Novináři a jejich bláboly

Off-topic pokec
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7893
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

No, "proč nemůže být ČT jako ostatní televize soběstačná" - protože by pak zprávy, prezidentské debaty a další zpravodajství vypadalo jak na nově :zvraci: Minimum info, samé obrázky videjka a prasečiny. Přiznávám ale, že má hodně co do sebe myšlenka, proč má ten poplatek platit člověk, který ČT vůbec nesleduje. Za mě souhlas, ovšem jde asi o to, že ČT je placená všemi pro případy, když by se něco stalo a ty komerční televize o tom záměrně mlčeli, tak veřejnoprávní by o tom měla informovat vždycky. Na druhou stranu, uvědomte si, že platíte si internet a spotřebujete za měsíc teď plácnu 3 GB dat. A platíte úplně stejné peníze (pokud máte stejné rychlosti) jako člověk, který postahuje 300 GB dat ;) To je svým způsobem to samé, také na mnoho stránek nekoukáte, nestahujete apod...

Mám ale otázku na 1975, co je na OVM propagandistického :o ?? Že teď pár týdnu rýpal pořád do Ťoka ? Sory, ale rýpe do kohokoli, kdo je u moci, tak to je a svým způsobem je to správně. Správná novinářská práce, ta nemá vypadat tak jako monolog Zemana u Soukupa, kde Zeman ještě klidně řekne, že ten moderátor už moc mluví :zvraci:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Aram96: No tak zrovna kopat do Novy kvůli debatám je podle mého nefér. Mě docela Koranteng překvapil, nemyslel jste spíš Primu?, ta je oproti Nově ještě o pár kategorií dál :D

Jinak k OVM, o Ťokovi se píše, protože ho teďka řeší, jde o celek, jak s kým vede debatu a vybírá témata. I
Mike
Příspěvky: 4986
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Mike »

tak zrovna televizní debata jednou za 5let není důvod k zachování veřejnoprávní televize
neměli jim prostě sebrat reklamy a tlačit to jen přes koncesionáře ( + dotace...)
když už tam něco dávaj, tak je to na CT2 nebo CT24
ale to je debata k ničemu, skončíme tu jak na ibureš nebo na novinkách
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7893
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

Částečná omluva, prezidentská debata byla opravdu mířena na primu, to jsem spletl, ovšem zbytek sedí na novu také krásně :D
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JirkaS »

krtek700 píše:No tak třeba k těm platům, na to není potřeba zákon, každý z nás má právo říct, jaký má plat.
Jistě, každý z nás má právo to říct, stejně tak má právo to neříct. Ovšem Soukup to chce po ČT jako instituci, ne po jednotlivých moderátorech a to bez zákona skutečně nejde. A on to moc dobře ví, přesto mu to nebrání v demagogických útocích, že ČT něco tají.
krtek700 píše:K tomu NKÚ asi jenom to, že nechápu, proč to nikdy nebylo.
Třeba proto, že zákon o ČT je ještě z dob federace a i když je novelizovaný, moc se do něj radši nešťourá. Vcelku z dobrého důvodu, současná poslanecká tvořivost je mnohem horší než původní návrhy...
krtek700 píše:Za to, že to říká Soukup ho můžu snad jenom pochválit :D A kde jste vzal, že je sponzorován hradní bandou? Přijdou Vám jako největší borci? Není spíš někdo za nimi? Vzhledem k financím Barrandova bych řekl, že ho nikdo nesponzoruje a dle vyjádření lidí, co ho znají Soukupu, tak si ujíždí spíš na tom, že je vidět, než že by to dělal s politickým myšlením.
Do Barrandova vstoupila odnož CEFC s Jardou Tvrdíkem v čele... Ke komu patří snad netřeba zdůrazňovat. Po čase se sice stáhli, ale právě v této době začal na TV Barrandov vystupovat Zeman, zprávy moderovat kancléřová Mynářová a Soukup nahrazovat normální pořady tou svou slátaninou, kde vyrábí i kauzy na přání (třeba jeden člen RRTV je naprostý pitomec, cehož důkazem je to, že kritizuje Zemana...). A to i přesto, že stanici díky tomu klesla sledovanost, což by jinak žádný soukromník nepřipustil. Stanice byla kromě jednoho roku vždy v červených číslech....
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JirkaS »

