Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

"...Chodníky nejsou vlevo nebo vpravo, prostě je potřeba je postavit." MUDr.Hřib.

Ale např. za dva roky se sejít, nominovat za Prahu člověka, který dotáhne smlouvu o předání Vysočanské radiály a D10 z TSK na ŘSD, což by znamenalo mimo jiné tam konečně rozsvítit, to ne. Máme přece Memorandum, tak co byste kurňa chtěli, že.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Zpátky k Číně :D. Nechápu, proč nemohli říct normálně, že mají připravenou smlouvu s Tchaj-pejí a jim samozřejmě vadí to, co bylo ve smlouvě s Pekingem? A že to brání v rozvoji s různými městy?
Předpokládám, že to nechtěli představovat tak, že je to na nátlak Tchaj-wanu.


https://domaci.ihned.cz/c1-66687460-pra ... a-luskouna
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

Čtu to potřetí a říkám si: Je to manipulátor nebo popleta?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Kdo je popleta?
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

A kdo manipulátor ? :lol:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Theodore můžu poprosit o to, koho si tím myslel?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Praha zatím nezveřejní audit o Babišovi, ale radní za Piráty to obdrželi. Nakonec se shodli, že to poskytnou všem radním a zastupitelům. Radní za transparentnost(Piráti) na TK vlastně závěry řekl.

Praha bude intenzivně jednat s EK, aby audit mohli zvěřejnit.

Spojené síly mají problém s tím, že audit dostal pouze člen rady za Piráty a Hřib + advokátní kancelář, která zpracovávala nějaké stanovisko. Podle TK to docela hrotí, zejména Marvanová(radní pro legislativu) a bylo jí řečeno, že to nikdo kvůli důvernosti nedostane a až dnes se dozvěděla, že to dostal jiný radní a ta advokátní kancelář (emailem).

Některý radní vyzval na radě Hřiba k rezignaci.(Wolf KDU-ČSL)

Aneb jak se rozhádat na něčem, co těžko říct, zda by to měla Praha vůbec řešit :D
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

Těžko říct? .o) Já myslím jednoznačně - neměla... Ale jak známe ministra zahraničí Hřiba, tak je to důležitější, než třeba doprava v Praze.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Jo, zviditelňování je holt důležitější...
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

Vzhledem k tomu, že už to dneska v plném znění zveřejnila média (Respekt a Deník N), tak je to úplně jedno: https://www.respekt.cz/politika/zverejn ... K3uNW1z6Sw
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

...ano, klasicky, po respektovsku - "platí střet zájmů a embargo na dotace". Že to je TVRZENÍ jedné strany sporu, to pomlčíme...prostě to vydáme za jedinou pravdu:o)

Dokonce jsem snad poprvé souhlasil s panem Čižinským, který řekl něco ve smyslu "vy tady vytýkáte Andrejovi, že porušuje pravidla EU, a sami děláte to samé, když ta skvělá EU označila ten audit za důvěrný"....

ale jestli tím pan Hřib zaměstná FrankBoldovce alias EPS, jen dobře, třeba budou mít méně času na poradenství proti dálnicím:o)
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Celá tahle parta pražských aktivistů by měla táhnout tam, kam slunko nesvítí. Mě už je vcelku jedno, jestli Prahu povede ODS, ČSSD, ANO, Sportovci, lidovec nebo třeba komunisti. Na komunále je klíčové to, aby ti, jež rozhodují, věděli co činí. Osobně znám od všech výše uvedených politických možností starostu tu města či městečka, a pokud pro to město "žije", tak je to požehnání.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

... na menších obcích a městech to určitě platí, u molochu se 60mld. rozpočtem ta "politika" už hraje větší roli... a proto je super mít v čele města takového arogantního narcise, který ze všeho nejradši dělá zahraniční politiku a vůbec se co nejvíc vymezuje vůči vládě, která pak třeba taky může navrhnout změnu rozpočtového určení daní - jednu z mála věcí, na které se "napříč spektrem" rádi shodnou všichni mimopražští poslanci, zvláště pokud by se ten podíl přelil k nim, že:o)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

