Právě je 23.10.2018 17:01:20

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Slovinsko 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvek Re: Slovinsko
A1, reconstruction, section Ravbarkomanda-Unec / 7 km :arrow:

video záběry: https://siol.net/novice/slovenija/mnogi ... deo-452625

12.11.2017 13:34:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Na první etapě nové části mezi Draženci a Gruškovem již začal provoz.

Video z výstavby.
https://www.youtube.com/watch?v=XQcQmxA ... hx9PL-nQ-6

15.11.2017 19:32:26

Honda píše:
Na první etapě nové části mezi Draženci a Gruškovem již začal provoz.

Video z výstavby.
https://www.youtube.com/watch?v=XQcQmxA ... hx9PL-nQ-6

OPRAVA:

Oficiální zahájení je následující středu 22. listopadu 2017.
Ministr pro infrastrukturu, Dr. Peter Gašperšič se zúčastní otevření první etapy dálnice, mezi Draženci a mezinárodním hraničním přechodem Gruskovje.

http://www.mzi.gov.si/si/medijsko_sredi ... /771/8904/

19.11.2017 9:16:15

Kdy se pocita s dokoncenim dalsi etapy az na hranice?

19.11.2017 13:11:44

dvs píše:
Kdy se pocita s dokoncenim dalsi etapy az na hranice?

Otevření sedmi kilometrů dlouhé první části , se plánuje na konec (22) listopadu 2017 a zbytek k hranicím by měl být dokončen na podzim roku 2018.
Zdroj :

https://www.vecer.com/avtocestni-odsek- ... ra-6326686

19.11.2017 19:19:55

Již zítra ráno se otevře první část dálnice A4 Podravska mezi Draženci a Gruškovo .

https://www.dars.si/Novice/Podravski_av ... _1652.aspx

21.11.2017 21:15:50

Honda píše:
Již zítra ráno se otevře první část dálnice A4 Podravska mezi Draženci a Gruškovo .

https://www.dars.si/Novice/Podravski_av ... _1652.aspx

Video ze slavnostního otevření:

http://4d.rtvslo.si/arhiv/dnevnik/174504144

23.11.2017 13:13:02

Na A4 mezi Draženci a Gruškovo odstranili klemfixy (vodící desky - Klemmfix),

http://kamere.dars.si/kamere/Maribor/IP ... 2_Ptuj.jpg

24.11.2017 13:02:50

Prodej nových dálničních známek začal.

Osobní vozidla (třída mýtného 2A) :
roční 110 EUR
měsíční30 EUR
týden 15 EUR

U kombinovaných vozidel bude roční cena známky i nadále stát 220 eur, měsíční 60 a týdení 30 eur (třída mýta 2B).

U motocyklů (třída mýtného 1) se cena roční dálniční známky nezmění na 55 eur, za měsíční poplatek ve výši 30 eur a za týden 7,5 eura.

Vignety s rokem 2018, které se dnes prodávají, jsou kovově modré. Ceny, druhy vinětů a jejich splatnost zůstávají stejné, stejně jako třídy mýtného, ​​které zahrnují viněty. Stávající dálniční známku na rok 2017 zůstávají v platnosti až do uplynutí jejich platnosti, například roční dálniční známku až do 31. ledna 2018. Prodeje existujících, oranžové viněta za rok 2017 je lepší než v roce 2016.
Zdroj:
https://www.dars.si/Novice/Naprodaj_nov ... _1654.aspx

1.12.2017 18:11:07
VIP

výstavba 1. roury tunela Karavanke, s ENG titulkami:

18.12.2017 12:37:21
VIP

Statistika mrtvých při dopravních nehodách za rok 2017 :arrow:
Příloha:
warehousehandler.png
warehousehandler.png [ 15.64 KiB | Zobrazeno 3915 krát ]

http://www.rtvslo.si/slovenija/agencija ... eti/442531

14.1.2018 19:15:10

Příspěvek Slovinsko
Je úsek nově zprovozněné dálnice A4 Ptuj (Draženci) - Pohlednik (vzchod) možné používat bez dálniční známky?Ze stránek Dars se mi to nepodařilo vyčíst.

