Novináři a jejich bláboly

Off-topic pokec
Odpovědět
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od JirkaS »

Soukup ve svém tažení sponzorovaném hradní bandou kárá ČT za to, že nezveřejňuje platy a není kontrolovatelná NKÚ. Jako by za to mohla ČT a ne politici, kteří k tomu mají schválit zákon...
Aram96
Příspěvky: 7915
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Aram96 »

Nevím, jestli se to tak teď používá pořád, ale minulý nebo předminulý týden jsem slyšel Moravca:
Poslechněme si řeč pana prezidenta v ČESKOČÍNSKÉ televizi. To se teď používá v celé ČT tento trefný název pro TV Barandov jakožto součást odvety za házení špíny Soukupem ? :)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Aram96 píše:Nevím, jestli se to tak teď používá pořád, ale minulý nebo předminulý týden jsem slyšel Moravca:
Poslechněme si řeč pana prezidenta v ČESKOČÍNSKÉ televizi. To se teď používá v celé ČT tento trefný název pro TV Barandov jakožto součást odvety za házení špíny Soukupem ? :)
Myslím, že to začal používat předminulé OVM, vzhledem k jeho prohlášením o kauze HUAWEI v Barrandovu. Což mi přišlo i docela OK, vzhledem k nějakým souvislostem. Myslel jsem si, že Číňané vlastní část Barrandova, ale teď zase od doby, co se ČT pustila do Barrandova kvůli finanční kondici, tak pořád uváděli jenom Soukupa a o nějakých Číňanech ani slovo, tak nevím jak to je.
Jinak to začal Moravec používat snad v každé větě a už mě to začíná štvát, když už to chce zdůraznit, tak jednou a ne že to bude opakovat celou hodinu.
JirkaS píše:Soukup ve svém tažení sponzorovaném hradní bandou kárá ČT za to, že nezveřejňuje platy a není kontrolovatelná NKÚ. Jako by za to mohla ČT a ne politici, kteří k tomu mají schválit zákon...
No tak třeba k těm platům, na to není potřeba zákon, každý z nás má právo říct, jaký má plat. Takže kdyby kdokoli byl z tou transparentností tak posedlí jak říká, tak může zveřejnit.
Myslím, že by bylo třeba fér, zveřejnit platy podle profesí jenom v rozmezí, že moderátor dostává od 50K do 200K.
Pořád se propírá, kolik bere jaký manažer v podnicích, nebo v nemocnicích. Kolik dostanou odměny úředníci na ministerstvu, tak mi to přijde ve stejném stylu, když je ČT placená lidmi.

K tomu NKÚ asi jenom to, že nechápu, proč to nikdy nebylo. Zákon musí změnit poslanci, ale pokud by vyšel podnět od ČT, tak nevěřím tomu, že by to neudělali.

Za to, že to říká Soukup ho můžu snad jenom pochválit :D A kde jste vzal, že je sponzorován hradní bandou? Přijdou Vám jako největší borci? Není spíš někdo za nimi? Vzhledem k financím Barrandova bych řekl, že ho nikdo nesponzoruje a dle vyjádření lidí, co ho znají Soukupu, tak si ujíždí spíš na tom, že je vidět, než že by to dělal s politickým myšlením.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

krtek700 píše:Tak dneska teda o dopravě v OVM ani slovo, jsem zklamán :D. Ale zase byla kvalitní debata v druhé části, která se skládala ze dvou témat cena dat a volání, jaderná energetika. Překvapivě jsme ale strávili 45 minut u volání a jenom 15 u jádra :D.