1975 píše: ....vláda, která pak třeba taky může navrhnout změnu rozpočtového určení daní - jednu z mála věcí, na které se "napříč spektrem" rádi shodnou všichni mimopražští poslanci, zvláště pokud by se ten podíl přelil k nim, že:o)
A co poslanci mající vztah k Brnu, Ostravě, Plzni?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

..ti nejsou mimopražští? A když se dají tato čtyři města vyčlenit, to se jako nedají vyčlenit tři? Nebo co bylo myšlenkou tohoto dotazu?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

1975 píše:..., když ta skvělá EU označila ten audit za důvěrný"....
dle mého selského rozumu
jedná-li se o veřejné prostředky, pak mají být všechny údaje ( smlouvy, audity... ) veřejné
jestliže s tím vlastník nesouhlasí, ať nepoužívá veřejné prostředky
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Pražská TOP 09 se chce zbavit primátora Hřiba
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/praz ... paign=null

Krajský výbor TOP 09 v Praze dnes večer na mimořádném jednání vyjádřil nedůvěru primátoru Zdeňku Hřibovi (Piráti). Neplní podle něj koaliční program, zejména pokud jde o bydlení, a nedostatečně řídí hlavní město.

Tak na to jsem zvědav.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Taky jsem teď zavětřil a taky jsem teda zvědavý jak tohle dopadne. Na celostátní úrovni teď do sebe taky šijou, resp. pro změnu piráti do TOPky. Že by oko za oko ? :lol:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Tak asi to nějakou roli hrálo, ale podle mě je víc rozpálil chování pirátů kolem auditu. Hlavně Marvanová(sice za STAN, ale to je skoro jedno). Když to nedají právnímu/legislativnímu odboru na posouzení a radši to pošlou soukromé právní kanceláři, ale radní pro transparentnost to dostane. To je podle mě docela prasárna a střet zájmů :D :D.
Reálně, pokud by v koalici nebyla Praha sobě, tak už se dávno rozešli.(Ti se snad ani nesnaží být vidět a jsou vždycky mezi nimi :D)

PS.: Projížděl jsem kvůli tomu sociální sítě a narazil na zajímavý status Hřiba :D
Nejdřív mě zarazilo, že bylo v Praze vysazeno 110 stromů dobrovolníky z celkových 186 699, tak si říkám, že se asi přepsali. Tak na obrázku to taky je, tak je to asi dobře, nu zvláštní na sítích Hřiba jsem viděl snad 10 pozvánek na sázení stromů, to toho moc nezasázeli.

Poté v komentářích zahlédnu, že je to podle někoho nejméně za 3 poslední roky, tak se dám na hledání a pisatel měl jenom částečně pravdu. Je to totiž nejméně z posledních 6 let ()

Za rok 2018 vysadily Lesy hl. m. Prahy 403 155 nových stromků.
Za rok 2017 vysadily Lesy hl. m. Prahy 408 702 nových stromků.
Za rok 2016 vysadily Lesy hl. m. Prahy 328 236 nových stromků.
Za rok 2015 vysadily Lesy hl. m. Prahy 199 317 nových stromků.
Za rok 2014 vysadily Lesy hl. m. Prahy 246 310 nových stromků.
(https://www.lhmp.cz/lesy/pestovani-lesu ... jaIHkMTgC4)

Je možné, že se pletu a Lesy hl. m. Prahy sází i mimo území Prahy, ale stejně je to skoro irelevantní, protože jde zejména o plánované stromky a navíc ještě na okrajích Prahy, kde se třeba zakládají nové lesíky. Jen mě to zaskočilo, čím se chlubí.

Obrázek
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Dobrá práce :ok:

Číslo 187 000 vypadá jako velké, ale jen do chvíle, kdy to srovnáte s předchozími léty .....

