Úkazy na českých silnicích

Off-topic pokec
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Warcz »

V tom je právě ten radar :-) ale v Koutech nad desnou mají pod tím kameru...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Lenny »

Nějaká kamera mi je někde... Vím, že tam jsou, ale nic nemůžou, pokud tento úsek není označen jako značkami začátek a konec měření rychlosti, v tomto případě zpomaluji. Tento případ je snad jen na I/35 mezi Turnovem a Jičínem asi 3x.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Warcz »

a když jsme u těch napojovacích pruhů tak jsem si vzpoměl na podle mě udělané napojení na D1 v Brně:

http://www.youtube.com/watch?v=TJ26FSi00Xc

Myslim že to bylo tady:
http://www.mapy.cz/#mm=F@sa=s@st=s@ssq= ... 85296@z=17
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Fox Mulder »

Lenny píše:Na mě to působí jako červený hadr na býka, okamžitě sešlapuji plyn a přidávám. Jezdím přes to na rekord. Většina z nch nad 130 už neukazuje.

K nám tak jeden takový bazmekt dali. Dříve jsem tam jezdil 60-70, ale od té doby co to tam je, tak se tama pohybuji 70-80. Moje maximum je 118, ale to už je tam hodně nahraně.
:lol: Dobře!! :D Mám rád piráty! ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Web »

jonáš píše:Co tady, ale až si všimne že v některejch těch bazmekách je v horní smyčce prostřední "osmičky" vynechaný okýnko a za nim je kamera .. 8-)
Tak to sem v čechách nikde nezaregistroval, repspektive max jako strašák (takové ty kamerky nad). Vždyť by to neplnilo účel - plnit pokutama co nejvíc městskou pokladnu. Radar s foťákem je přeci nutné co nejlépe maskovat, ještě by nám tu ty řidiči zpomalili a nevyděláme si :-)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od viky »

Na I/47 při vjezdu do Oder je radar,který jsem jinde nikdy neviděl.Při průjezdu vyšší rychlostí se na světelné tabuli objeví RZ daného auta a vzhledem k tomu,že je tímto způsobem zjištěna RZ vozidla,nepochybuji o tom,že existuje videozáznam průjezdu hříšníka.Znamená to,že se tyto informace ukládají a slouží jako důkazní materiál při předvolání ke správnímu řízení?
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od mapman »

Je to možné, nezapomínejte na to, že značky o měření rychlosti mají povinnost osazovat pouze strážníci a ne PČR, ta může měřit kde chce jak chce, samozřejmě potud pokud k měření používají jakékoliv homologované předpisy povolené zařízení, což tohle klidně může být...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od viky »

mapman píše:Je to možné, nezapomínejte na to, že značky o měření rychlosti mají povinnost osazovat pouze strážníci a ne PČR, ta může měřit kde chce jak chce, samozřejmě potud pokud k měření používají jakékoliv homologované předpisy povolené zařízení, což tohle klidně může být...
Já vím,ale nejsem si jistý,jestli tam jsou vůbec značky začátku a konci měřeného úseku,tak jak to má podle vyhlášky být.musím si všimnout,až tam pojedu.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od flames »

Ne, nejsou.

Momentálně tuším to měření nefunguje vůbec, co se tam teď opravuje vozovka poslední týdny(už to prostě nešlo počkat, až se otevře dálnice :roll: ). Čtení spz je jenom technická fyčura, je tam foťák, ten auto vyfotí, prožene ocr-kem a vrátí spz. Co konkrétně dělají s těma fotkama, to netuším.

Zajímavým úkazem byla údržba zeleně na R35 na výjezdu z Liberce. Za plného provozu tam pouze se svedením provozu do levého pruhu tříčlenná partička kácela stromy přímo do vozovky. Bez rychlostního omezení tak autu přede mnou spadla před kapotu špička jakési břízy nebo co, přes celou šířku pruhu. Opravdu na profackání .
Mike
Příspěvky: 4984
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Mike »

jonáš píše:Nejlepší je, že některý typy výstražně blikaj i když jsem pod limitem .. to mě můžou všichni čerti. ..
s tím naprosto souhlasím, někde ten xindl bliká i 53kmh
nebo mění barvy 49, ale 50
to taky nechápu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Fox Mulder »

Mike píše:
jonáš píše:Nejlepší je, že některý typy výstražně blikaj i když jsem pod limitem .. to mě můžou všichni čerti. ..
s tím naprosto souhlasím, někde ten xindl bliká i 53kmh
nebo mění barvy 49, ale 50
to taky nechápu
1. To asi bliká, když provádí nový měření, ne? Nebo je to asi udělaný tak, aby to zaujalo.
2. To barevný označení znamená, že do 49 je OK, ale kdežto 50 a více už ne.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Mike
Příspěvky: 4984
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Mike »

jo to chápu, jenže 50 je ještě správně
51-53 bych chápal v této podobě a zbytek může být červeně
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Drak »

Na Jižní spojce zas svítí 80, ale když jedu rychleji, tak začne blikat.
Mike
Příspěvky: 4984
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Mike »

jak kdy, většinou nesvítí a když se přiblížíte rychleji, tak se rozbliká alespoň ta u krče směr BM, stejně jako ta u Europarku směr MB
v noci dokonce umí rozblikat i 100 ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od ElWapp »

