Právě je 19.4.2021 0:34:25

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 doprava ve volebních programech 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: doprava ve volebních programech
Anonym píše:
.... takže podpora ekologie, Gréty, podpora EU, marxismu, podpora menšin a LBGT+, nebinárních osob, dávek všeho druhu, apod... to ovšem část jejich voličů slyšet nechce.
Přelož mi, co to znamená podpora marxismu. Tím myslíš jako dělnické rady, znárodňování fabrik atd, o čem opravdu marxismus byl, nebo jde opět o matení pojmů?

8.4.2021 0:24:59

Marxismus je asi přehnané slovo, ale stále ještě to je termín nejvíce odpovídající činnosti zahrnující "úřední transfer prostředků od jedněch k druhým, přičemž příjemce se o to nijak nezaslouží" - což je v podání Pirátů skryto v nápadech typu "brutálně zdanit každý druhý a další byt", "zdanit či zabavit prázdné byty", prosazování něčeho, co většinová "společnost nechce, ale řvouni jsou slyšet víc, takže to uděláme" ap.
Mottem všech těchto nápadů je totiž "já vím nejlíp jak to má být a to blaho do vás natlučem i kdybyste při tom měli chcípnout".
Souhlasím, že marxismus tuto premisu hlásal veřejně a chlubil se tím, Piráti to neříkají, nechlubí se tím, ale chovají se přesně tak.

8.4.2021 8:49:55

JirkaS píše:
Anonym píše:
.... takže podpora ekologie, Gréty, podpora EU, marxismu, podpora menšin a LBGT+, nebinárních osob, dávek všeho druhu, apod... to ovšem část jejich voličů slyšet nechce.
Přelož mi, co to znamená podpora marxismu. Tím myslíš jako dělnické rady, znárodňování fabrik atd, o čem opravdu marxismus byl, nebo jde opět o matení pojmů?

V podstatě jak píše MPMP. Když kandidát pirátů na senátora Tomáš Tožička prohlašoval, že kapitalismus je zločin proti lidskosti, tak piráti hlasovali a Tožičku podrželi. Pak se objevil nějaký post s hákovým křížem, takže nakonec kandidát nebyl. Holodňák adoruje učení Karla Marxe, pořádá veřejné čtení z jeho knih. V Olomouckém kraji vypsala vládnoucí koalice Pirátů a Starostů výběrové řízení na členy představenstva akciové společnosti Nemocnice Olomouckého kraje, kdy jedním z kritérií byla názorová shoda s programem koalice Pirátů a Starostů. To je podobné jako by při výběru zhotovitele stavby dálnice bylo dáno, že jedním z kritérií je názorová shoda s programem koalice Pirátů a Starostů. Piráti pokukují po prázdných bytech - viz kauza elektroměry. Nikdo ale neví, co udělají až se dostanou k moci. Jestli budou znárodňovat byty tak jako jejich zelení kolegové v Berlíně nebo byty zdaní. Těžko říci. Ani piráti v tom asi nemají ještě jasno. Marxismus mám spojený s ústupu od individualismu ke kolektivismu. Takže podpora sdílení všeho druhu narozdíl od vlastnictví. Vysoké zdanění a přerozdělování. Dělnické rady rozhodně nebudou. Dělníky moderní levice vyměnila za menšiny.

8.4.2021 10:49:20

Souhlas s MPMP a anonymem, akorát doplním, že donedávna se tomu říkalo neomarxismus - Byť to třeba není úplně přesné, ale lepší pojmenování nebylo - a dnes se celkem ujal pro tuhle neobolševickou ideologii název progresivismus, což kromě neomarxismu zahrnuje všechny ty poklekávání před černochy, LQBTQ+ atd.

Někde jsem četl celkem trefné přirovnání, že je to marxismus, kde dělnickou třídu nahradili různé menšiny. Protože dělnická třída je na západě už dost bohatá a na nějáké revoluce bolševikům kašle, tak je potřeba hledat jiné skupiny osob, které jsou frustrované a budou chtít dělat revoluci - typicky třeba Afroameričany.

8.4.2021 10:52:45

Anonym píše:
V Olomouckém kraji vypsala vládnoucí koalice Pirátů a Starostů výběrové řízení na členy představenstva akciové společnosti Nemocnice Olomouckého kraje, kdy jedním z kritérií byla názorová shoda s programem koalice Pirátů a Starostů.

Když řekneš A, tak buď tak hodný a řekni i B. Piráti nabídli "své" politicky obsazované místo ve veřejném výběrku.
Stejné místo v představenstvu dostaly i další strany zastoupené v zastupitelstvu. Každá z nich na dané místo obsadila svého kamaráda, politického nominanta. Tak, jak se to posledních X let dělalo "vždycky" a jak to ostatní strany dělají do krajských akciovek v jiných krajích.
Zatímco ostatní strany tedy požadovaly 100% shodu s programem, PirSTAN ve svém výběrku chtěli "pouze" 15 %.

