Novináři a jejich bláboly

Off-topic pokec
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

1975: souhlas, na veřejnoprávním médiu to nemá co pohledávat. Ještě bych bral, že to je napsáno “kulantně” tak, aby na to lidi klikli, nesmí to ale říkat něco jiného nebo dokonce opak, než je realita (obsah článku).
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Reportéři si s tím Tomanem nedají pokoj. Tohle už mi příjde reportáž na úrovni pomluv až na nějakou žalobičku. Musím ale už konečně uznat, že někde v druhé polovině reportáže zaznělo, že ŘSD nakupuje za 8x, protože mu to přikazuje zákon. (nechápu, proč to na začátku reportáže podávají jako že může až za 8x) Zajímavá je i část s Dolínkem, kde bylo zmiňováno, že prakticky jeden byl ve vládě a druhý na městu, v realitě to bylo asi 3 měsíce (městská rada končila a Toman nastupoval) Je to zvláštní, proč řeší nějaké původní obrysy s někým, kdo už tam není, když se k tomu může vyjádřit aktivní politik ve funkci a možná jim i něco vysvětlit. (když část rozhovoru Dolínek mluví o tom co s ním řešil jako poslanec)

Někdy od 29:30 půlku opakují předchozí reportáže až v posledních minutách říkají něco "nového":
https://www.ceskatelevize.cz/porady/114 ... 801240013/
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Tak konečně jsem mezi ostatními a pan Sůra mě na twitteru zablokoval. Přišlo to nečekaně, během diskuze, kdy na mě věcně reagoval, asi mu zpětně jeho argumentace nepřišla dost silná, tak dal ban. Horší je, že jsem na to přišel náhodně, aniž by mi žurnalistika zDopravy chyběla.
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Dusanh »

Nemáte někdo prosím idnes premium? Zajímal by mě obsah tohoto článku https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/z ... bava_idnes. Díky moc.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

Taky bych poprosil o postnutí. díky
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kyk »

Dusanh píše:Nemáte někdo prosím idnes premium? Zajímal by mě obsah tohoto článku https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/z ... bava_idnes. Díky moc.
Vpodstatě jde o to, že pumpaři nejsou tím hlavním kdo tyje z cen benzinu, ale stát, který si bere spotřební daň a DPH (cca 1/2 ceny), a část marží je na distributorech. Mírně zvýšená marže ČSPH jsou z důvodu nutnosti navýšení cashflow v dynamické době.
Co se týče volatility cen PHM je v článku řečeno, že se zvyšují rychle, a snižují pomalu a že není jisté co bude zítra natož za týden.
Ceny se mění nejen u nás ale všude převážně kvůli válce a nejistotě trhu.
K cenám na dálnicích u konkurence se majitel ONO vyjádřit nemůže vzhledem k tomu že nemají na dálnicích pumpy, ale odhaduje zvýšené náklady, např. na nájem.
Co se týče návalů na pumpy potvrzuje vlny při zdraženích, ale vyhýbá se přímé predikci vývoje.
Odhaduje, že určitá část zbytných cest se omezí.
Zastropování cen v ČR považuje za téměř nemožné, protože ČR nevlastní ani rafinerky, ani distribuci. Takže by stropování musel platit sám stát.
K otázce na elektro nevidí dnes problém ale v horizontu desítek let odhaduje konec některých čerpacích stanic. Správně tvrdí, že bude potřeba daleko víc stojanů.
Na otázku ke kvalitě PHM u ONO odkazuje na výsledky kontrol. Vlastní rozšíření se moc neplánule díky tomu, že si firmy své stanice drží a moc se neprodávají.
Pro mne nic zásadně informačně nového, spíš shrnutí toho, co víme.

Odkaz zde
(ještě přidám do monitoringu medií)
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Jirka95 »

Opravu, ale opravdu, začíná být unavující, jak v každičkém článku o D11 je nejméně desetkrát zmíněno, že jsou Poláci napřed a my máme na naší straně teprve pšenici a nekoplo se do země. Jako chápu že to jsou hyeny bazírující na jakémkoliv společenském traumatu (čest těm pár výjimkám Martine) a založené na byznysu vydělat na co nejinvektivnějším titulku (ideálně namířených do vlastních řad) co nejvíce prokliků a zobrazení reklam. Jako odběratel Deníku ale vidím, že mají stejné bláboly i v tištěné podobě.

