Novináři a jejich bláboly

Off-topic pokec
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

Další blitky toho nesvéprávného ptáka.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/havl ... .seznam.cz
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše:
krtek700 píše: V reportáži aktivista kritizuje, že se nerekonstroavala povrchová trať a staví se tunel.
Napadlo tě, že úkolem novináře je předkládat názory různých stran? Novinář nechal mluvit aktivistu, nebyly to jeho názory, ani jeho bláboly. Už jsem konstatoval, že máš problém rozlišit komentář a zprávu. Nyní vidím, že máš problém rozlišit i jednotlivé aktéry.
Tak já nevím, ale o nečem přesvědčovat tebe je asi zbytečné. Čteš si to na co reaguješ a spoň chvíli nad tím přemýšlíš? Přečteš/shlédneš si i ten původní odkaz?

Chyba novináře je zejména druhá část mého příspěvku. Teď jsem dokonce někde zahlédl, že druhý aktivista je současný zastupitel Prahy 6. Příjde ti jako správná novinařina mít v reportáži 2 lidi, označit je pouze za aktivisty a nezmínit, že to jsou aktivní politici?
Navíc tam je i příspěvek dalšího novináři který říká, že to je samozřejmě špatně a je za tím korupce. Jestli ti přišla reportáž postavená nějak nezúčastněně, spíš to připomíná známý pořad na ČT.(teď si nemohu vzpomenout na název, ale takový eko aktivistické).

Aram96: Ten už nemá cenu řešit, u něj je úplně jedno o čem píše, vždycky to skončí stejně :D
PS.: PPP schválen. Všichni kromě Pirátů a STAN PRO, ti se zdrželi, STAN se podle mě vůbec nevyjádřil, Piráti mají problém s financováním(a tím, proč to dělat teď, když nemáme problém s penězi), připadalo mi to spíš jako důvody od KSČM, která je prý obecně proti PPP, ale vzhledem k tomu, že jde o první zkušební úsek, tak to podporují.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Aram96 píše:Další blitky toho nesvéprávného ptáka.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/havl ... .seznam.cz
Je evidentní, že autor článku ze seznamu Havlíčka a spol. moc nemusí. Přesto se dá článek brát jako přehledné shrnutí problematiky, které opírá o čísla.
Jistě daleko náročnější postup než výkřik z tupého davu, kde většina slov jsou urážky.
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od mapman »

Možná se opírá o čísla, ale naprosto špatně je interpretuje. Autor toho článku dlouhodobě prokazuje ve svých jiných výlevech, že je zralý spíš na internaci v blázinci, než na poctivou novinářskou práci... Tím spíš, že pracuje pro redakci, která si klade za cíl informovat férově a nestranně a pak si tato redakce nechá psát články od člověka, který je mistr dezinterpretací, lží a mystifikací a jako nestranné a férové se jeho články rozhodně považovat nedají.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Podíval jsem se kdo je autor: Petr Holub. Nic o něm nevím. Možná, že je to škoda, protože někdy už jméno autora může varovat. Ale udělal jsem zajímavou zkušenost. Kdysi jsem si užíval Jaromíra Soukupa, byl to trochu masochistický zážitek. Když "odstřeloval" otázkami dekoratéra z Hradu, bylo to k popukání. Když se s tímto odebíračem vyznamenání rozkmotřil, nastala změna. Možná, že jsem měl štěstí, ale viděl jsem jeho pořad, kde vysvětloval dění ve společnosti. A mělo to hlavu i patu, žádná manipulace.
Takže odsoudit výtvory novináře jen kvůli pověsti, nemusí být spravedlivé. Myslím, že ukázat na špatnou interpretaci jeho čísel by bylo průkaznější. Možná, že to vůbec nejde, možná to dá moc práce...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše:Podíval jsem se kdo je autor: Petr Holub. Nic o něm nevím. Možná, že je to škoda, protože někdy už jméno autora může varovat. Ale udělal jsem zajímavou zkušenost. Kdysi jsem si užíval Jaromíra Soukupa, byl to trochu masochistický zážitek. Když "odstřeloval" otázkami dekoratéra z Hradu, bylo to k popukání. Když se s tímto odebíračem vyznamenání rozkmotřil, nastala změna. Možná, že jsem měl štěstí, ale viděl jsem jeho pořad, kde vysvětloval dění ve společnosti. A mělo to hlavu i patu, žádná manipulace.
Takže odsoudit výtvory novináře jen kvůli pověsti, nemusí být spravedlivé. Myslím, že ukázat na špatnou interpretaci jeho čísel by bylo průkaznější. Možná, že to vůbec nejde, možná to dá moc práce...
A co reakce na ten následující příspěvek, kde jsem reagoval já na tebe? Na to už nemáš co říct?
To že neznáš Holuba je zvláštní. Buď v tomhle tématu, nebo ve spoustě dalších tady na fóru se jeho články sdílí a troufl bych si tvrdit, že se všichni vzácně všichni shodují na hodnocení článků, jako tady napsal mapman. Opravdu nehodlám hledat, jestli se k tomu někdy vyjadřoval i theo, ale je podivné, že po celém fóru neustále a pravidelně dodáváš odkazy na články o různých tématech a Holuba jsi vlastně nikdy neviděl a to se k dopravě "vyjadřuje" dost často.

