Úkazy na českých silnicích

Off-topic pokec
Odpovědět
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od balance »

mapman píše:
Hanes píše:Mně připadá, že veškerá starost o silnice ve středočeském kraji skončila s nástupem Ratha do funkce hejtmana.
Ano, taky mám ten pocit. Dopravní agenda od té doby na Stč.kraji kolabuje...
Ale tak zase středočeské komunikace ve správě ŘSD toho s Rathem moc společného nemají, ni?
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od mapman »

Co do majetkové správy nikoliv, ale krajský úřad tam vykonává roli silničního správního a speciálního stavebního úřadu, a to už je taky nějaká pravomoc... Nicméně dlužno přiznat, že se to začíná trošku stavět na nohy, tak snad již brzo uvidíme výsledky.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Majkii »

JirkaS píše:K tomu jedna hezká ilustrační fotka ;)
No já zase znám několik míst na pomezí S a H krajů, kde je tomu přesně naopak...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od jonáš »

Mike píše:tak on Rath investoval
akorát ne v okresech PH a PZ
tam ho nikdo nevolil
taková nemocnice v Kolíně, tomu rozuměl víc 8-)
A že si na něj zrovna kolínskej starosta tak stěžuje, jak je škrtil? 8-)
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Mikulik »

Nemyslím si, že se to zlepší. Jestli budou na krajském úřadě sedět stále takoví pitomci, tak to bude furt stejný. Každý květen a červen se stříká štěrk. Z původního koberce vlastně nezústalo už nic viditelného.
Tohle není o financích. To by paní z k.úřadu nesměla mít v hlavě nasr...no.
pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od pohrabáč »

Ale není pravda, že není nic viditelného. Tam kde byly díra je přece hrb? Tato technologie - trysková - již od základu slova -nemá nic společného s opravou nebo údržbou! Vytloukání klínu ještě větším klínem! Hlavně, že EU zaplatí nepotřebné stroje.
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od kalanis »

Nevíte, co má za význam ta cedule pod zákazem vjezdu NA? V Německu je to s textem správný vjezd do jednosměrky, ale na to máme jinou značku. Narazil jsem na to včera.
Přílohy
cedule.jpg
cedule.jpg (177.61 KiB) Zobrazeno 8364 x
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od JirkaS »

U nás ji máme taky, jen se moc nepoužívá: http://www.dopravni-znaceni.eu/znacka/J ... voz/IP04a/
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin_L »

Ono těch míst, kde se hodí vyznačit jednosměrku tak, aby byla viditelná kolmo k ose komunikace, zase tolik není. Teď si vybavuji jen toto.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22561
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Diaľničiar »

Zaujali mě silnice v jihočeské oblasti, jakožto silničky mezi řybníkama, vlastně jde o vedlejší silnice snad III. třídy, ale v moc dobrém stavu, povrchově :D kde tu odrazky, hezká krajinka málem jako ve Francii (býk, kráva, elektrické ohrádky, minimální provoz), křižovatky silnic uprostřed pole, v pohodě se dalo jet 80-90 km/h, ostřejsí zatáčky značené :arrow: 500 km bych tak nechtěl jet, ale 30 km v pohodě 8-)

Takový úkaz mě potkal někde mezi Hluboká nad Vltaou dále na Netolice, já bohužel vůbec nevím, kde to bylo: mostní objekt se špicatým povrchem, z jedné strany dej přednost protijedoucím vozidlům a za mostem vidět pouze přes zrcadlo zda něco jede, z druhé strany když jsem projížděl ... no nechtěl bych tam někoho potkat na tom mostě, člověk tam vyletí ze zatáčky a je rovnou na tom mostě :lol:

Jinak ale projel jsem D2, u Brna nájezd na D1, pak exit Humpolec, dálnice byla suchá, ale třeba na odpočívkách byl led, takže to bylo ošetřeno, provoz plynulý (tam i zpátky), obchvat Pelhřimova to je paráda 8-) a i celý ten tah směrem na D3 se mi jevil jak moc dobrý 2+1 dost často, i přes dost kamionů: kvalitní silnice, i šířkou. Dále, konečně jsem si projel v obou směrech D3, není ani co dodat, zrovna na tahu směrem na ČB probíhala kontrola SOS hlásek za pomoci 2 vozidel, takže jim to asi šlo dobře, škoda, že to není delší :arrow: poté ovšem tím směrem dále od Hluboké nad Vltavou šli parametry někam jinam, ale dalo se to.

Nejvyšší čas ovšem zahájit modernizaci D1 i za Brnem a pokračovat na D2. Zpočátku jsem jel v PJP, ale pak jsem raději jel rychleji v LJP, je to neporovnatelní rozdíl a jet v přídavném se nevyplatilo, jak to je schodovité.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ale tak D1 za Brnem se už docela mocně opravuje, a letos přibudou další úseky. Mění se komplet povrch a svodidla. Oproti letem minulým je tam zlepšení o 100% neboť z člověka to za 40 km nevytřese duši a močové kameny. Jen se tomu neříká modernizace...
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22561
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Diaľničiar »

klidně tomu říkejte jak chcete, ale pod slovním "mocně se opravuje" si já představím trochu jiné tempo
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
evilcleaner
Příspěvky: 1073
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od evilcleaner »

