Úkazy na českých silnicích

Off-topic pokec
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak to slyším poprvé totok, dá se na tom semaforu přes den nějak poznat, že je vybaven tou fičurou?
R48 -> D48 se podařilo!
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Web »

flames píše:
Web píše:Pozor, ta červená v noci (v Praze tedy) je naschvál, aby zpomalila provoz (zelená padá těsně před autem, když jedete pade). Nevím teda jaký na to máte názor vy, ale podle mě je to skvělá výchova lidí k ignoraci červené. Já už takhle dvakrát málem červenou projel, neb jsem si říkal "pojedu pade, ona tam padne přesně" :-(
Zkuste na tu červenou zablikat dálkovýma, některé se pak rozsvítí dříve...
Abych u nich raděj nezačal troubit, šéfe :-) Chápu že na takové Kolbenově jsem v noci šedesátkou děsně nebezpečnej a hlučnej, je tedy třeba mě u Lidlu ztrestat, abych se pak mohl hezky potichoučku rozjíždět zpátky...
EDIT: Jestli je to myšleno vážně a má to nějaký vliv na kamery, tak se omlouvám :-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Web píše: Abych u nich raděj nezačal troubit, šéfe :-) Chápu že na takové Kolbenově jsem v noci šedesátkou děsně nebezpečnej a hlučnej, je tedy třeba mě u Lidlu ztrestat, abych se pak mohl hezky potichoučku rozjíždět zpátky...
EDIT: Jestli je to myšleno vážně a má to nějaký vliv na kamery, tak se omlouvám :-)
Tak na Lidl jsem obzvláště alergický, protože kvůli němu vznikají buď světelné nebo okružní křižovatky, které jsou zcela zbytečné a které běží i v časech, kdy důchodci nenakupují :)
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od flames »

Martin z Ovy a Web: ne, není to výmysl, je to ozkoušené. Mistr Rumpeak může ozkoušet v Bruntále - když v noci pojedete po Ruské a budete chtít jet rovně nebo doleva na Jesenickou (nebo rovně a doprava na Jesenickou, podle toho z kama jedete), tak tam jsou právě tato čidla. Normálně červená přeblikne až za chvíli, ale když na ně posvítíte dálkovýma s předstihem, tak přebliknou dříve a nemusíte brzdit vůbec. Na té křižovatce to běžně používám.

Přes den nevím, leda se mrknout, jestli tam vůbec ta čidla jsou a pak vyzkoušet v noci.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Flamesi, já netvrdil, že je to výmysl, jen že jsem o tom nikdy neslyšel.
Ale teď budu v noci blikat na všechny semafory :D
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od flames »

je to třeba vyzkoušet...pochybuju, že to je na všech...jako podle něčeho ta čidla fungují, podle pohybu v noci nevím, takže zřejmě podle světel..technicky nevím, neznám nikoho kdo by dělal s tím zařízením


když tak troubit, ale to pomáhá podle zkušeností jen na srny a chodce...:lol: :lol: :lol:
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Bobek »

Ježkovy voči, tady se člověk dozví věci. :shock:
Zpravidla fungujou úplně normálně na indukční smyčky. Čest výjimkám, jsou-li jaké. Pokud tu někdo disponuje příslušnou odborností, nechť mě vyvede z bludu, je-li tomu jinak. :)
Království a půl princezny za 511.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Web »

Já jsem teda původně myslel, že mě flames s těma světlama chce strkat do kolonky tlačičů a blikačů na dálnici, přiznávám :-) Ale je pravda, že se na novějších semaforech dává detekce kamerou (to sou ty malé kamerky nad portálem), na kterou by to nějak působit mohlo. Vyzkouším, jestli to není autosugesce, díky za tip :-)

EDIT: Tady jsem cosi našel ke kamerám - http://extranet.kr-vysocina.cz/download ... aficon.doc
Naposledy upravil(a) Web dne 10.11.2009 21:23:08, celkem upraveno 1 x.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od flames »

J, musí tam být takové ty malé černé kamerky, jako na tom zmíněném křížení v Bruncku...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Standa »

Bobek píše:Ježkovy voči, tady se člověk dozví věci. :shock:
Zpravidla fungujou úplně normálně na indukční smyčky. Čest výjimkám, jsou-li jaké. Pokud tu někdo disponuje příslušnou odborností, nechť mě vyvede z bludu, je-li tomu jinak. :)
O dálkovkách jsem taky ještě neslyšel, tohle je vážně užitečné fórum :) ! Ve Švýcarsku se používal u některých semaforů hlukový senzor, který měl zaregistrovat přijíždějící auto, jenže potom všichni u semaforů (pro jistotu u všech) tůrovali motory a dost jim stoupla hlučnost. Ani nevím, jestli to tam ještě někde funguje.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:O dálkovkách jsem taky ještě neslyšel, tohle je vážně užitečné fórum :) ! Ve Švýcarsku se používal u některých semaforů hlukový senzor, který měl zaregistrovat přijíždějící auto, jenže potom všichni u semaforů (pro jistotu u všech) tůrovali motory a dost jim stoupla hlučnost. Ani nevím, jestli to tam ještě někde funguje.
Co když k semaforu přijel někdo na kole? Zazvonil si zvonkem ? :-)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Bobek »

