Novináři a jejich bláboly

Off-topic pokec
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Sosa píše: Takoví lepší a zásadovější lidé.
"Lepší lidé" je pojem, který používá bývalý vyvěšovač vlajky EU na Hradě, dnes ve službách Putina.
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

Sosa píše:Ale takových je více, před hlasováním o vládě prý poslanci STAN běhali za ČSSD, aby proboha podrželi vládu, neboť oni nemůžou a předčasné voly nikdo nechce. Takoví lepší a zásadovější lidé. :lol:
Tak otázka je, zda je to pravda, neslyšel jsem o tom, ale pokud to pravda je, tak je to otřesné. Otázka je, jestli je lepší, když to KSČM dokonce veřejně přizná. Ono je to dost možná tím, že vědí, že jejich voličům to, ne že je jedno, ale ani nedojde. Kdežto STAN by si tohle asi dovolit nemohlo :lol:
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kot »

Už teď je STAN v průzkumech na hranici vstupu do sněmovny a v některých průzkumech dokonce POD 5ti procenty...
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:předčasné voly nikdo nechce
Velice trefný překlep :-)

Volové se bojí, že už by nebyli znovu zvoleni a nikdo by je nechtěl. :P K takovému korytu by se podruhé už nemuseli dostat.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Problémy na dálnicích, nekonečné úvahy a plány o vysokorychlostních železnicích, podobné návrhy a odkládaná praxe v lodní dopravě. Kdy se věci v Česku zásadně pohnou?

Velké dopravní téma probereme s poslanci Stanislavem Dolínkem /ČSSD/ a Marianem Jurečkou /KDU-ČSL/ a senátorem Martinem Červíčkem /ODS/.
Tak dnes večer další zábava v Události, komentáře :D. Dneska je opravdu kvalitní sestava, Bývalý policejní prezident, Dolínek a bývalý ministr zemědělství, který byl snad v každé dopravní debatě v UK, možná i víckrát než zástupci ANO, kteří mají asi tak 8x více poslanců :D.
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

Taky poslední dobou nestačím zírat, že do každé dopravní debaty se se*e Jurečka a musím říct, že díky fóru tady, mám asi o 100% více informací než on. On tam opravdu chodí a říká věci jak když se baví lidé někde v hospodě, absolutně mimo :lol: :lol:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

On když se člověk podívá na jeho twitter, tak tam je snad jenom Ťok a Bůh, že by byl Ťok bůh? :D
Ale tak, třeba ho baví doprava jako nás a KDU na to asi nikoho jiného nemá, ale vůbec nechápu, proč tam k tomu je pořád KDU se svým výsledkem. Třeba Pirát nebo někdo z SPD tam podle mého nevystupoval, to je nezvou, nebo se k tomu nedokáží vyjádřit.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Tak dneska teda o dopravě v OVM ani slovo, jsem zklamán :D. Ale zase byla kvalitní debata v druhé části, která se skládala ze dvou témat cena dat a volání, jaderná energetika. Překvapivě jsme ale strávili 45 minut u volání a jenom 15 u jádra :D.

Vlastně to vyznělo tak, že Moravec měnil operátora a musel za to zaplatit pokutu, takže chce nový zákon, aby jí neplatil :D.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

A už nám Václav přiznal, kolik mu z našich peněz platíme měsíčně?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JirkaS »

Proč by to dělal?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

JirkaS píše:Proč by to dělal?
Už jenom z principu, že požaduje po politicích transparentnost a on sám odmítá sdělit plat, který mu platíme my všichni, stejně jako politikům, navíc neprochází ani žádnou kontrolou, jestli je ten nejlepší na tuto práci :D
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JirkaS »

Tu kontrolu si snad dělá ředitel TV. Nebo o tom má hlasovat dav v referendu? :roll: Platím si i doktora a taky mi nesděluje, kolik bere.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

