Novináři a jejich bláboly

Off-topic pokec
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To je demence tento článek, kdyby si ten rádoby novinář dal trochu práce a aspoň třeba otevřel leták k této stavbě, nemohl by tam psát takové koniny.:roll:
Tady tohle je taky perla: "Žena se ale ještě obrátila na Nejvyšší soud. Podle ní není její vinou, že autobus směnil při průjezdu zatáčkou směr, kdyby k tomu nedošlo, nebyla by zraněna." je to z článku Aktuálně.cz :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Novinářské kecy

Příspěvek od hh »

Zase mě dostal důvod pro stavbu "zbytečné D47":

EKONOM: Zasvěcenci tvrdí, že od počátku nešlo o nic jiného než o obvyklou snahu zhodnotit pozemky v trase dálnice.

Jasně, tady se to v různých stádiích asi 50 let připravuje a pozor, to vše jenom kvůli pár milionovému pozemku, který někdo před pár lety spekulativně koupil. Aby na to zbohatl, proto si úředníci z MD postavili za naše daně zbytečnou dálnici do Ostravy. Kteří zasvěcenci, kdo to říkal, pane redaktore? Nejste náhodou paranoidní idiot?
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Novinářské kecy

Příspěvek od pp21 »

hh píše:Zase mě dostal důvod pro stavbu "zbytečné D47":
EKONOM: Zasvěcenci tvrdí, že od počátku nešlo o nic jiného než o obvyklou snahu zhodnotit pozemky v trase dálnice.
Když já na tu D47 mám taky specifickej názor s Ekonomem společnoje v tom, že D47 je teď zbytečná. Rozuměj že zbytečná byla její stavba teď, rozumná za 15 let, nutná za 30 let. Jen bych jako zasvěcenec vyřkl to, že od počátku šlo o stavbu na politickou objednávku, konkrétně protlačenou Milošem Zemanem. A to z důvodů politických.
Prostě mi ještě nikdo dodnes nevyvrátil, že původně sledovaná varianta (dostavba R48 + napojení Ostravy 4pruhovou I/58 přes Petřvald) by byla dostačující a ekonomicky nesrovnatelně vhodnější. Všichni mi říkaj ať počkám až se to napojí na Polskou A1, že pak se uvidí. Tak čekám a příliš nekritizuju. A stále je to, především v Ostravě, dálnice duchů. A stále jsem k ekonimoce D47 skeptický. Ale třeba pak změním názor.
PS: Ostravané nechť mi prominou, necítím antipatie k Ostravě (to spíš k Brnu a Zlínu ;o)).
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Novinářské kecy

Příspěvek od hh »

To je jiná debata, to je D47 vs. R48, ale mě dostala ta věta, že se NĚJAKÁ dálnice stavěla kvůli pozemkům:)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Novinářské kecy

Příspěvek od obr »

jen málokdy je v mediích nějaká kvalitní informace. Obvykle je to bud blábol neznalého pisálka nebo propaganda

ale k názorům o potřebnosti té které dálnice - díky za každý postavený kus dálniční sítě, co je postaveno snad už nikdo nezbourá...až bude mít D47 návaznost až do Polska, provozu jistě přibude.
Ale souhlasím, že optimální postup výstavby podle potřeb provozu to není. Taková R35 z HK do Mohelnice a dokončení Pražského okruhu by měly dostat absolutní přednost, jenže vnímejme realitu a buďme rádi za každý km, který se podaří zrealizovat
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Novinářské kecy

Příspěvek od Lenny »

To je furt samé měla a měla, ale již si nikdo neuvědomuje minulost. S výstavbou R/D35 v úseku HK - OL se počítalo až po výstavbě úseku Lipník - OVA, dlouhodobě tu běží příprava, něco je z minulosti více připravenějíš než něco jiného. Např. když na některé stavby D47 už byly zpracovány ekvivalenty DUR, tak D35 byla ve stupni studie. Ten rozdíl tady vždy byl a těžko se předhání.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Novinářské kecy

Příspěvek od obr »

lenny -žijeme v jiné době a jiném systému. Ale sudetská dálnice se začala stavět pár měsíců po Mnichovu a v Číně stavějí 5000 km dálnic ročně.
To že příprava jakékoliv liniové stavby u nás trvá tak dlouho a pak je stavba blokována kde kým je jen dokladem toho, že systém je nefunkční a potřebuje velkou změnu.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

V dnešní MF Dnes vyšel dnes článek o tom jak provoz, který kvůli chybějící D8 jezdí po stávajících trasách, zkracuje život tamním obyvatelům o 3 roky, na tom nic je to jen klasické plkání.
Perly byly ovšem ve sloupečku "Fakta" kde byly vypsány některé jedničky s intenzitami a s tím která dálnice či rychlostnice tam chybí.
a bylo tam toto:
Chybí D47 (Vyškov - Slovensko)
I/46 přes Zlín 18tis.
Autor Petr Švec s přispěním Lucie Chlebné, to by mě zajímalo, kdo z nich tam přispěl tím nesmyslem :D :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od viky »

http://www.novinky.cz/veda-skoly/216971 ... -ruky.html

... „Představte si dálnici s hustým provozem rychle jedoucích aut. A vy chcete umožnit chodcům, aby přešli z jedné strany na druhou, aniž byste museli provoz zastavit. A tak ve vybraném místě auta vepředu zrychlíte a auta před vybraným místem zpomalíte. Chodci přejdou a náhodný pozorovatel si ničeho nevšimne,“ vysvětluje fyzik Alberto Favaro......