Vlastně to vyznělo tak, že Moravec měnil operátora a musel za to zaplatit pokutu, takže chce nový zákon, aby jí neplatil :D.
Jo jo, když se v tom oboru pohybujete, chce se vám z té demagogie zvracet.
Za portaci jako takovou se platí? Aha. Musíte kvůli ní na pobočku? Aha, a ta o Sněhurce? Máte (u velkých operátorů) povinně jen smlouvu na dva roky? Aha. A není ona ta "pokuta" tak trochu náhrada za dotovaný telefonek, anebo slevu na volání? A portace by měla vypadat jako u bank? Kde žádná přenositelnost čísla není?
Tím neříkám, že by data neměla být levnější. Ale že bych tedy chtěl, aby to zařídila vláda....to tedy nechci.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:Tím neříkám, že by data neměla být levnější. Ale že bych tedy chtěl, aby to zařídila vláda....to tedy nechci.
Jako divák Tv Barrandov to nemůžete vědět, ale díky "vládě" máte zařízených spoustu jiných levnějších sazeb v jiných sektorech než telekomunikačních. Nebudu vám říkat jakých, možná na to přijdete sám.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

Jako obvykle víte vše nejlíp, stejně jako kdo na co kouká. Já tedy na Barrandov jen výjimečně, protože onemanshow JS posouvá hranice mediálně možného :o) Ale ten si to tak nějak platí ze svého (myšleno ne z veřejných prostředků, když už TV poplatku nebudete chtít říkat daň). Narozdíl od Vašíka Moravců.
A to, že některé ceny v některých sektorech jsou nějak zasaženy regulací státu, zrovna já tedy za žádnou výhru nepovažuju.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:A to, že některé ceny v některých sektorech jsou nějak zasaženy regulací státu, zrovna já tedy za žádnou výhru nepovažuju.
1) Neexistuje stát, ve kterém by nebyla regulace. Možná jste si takový vysnil, ale to bude asi ten samý, o kterém sní anarchisté z Centra Klinika.
2) Máte právo nemít rád Moravce, dokonce právo nemít rád ČT. V této zemi žije cca 10 milionů diváků, a proto jim neberte právo na kvalitní veřejnoprávní televizi. Samozřejmě namítnete, že mluvíte o penězích. Ale tím to vždy u těch klausů, zemanů, paroubků a okamurů začíná.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

theodor less píše:2) Máte právo nemít rád Moravce, dokonce právo nemít rád ČT. V této zemi žije cca 10 milionů diváků, a proto jim neberte právo na kvalitní veřejnoprávní televizi. Samozřejmě namítnete, že mluvíte o penězích. Ale tím to vždy u těch klausů, zemanů, paroubků a okamurů začíná.
Právo jim nikdo nebere, ale proč jim to musíme i my ostatní platit? Proč tato televize nemže fungovat jako ostatní, tj. muset si na sebe vydělat?
PS: Jména se píší s velkým písmenem na začátku.
MPMP
Příspěvky: 3318
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od MPMP »

Sosa píše:Proč tato televize nemže fungovat jako ostatní, tj. muset si na sebe vydělat?
protože by to nebyla veřejnoprávní televize, ale další Nova nebo Barrandov.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

MPMP píše:
Sosa píše:Proč tato televize nemže fungovat jako ostatní, tj. muset si na sebe vydělat?
protože by to nebyla veřejnoprávní televize, ale další Nova nebo Barrandov.
A to by byl problém?
MPMP
Příspěvky: 3318
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od MPMP »

Sosa píše:
MPMP píše:
Sosa píše:Proč tato televize nemže fungovat jako ostatní, tj. muset si na sebe vydělat?
protože by to nebyla veřejnoprávní televize, ale další Nova nebo Barrandov.
A to by byl problém?
pro někoho očividně nebyl, mně osobně by jiný druh vysílání, než na uvedených televizích, docela chyběl.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

MPMP píše:pro někoho očividně nebyl, mně osobně by jiný druh vysílání, než na uvedených televizích, docela chyběl.
No vidíte, a platit to musíme oba. To je to, co spoustu lidí štve.
MPMP
Příspěvky: 3318
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od MPMP »

Sosa píše:
MPMP píše:pro někoho očividně nebyl, mně osobně by jiný druh vysílání, než na uvedených televizích, docela chyběl.
No vidíte, a platit to musíme oba. To je to, co spoustu lidí štve.
Fajn. A můžu vědět, co v televizi sledujete konkrétně Vy? Opravdu nikdy nemáte naladěný žádný program ČT?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lenny »