no je pravda, že opravy bohužel začínaly mnohdy až na podzim, ale pokud se nepletu tak bez modernizace zbývá kolem Brna celkem 6 úseků (1 úsek=polovina dálnice, délka +-5km), podle všeho by měl být hotovo v roce 2016. nějaké vražedné tempo to asi není, každopádně je to stav nesrovnatelný s rokem 2010 a díky průběžnému frézování je celý úsek vyškov - brno docela slušně sjízdný i po původním povrchu (samozřejmě vyjímky se najdou, např kolem rohlenky PJP...)
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Diaľničiar píše:klidně tomu říkejte jak chcete, ale pod slovním "mocně se opravuje" si já představím trochu jiné tempo
Když se podíváš do let minulých, kdy se dělaly jen lokální výspravky, tak to tempo co je teď je přímo raketové. A taky nejde zavřít na půl roku 20km dálnice, stačí se podívat, co tam teď dělala s provozem ta letošní oprava a to bylo max 8km najednou. Jen připomenu, že lze dělat pouze 2+1.
R48 -> D48 se podařilo!
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od kik »

Dalniciar: Me zkusenosti z I/19 od Pelhrimova smerem na Tabor jsou ponekud jine. Ta silnice by potrebovala stoupaci pruhy a obchvaty jak prase drbani. Ale co se tyka pokracovani I/34 z Pelhrimova na Tabor tak od Ustrasina dal na J. Hradec je to parada. Az na par mist vsude obchvaty, stoupaci pruhy, velice slusny povrch - takhle by to mela vypadat komunikace 1. tridy. A az bude hotovy i obchvat Pelhrimova tak to nebude mit chybu.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od dvs »

Je podle Vás VDZ na Vysočaské estakádě v pořádku.
https://www.google.cz/maps/@50.114516,1 ... qkWvkQ!2e0
Neměla by dvojitá plná čára být jenom mezi protisměrnými pruhy (tj. jedu vždy vpravo od ní) a pruh pro BUS oddělený jenom plnou?
V dolní části estakády už je to takto
https://www.google.cz/maps/@50.1131,14. ... CMmtyQ!2e0

PS: Možná je důvodem, že historicky byly v zatáčce dva pruhy stoupací ...
http://mapy.cz/s/ilRr (2006)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od adamos »

No to je improvizace, hrůza. Předně si myslím, že bus pruh by měl být oddělen jen podélnou čarou přerušovanou, alespoň tak se to dělá jinde po Praze a dává mě to smysl. Ta dvojitá čára je opravdu síla. V té zatáčce vlastně nevím, jestli jedu "ve svým", nebo v protisměru...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Warcz »

Obecně mi přijde blbost používat takhle plnou čáru. Např v Brně: https://www.google.cz/maps/@49.194246,1 ... !2e0?hl=cs
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od mapman »

Je to určitě pozůstatek původního stavu, ta nová dvojitá podélná čára má pod sebou poměrně viditelně ještě pořád tu přerušovanou. To ale v žádném případě TSK neomlouvá že to nenechali předělat kompletně. Tohle je může přinášet problémy...
kollma
Příspěvky: 219
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od kollma »

Proč se vlastně uspořádání směrů změnilo a nahoru je teď jenom jeden?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od adamos »

Hádám, že kvůli bus pruhu směrem dolů.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kollma
Příspěvky: 219
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od kollma »

No dobře, tak jinak: proč neni bus pruh nahoru?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od adamos »

Vysočanská se pravidelně ucpává směrem dolů. BUS pruh má umožnit průjezd MHD tak, aby byla co nejméně zdržená zácpou.

Směrem nahoru se zacpává méně. Může to potvrdit někdo pravidelně zde jezdící?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Pavel_t »

adamos píše:Vysočanská se pravidelně ucpává směrem dolů. BUS pruh má umožnit průjezd MHD tak, aby byla co nejméně zdržená zácpou.

Směrem nahoru se zacpává méně. Může to potvrdit někdo pravidelně zde jezdící?
Uz nepatrim mezi zde pravidelne jezdici ale v dobach puvodniho usporadani jsem zde jezdil pravidelne. V dobe vystavby (60 nebo 70 leta) byl provoz daleko mensi a naopak stoupaci schopnosti tezkych stroju horsi, prikladem budiz mestsky kloubovy autobus Ikarus 280, ktery zde pamatuji. Proto nahoru byly 2 pruhy a dolu stacil jeden. Dole je uzky (1+1) podjezd pod zeleznici a ten od 90tych let zpusoboval zacpy smerem dolu, dalsi spuntem jsou i krizovatky ale hlavni problem je ten podjezd. Pred par lety prosel rekonstrukci ale k rozsireni nedoslo (mozna to neni mozne). Nyni tu taky mame snahu o preferenci MHD. Toto jsou duvody puvodniho i noveho usporadani. Uz tam jak MHD tak autem jezdim sice jen obcas ale podle meho nazoru je zmena usporadni spise dusledkem, ze nekdo potreboval vykazat cinnost a tak obhajit potrebu sveho postu. Dopravne se podle me situace temer nezmenila, jen pokud jde opravdu do tuheho tak autobusy nenaberou tak velke zpozdeni.
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Sopko »

adamos píše:Vysočanská se pravidelně ucpává směrem dolů. BUS pruh má umožnit průjezd MHD tak, aby byla co nejméně zdržená zácpou.

Směrem nahoru se zacpává méně. Může to potvrdit někdo pravidelně zde jezdící?
ano, je to tak. BUS pruh dolů MHD dost pomáhá (někdy je zácpa až na Prosek) a směrem nahoru pomaleji jedoucí autobus až zas tak nevadí.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“