Ale možná to vysvětluje ten vztah k Soukupovi. Otočil politickou orientaci a už je OK? Jeho styl se zase tolik nezměnil, ale změna proběhla u jeho názorů. A všichni se shodneme, že pokud je názor podobný tomu mému, tak nad tím mnohem méně kriticky přemýšlí o tom názoru. Jeden by řekl, že pokud jsem měl toho člověka za blázna, on pak náhle změnil názor o 180 stupňů, tak ho budu považovat ještě za většího blázna a už vůbec ho nebudu brát vážně. My ho neodsuzujeme kvůli jeho pověsti, ale kvůli jeho práci. To jak jsi napsal s těmi čísly je přesně jeho styl. Prakticky v každém článku má přidané tabulky, tvrdá data, ale pak je interpretuje naprosto nesmyslně, vymýšli neuvěřitlné scénáře.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše: Prakticky v každém článku má přidané tabulky, tvrdá data, ale pak je interpretuje naprosto nesmyslně, vymýšli neuvěřitlné scénáře.
Přiznám se, že dezinterpretace Petra Holuba (pokud vůbec existují) nejsem schopen rozkrýt. Ale když jsem vyzýval, ať to někdo udělá, přečetl jsem si jenom o tom, že to je ztráta času. Vyvrácení jeho názorů se asi nedočkám. To, že "většina" lidí články Holuba odsuzuje, mi fakt nestačí. O pravdě se nehlasuje, nestačí. že si to myslí "většina" .
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

Theo, to je teď TVOJE příležitost ! Zjistíš alespoň, zda se ta "většina" mýlí, či nikoliv....
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Kote, delegovat práci skutečně umíš a jak je vidět, vždy jsi uměl. :lol:
ttp://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=218968#p218968
Majkii píše:
kot píše:Pane kolego, rozepiš to po kategoriích, prosím. Vidím, že to pro tebe bude snadné...
A pro tebe, který má čas na to tady komentovat skoro vše, je na tom složitého co...?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše:Kote, delegovat práci skutečně umíš a jak je vidět, vždy jsi uměl. :lol:
ttp://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=218968#p218968
Majkii píše:
kot píše:Pane kolego, rozepiš to po kategoriích, prosím. Vidím, že to pro tebe bude snadné...
A pro tebe, který má čas na to tady komentovat skoro vše, je na tom složitého co...?
Tohle mi vysvětli. To sis tenhle příspěvek pamatoval, teď jsi na něj náhodně narazil, nebo jsi kotovi lustroval co píše(3 měsíce starý příšpěvek)?

Minimálně já jsem mu tady nějaký článek rozebíral, myslím že to bylo někdy v termínu krajských voleb, tak hledej šmudlo. A jestli to z těch článků nerozpoznáš, tak je s tebou fakt něco špatně. A nemusíš to hledat jenom v dopravě. Čím víc politické, tím víc opouští rácio.

Ale že tě mám tak rád.
Jde však o experimentální projekt, za který mohou daňoví poplatníci zbytečně zaplatit o polovinu navíc.
Smlouvu na výstavbu 31,8 kilometru dálnice D4 z křižovatky Háje poblíž Příbrami do Mirotic za 31,95 miliardy korun. Zdůvodnit, proč platit miliardu za kilometr dálnice, není úplně snadné, zvlášť když se jedná o dálnici s parametry, které odpovídají dřívějším rychlostním silnicím.