Nemusíš je platit. Jednoduché řešení se nabízí, a to televizi vyhodit a pak nemusíš platit koncesionářský poplatek. Sám to tak praktikuji.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

Lenny píše:Nemusíš je platit. Jednoduché řešení se nabízí, a to televizi vyhodit a pak nemusíš platit koncesionářský poplatek. Sám to tak praktikuji.
No to bych si nebyl tak jistý, jde o všechna zařízení, která jsou schopná reprodukovat televizní signál. Jednu dobu to byly i mobily.
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Japao Joe »

To nebylo u TV ale u R poplatku.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

MPMP píše:
Sosa píše:
MPMP píše:pro někoho očividně nebyl, mně osobně by jiný druh vysílání, než na uvedených televizích, docela chyběl.
No vidíte, a platit to musíme oba. To je to, co spoustu lidí štve.
Fajn. A můžu vědět, co v televizi sledujete konkrétně Vy? Opravdu nikdy nemáte naladěný žádný program ČT?
Já víceméně nic. Doma ji už máme jen kvůli dětem a pouštíme přes ní věci z YT. Navíc mám již cca dva měsíce rozhašenou anténu a nemůžu se dostat k tomu ji spravit. Ale poplatky platím.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Sosa »

Japao Joe píše:To nebylo u TV ale u R poplatku.
U nás se moc neprosadili, ale byli. Příjem tv signálu umožňovali i nějaké navigace.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

A to by byl problém?[/quote]
pro někoho očividně nebyl, mně osobně by jiný druh vysílání, než na uvedených televizích, docela chyběl.[/quote]

Když je tak kvalitní, tak by se určitě prosadil a mohl byste si za něj platit a uživit ho, ne?
Jasně, veřejnoprávní instituce měly někdy v 60.a 70.letech na západě a po 1989 u nás smysl, ale v době internetu už moc ne. Nebo potřebujeme i veřejnoprávní tištěný týdeník?

A jestli theodorless považuje současnou ČT za kvalitní a zvláště pak Václavovo propagandistické okénko, pak je každá rada drahá
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

theodor less píše:
1975 píše:A to, že některé ceny v některých sektorech jsou nějak zasaženy regulací státu, zrovna já tedy za žádnou výhru nepovažuju.
1) Neexistuje stát, ve kterém by nebyla regulace. Možná jste si takový vysnil, ale to bude asi ten samý, o kterém sní anarchisté z Centra Klinika.

A která že to regulace funguje lépe než neregulace? Konkrétně?
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Japao Joe »

Většinou se jedná odvětví s monopolním postavením (rozvody energií …), tam je nezávislý regulátor nutný.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od theodor less »

Sosa píše:U nás se moc neprosadili, ale byli. Příjem tv signálu umožňovali i nějaké navigace.
O pár příspěvků výš jste mi radil ohledně psaní velkých písmen. Věřte, že jsem měl důvod je nepsat. Možná i vy máte nějaké důvody pro psaní měkkého i (ioty) na místě, kam patří ypsilon. Pokud důvod nemáte, vyřešilo by to sledování kurzů českého jazyka. Pořad obdobného typu ovšem na komerční televizi nenajdete.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od 1975 »

A od kolika běží ty kurzy českého jazyka na ČT Sport, nebo ČT 1? Někde mezi reprízou Televarieté a reklamami?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od krtek700 »

Japao Joe píše:Většinou se jedná odvětví s monopolním postavením (rozvody energií …), tam je nezávislý regulátor nutný.
Tak ČTÚ tady jako regulátora máme, akorát nějak nechápu, že máme stále 3 operátory s prakticky stejnými cenami, které jsou ale úplně jinde než v okolních státech.
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Japao Joe »

Oblast mobilních komunikací není monopolní (na to můžeme mít každý jiný názor, ale podle nějakých daných kritérií tomu tak je) a tak se cenová regulace neaplikuje. Navíc ČTÚ není regulátor pouze pro mobilní komunikace.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“