Právě je 8.7.2020 15:47:00
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
 Novináři a jejich bláboly 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 1481
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Myslím, že by nebylo dobré, abychom si na korupci zvykali. Korupce buď je nebo není. Jestli je předražení 20% nebo 200% je jedno; stále jde o korupci. Někteří novináři paradoxně k relativizaci přispěli svým přeháněním.
Výše způsobené škody bude mít zřejmě vliv jen u soudu.
Jinak jsem už dvakrát zaznamenal výrok, který svým způsobem úplatky legitimizuje: 1) Marek Šnajdr si podle advokáta úplatek nevzal; svědčí o tom výše úplatku - 50 tis. Kč. Snad Šnajdra nenapadne podávat trestní oznámení kvůli nepravdivému údaji, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů. 2) Vladimír Kremlík si měl taky říct málo - 1,5 mil.


10.2.2020 11:39:14
Profil
 

Příspěvky: 3004
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
To ano, ale média až příliš často hned vědí, že JE. Bez toho, aby si to novináři ověřili, měli nějaké důkazy (ne jen pocit, nebo těžko skrývanou averzi)...
Případně, aby srovnávali férově srovnatelné (například v tomto případě roční náklady na tištěné známky versus čtyřleté náklady u zpackané zakázky na ty elektronické) atd.


10.2.2020 11:58:33
Profil
 

Příspěvky: 739
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Theo možná jsi na to zapomněl, ale před týdnem byl ve stejném pořadu reportáž od předraženém e-shopu za 400 mega(správně to tam korigovali na 100). Schválně jsem se koukal na reportáž z minulého týdne, tam slovo údajně nezaznělo vůbec a z reportáže tedy asi měl každý pocit, že je to jasně předražené.

To snad nikdo nerozporuje, já si třeba nejsem jistý, že v tom režimu, v jakém to bylo zadáno je zakázka nějak významně předražená, ale to je tím, že to bylo takhle špatně zadáno. Jinak vymšlené to bude moci být určitě levnější.

Ono by to vlastně bylo jedno, ale kontext to právě posunul do něčeho trochu jiného:
Citace:
Věc je ale podivná.
Dnes už bývalý člen údajně protikorupční vlády pokus o korupci nenahlásil policii ale řediteli BIS.
Pár dní nato Kremlíka odvolal premiér který to odůvodnil údajně předraženou zakázkou dálničních známek. Kremlík potom na vlastní pěst vyrazil zajistit důkaz o pokusů ho korumpovat, což mu ale úplně nevyšlo.

a dále v reportáži
Citace:
[Reportérka]Kremlíkovo bleskové odvolání a informace o údajné korupční nabídce vyvolaly otázky.
[Politolog]Zdali šlo o nějaké selhání pana Kremlíka anebo bylo zapotřebí spíš naopak krýt záda těm, kterých se třeba týkalo to údajné korupční jednání.

Vlastně celé je to o tom, že naznačují, že Babiš odvolal Kremlíka kvůli tomu oznámení. Poté co minulý týden měli reportáž o tom, jak je zakázka předražená, teď přidávají údajně a zní to dost divně. Základem je lehce ponížit kauzu eznámka.

V První citaci je taky zajímavá poslední věta, že se Kremlík vydal na vlastní pěst. Já měl pocit, že Kroupa tvrdil, že tu schůzku nahrál Seznam(myslím, že to bylo na iRozhlas), to úplně jako na vlastní pěst nevypadá.

Na předchozí díl 168 jsi určitě reagoval v jiném vláknu.