Doufám,že se v rámci experimentování nebude tato teorie uvádět do praxe... :lol: :kladivo:
eccevita
Příspěvky: 41
Registrován: 15.11.2010 15:21:59

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od eccevita »

Odpočívky na dálnici?....Projed´te se po A7 v Itálii-každých cca 500m odpočívka a jinak Autogrily.V GB odpočívky na A43- což je rychlostni silnice protkaná kruhovými křižovatkami namísto MÚK...,kdežto naše
silnice o něčem takovém nic neví.A to nemluvím o parkovišti na sjezdu 15A na M1...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od pp21 »

Jižní spojku blokoval převrácený kamion, vysypaly se z něj PET lahve
Mezi Barrandovským mostem a čerpací stanicí OMV ve směru na Prahu 5 se ráno převrátil kamion.
http://praha.idnes.cz/jizni-spojku-blok ... zpravy_sfo

Výstižná informace ... až na to, že takovéto místo neexistuje 8-)
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od ElWapp »

Tentokrát ne příspěvek novinářský, ale přímo úřední.

Čtu si tak pravidla provozu na http://www.novapravidla.cz/files/=3391/ ... avidla.pdf a na straně 64 u významu pokynů policisty se nestačím divit:

Kód: Vybrat vše

„Stůj!“ 
Pro řidiče přijíždějící směrem k zádům 
a pravému boku policisty

„Volno“ 
1.   Pro řidiče přijíždějícího směrem k zádům 
a pravému boku policisty 
2.   Pro řidiče přijíždějícího směrem k čelu 
policisty, pokud odbočuje vpravo 
3.   Pro chodce přecházející za zády policisty
To abych si hodil mincí. V dokumentu s hlavičkou ministerstva bych takovou chybu nečekal...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od adamos »

Máme novou kategorii silnic, a to:
Ve srovnání s některými jinými vysokorychlostními komunikacemi by dostavba rychlostní silnice R4 nejspíš byla hračkou – jsou vypracované projekty, posudky, vydána jsou i stavební povolení.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od pp21 »

adamos píše:Máme novou kategorii silnic, a to:
Ve srovnání s některými jinými vysokorychlostními komunikacemi by dostavba rychlostní silnice R4 nejspíš byla hračkou – jsou vypracované projekty, posudky, vydána jsou i stavební povolení.
Jo jo ... kvalitka ... a to ani nejde si nevšimnout tohoto:
Upozorňují především na nebezpečný úsek mezi Milínem a obcí Radobytce. Ministerstvo dopravy ale tento úsek do takzvané nové superkoncepce rozvoje silniční sítě v Česku vůbec nezahrnulo, v příštích letech tak nové úseky R4 vzniknout nemají.
Když tak ale koukám do superkoncepce (jasně, publikován byl jenom koncept, ale nemyslím že se něco změnilo), tak tam zcela jasně vidím, že:
Disponibilní zdroje ŘSD (nové akce od 2012):
R4 Čimelice - Mirotice - 2014 - 2017
Tak jak to je? A to ani nemluvím o tom, že tam je i R4 Skalka - křiž. II/118 2012-2014 v kolonce Přehled dokončovaných a zahajovaných staveb dle rozpočtu SFDI v letech 2011 - 2013. Takže informace z článku "v příštích letech tak nové úseky R4 vzniknout nemají" asi taky nebude zrovna moc odpovídat skutečnosti.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od kasme »

koukám, že nám ČT vytvořila pořad k tomuto vláknu :kladivo:
to jsem zvědav, jaké "bláboly" se dozvíme...
ct24.cz píše:Věřte, nevěřte

Co se zrodilo v českých médiích. Novináři na mušce odborníků.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1028 ... 058120004/

vysílání neděle 18.31, délka cca 22 minut
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od hh »

Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lenny »

Tento týden na Impulsu
na brněnské dálnici D1 mezi Vyškovem a Brnem na kilometru 265 směr Vyškov :crazy:

To už je ale u Hulína. :kladivo:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od dubnic »

No... v budoucnu by to snad jednou šlo. D1 Vyškov - Hulín - Lipník (R35) - Svitavy/Česká Třebová (R43) - Brno. A hned z toho máme trasu Vyškov - Brno.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

http://aktualne.centrum.cz/domaci/polit ... =centrumHP
Do Ústí nad Labem se Pražáci dostanou po dálnici za tři roky, do Hradce Králové za pět let. Východní část Pražského okruhu spojující dálnice na Brno, Hradec a Liberec se bude stavět ještě o rok déle.
Jsem nevěděl, že už se staví. 8-)
R48 -> D48 se podařilo!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Bobek »

"Causa" nadměr na R10. Kudypak nám to malují tu objížďku?
Království a půl princezny za 511.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od viky »

Bobek píše:"Causa" nadměr na R10. Kudypak nám to malují tu objížďku?
Že by přívoz? :kladivo: :kladivo:
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od jannnn »

však je to dutý, to poplave :lol:
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Mike »

tak to to mohli svrhnout do Labe už v Toušeni, kde jsem je potkal 8-)
by si ušetřili těch pár km.
může mi někdo vysvětlit, proč nebylo jednodušší demontovat břevno té mýtné brány ?
takhle toho stejně moc nenaměřila :oops:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Bobek »

Tak já to zkusím. Jednak je přes všechny čtyři pruhy (takže si beztak zaměřila), jednak to ještě o kus dál museli prostrkat pod mostem, a ten by se sundaval blbě.
Království a půl princezny za 511.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od P_V »

jannnn píše:však je to dutý, to poplave :lol:
Ještě by to chtělo ty Řebíčkovy zvedací mosty po trase :)
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“