Jenže to bych chtěl po vás asi až moc zapojit mozek. Jednodušší je opakovat bláboly a lži co jste si přečetli v mailu od nějakýho proruskýho trolla.

Prý je současná vláda nejlepší ve stavbě dálnic...no jeden obrázek poví za 1000 slov:
https://www.skyscrapercity.com/attachme ... g.1308141/

8.4.2021 18:40:51

...tak když tedy A a B - říkal jsem nejlepší ve srovnání s předchozími českými vládami, ne s polskou.
A za C - máte podobnou fotečku, když jsme na ně čekali u Bohumína, když jsme na D5 čekali za Rozvadovem, nebo budete ji mít, až budeme na Dvořišti s D3 a Rakušané ne?
A i u té D11 - byl to podle mého právě současný RM, který s těmi dvěma úseky pohnul (respektive ŘSD pod jeho vedením) - že to je málo na to Poláky dohnat, je snad jasné každému, kdo umí do pěti počítat.

8.4.2021 18:45:54

Citace:
Jednodušší je opakovat bláboly a lži co jste si přečetli v mailu od nějakýho proruskýho trolla.

A takhle konci kazda diskuse, kde chybi argument. Je tam vsechno. Lez, email, Rusko a troll.

8.4.2021 18:51:06

Tak nějak. Je to zde opět na promazání .. Otevření obchodů nebo jestli jsou piráti pro migranty nebo nejsou si běžte řešit jinam. :zvraci: Ač bych klidně rád podebatoval, nepatří to prostě sem.

8.4.2021 19:41:19

Aram96 píše:
Tak nějak. Je to zde opět na promazání .. Otevření obchodů nebo jestli jsou piráti pro migranty nebo nejsou si běžte řešit jinam. :zvraci: Ač bych klidně rád podebatoval, nepatří to prostě sem.
¨

Já jsem to adminům říkal, že není dobrý nápad zakládat tady politickou diskuzi. Že to sem nepatří a jsou z toho jen hádky.

Ale výsledkem je, že mě smazali a ty trolly co to tady rozjíždějí tak nechali bez smazání .... takže to asi tak chtějí.

8.4.2021 22:25:24

Ono je někdy lepši mit skupinu "žumpa" kde budete řešit politiku, Covid, politickou situaci v Rumunsku... kdo chce tlachat muže kdo nechce přeskoči. Bohužel ne každy umi diskutovat, ale to je tak všude.

8.4.2021 22:36:26

jozka píše:
Citace:
Jednodušší je opakovat bláboly a lži co jste si přečetli v mailu od nějakýho proruskýho trolla.

A takhle konci kazda diskuse, kde chybi argument. Je tam vsechno. Lez, email, Rusko a troll.

A co tady čtu z druhý strany? Vítači, anarchisti, neomarxisti...
Takže nejdřív zamést před vlastním prahem.

9.4.2021 8:54:20

Kde mi to lezi pred prahem?

A kdyz uz na to prisla rec... vypichuji:

Citace:
Odmítáme povinné přerozdělovací kvóty, chceme funkční mechanismy.
...
Na efektivní zvládání migrace ale jako Česká republika sami nestačíme, musíme ji řešit společně v rámci celé Evropy. Tuzemsko se tedy musí ve vlastním zájmu zapojit do užší spolupráce s EU.
...
Historické zkušenosti ukazují, že Česká republika je silnou zemí, která dovede zvládnout i větší množství žádostí o azyl.
...
Každá země i každý z žadatelů o azyl musí mít právo o takto citlivé otázce samostatně rozhodovat, nelze nikoho nutit. Vlády by měly být naopak pozitivně motivovány k dobrovolnému převzetí části žadatelů o azyl z přetížených států, například adekvátním finančním příspěvkem z rozpočtu EU.
...
Jako první krok správným směrem vnímáme Globální pakt o migracie), který schválilo 152 států světa. V něm je vytyčeno ohledně řešení a prevence mezinárodní migrace 23 nezávazných cílů a doporučení, jak jich dosáhnout. Česká vláda jako jedna z mála odmítla tento nezávazný dokument podpořit, ztížila tak svou pozici při dalším jednání. Požadujeme přistoupení k tomuto paktu a chceme, aby Česká republika stála po boku dalších evropských zemí v čele snahy regulovat migraci globálně.

atd.

Proste klasika Piratskeho programu. Reseni XY odmitame, chceme spolupraci s Evropou (ktera zatim nenavrhuje nic jineho nez XY stokrat jinak prebalene). Na jednu uvodni razantni vetu, kterou se da sermovat v diskusich navazuje kaskada odstavcu zaobalene i mene zaobalene sdelujici, ze si nic takoveho nenechamu vnutit. Udelame to dobrovolne.