krtek700 píše:Aram96: No tak zrovna kopat do Novy kvůli debatám je podle mého nefér. Mě docela Koranteng překvapil, nemyslel jste spíš Primu?, ta je oproti Nově ještě o pár kategorií dál :D
Nova je krásným příkladem toho, že soukromníci u nás o politice vysílat nedokáží. Tato stanice byla za Vávry názory blízká ODA. Ovšem jakmile odvysílala reportáž o údajné Klausově vile ve Švýcarsku a Klaus jim pohrozil stamilionovou žalobou, stala se Nova hlásnou troubou ODS. Což se zpečetilo, jakmile začali mít problémy s licencí... Sedmičku pak moderovala Bobošíková, kandidátka na libovolnou funkci ve státě a také spolukandidátka Železného do EP.
Po odchodu Železného tak další vedení radši odepsalo politiku i publicistiku - Na vlastní oči i Občanské judo zas prudilo firmy, které pak omezovaly reklamu... Prima si ponechala jen nedělní debatu, publicistiku zabila ze stejných důvodů jako Nova. No a na Barrandově zbylo celovečerní defilé sebestředného jedince.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

theodor less píše:
Sosa píše:U nás se moc neprosadili, ale byli. Příjem tv signálu umožňovali i nějaké navigace.
O pár příspěvků výš jste mi radil ohledně psaní velkých písmen. Věřte, že jsem měl důvod je nepsat. Možná i vy máte nějaké důvody pro psaní měkkého i (ioty) na místě, kam patří ypsilon. Pokud důvod nemáte, vyřešilo by to sledování kurzů českého jazyka. Pořad obdobného typu ovšem na komerční televizi nenajdete.
A na veřejnoprávní ano? Který prosím, abych se vzdělal.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Začněte třeba s pořadem Africká abeceda. Zde se divák nenásilnou formou seznámí s celou českou abecedou: A jako antilopa, Ž jako žirafa. Asi to nebude přímo pro vás, ale doporučoval bych to všem ignorantům; a není jich zde málo; těm, kteří arogantně přehlížejí existenci diakritiky a píšou bez háčků a čárek. Hlavně, že to mají jednodušší; čtenáři se mohou trápit.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

theodor less píše:Začněte třeba s pořadem Africká abeceda. Zde se divák nenásilnou formou seznámí s celou českou abecedou: A jako antilopa, Ž jako žirafa. Asi to nebude přímo pro vás, ale doporučoval bych to všem ignorantům; a není jich zde málo; těm, kteří arogantně přehlížejí existenci diakritiky a píšou bez háčků a čárek. Hlavně, že to mají jednodušší; čtenáři se mohou trápit.
Když už poučujete, víte jaký je rozdíl mezi vás a Vás? Tedy, pokud to není opět urážka, které Vám tak výborně jdou.
michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od michal »

