nabídnou oblasti sužované nezaměstnaností pracovní místa a zároveň ji podnikatelsky zatraktivní. Základní údaje obou staveb: I/11 Nebory - Oldřichovice Předpokládaná hodnota veřejné zakázky bez DPH 1 823 835 174 Kč Délka 4,860 km Kategorie S 24,5/100 (dělený čtyřpruh s návrh. rychlostí 100 km/h) Mimoúrovňové křižovatky 1 Počet mostních objektů: 13 - z toho nejdelší most 173 m - největší rozpětí mezi pilíři 41 m I/11 Oldřichovice - Bystřice Předpokládaná hodnota veřejné zakázky bez DPH 2 644 468 496 Kč Délka 6,240 km Kategorie S 24,5/100 (dělený čtyřpruh s návrh. rychlostí 100 km/h) Mimoúrovňové křižovatky 2 Počet mostních objektů: 12 - z toho nejdelší most 780 m - největší rozpětí mezi pilíři 70 m http://www.mdcr.cz/cs/Obchvat+Trince+dostal+zelenou.htm |
|
| Autor: | BohusdK [ 23.9.2013 11:36:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Obchvat Třince je blízko realitě Výbornou zprávu pro obyvatele východní části Moravskoslezského regionu a kytici květin pro starostku Třince Věru Palkovskou přivezl v pátek 20. září do Ostravy ministr dopravy Zdeněk Žák. Na krajském úřadě za účasti hejtmana kraje Miroslava Nováka ministr oznámil, že je dokončen administrativní proces přípravy ke stavbě přeložky silnice I/11 v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice (tzv. obchvatu Třince) a během tohoto týdne bude vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Po dlouhých letech usilovných příprav a jednáních tak přestává být obchvat Třince pouhou teorií a mění se ve skutečnost. Do našeho regionu na výstavbu nové přeložky komunikace I/11 v úseku od Bystřice po Nebory poputuje cca 5 miliard korun. „Nyní půjde o to co nejrychleji vysoutěžit dodavatele stavby a pokud vše půjde bez problémů, stavba může být zahájena v březnu příštího roku. Naším cílem je celý proces maximálně urychlit a minimalizovat prostor pro obstrukční odvolávání. Výběrové řízení bychom chtěli spustit v průběhu tohoto týdne,“ potvrdil ministr dopravy Zdeněk Žák. Jeho slova velmi potěšila starostku Třince Věru Palkovskou, díky jejíž dlouholeté iniciativě a řadě jednání dostává nová cesta konečně reálné obrysy. „Je to ta nejlepší zpráva za poslední dobu a samozřejmě mám velkou radost, že je stavba obchvatu Třince opět o kus blíž realitě,“ řekla starostka Třince Věra Palkovská a zdůraznila náročnost přípravy takové stavby. „Příprava velkých liniových staveb trvá dlouho a neobejde se bez úzké spolupráce s ministerstvem dopravy, Ředitelstvím silnic dálnic a samotných obcí a měst, kterých se výstavba dotýká. Nestačí mít jen nataženou dlaň a čekat, ale dotáhnout věci společně do konce,“ uvedla Věra Palkovská. Na posledním úseku přeložky I/11 Třanovice – Nebory ještě nedošlo k vykoupení pozemků a příprava probíhá o poznání pomaleji. „Kdybychom čekali, až bude příprava hotová celá od Třanovic po Bystřici, výstavba by se zase o několik let zpozdila. Proto bych chtěla vyjádřit poděkování ministerstvu dopravy, že přistoupilo na náš návrh rozdělit stavbu do tří úseků podle připravenosti. Společnými silami jsme se dopracovali k tomu, že je možné, aby se začal stavět smysluplný úsek od přivaděče k přivaděči, tzv. obchvat Třince, už v příštím roce. Kdyby ministerstvo dopravy na toto řešení nepřistoupilo, tak čekáme na přeložku ještě kdoví kolik let. Za šťastný považuji i fakt, že se I/11 nově dostala i do transevropské sítě hlavních tras, díky čemuž na ni byly uvolněny finance z EU,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská. zdroj : Oficiální stránky města Třince |
|
| Autor: | BohusdK [ 23.9.2013 11:39:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Já si vůbec nevšiml, že někdo tady dal něco podobného. proč jen 100km/h? Já už si vypočítal že úseky OLD/BYS a OLD/NEB pojedu rychlostí 130 km/h něco málo přes 5min. |
|
| Autor: | mapman [ 23.9.2013 16:23:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
Návrhová rychlost není nejvyšší povolená |
|
| Autor: | X236K [ 23.9.2013 18:06:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice |
U Hradku silnice tedy bude prechazet na dvoupruh? Stavajici prutah je finalnim resenim? |
|
| Stránka 15 z 80 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|