9.4.2021 9:09:14

Anonym píše:
Progresivní liberálové jsou dále ve vedení pirátů, STAN, KDU a ČSSD (lidé jako Foldyna stranu opouštějí).
Tak Foldynu sice lze jako stalinistu zařadit mezi konzervativce, ale rozhodně ne mezi ty konzervativce, které tak běžně označujeme :-) To by největšími konzervativci byla celá KSČ...

9.4.2021 18:30:28

Mikulik píše:
Fiala, takový suchar. (...) Tak sakra buď tomu programu věřím a nebo nevěřím.

Není to trochu protimluv? Tak sakra buď jde o program, anebo o to, jestli někdo je, nebo není suchar. Já třeba nevím, jestli v koalici TSS jsou suchaři, nebo ne, protože po odchodu Klause ml. nikoho neznám :) . A upřímně řečeno se už těším na to, až tuto zemi opět povede nějaký "suchar" a normální politik. Těch všech "zábavných" a "netradičních" politiků jsem už přejezený a nemůžu se dočkat toho, až bude premiér profesionál a při možná trochu nudnějších tiskovkách vlády bude říkat lehce suché, ale kloudné a srozumitelné věty. Volby budou o tom, jestli se premiérem stane Babiš, Bartoš nebo Fiala. U Babiše jasná katastrofa, to je sázka na jistotu. O Bartošovi nevíme vůbec, to je sázka na nejistotu, kterou si v době, která nás čeká, nemůžeme dovolit. Fiala je ze všech jediná jistota, že tuto zemi dokáže profesionálně vyvést z krize, kterou sice kdysi dávno zapříčinila "přírodní katastrofa", ale za kterou je především zodpovědná stávající nekompetentní vláda.

Bez Pirátů příští vláda složit nepůjde, ale pokud nechceme vkročit do úplného neznáma, musí být PirSTAN menší a slabší součástí vlády pod vedením SPOLU.

Pokud jde o program: Pro rozvoj dopravní infrastruktury jsou klíčové jednak legislativa umožňující ty stavby povolit a jednak prostředky, za které se ty stavby realizují. TSS jdou proti oběma principům. Extrémní a nepřekročitelnou ochranou soukromého vlastnictví včetně praktické nemožnosti vyvlastnění zapříčiní to, že se žádná stavba nepovolí. A největší část peněz jde do dopravní infrastruktury ze společných evropských fondů, ze kterých čerpat nepůjde, pokud EU opustíme...

Jinak mě osobně faktický zánik Trikolory mrzí. Ne, že bych měl k tomuto subjektu sebemenší sympatie, ale těšil jsem se na jejich vzájemnou kanibalizaci a marginalizaci s SPD :D

10.4.2021 11:51:23

Tak vidím, že to teda asi bude politické vlákno a ne jen o dopravě v programech .. Tak ok.

Mám stejný názor jak Mikulik. Nevolím JEN podle toho, jaký kdo má názor na dopravu. Sice si myslím, že infrastruktura (veškerá) je jedna ze 3 hlavních věcí, které by měly/mohly vést k výraznému zlepšení životní úrovně v ČR, ale ne jediná. Trikolóra se mi popravdě hodně zamlouvala ve svých začátcích, kdy jsem i skoro vždy sdílel názor Klause. Potom ji dokázal dovézt do míst, kde je pro mě naprosto nevolitelná. Ten třikrát rozvedený Klaus hájící tradiční rodinu .. Uvidíme, kam se strana vydá po jeho odchodu, třeba ji ještě zvážím, přijde mi, že jsou v ní normální lidé z běžného života a to je určitě plus. Jako pravděpodobnější ale vidím to, že strana bez něj totálně pohoří a popravdě .. nejsem vůbec fandou hnutí jedné osoby, ať už je to ANO, SPD či Trikolóra.

Sice je hezké mít v čele osobnost, nicméně nemůže na něm stát celý projekt a to je přesně případ těchto 3 stran. Podobně to takhle dopadlo se Svobodnými. V tomto jsou zase Piráti docela dobrým kompromisem - třeba Bartoše si jako premiéra představit dokážu, Fialu opravdu horko těžko. Ale zaručuje to, že když předseda strany odejde, tak ta strana bude dál.
SPD se mně v mnoha názorech líbí, ale v některých extrémně nelíbí, proto můj hlas nedostane, podobně na tom byla Trikolora s Klausem. V tomto je třeba SPOLU pro mě lepší .. v něčem vyloženě líbí, něco neutrálně, něco nelíbí, ale je to bez extrému, tak ok. Sice volím "menší zlo", ale abych měl někdy volit někoho ideálního, to bych si musel stranu založit sám. :lol: Když do toho přidám ještě "důvěryhodnost" programu, pak se SPD může jít zahrabat, tam musí člověk opravdu hodně věřit. :mrgreen:

10.4.2021 12:04:25

Aram96: :ok: (trápí mě podobné otázky, jen jsem ještě Trikolóru úplně neodepsal)

12.4.2021 9:17:00
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2