10.2.2020 12:07:14
Profil
 

Příspěvky: 651
Bydliště: P6---Šumpersko
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
theodor less píše:
Myslím, že by nebylo dobré, abychom si na korupci zvykali. Korupce buď je nebo není. Jestli je předražení 20% nebo 200% je jedno, stále jde o korupci.
Předpokládám, že jste myslel navýšení o 20% domluvené oběma stranami (navýšení o 20 procent za úplatek nebo protislužbu)

_________________
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI


10.2.2020 12:27:22
Profil
 

Příspěvky: 1481
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Krtku, rozebral jsi to důkladně, ale asi i ty cítíš, že máme limity. Prostě pracujeme s informacemi, které se k nám dostanou, a paradoxně je jich nejvíc od mnohými nanáviděné ČT nebo ČRo. O spoustě věcí nemáme ponětí, ale není vyloučeno, že se něco časem dozvíme. Dalším limitem je, že se v tom možná ztrácíme. Když ne věcně, tak chronologicky. Ať mluvím za sebe, já se v tom ztrácím; hodil by nějaký graf s časovou osou a výroky a činy aktérů. Ale jednu výhodu/nevýhodu mám: nemám na ty věci názor předem a jsem připraven svůj názor korigovat.


10.2.2020 12:41:06
Profil
 

Příspěvky: 739
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Jak píše bhs, snad bylo myšleno předražení o % díky korupci, né každé předražení je korupce a naopak, né každá nepředražená zakázka není korupce.

Tak další nepravdu jsi tady uvedl ty: "Vladimír Kremlík si měl taky říct málo - 1,5 mil.".
Podle informací co máme to měl Kremlíkovi nabídnout ten advokát.

Tu poslední reakci úplně nechápu, nepřišlo mi, že by tady někdo tvrdil, že to všechno bylo určitě stoprocentně takhle.

To naopak jde od novinářů. Například Kroupa minulý týden tvrdil, že to všechno ví přesně a sám jsem v jeho článcích viděl spoustu otazníků, které neřešil a ono se to pak začalo trochu bořit. Spoustu věcí prakticky všechny strany popřely, takže většina byly domněnky. Asi největší podivnost je vlastně postup Kremlíka vzhledem k Seznamu a to, co prezentuje Seznam.
Nejdřív se s nimi nechce o ničem bavit, pak Seznam prezentuje, že má od něj info, což pak Kremlík popře, několikrát se takhle škádlí a on pak pro ně tajně nahrává toho advokáta? Buď je to úplně jinak, než Seznam píše, nebo má Kremlík rozdvojenou osobnost a nebo Seznam Kremlíkovi platí a pak to hrají tak, aby to nebylo poznat. ("Nahrál tu schůzku pro Vás Kremlík? Ne, nahrál to Seznam.")
Jako jsou dva způsoby nahrání, věděl to Kremlík, nevěděl to Kremlík.


10.2.2020 13:08:59
Profil
 

Příspěvky: 728
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
To jsou tanečky okolo prodražování... V Praglu zrušila ČSSD projekt předchozí garnitury na centrální čističku za 5mld s tím, že je o 3mld předražená, aby ji pak další garnitura podepsala na 5,3mld. A nikdo se kvůli tomu nevěšel.


10.2.2020 20:15:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 3558
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
no,
2-3 rychlé polní soudy
a zbytek by si začal sakra dávat bacha 8-)

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


10.2.2020 20:36:19
Profil
 

Příspěvky: 1481
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Ještě než se tu objeví kritika Moravce, jak byl neobjektivní, napíšu pochvalnou zmínku na pořad "Nedej se". Zajímalo by mě jak se stalo, že z pořadu ukřivděných idealistů se stal pořad konstruktivní. Asi to není jen tím, že ubrali tklivou hudbu a dramatické záběry.


23.2.2020 12:02:28
Profil
 

Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Pro zasmání
Co je pravdy na tomhle okurkovém blábolu z Deníku?

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_regio ... 00508.html

Citace:
Legendární třešňová alej vedoucí podél silnice z Mostkovic na Ohrozim, kterou místní nazývají podle historických souvislostí jejího vzniku "Hitlerovou dálnicí", chřadne.


Jednak teda neznám nikoho kdo by to nazýval hitlerovou dálnicí a potom jsem měl za to, že II/150 se stavěla až po válce.

Regionální žurnalista si poplet s D43?

_________________
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.


9.5.2020 10:23:43
Profil
Autor

Příspěvky: 4751
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Pojem "Hitlerova dálnice" je u téhle silnice určitě historicky nesprávný - jsou to pozůstatky dálkové silnice Plzeň - Moravská Ostrava z doby druhé republiky a s třetí říší má společného pouze tolik, že kvůli záboru Sudet se její výstavba uspíšila, aby nahradila dálkové tahy, jejichž části se ocitly na zabraném území. Vžité označení tak může mít základ snad jen v tom, že vznikla v době, kdy třetí říší vládl führer.