To opravdu lidi chtějí tohleto číst? Třeba mi tu někdo z branže potvrdí že jo, ale přeci nějaké informace o tom, proč to zpoždění vzniklo většinou zcela chybí a racionální uvažování nad tím, jak ten problém odstranit se limitně blíží nule. A pak milion článků o tom, jací jsme kabrňáci, že máme nejdelší (uplně zbytečnou) zavěšenou lávku na světě jenom proto že to otiskly v Time. Fakt jako nevím jestli to je inteligencí novinářů nebo nějakým národním poníženým sebevědomím.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Mikulik »

Za vysoké ceny benzínu můžou TAKÉ samotní pumpaři. Tank Ono 15.7. prodávali za 43,90 a Benzina o 5 korun více. Vždyť v Mělníku je hned 100 metrů od Tank Ono Shell. No kolik tam prodávali benzín? Za 44,90 nebo 43,90? To sotva.

Snad si nikdo z vás nedělá iluze, že se pumpaři kapsy nemastí. Holt socani prodali státní rafinerii polskému státnímu podniku, což byl největší plůser.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

Jirko, je tomu přesně tak... Čím skandálnější titulek tím to lidé lépe čtou a raději čtou. To je představa většiny novinářů. Bohužel. Začalo to kdysi zprávami na Nově a teď ten systém funguje všude. A protestuje málokdo.
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Papuanec »

Stav silnic je v Česku tristní, ukázalo srovnání EU. Statistiky zlepšuje síť železnic
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do ... f6b220ee8/

Podle titulku jsem si myslel, že půjde o nějaké relevantní srovnání na základě dat, až v textu se však člověk dozví že "Nejhůře dopadlo Česko v hodnocení kvality silnic. Skončilo až na 23. místě. Tento ukazatel však nevychází přímo ze stavu vozovek, ale z hodnocení občanů dané země." :lol:
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

To bychom na chvostu zůstali snad ve všech statistikách, kdyby to mělo být podle českých občanů. :lol:
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

Papuánče, moc hezký příspěvek do blábolů ! :ok:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lenny »

Takzvaná Baťova dálnice se chystala před druhou světovou válkou, její výstavbu inicioval Jan Antonín Baťa. Trasa měla protínat Československo z východu na západ. Zůstala však převážně jen v plánech a dochovalo se jen několik málo pozůstatků.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/ludkov ... zpravy_hoo

Nedochovalo se vůbec nic. A také se vůbec nic nepostavilo. Byl to jen ideový návrh. To co se bourá je rozestavěná stavba okresní silnice Olomouc - Zlín - Luhračovice - Uherský Brod.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lynx »

Chtěl jsem to sem taky dát, ale předběhnul jste mě :-) Což je asi dobře, protože máte kompletnější informace.

Novinářská úroveň je opravdu tristní. Ten člověk je úplně mimo a nenamáhá se, si cokoliv zjišťovat. Mimochodem v té obci je ještě minimálně jeden pozůstatek této stavby, jestli se bude demolovat i ten, to v článku není.

https://mapy.cz/s/ceredosare
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

Lynxi postnul jsi opravdu zajímavé foto. :ok:
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Honey72 »

Novináři jen přebrali to co se všeobecně o zdejších torzech říká. Nikdo z místních tomu totiž neřekne jinak než Baťova dálnice. Podobně je označována i rozestavěná skutečná dálnice v Chřibech a i ta nemá s Baťou nic společného. O vizích a plánech Bati se vědělo, ovšem komančové by jeho jméno nejraději vymazali z historie a stejně tak zmínky o rozestavěné protektorátní i dalších dálnicích u nás, takže mezi lidmi vznikla legenda a vše co se v okolí Zlína nedokončilo je hojně přisuzováno Baťovi :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Majkii »

Hlavně původ té informace je (nejspíš) přímo u místní krajské správy silnic:
Zmizí betonový podjezd pod nikdy nepostavenou silnicí do Luhačovic
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Vizi »

Právě že původ bude nejspíš u pana Sůry, tam se v nadpisu píše o dálnici - Zlínský kraj zbourá pozůstatek po Baťově dálnici, v Ludkovicích zmizí betonový podjezd a tenhle článek byl publikován dřív než ten na iDnes
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Honey72 »

Původ opravdu hledejte dříve. Už jako kluk jsem slýchával o zdejší Baťově dálnici a legenda pokračuje ...
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4587
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od michal »

No místní se tam mají o co opřít, co se legend týče...

https://mapy.cz/s/patojuzota

Doporučuji pak přepnout do turistické mapy :D
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Mike »

pánové, díky blábolům, jsem si rozšířil obzory !
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Mosquit »

Pro rozšíření obzorů o Baťově dálnici vyšlo i nové video, s přispěním místního přispivatele :-)
https://www.youtube.com/watch?v=uW_GeZNT2kk
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Trupman »

Tohle je kvalitní blábol

viewtopic.php?p=278992#p278992

Prý důležitá silniční tepna :crazy:
Silnička skrz vlčí hory.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

Dotační peníze nesmyslně vyhozené. Pro někoho ale dobrý byznys.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“