Tolik jako zmíněný úsek D4 stála dálnice D8 přes České středohoří v extrémně obtížném terénu s vysokými mosty, dvěma tunely a po sesuvech půdy. Na úseku Háje-Mirotice však nejsou velké mosty ani tunely třeba.
To stačí. V dalších odstavcích je samozřejmě uvedeno, že to nejsou peníze za pouhou stavbu, ale takhle se píše článek? Tohle je možná přípustné v komentáři, nebo v nějakém umělečtějším stylu, ale v obyčejném článku navršit v první části tolik lží polopravd, ikdyž pak vlastně uvedu, že je to trochu jinak, zejména, když spoustě lidí stačí titulek, nebo perex?

Mimochodem to, že to je odůvodněné píše také zvláštním stylem a to tak, že to vlastně nemusí být pravda a MD se jenom vymlouvá.
Ministerstvo dopravy má odpověď k dispozici. Nejde prý o obyčejnou stavbu, ale o projekt PPP, ve kterém vystupují jako partneři stát a soukromá firma.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Theodore, tak další "článek" páně Holuba.
Babiš se pokouší zbavit Sněmovny. Proti se postavilo 108 hlasů
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babi ... .seznam.cz

Jako omlouvám, ale základ článku by podle mě mělo být, že si z toho člověk něco odnese. Přečetl jsem článek 2x a vůbec netuším, co tím chtěl autor říct.
Pokud ti to přijde jako článek a ne komentář tak fakt nevím.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše:Pokud ti to přijde jako článek a ne komentář tak fakt nevím.
Já jsem dělil novinářskou práci na práci zpravodaje a práci komentátora. Výsledkem každého novináře je článek, v prvním případě zpráva, v druhém případě komentář.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše: Já jsem dělil novinářskou práci na práci zpravodaje a práci komentátora. Výsledkem každého novináře je článek, v prvním případě zpráva, v druhém případě komentář.
Tak jestli tady chceme machrovat dle definic, tak ale přesně.
Článek a zpráva jsou naopak dle definicie zcela odlišné "žánry".
Ve zprávě je vlastní názor nežádoucí, článek a komentář ho obsahují, ale myslím, komentář by se asi dal zahrnout pod články.

Paradoxně ale asi všichni označujeme ty nejběžnější útvary v médiích obecně jako články, ikdyž to mají být zprávy ne?
A aby to bylo jasné, výplody Holuba jsou na Seznam zprávách v kategorii Zprávy, tak tam není co řešit, co by to mělo být za útvar.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Máš pravdu, krtku. Zpráva skutečně není článkem. Článek má dle Wikipedie dvě podmnožiny: odborný článek a publicistický článek. A publicistický článek je vlastně komentář. Takže na jedné straně zprávy a na druhé straně komentáře.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cl%C3%A1nek
V laickém pojetí může slovo článek znamenat téměř jakýkoli útvar v novinách kromě zprávy.
Seznam.cz je trošku dryáčnický. Nevím jaký podíl na tomto názoru má p.Holub. Každopádně se provinil proti zásadám:
Každý článek musí mít nadpis. Nadpis by měl stručně a výstižně obsahovat, o čem článek je. Nadpis by měl být výrazově neutrální a nesmí obsahovat podbízecí a reklamní formule (typu spěchá, poslední šance, atd.)
https://www.evangnet.cz/napoveda:clanky_format
Brnak46
Příspěvky: 188
Registrován: 31.10.2019 0:56:17
Bydliště: Brno

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Brnak46 »

https://www.respekt.cz/tydenik/2021/7/n ... u-nesetrit
Pan Švehla vydal “komentář” k PPP na D4. Respekt samozřejmě nemám předplacený, takže jsem si z článku mohl přečíst pouze první čtyři odstavce, nicméně ty dostatečně vypovídají o kvalitě tohoto komentáře.
Nabízelo se protažení do Českých Budějovic, Jihočeši si ale prosadili trasu „své“ dálnice přes Tábor.
-velice odvážné tvrzení. Že by MD rozhodlo o trasování na základě požadavku “Jihočechů”? Pan Švehla zřejmě ví více, než my...
Ta (D3) ovšem vede výrazně složitějším terénem a ještě dlouho nebude hotová, a tak stát oprášil koridor přes Písek.
-tzn. podle pana Švehly se D4 do Písku staví jakožto náhrada za středočeskou část D3. Tohle je opravdu novinářský blábol..
Tam (D4) je příznivá krajina bez řek, velkých kopců, větších sídel. Dá se tedy stavět levně a rychle, přesto se nestavělo.
-odvážné a velmi relativní tvrzení
Nejnovější dálniční úseky na D3 před Budějovicemi, kde je podobná krajina jako u Písku, se tak stavěly v průměru za 117 milionů korun za kilometr.
-že však většina stavby byla pouze dostavba půlprofilu zmínit zapomněl
Tomáš Němec
Příspěvky: 397
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Tomáš Němec »