_________________
KlarArt


9.5.2020 10:39:26
Profil
 

Příspěvky: 2941
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Trupmane, když bys to totiž otevřel, tak zjistíš, že to tam je vysvětleno téměř stejně, jak píše mapman. ;)
Číst jen titulek se často nevyplácí, navíc je to všude v uvozovkách. Čili vyjímečně bych se novináře zastal :)
A bydlím kousek od tam a mohu potvrdit, že se tomu hitlerovka fakt často říká, i když jim vždycky řeknu, že hitlerovka vede jinde, na druhou stranu od mého bydliště.


9.5.2020 12:11:22
Profil
 

Příspěvky: 194
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
:D :D
Obrázek


10.6.2020 9:01:21
Profil
 

Příspěvky: 739
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Tohle je taky kvalitní práce.
Zrychlení staveb? Ministryně z ANO zatížila zákon o dalších 152 paragrafů
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mini ... ssion=true

Kritizovat na základě počtu paragrafů oproti původnímu výkopu je super. Že by nám novinář napsal, kolik paragrafů má ten současný zákon (když je to podle něj tak zásadní hledisko) to samozřejmě ne.

Jako laik(nečetl jsem, co přesně je v tom zákonů k tomuto tématu) třeba tuhle výtku nechápu. Víte někdo co advokáti myslí? V jedné části kritizují, že zůstávají některé stavební úřady na obcích a pak si stěžují, že zákon neponechává tomu úřadu volnost, já doteď měl za to, že největší problém je ten, že právě tu volnost v rozhodnutí i termínech měli.
" Zákon tak podle nich řeší přílišné detaily a nenechává úřadům volnost při rozhodování o specifických stavbách."


10.6.2020 10:58:49
Profil
 

Příspěvky: 2061
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Tradiční filipika M.Pošvářové ...

PRÁZDNINOVÉ CESTY SE BLÍŽÍ. PROTO VÁM TY DÁLNICE ROZKOPEME
https://neovlivni.cz/prazdninove-cesty- ... rozkopeme/


23.6.2020 15:30:45
Profil
 

Příspěvky: 739
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
To snad jenom omlouvá, že to je neovlivní.cz :D

Jsem v tom sám, nebo se fakt někde v té "analýze" zatoulala ta část o těch prázdninách?

Citace:
OTLOUKÁNCI
Ve výčtu hráčů však nesmíme zapomínat na nyní již klasické otloukánky, kterými jsou: ekoteroristé (zejména Děti Země a Miroslav Patrik), vzpurné obce a městské části, kterým jde o zdraví a životní prostředí občanů, ale i o budoucí generace. Zcela nám kupodivu vypadává ministerstvo životního prostředí, které by mělo tuto gesci spravovat, ale úplně v zájmu občanů ji nespravuje.

Vyjmenované subjekty jsou vděčné oběti, protože na rozdíl od mediálních mágů najímaných ŘSD nemají peníze na PR, nevystupují v televizi ani v rozhlase, nedostává se jim prostor v diskusních pořadech typu Otázky Václava Moravce, ani v publicistických pořadech všech televizí. Jsou napadáni, zostuzováni, vláčeni bahnem, slovně bičováni od prezidenta přes premiéra až k poslednímu občanovi, protože ty dálnice přece blokují.

Pochopil jsem to tedy správně, že Pošvářová stojí na jejich straně? Reálně jsem si doteď myslel, že je to zhrzená ženská, které se nesplnily její ambice, myslí si, že sama všechno dělala nejlépe a všichni ostatní nejhůře.


23.6.2020 15:45:58
Profil
 

Příspěvky: 2941
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Jo četl jsem a nevěřil tomu co čtu .. tady se 20 let mluví o tom, jak se ta dálnice má opravit a když se začne (ba naopak už je vidina konce !) tak to zase kritizují. Jsem ochoten pochopit od laiků kritiku, proč se nerozšiřuje na 6.pruh (já samozřejmě důvody znám), ale tohle je fakt úlet nad úlety :ko:


23.6.2020 15:57:12
Profil
 

Příspěvky: 739
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
A ještě jeden do toho :D
Prachař chce být senátorem.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/o-po ... _campaign=

Položila mě hlavně tahle část článku, jelikož jsem jeho vyjádření asi úplně nepochopil.