Ne, musel vrčet jako auto. :lol:
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od jonáš »

To samý jako když přijede na průměrně seřízenou indukční smyčku -- pojede na červenou, co mu zbývá. Cyklistu nebo nedejbože chodce považuje za účastníka provozu snad jen ten kus papíru s paragrafama ..
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Warcz »

Vytáhne klíče a hodí je na zem :-)
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od flames »

Nebo zarve kus plastu do dynama nebo brzdy jak sme to dělali my a zní jak dvoutakt...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pet flašku na zadní kolo, to byl zvuk, Audi hadra. :lol:
BMX rulez :)
R48 -> D48 se podařilo!
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Fox Mulder »

JirkaS píše:
Standa píše:O dálkovkách jsem taky ještě neslyšel, tohle je vážně užitečné fórum :) ! Ve Švýcarsku se používal u některých semaforů hlukový senzor, který měl zaregistrovat přijíždějící auto, jenže potom všichni u semaforů (pro jistotu u všech) tůrovali motory a dost jim stoupla hlučnost. Ani nevím, jestli to tam ještě někde funguje.
Co když k semaforu přijel někdo na kole? Zazvonil si zvonkem ? :-)
LOL!! :lol: :lol: Hergot takhle jsem se tu ještě nezasmál!! :lol:
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od ElWapp »

Přidám ještě jeden postřeh - dvousložkový semafor v Praze na Francouzské, pokud stojí v zastávce tramvaj, svítí červená, jinak bliká oranžová. Chodci semafor nemají, mohou přecházet pořád.

Zádrhel v pohledu bezpečnosti vidím v okamžiku, kdy se rozsvítí červená + oranžová, řidiči v tu chvíli nějak tak předpokládají, že mají volno, zařadí a jedou, no a tady by mohl nastat střet s chodcem...

Nevím jestli je toto použití úplně šťastné, jsou tu nástupní ostrůvky... ale rozhodně by se mi toto řešení líbilo na vícepruhových silnicích, kde dnes musí být semafory na přechodech - normálně by blikala oranžová, pro chodce by nesvítilo nic, tedy stejná situace jako neřízený přechod; pokud by se někdo bál přejít, stiskl by tlačítko, autům by padla červená a jemu zelená (semafor pro chodce by měl jenom zelené světlo).
Přílohy
S6306905ff.jpg
S6306905ff.jpg (118.09 KiB) Zobrazeno 9230 x
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Warcz »

Včera večer jsem jel Šenovem a na sloupu se ukazalo 54Km/h a nasledně svítící kolečko. Upoutalo to mou pozornost a přemýšlel jsem co to je. V poslední chvíli mi došlo že to je mračící nebo usmivající se smajlík. Jaký na to máte nazor. Mě se to hrubě nelíbí a raději jsem pro nápis "zpomal" protože to zrovna u přechodu rozptyluje...
Obrázek

Fotky jsou výřezy z kamery
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od jannnn »

Jsem v globálu proti těmto měřičům rychlosti. Jediné, kde jsem ochoten to tolerovat, je určitá vzdálenost za cedulí počátek obce. Pokud to je uprostřed města, šíleně to odvádí pozornost a celý efekt je diskutabilní. To samé je umístění zároveň s cedulí Obec. To, jak intenzivně někteří začnou brzdit, jen co se jim objeví číslo, je na pěst. No a umístění před přechodama je podle mě vyloženě nebezpečné. Smajlík nesmajlík, zpomal nezpomal. Stačí 2s koukat na rychlost a člověk je na kapotě...

Bohužel se tyto měřiče šíří jak mor :(
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od jonáš »

Nejlepší je, že některý typy výstražně blikaj i když jsem pod limitem .. to mě můžou všichni čerti. Chtělo by to manika s uříznutou brokovnicí .. mmch, je taková cedule vůbec v předpise? Ale když můžou bejt na kandelábrech ve střednim pruhu JS svatý obrázky Klause, a přesvětlený obrblbbordy všude kolem, tak je to asi rovněž ošetřený. Tim všim se ovšem dostáváme kamsi na balkán, a podle toho se i jezdí ..
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Na nějaký pseudo měřič peču, navíc u toho stejně každý alibistický zpomalí, ale hned za ním se vrací na svoji cestovní rychlost (pokud tedy jel nad limit), podle mně to jenom odvádí pozornost.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Lenny »

Na mě to působí jako červený hadr na býka, okamžitě sešlapuji plyn a přidávám. Jezdím přes to na rekord. Většina z nch nad 130 už neukazuje.

K nám tak jeden takový bazmekt dali. Dříve jsem tam jezdil 60-70, ale od té doby co to tam je, tak se tama pohybuji 70-80. Moje maximum je 118, ale to už je tam hodně nahraně.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ty piráte!! :)
Teď to tady pěkně schytáš :)
R48 -> D48 se podařilo!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od jonáš »

Co tady, ale až si všimne že v některejch těch bazmekách je v horní smyčce prostřední "osmičky" vynechaný okýnko a za nim je kamera .. 8-)
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“