JirkaS: Tak to se docela pletete, doktoři pobírají cca tabulkové platy, které si dokážete dohledat, a u Vašeho obvodního si připočítáte 50 KČ za každého pacienta v kartotéce :D.
Všechny veřejné instituce jsou pod kontrolou. V ČT ročně zmizí 7 miliard a nikdo vlastně neví kam.
Řekl bych, že nikdo nebaží po přesném čísle Moravce, ale zajímalo by mě, jaký má například poměr platu k ostatním moderátorům v ČT. Moderuje jednou za týden 2h v OVM a jednou za měsíc 2h Ve Fokusu VM.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10799
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lenny »

On už nemá pořád na impulsu?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Lenny: Vůbec nevím že něco takového bylo, ale našel jsem že to skončilo 1. 3. 2014. A jaký to má souvis? Mně šlo o to, co dělá pro ČT, jestli moderuje cokoli jiného, do toho už mi nic není.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od balance »

krtek700 píše:... V ČT ročně zmizí 7 miliard a nikdo vlastně neví kam....
https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/h ... spodareni/
Ale rychle, než to smažou ... 8-)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Krtek700 tepal zlořády a ty mu to zkazíš.
Každý jsme čas od času za užitečné idioty, ale ty kecy o ČT měl už Václav Amnestie Klaus, a tak se divím, že krtek700 to zbaštil okamurovi a zemanovi. Asi bude mladý a nepamatuje si.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Balance a theodor a vy to zase baštíte ČT :D : Je mi úplně jedno, co povídá Zeman nebo Okamura, ani jednoho neuznávám, nikdy jsem je nevolil ani nebudu. Výroční zprávu vám dá dohromady i firma, která bude právě tunelována a nic z toho nepoznáte.
Financování ČT si kontroluje Rada a nikdo jiný do toho nevidí, NKÚ nemá nárok, Registr smluv si vyložili po svém a jediné co se většinou dozvíte je skutečnost, že někdo něco pro ČT udělal, ale většinou už ne co přesně za kolik, což je smyslem RS.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od balance »

Nehodnotím výroční zprávy. Ale pokud má někdo seriózní zájem si prostudovat, kam jde zmíněných 7 mld. tak tu možnost má v přiložených rozpočtech. Každopádně mají větší vypovídající hodnotu než výkřik "V ČT ročně zmizí 7 miliard a nikdo vlastně neví kam".
Budu jedině rád, když bude ČT spadat pod kontrolu NKÚ. 8-)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Proto tam je to slovo vlastně, místo kterého by se dalo použít asi víc přesnějších, ale holt jsem to napsal takhle :D. Je jasný, že nikdo není takový profík, aby zneprůhlednil 7 miliard, ale mám takový pocit, že oni neznají pojem šetřit. Když se podívám na nové studio OVM, tak na to, že se jedná o diskuzní pořad, kde je základ, co říkají ti lidé, tak to prostředí mi přijde trochu přestřelené, okolo té sítě popojíždí asi 5 kameramanů. Předchozí OVM ve Věži, doufám že to bylo aspoň zdarma na oplátku za "reklama" vyhlídce.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Měli by se v ČT inspirovat v TV Barrandov. Proč tam drží tolik moderátorů? Vždyť stačí jen jeden!
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

jo jo, za to v OVM se pravidelně střídají, že jo? .o)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JirkaS »

1975 píše:jo jo, za to v OVM se pravidelně střídají, že jo? .o)
OVM jsou dvouhodinový pořad, ne každý večer na Barrandově....
Jinak koukám, že Krtek se spíš dal na Soukupoviny, viz kecy o NKU. Co kontroluje NKU, určuje zákon, takže by se měl spíš ptát svých milovaných politiků, které propaguje.
Nové studio OVM je sice graficky zvláštní, ale je to jen dekorace ve studiu KH3, tedy v tom samém, kde se jinak točí třeba pořady pro děti. Takže nic zvláštního. Kamery jsou součástí studia, jako v každém jiném. Postavit jednou za čas nějakou tu dekoraci, to opravdu finančně zajímavé není.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

Hezká čísla, hlavně počet registrovaných přijímačů. Za posledních 10 let o 120 tisíc míň.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

JirkaS: wtf co má jako společného NKÚ a ČT a Soukup? Nejsem si jistý, ale v novém návrhu, kde je kontrola obcí a krajů, tak jsou tam i veřejnoprávní média. To že je to ve studiu je logické hejtoval jsem Žižkov.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“