theodor less píše: Asi to nebude přímo pro vás, ale doporučoval bych to všem ignorantům; a není jich zde málo; těm, kteří arogantně přehlížejí existenci diakritiky a píšou bez háčků a čárek. Hlavně, že to mají jednodušší; čtenáři se mohou trápit.
Píšu některé příspěvky na mobilu bez diakritiky, protože krása češtiny není zrovna dvakrát kompatibilní s klávesnicemi dotykových displejů, resp. napsání příspěvku vyžaduje podstatně více času než na běžné klávesnici. Stejně jako v případě zasílání sms volím diakritiku jen v případě konkrétního slova, kde by její absence mohla vnést jiný význam slova. Přesto si ale jako ignorant nepřipadám. To jen tak na okraj diskuze.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Jsme na odpočívce, takže se můžeme rozepsat i o odtažitých tématech. Dle Ústavu pro jazyk český lze velká písmena v češtině zvolit i pro vyjádření úcty (např. Vy, Váš v korespondenci, Hospodin, Bohorodička, Jeho Excelence).
Jejich nepoužití však není výrazem neúcty. Nad jeho (ne)použitím jsem chvilku zaváhal. Pak jsem usoudil, že bych vypadal možná archaicky v tomto prostředí. Teď jsem si vyhledal, že výraz "Vás" byl použit na tomto fóru před týdnem, takže bych zas takovým exotem nebyl. Nehledejte v nepoužití velkého písmene nic osobního, prostě i jazyk se vyvíjí, i když se to dříve učilo jinak.
Aram96
Příspěvky: 7893
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

Kolikrát se tu řeší fakt nesmysly, ale teď už tady fakt řešíte hovna. Mesim začno psat po našem, to Theodor nerozdéchá :lol:
MPMP
Příspěvky: 3301
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od MPMP »

Aram96 píše:Kolikrát se tu řeší fakt nesmysly, ale teď už tady fakt řešíte hovna.
Pardon, řeší se tu dodržování pravidel mateřského jazyka. Pokud tomu někdo říká "hovna", tak ho asi jazyk nezajímá. To ale neznamená, že se nemají jeho pravidla dodržovat. Je to přinejmenším slušnost a vyjádření náležitosti k normálním lidem.
nebo snad dneska je už normální všechna pravidla, která mne jakkoli omezují, ignorovat a být tím "za borce"?
michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od michal »

Když už to řešíme, zajímalo by mě, co ti, kterým vadí chybějící diakritika, považují za větší prohřešek? Pravopisnou hrubku v příspěvku s diakritikou, nebo příspěvek bez diakritiky, ale bez hrubek?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Byl jsem to já, kterému vadila chybějící diakritika; a ozval jsem se. Naopak když narazím na hrubku, nemám nutkání někoho umravňovat. Za prvé nejsem neomylný; příště se to může stát mě. Za druhé ten pisatel narazil na své limity a co já s tím?
Gramatické chyby se vesměs zobrazují, jejich neopravení je ignorantství jako chybějící diakritika.
Aram96
Příspěvky: 7893
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

No připojím svůj názor. Když už, tak bych právě spíš řešil, že tady občas vidím hrubky typu vydím a podobné otřesné výrazy. To se mě vzpříčí oči. Ale nechápu, jak vám může vadit chybějící diakritika. Když to někdo píše na mobilu, tak to tam holt nenapíše všechno. Ale není to přece chyba...
Aram96
Příspěvky: 7893
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

MPMP píše:
Aram96 píše:Kolikrát se tu řeší fakt nesmysly, ale teď už tady fakt řešíte hovna.
Pardon, řeší se tu dodržování pravidel mateřského jazyka. Pokud tomu někdo říká "hovna", tak ho asi jazyk nezajímá. To ale neznamená, že se nemají jeho pravidla dodržovat. Je to přinejmenším slušnost a vyjádření náležitosti k normálním lidem.
nebo snad dneska je už normální všechna pravidla, která mne jakkoli omezují, ignorovat a být tím "za borce"?
Jak si můžete všimnout, tak já mám snad všechny příspěvky bez gramatických chyb. Neříkám, že spisovné, občas píšu některá slova nespisovně, protože to takhle prostě píšu. Tohle fórum není žádné místo pro vědeckou smetánku, kde by se mělo psát pouze a jenom spisovně, teda alespoň v to doufám. Jsme jen lidi. Když čtu příspěvky na fb, tak to by se kolikrát člověk poblil, co jsou lidé schopni napsat (visoký, vyděl, a podobné do očí velmi bijící hrubky), ale moc nechápu, že zde někomu vadí chybějící diakritika, když je jinak slovo správně a bez hrubek. ;)
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Japao Joe »