Jsem zvědav, jak se tahle koalice vyvine. Těžko říct, zda by případná změna na postu primátora mohla znamenat v oblasti dopravních staveb nějáké zlepšení ? Ten současný je aktivista co se omylem dostal na takový post a zajímá se o všechno možné, jen ne o to o co se zajímat má.

Dosta možná je to ale jenom odveta za to, že Michálek z Pirátů vyjádřil přání aby TOP 09 zanikla ... a další následky to mít nebude. Ale kdo ví.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Trupman »

Lynxi, a který poslední primátor Prahy se do toho křesla nedostal "jako slepý k houslím"? Napadá mě snad naposled Pavlík Bémů, který měl stejně jako celá jeho partaj podporu místních mafiánů a lobbyistů. To byl pražský primátor par excellence. Ten tu politiku dělal ještě pěkně postaru - draze, netransparentně, do spřátelených kapes. Z nějakého důvodu takové jednání spoustě Pražáků imponuje.
1975 píše: Že to je TVRZENÍ jedné strany sporu, to pomlčíme...prostě to vydáme za jedinou pravdu:o)
Jakého sporu? Tady přece není žádný spor. Nejedná se o dvě hádající se strany. EK je autorita, která rozhoduje a nařizuje, protože ona zodpovídá za správné dodržování nastavených pravidel (k čemuž jsme se jako ČR zavázali, pokud chceme být součástí celého tohoto systému).

Jako kličkování a lhaní si do vlastní kapsy vám od koblih jde dost dobře, to se musí nechat. Vy byste byl schopný tvrdit, že kdyby před soudem stanul seriový vrah, tak že se jedná o "spor" obžalovaného a soudce. :lol:
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

Po Bémovi ale aspoň zůstalo v Praze pár stanic metra a Blanka (plus možná nějaký podíl na PO), který neumím kvantifikovat. Co tu zůstalo po jeho nástupcích raději nebudu komentovat, protože to bez sprostých slov nelze. I zase abychom byli objektivní, Krnda s Dolínkem alespoň zavedli elektronický platby v parkovacích zónách, což je taky docela ulehčení života.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Jenže ono je někdy lepší, když se "pár" milionů rozkrade, ale zůstane po nich něco vidět. Nejlepší je samozřejmě, aby zůstalo něco vidět i bez těch milionů/mld malých domů, ale obávám se, že to není reálné, minimálně do doby, než vyhyne generace těch lidí, kteří ještě podstatnou část života zažili v minulém režimu. Čili dnešní padesátníci a výš. Této generaci to prostě přijde normální (i v běžných rozhovorech s lidmi to slyším), že prostě "to je u nás normální" a "bez toho to v ČR nejde" apod. Je to samozřejmě slyšet i od části mladší generace, ale jsou rozhodně v menšině. Dokud se tohle vnímání nezmění (že to je normální), tak se nezmění ani to chování. Na druhou stranu je ale určitě potřeba, aby politicky vládli siné osobnosti a ne připosraní politici, kteří v zájmu slušnosti a nicneposrání neudělají zhola nic, :jidlo: což mě sedí právě na piráty... aspoň zatím. Jsou však určitě modernější a myslím si, že obecně nová modernější doba s vyšší transparentností (díky různým registrům smluv apod.) dožene i celkově politiku k lepšímu vnímání politiků společností. Jak jsem ale psal, bude to nejdříve po odchodu staré generace těch dinosaurů, co tam sedí od revoluce a mnoho z nich jen převléklo kabát (teď mám na mysli celostátní úroveň politiky).
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Piráti jsou čím dál víc mimo. Obviňují už i ODS, že je ovládá Čína.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... paign=null
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

:lol: :lol: :lol: Asi holt chtějí, aby příští koalice byla ODS+ANO. Za mě by to mohlo fungovat.
Co mě ale přijde zajímavé (ne ani tak zvláštní), že kdykoli čtu článek z Prahy, tak koaliční partner je vždy ti spojenci pro Prahu, nebo Piráti. O Praze sobě se málokdy a málokdo zmiňuje :D Jsou tam vůbec ještě ?
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“