17.3.2018 8:49:21

pigig píše:
Je úsek nově zprovozněné dálnice A4 Ptuj (Draženci) - Pohlednik (vzchod) možné používat bez dálniční známky?Ze stránek Dars se mi to nepodařilo vyčíst.

Původně mě ani nenapadlo, že by to tak mělo být, nevidím k tomu důvod vzhledem k faktu, že Slovinci obecně prakticky vůbec (s 1 malou výjimkou) nemají úseky vyňaté ze zpoplatnění. Ale pro jistotu jsem stránky projel v anglické i slovinské verzi a nic nenapovídá tomu, že by to nemělo být zpoplatněné. A na mapce zpoplatněných úseků je tento podle mě zahrnut, i když ta teda není zrovna detailní... Vy jste někde zachytil takovou informaci, nebo se ptáte jen tak? Na konci dubna tam pojedeme, tak podám zprávu, jak to vypadá, pokud někdo nebude rychlejší.

17.3.2018 17:57:33

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Právě od této dálnice za průjezd k chorvatským hranicím si Slovinsko slibuje jeden z největších příjmů za dálniční známky, takže vynětí z poplatků je dost nepravděpodobné :-)

17.3.2018 20:54:57

Také mě to zajímalo kvůli cestě na dovolenou, a na stránkách nic kloudného není, takže jsem napsal mail přímo na Dars a zde je odpověď:

in direction to Zagreb vignette is obligatory to motorway junction Podlehnik. From motorway junction Podlehnik on, the vignette is not obligated in direction to Zagreb (for vehicles which enter to the motorway in Podlehnik (direction Zagreb) vignette is not obligatory)

in direction to Maribor (from Croatia, Zagreb) vignette is obligatory from the motorway junction Podlehnik on. Vehicles which come from direction Croatia, Zagreb don`t need vignette to the motorway junction Podlehnik.

At the moment the vignette is not obligatory at the road section Hajdina - Ptuj, east - (the Puch bridge) in both directions, until the bridge in Ptuj opens - probably in September 2018.

Prostě platí se a už se asi nevyplatí objíždět...

18.3.2018 14:33:47

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Těžko říci, každý si musí určit sám co mu vyplatí. Dálnice je jednoznačně pohodlnější a i při maximální rychlosti se ušetří palivo. Protože na dálnici je jen jedna jediná odbočka na jinou dálnici, jinak se jede stále rovně. To po vedlejškách na řidiče číhají nejen desítky odboček a kruhových objezdů, vesnic, řazení se do pruhů, ze zastávek vyjíždějících autobusů, traktorů, přechodů pro chodce, radarů, rozdrbaných vozovek, zvěře ... ale hlavně, objízdná trasa je bohužel nejednoznačná. Nelze se jednoduše vydat po souběžné staré silnici jako třeba u nás, pořád se někde musí odbočovat a bez nastavené navigace je jízda mezi Rakouskem a Chorvatskem jen s mapou na klíně skoro nemožná. Slovinci jako by schválně alternativní trasu znesnadňovali a tomu odpovídají i ukazatele na vedlejších silnicích.

Orientační rozdíl:
Po dálnicích cca 62 km / cca 42 minut.
Po vedlejškách 63-70 km / 1 hod,11 min - až 1hod,20 min dle zvolené objízdné trasy. Její projíždění je však závislé na dopravní špičce, stavu vozovek apod.

18.3.2018 15:13:14

S průjezdem Slovinskem mimo dálnici s napojením za Ptují jsem nikdy problém neměl, ať už navigačně nebo komfortu jízdy... Ale teď už nevidím žádnou rozumnou cestu bez poplatku... I když podél dálnice pořád nějaká alternativa je, ale na úrovni okresek...