Zato plný blití. ;-)
Aram96
Příspěvky: 7893
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

??? Ano, když zde ty smajlíky jsou, tak je používám ;)
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JAnD »

Aram96 píše: Jak si můžete všimnout, tak já mám snad všechny příspěvky bez gramatických chyb. Neříkám, že spisovné, občas píšu některá slova nespisovně, protože to takhle prostě píšu. Tohle fórum není žádné místo pro vědeckou smetánku, kde by se mělo psát pouze a jenom spisovně, teda alespoň v to doufám. Jsme jen lidi. Když čtu příspěvky na fb, tak to by se kolikrát člověk poblil, co jsou lidé schopni napsat (visoký, vyděl, a podobné do očí velmi bijící hrubky), ale moc nechápu, že zde někomu vadí chybějící diakritika, když je jinak slovo správně a bez hrubek. ;)
Já si o sobě myslím, že pravopis docela ovládám (až na občasnou interpunkci). Al epřesto mívám v textu sposutu přelekpů, a ne vždy se mi je všechny podaří odstranit před odesláním. A také se mi stane, že se v mém textu zničeho nic objeví přýšerná hrubka, o které bych přísahal, že nemůže být z mé klávesnice.
Takže ojedinělé hrupki toleruji i u jiných. Ovšem, pokud má někdo co slovo, to chyba či dvě, ježí se mi chlupy na hřbetě... :-D
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Dlouho to tady stálo, tak přidám něco z dnešních OVM :D.
VM: Kolik jednání se zahraničními operátory vedla Nováková.(Aby se zúčastnili aukce)
Faltýnek: Nevím, to se musíte zeptat jí.
VM: Nula.

Něco v tomhle smyslu jsem si pamatoval z OVM, kde byla Nováková.
Nováková: Vytipovali jsme některé operátory,se kterými jsme zahájili jednání. (kteří by se mohli přihlásit do aukce)
VM:Kolik takových jednání už jste vedla?
Nováková: Zatím dvě.
VM: To není mnoho.
Nováková: Těch operátorů, kteří budou relevantní, nejsou desítky.


Tak já nevím, jestli si tohle pamatuji já, který při sledování dělá většinou ještě něco jiného, tak by si to Moravec mohl také pamatovat.
Jinak k tomu tématu, co jsem četl, tak s tou WIFI to není zase taková blbost, jak to na první pohled vypadá, protože se díky našemu využívání opozdily předchozí generace dat a firmy odváděly tučné zisky do zahraničí a nebudovaly. Samozřejmě to opačně neplatí, takže to zase zaplatily domácí pobočky a zákazníci si to platí několikrát :D.
Posedlost Moravce, že zákon sníží ceny je nesmysl, pokud ČTÚ nemůže pokutovat ty 3 za kartel, tak pomůže jenom 4. operátor(kterému pomůžou lehčí přestupy k náboru nových zákazníků)
Aram96
Příspěvky: 7893
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

Krtku nezlob se na mě, ale mně zase přijdeš trochu "posedlej" ty :mrgreen: Jestli máš pocit, že 2 jednání za 5-6 let, kdy je ANO u vlády, nejsou de facto jako žádné jednání (ten pocit mám), tak nevím teda. Můžeme být hnidopichové a namítat, že 2 nerovná se 0, ale víceméně je to pravda ... Jinak za mě určitě 4. operátor, akorát že to je premiérova priorita posledních cca 5 let a za tu dobu ... 2 jednání - to je výsledek :cry:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Aram96 píše:Krtku nezlob se na mě, ale mně zase přijdeš trochu "posedlej" ty :mrgreen: Jestli máš pocit, že 2 jednání za 5-6 let, kdy je ANO u vlády, nejsou de facto jako žádné jednání (ten pocit mám), tak nevím teda. Můžeme být hnidopichové a namítat, že 2 nerovná se 0, ale víceméně je to pravda ... Jinak za mě určitě 4. operátor, akorát že to je premiérova priorita posledních cca 5 let a za tu dobu ... 2 jednání - to je výsledek :cry:
Ale ty jsi zase úplně mimo :D, jak za 5-6 let? To je politika min. průmyslu a obchodu. Pokud se nepletu, tak ta aukce nemohla být ani dříve, protože jsou to frekvence, které se uvolňují díky televizi. Byl to dotaz na přímé jednání ministra, takže se to může odehrávat i za náměstky atd.