Nevíte, jaký důvod/význam/smysl má to, že po stisknutí tlačítka pro chodce na přechodu se semaforem trvá dost dlouho, než konečně skočí autům červená a chodcům zelená? Bývá to i půl minuty, během které ještě svítí autům zelená... výsledkem čehož je, že chodci se už ani nenamáhají tlačítko mačkat a přebíhají na červenou.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já to chápu tak, že je to určitý sběrný čas, kdy se počítá s tím, že se tam shromáždí větší počet chodců, kteří by jinak přecházeli individuálně.
R48 -> D48 se podařilo!
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od JirkaS »

ElWapp píše:Nevíte, jaký důvod/význam/smysl má to, že po stisknutí tlačítka pro chodce na přechodu se semaforem trvá dost dlouho, než konečně skočí autům červená a chodcům zelená? Bývá to i půl minuty, během které ještě svítí autům zelená... výsledkem čehož je, že chodci se už ani nenamáhají tlačítko mačkat a přebíhají na červenou.
Tak to být musí, protože pokud by se měla hned po zmáčknutí tlačítka rozsvítit zelená chodcům, tak žádná auta neprojedou, protože by chodci po rozsvícení červené opět zmáčkli tlačítko a křižovatku zablokovali. Musí dojít k dokončení fáze, aby zůstala zachována propustnost křižovatky.
Jiná věc jsou nově montované semafory v Praze, kdy na přechodu nesvítí zelená vůbec, dokud chodec tlačítko nezmáčkne. Bohužel je to tak blbě realizované, že tlačítko je třeba zmáčknout dost dlouhý čas předtím, než v cyklu nastane volno pro chodce. Když se to nestihne, pročeká chodec celý cyklus. To už málokdo vydrží. V tomto případě by bylo mnohem lepší, kdyby zelená pro chodce svítila automaticky, ne až na tlačítko.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od kasme »

ElWapp píše:chodci se už ani nenamáhají tlačítko mačkat a přebíhají na červenou.
To chápu a taky to dělám... Horší je, když zmáčknou a přeběhnou... pak je zelená pro chodce a chodec nikde... :(
Ale je spusta SSZ, kde červená pro auta skáče hned po zmáčknutí tlačítka...
Je to otázka "nastavení"...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od pp21 »

Taky to může být otázka "zelené vlny". Ty semafory, kde zelená skáče chodcům hned jsou obvykle osamocené, takže nejsou spřažené s žádným dalším semaforem, tudíž lze chodci dát zelenou hned. Navíc v Praze v tom dělá bordel určitě i faktor preference autobusů, kdy bus má určité čidlo a systém ví že se tam blíží a preferuje jeho směr. Když si vemete kolik požadavků se musí zkloubit dohromady, tak vám vyjde, že to vlastně ani pořádně nejde ;o)
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od ElWapp »

Taky přebíhám, a sem tam si to tlačítko i zmáčknu, i když pak stejně přejdu dřív... Jde mi konkrétně o přechod na obrázku víc nahoře, tedy ten který kříží auta jedoucí směrem na západ. Těch aut v tomto směru moc není, většina odbočuje do obchodního centra, zato chodců je tam celkem dost... celkově bych na tenhle přechod vůbec semafor nedával, je nějaká norma, podle které tady musí být? (řeším jen tento směr, ve směru opačném semafor zachovat)
A ještě jedna poznámka, kdyby se překreslilo vodorovné značení tak, že přejezd z pravé poloviny vozovky na levou by byl před přechodem a ne za ním, získalo by se pár parkovacích míst (či spíše: zlegalizovalo)...
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (67.97 KiB) Zobrazeno 8085 x
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od kasme »

No, na "Pankráci" je toho na vylepšování spousta... Škoda, že se to neřeší ještě na papíře :(

Co jsem si všiml v minulých dnech, bylo toto SSZ dost dlouho na "blikačky" :)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od viky »

To Elwapp:
Podle toho obrázku by to přemalování bylo z tohoto hlediska zbytečné,protože podle vyhlášky nesmí auta parkovat 5 metrů před a 5 metrů za přechodem.Tím přemalováním by se ten jakoby parkovací pruh posunul těsně k přechodu a tím do vzdálenosti menší,než 5m
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od pp21 »

§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
c) na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním,

Ani slovo o 5ti metrecha za přechodem. Takže to platí pouze před přechodem, za přechodem se parkovat smí.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od ElWapp »

Souhlasím s Petrem Pokorným, v zákoně o stání za přechodem nic není, ono to ale není nijak žhavé ani s těmi pěti metry před přechodem, které se různými místními úpravami omezí na dva tři metry a pak je hned parkovací stání. Pak je otázka, co má vyšší prioritu, zákaz stání pět metrů před přechodem nebo značka označující toto místo jako parkoviště... a podobné hlavolamy najdeme i v centru s vyznačením parkovacích míst až do křižovatky.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkazy na českých silnicích

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Petr Pokorný píše:§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
c) na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním,

Ani slovo o 5ti metrecha za přechodem. Takže to platí pouze před přechodem, za přechodem se parkovat smí.
To je logické, je to kvůli výhledu chodců na vozovku a naopak, aby se za stojící auto "neschoval" chodec. Za přechodem toto opatření nemá vskutku význam.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“