Ano, ten komentář pana Švehly k PPP na D4 se opravdu moc nepovedl, viz níže:
Česká pravice by mohla vyučovat šetření na té nejvyšší škole života, ale jakmile se dostane k rozhodování a jde o to položit někde široký pruh asfaltu, kapsy jsou dokořán a peníze se rozhazují plnými hrstmi. Příkladem je poslední dění kolem dálnice D4 mezi Pískem a Příbramí. D4 je zajímavá politická materie, na které by šel vyprávět celý příběh českých dálnic. Z Prahy do Příbrami se začalo kdovíproč stavět už v sedmdesátých letech. Po revoluci pak nastala patnáct let pauza. Nabízelo se protažení do Českých Budějovic, Jihočeši si ale prosadili trasu „své“ dálnice přes Tábor. Ta ovšem vede výrazně složitějším terénem a ještě dlouho nebude hotová, atak stát oprášil koridor přes Písek. Tam je příznivá krajina bez řek, velkých kopců, větších sídel. Dá se tedy stavět levně a rychle, přesto se nestavělo. Před šesti lety přišla vláda s tím, že by 32 kilometrů na D4 dostavěla pomocí soukromých peněz. Bylo to nečekané, protože celou věc lze zvládnout veřejnými financemi. V pozadí ale zřejmě stála snaha vyzkoušet si projekt známý pod značkou PPP, o který se vlády předtím neúspěšně snažily na D3 v čase, kdy stát stavěl draze a měl méně peněz. Teď je jiná situace. Česko inkasuje rekordní podporu z EU a navíc se mu v minulých letech podařilo cenu stavby dálnic zásadně stlačit. Nejnovější dálniční úseky naD3 před Budějovicemi, kde je podobná krajina jako u Písku, se tak stavěly v průměru za 117 milionů korun za kilometr. Ministr dopravy Karel Havlíček přesto v parlamentu minulý týden obhajoval dostavbu D4 soukromými penězi tvrzením, že se to občanům bohatě vyplatí: zatímco při soukromé investici by vyšel jeden kilometr na 337 milionů, tvrdil Havlíček, samotný stát by nezvládl stavět levněji než za 353 milionů za kilometr. Jde ovšem o nedůvěryhodné číslo, protože neproběhla stavební soutěž, při níž se daří cenu výrazně snížit. Navíc, jak ve sněmovně upozornili Piráti, stavbu prodraží i nevýhodný úvěr, který soukromníci dostanou. Stavba na Písek je navíc připravená: pozemky vykoupené, stavební povolení vydané, stačí jen vypsat soutěž a stavět. Pravice ve sněmovně přesto zvedla pro vládní návrh ruce, ať je cena jakákoli. Až budou její představitelé příště řečnit ošetření v ekologii nebo sociálních službách, bude dobré D4 připomenout.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Trupman »

Ano, Švehlovské komentáře k dálnicím jsou vážně extratřída.

Stále vede tento dva roky starý článek:
krtek700 píše:Zdar, nemá někdo k dispozici tento článek, že by nám ho sem leaknul? :D https://www.respekt.cz/tydenik/2019/31/ceska-jizda

Na twitteru to někdo chválil, tak by mě zajímalo co tam je.
Reportér přijel do Dluhonic, podíval se za konec vesnice, rozhlídl se kolem sebe a do komentáře napsal "Dálnice mohla být naprojektována dál od obce, volný prostor by pro to byl". A bylo vystaráno.... čtenářská cílovka Respektu má názor.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lynx »

Pravidlo číslo dvě – snad nejzásadnější: auta (cyklisté) na kruhovém objezdu mají vždy přednost.

Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_taj

Tohle je citace z článku, kde se autorka pohoršuje nad neznalostí řidičů o pravidlech na kruhových objezdech a autoritativně vysvětluje , jak se věci mají .....
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Sice to není o dálnicích, ale o VRTkách a to je dost příbuzné. Navíc o silnicích jsem už dlouho neviděl nějakou extra blbost, tak si to nahradíme železnicí.

Naštěstí je to i namluvené, tak si to stačí poslechnout, jsou to krásné 4 minuty a 20 sekund.
https://plus.rozhlas.cz/eva-turnova-vrt ... em-8444910
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Likas »

Sloupky Turnový háj byly v Reflexu moje oblíbené, její pohled na svět mám rád, současně i její působení v PPU bylo super, ale je FF UK a tak nemůžeme čekat fungovaný vhled do stavařiny - a mě to například od ní vůbec nevadí.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Likas píše:Sloupky Turnový háj byly v Reflexu moje oblíbené, její pohled na svět mám rád, současně i její působení v PPU bylo super, ale je FF UK a tak nemůžeme čekat fungovaný vhled do stavařiny - a mě to například od ní vůbec nevadí.
Tady po ní ale nikdo nechtěl fundovaný pohled do stavařiny, vlastně k tomu není potřeba žádný fundovaný pohled, ale když o něčem píšu, tak si třeba najít fakta, jestli nepíšu úplné blbosti.
Chápu to tedy správně, že protože ji máte rád, tak není problém, že vyplodí takový blábol a publikuje ho? Nebo to bylo jenom špatně vyjádřeno a mělo to být něco ve smyslu, že jí takový blábol odpustím, ale uznávám, že to je hrozné?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Titulek, který se bude krtkovi líbit:
Nelituju, že jsem se rozhodl skončit. Z mého pohledu je to pravý čas, hodnotil Moravec
Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/b ... b989a3ace7
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

Jenže Ondra má narozdíl od Václava soudnost.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Theo nepotřebuješ nějakou psychologickou pomoc? Vzpomenout si u tohohle článku na Vaška? Přiznám se, že jsem si přečetl nadpis, rozklikl článek a pořád jsem netušil, co tím chtěl autor říct :D.
Žasnu nad tím, že si v takových situacích ještě vzpomeneš na forum a nejlépe ještě na nějaký 5 let starý příspěvek a zareaguješ na něj, obdiv.

Já bych třeba uvítal spíše nadpisy:
"Přiznávám, že jsem často střílel na špatné terče"
"Některé tratě mi opravdu nejdou"
"Často jsem se příliš soustředil na výsledek závodu a průběh kvůli tomu dopadl katastrofálně"
"Na tratích, kde si nejsem tolik jistý budu méně sebevědomí"
"Ke všem soupěřům budu přistupovat s pokorou a nezaujatě"
"Pochopil jsem, že nejsem nejlepší a neomylný, příště nebudu brát kritiku jako něco co se nesmí a nebudu kritiky dehonestovat"
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Likas »

krtek700 píše:
Likas píše:Sloupky Turnový háj byly v Reflexu moje oblíbené, její pohled na svět mám rád, současně i její působení v PPU bylo super, ale je FF UK a tak nemůžeme čekat fungovaný vhled do stavařiny - a mě to například od ní vůbec nevadí.
Tady po ní ale nikdo nechtěl fundovaný pohled do stavařiny, vlastně k tomu není potřeba žádný fundovaný pohled, ale když o něčem píšu, tak si třeba najít fakta, jestli nepíšu úplné blbosti.
Chápu to tedy správně, že protože ji máte rád, tak není problém, že vyplodí takový blábol a publikuje ho? Nebo to bylo jenom špatně vyjádřeno a mělo to být něco ve smyslu, že jí takový blábol odpustím, ale uznávám, že to je hrozné?
To druhé. Občas chodím s humanitně orientovanými intelektuály na vlastivědné výpravy a pochopil jsem, že je to nutné brát jako jiný pohled na svět a není smysluplné se nad ním rozčilovat. Pouze vysvětlovat. Ostatně i jim je náš technicistní náhled na svět nepochopitelný.

Ale někdy se neudržím. To například když Adélu Knapovou, z pravidelných cest ČR-Řecko, napadlo dávat nám Srbiji za vzor dálničního stavitelství.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“