18.3.2018 20:24:46

Vsadil bych boty, že na ty objížďky bude zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu, nebo něco v tom stylu. A určitě to tam budou vybírat. Letos je to s otazníkem, když dálnice není až k hranicím, ale za rok bych to očekával tak na 99 %. :)

18.3.2018 23:15:06

Nejake zakazy nejsou potreba, na soubezne komunikaci je jeden kruhac za druhym, az bude dostaveno, bude to zpozdeni 1h+ (Mureck-Lenart-Ptuj-st.hranice).
Bude veselo az chorvati zase budou kontrolovat kazdy kufr. Kolona bude az k Ptuji a protoze je tam druhej most pres Dravu zavrenej, bude to stat v okoli komplet i s domorodcema.

19.3.2018 0:08:45

Slovincům by dost pomohlo, kdyby z nesmyslné sedmidenní známky udělali desetidenní (ještě líp čtrnáctidenní). To by si troufám říct odvedlo objížděče na dálnici a zároveň zvýšilo přísun financí do státní kasy.

19.3.2018 8:14:49
Profil ICQ

nollie píše:
Slovincům by dost pomohlo, kdyby z nesmyslné sedmidenní známky udělali desetidenní (ještě líp čtrnáctidenní). To by si troufám říct odvedlo objížděče na dálnici a zároveň zvýšilo přísun financí do státní kasy.
Mám pocit, že 14-denní mají. Dříve ji alespoň měli a stála přesně 2x tolik, co týdenní...

19.3.2018 10:34:41

Nemají. Máš na výběr týden, měsíc nebo rok. Nic jiného.

19.3.2018 12:00:39

Ano, týden, měsíc a rok. Mėsíční je dvakrát dražší než týdenní. Takže čtrnáctidenní (dvě týdenní) je za cenu měsíce a to se jednoduše koupí měsíční a nemáš strach, že se v zácpě zdržíš přes půlnoc na osmý den ale jedeš v klidu o dva dny později. Taková je moje zkušenost, naposledy před čtyřmi lety. (Naštěstí na dovolenou už jezdím jen na letiště a nemám už žádné promrhané dny v kolonách do předraženého Chorvatska)

19.3.2018 22:50:51

Aha, tak to jsem si před pár lety asi koupil na 14 dní tu měsíční. Jinak loni jsme do Dubrovníku už raději letěli a letos Chorvatsko vypouštíme.

22.3.2018 11:46:58

Martin Vedral píše:
pigig píše:

Původně mě ani nenapadlo, že by to tak mělo být, nevidím k tomu důvod vzhledem k faktu, že Slovinci obecně prakticky vůbec (s 1 malou výjimkou) nemají úseky vyňaté ze zpoplatnění. Ale pro jistotu jsem stránky projel v anglické i slovinské verzi a nic nenapovídá tomu, že by to nemělo být zpoplatněné. A na mapce zpoplatněných úseků je tento podle mě zahrnut, i když ta teda není zrovna detailní... Vy jste někde zachytil takovou informaci, nebo se ptáte jen tak? Na konci dubna tam pojedeme, tak podám zprávu, jak to vypadá, pokud někdo nebude rychlejší.

Děkuji za info .Já jsem studoval tu mapku na stránkách Darsu + popis v angličtině a i překlad se slovinštiny, a právě jsem se nedopátral odkud kam se platí/neplatí Jezdím tam červen a září proto se ptám tady, kde myslím dostanu díky specializaci stránek dobrou informaci.Jsem již roky to schopen objet bez navigace i mapy, ve dne i v noci, mám to natočené i nafocené, ale letos ta změna.V exponované dny/sobota/ se díky koloně už před Ptujem na A4 časový rozdil v objíždění skoro vyrovná.Letos asi přes těch 9 kruháčů až před hranici nebo už v Ptuji po 690 a vyjet v HR v Cvetin-Trakoscan a zpět na dálnici u Gornij Macelj .Cena na rok 2018 za měsíční známku do 3,5 t cca 750 Kč.Takže kdo neletí a jede budu rád za info.

24.3.2018 11:25:19
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další