PS.: Je to stejně soutěž, do které se musí přihlásit ty subjekty, to není tak, že si stát s nimi domluví schůzku a rozdá jim to.Takže záleží i na těch subjektech, upřímně bych se moc nedhrnul do něčeho, kde budu muset masivně a rychle investovat, přitom se ode mě bude čekat, že možná i několikanásobně snížím ceny obvyklé v té zemi.

Rozdíl mezi 2 a 0 je poměrně výraznější, než třeba mezi 2 a 5. Tou nulou se snažil říct, že žádné jednání neprobíhá a nikdo se o nic nesnaží. Stejně jako už od počátku říkal, že je ministryně neschopná a ministerstvo řídí operátoři, nebo jak to řekl. Neschopnost jsem pochopil jenom z toho, co řekla o WIFI, ministerstvo je prostě jeho dojem.

Možná by pomohlo, kdyby uspořádal debatu a poradil, jak snížit cenu. Snížení pokud a dnů asi bez dalšího operátora nepomůže, to jako přejdu od O2 k T-mobile se stejnou cenou? Kosmetickou šanci vidím možná v tom, že zadali ČTÚ analýzu skutečných "podpultových cen" tarifů a zveřejnění analýzy by mohlo popostrčit všechny, co tyto tarify nemají, aby zatlačili na operátora s konkrétní ověřenou částkou.

Já nevím, mě prostě přijde na hlavu postavené, když moderátor kádruje ministra a úřady ostřeji, než to dělají zástupci 2 hlavních opozičních stran.

PS.: Můžu mít dotaz, jak na Vás vyzněla reportáž ve 168 právě o těch datech? Co bylo účelem reportáže? Na mě to působilo tak, že reportáž byla o drahých datech, zeptali se ministryně, co s tím a ona odpověděla tímto. Což je, ale naprostý nesmysl, protože původní rozhovor byl nějakých 6 minut a tohle v podobném duchu bylo nějakých 20 s. Dle vyjádření redaktora ho to zaujalo, tak se na to doptal z čehož vzniklo přímo to vyjádření, které je v té reportáži. Nevím jak Vy, ale já bych asi vysílal ten rozhovor celý, nebo ty důležité části a pak se vysmíval WIFI, ale takhle je to podle mého trochu naopak.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JirkaS »

krtek700 píše:Dle vyjádření redaktora ho to zaujalo, tak se na to doptal z čehož vzniklo přímo to vyjádření, které je v té reportáži. Nevím jak Vy, ale já bych asi vysílal ten rozhovor celý, nebo ty důležité části a pak se vysmíval WIFI, ale takhle je to podle mého trochu naopak.
Takže ministrině blbě odpověděla na konkrétně položený dotaz, ale vy chcete, aby vysílali celý rozhovor, který ale původně nebyl určený pro 168. Nechcete politikům rovnou dávat peřinku? Nebo jen těm z ANO? Pokud odpoví na konkrétní dotaz nesmyslně, je to jejich problém. Navíc tato informace o dvou rozhovorech je taková mlha z ministerstva. Ona plácala podobně i v tom prvním, proto se jí konkrétně zeptali a ona své hloupé úvahy potvrdila.
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

No, nejspíš měla před tím o radu telefonovat Andrejovi...Telefon na něj nejspíš má. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“