České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Řidiči si stěžují na špatné značení na D11, u dálnice D35...
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=231&t=7364
Stránka 1 z 1

Autor:  vodouch2000 [ 26.1.2022 21:24:45 ]
Předmět příspěvku:  Řidiči si stěžují na špatné značení na D11, u dálnice D35...

Řidiči si stěžují na špatné značení na D11, u dálnice D35 jim zase chyběl plot proti zvěři

Na novém úseku dálnice D11 u Jaroměře se po otevření v prosinci ukázal nedostatek v dopravním značení dálkových cílů. Řidiči kamionů, kteří míří na Náchod a Polsko, proto občas minou správný sjezd. Na konci dálnice pak musí řešit komplikace. Ředitelství silnic a dálnic tvrdí, že značení je připraveno už na severní obchvat Jaroměře, ten se ale zatím ani nezačal stavět.

Problémy na dálnici D11 u Jaroměře se už dostaly i do přednášek některých autoškol. Na nedostatky poukazuje například učitel z autoškoly Dopravního podniku Hradce Králové Petr Weber, který hlavně řidiče kamionů varuje, aby se neřídili zelenými tabulemi na dálnici. Právě kamiony totiž často minou sjezd z dálnice, když jedou směrem na Náchod a Polsko.

„Vidíte Jaroměř, Velichovky, Trutnov, ale Wroclaw a Náchod vám tam chybí. A tohle je ta problémová tabule. Ty modré tabule by měly být nahoře, protože jakmile tohle řidič přejede, tak už má smůlu,“ zkritizoval chybějící dálkové cíle na tabulích dálnice Weber.

Když už řidič sjezd z dálnice přejede, většinou musí porušit pravidla. „Buď se otočí přímo na kruhovém objezdu, a jede zpátky na výjezd, nebo odbočí doprava, ale tím poruší pravidla, protože tam má zákaz odbočení. Nebo odbočí směrem na Trutnov a potom se přes nějaké okresky doplahočí směrem na Náchod,“ popsal Weber.

Počítá se s další částí obchvatu, ta se ale ještě nestaví

„Dopravní značení na dálnici D11 je už postavené tak, aby počítalo se severním obchvatem Jaroměře,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Jenže problém je v tom, že tato část komunikace se ještě ani nezačala stavět.

Problémy ale hlásí řidiči také na další dálnici, která se rovněž otevřela v prosinci. Jde o dálnici D35 na Pardubicku, kde nějakou dobu chyběl plot proti zvěři. Na začátku ledna se tam řidič auta srazil s divokými prasaty, teď žádá po státu asi čtvrt milionu korun jako odškodné.

„Já nevím, kdo to uhradí, ale v tuto chvíli mohu z 95 procent říci, že to nebudeme my. My jako ŘSD za to odpovědní nejsme,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Navíc neexistuje žádný předpis, který by nařizoval, že kolem dálnice musí být kvůli zvěři oplocení.

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3433818-ridici-si-stezuji-na-spatne-znaceni-na-d11-u-dalnice-d35-jim-zase-chybel-plot-proti

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/