Citace:
„Ta poslední kapka, proč jsem se takto rozhodl, pro mě bylo nedávné oznámení poslance za ANO Petra Vrány, že se na konci července vzdá poslaneckého mandátu a bude kandidovat na senátora. Rok před vypršením mandátu si začal hledat novou práci,“ poznamenal Prachař


Do teď jsem si myslel, že je nejjednodušší cesta to vysoké politiky kandidovat na poslance ANO(největší šance na zvolení).
Pochopil to vyjádření někdo jinak, než že poslední kapkou jevzdání se jednuduššího znovuzvolení na úkor senátorské loterie?


24.6.2020 10:39:23
Profil
 

Příspěvky: 2941
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Já jsem to pochopil tak, že když vidí, jaký člověk si chce pojistit obživu v senátu, tak mu to chce ztížit a utkat se s ním o ten post senátora :lol:

Co si o tom myslím já sám je samozřejmě vedlejší, ale takto jsem pochopil ten jeho "ofiko" pohled/vyjádření.


24.6.2020 11:01:25
Profil
 

Příspěvky: 4849
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Asi na to mám moc kritický pohled, ale příjde mi, že do politiky se v SOUČASNOSTI hrne 98% lidí jako za dobrou obživou. (po roce 1989 tomu tak nebylo)


24.6.2020 12:54:09
Profil
 

Příspěvky: 739
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Nový obchvat okolo Olbramovic bude rušit hosty na Čapím hnízdě
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy ... zde-110322
Zrovna Seznam dělá satiru z něčeho, o čem přesně ve stejném duchu píše v klasickém zpravodajství. Skoro bych si tipl, že ani Dolejší netušil, jakou pro kterou část zpravodajství dělá reportáž :D


24.6.2020 16:13:03
Profil
 

Příspěvky: 739
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Nějak se nám tady letos neobjevil Ropák od prince Patrika :D
https://wave.rozhlas.cz/ropakem-roku-20 ... sl-8237079
Vyhrála Dostálová za rychlou přípravu nového stavebního zákona.

Příští rok(za 2020) to tedy podle mě má jasné Kolovratník.

Pokud se nepletu, tak na echo psali, že se Babiš s Havlíčkem domluvili, že budou každý rok udělovat cenu za Největšího skůdce proti investicím a normálnímu životu.

Mimochodem, v den vyhlášení se tématu věnovaly i hlavní zprávy na ČT24.
Skočil jsem se podívat na stránky dětí země, chtěl jsem zjistit, jak musíte být úspěšní, aby se o vaší cenu zajímala ČT. Skončil jsem teda jenom na hlavní stránce a ke vzhledu není co dodat. Takový FUNGUJÍCÍ web v roce 2020 se jen tak nevidí.
Obrázek


29.6.2020 16:58:10
Profil
 

Příspěvky: 2941
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
Mnohem více než nějaké přešlapy Moravce v OVM mě štve, že ČT informuje o takových aktivistických výmyslech od spolku, kterému fandí tak 1% obyvatel republiky (což by tak nevadilo) nýbrž škodí asi 70% obyvatel republiky. :ko: :ko:
Čím více prostoru a publicity ten šmejd dostane, tím hůře. Posledních x let totiž pozoruji, že jeho hlavním cílem přestává být blokace staveb, nýbrž právě ta publicita, nad kterou se těžce ukájí.
Neříkám, že v ničem nikdy nemají DZ pravdu, naopak. O tom, že podají rozklad proti stavbě ať klidně informují, ale k čemu je lidem informace, že si ekoteroristé mezi sebou odhlasovali, kdo je nějaký ropák, přičemž 3 ze 4 případů jsou naprosto neopodstatněné (1 ze 4 - jez Děčín - neumím posoudit).


29.6.2020 21:25:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz