Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Off-topic pokec
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

Pokus o překlad projevu Margaret Thatcherové v OSN:
Vidíme obrovský nárůst množství oxidu uhličitého dopadajícího do atmosféry. Roční nárůst činí tři miliardy tun: a polovina uhlíku emitovaného od průmyslové revoluce stále zůstává v atmosféře.
Současně s tím se setkáváme s ničením na velkém měřítku tropických lesů, které jsou jedinečně schopné odstranit oxid uhličitý ze vzduchu.
Každý rok je zničena oblast lesa rovná celé ploše Spojeného království. V současné době Do roku 2000 bude odstraněno 65% lesů ve vlhkých tropických zónách. Důsledky se stávají jasnější, když si uvědomíme, že tropické lesy fixují více než desetkrát tolik uhlíku než lesy v mírných pásmech.
Je pravda, že nikdo z nás by tu nebyl bez skleníkového efektu. Dává nám vlhkou atmosféru, která udržuje život na Zemi. Potřebujeme skleníkový efekt - ale pouze ve správných proporcích.
Naše životní prostředí je nejvíce ohroženo počtem lidí a rozsahem hospodářských rostlin a zvířat. Ve své nejjednodušší podobě: hlavní hrozbou pro naše životní prostředí je stále více lidí a jejich činnosti: stále intenzivněji kultivují půdu, poráží a spalují lesy, znečišťují moře a řeky
Výsledkem je, že změny v budoucnosti budou pravděpodobně zásadnější a rozšířenější než cokoli, co jsme dosud poznali. Změny moří a změna atmosféry vedou ke změně světového klimatu, což by mohlo mít zásadní dopad na náš dosavadní způsob život.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od 1975 »

Díky. Kromě spousty obecných floskulí tam je jediný měřitelný údaj/odhad, který učinila v roce 1989.
A to, že do roku 2000 bude odstraněno 65% lesů ve vlhkých tropických zónách.

A reál? Theodore?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

Díky matusi! :ok: Chvíli jsem nevěřil svým očím. Guru všech liberálů Margaret Thatcher varuje před klimatickými hrozbami! Proč nám odpírač oteplování a apoštol liberalismu Václav Amnestie Klaus tuto skutečnost nikdy neřekl?
Pro 1975: Spadl chlap z mrakodrapu. Když je na úrovni 52. patra, říká:"zatím je to dobrý"
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od KarelLer »

theodor less: nepletete si liberály a konzervativce?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od 1975 »

theodor less píše:Díky matusi! :ok: Chvíli jsem nevěřil svým očím. Guru všech liberálů Margaret Thatcher varuje před klimatickými hrozbami! Proč nám odpírač oteplování a apoštol liberalismu Václav Amnestie Klaus tuto skutečnost nikdy neřekl?
Pro 1975: Spadl chlap z mrakodrapu. Když je na úrovni 52. patra, říká:"zatím je to dobrý"
Jasně. A k věci? Jak to dopadlo s tím jejím proroctvím v reálu? Máte k tomu nějaká skutečná data? Posledně, co jsem koukal na Google Earth, tak mi to tam pár stromků v Amazonii ještě ukazovalo...

Podobně u nás. Pokud někdo říká, že například ovzduší se od roku 1989 zhoršilo, tak to jo. Pamatujete si například, že revoluce možná nezačala na Národní třídě, ale demonstracemi proti "žluté mlze" v Teplicích několik dní před tím? Naproti tomu dneska jste měli na Letné celkem hezky, ne?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

1975 píše: Naproti tomu dneska jste měli na Letné celkem hezky, ne?
Pěkná "babišovina"!
Pro 1975: Spadl chlap z mrakodrapu. Když je na úrovni 52. patra, říká:"zatím je to dobrý"
Když je na úrovní 49. patra, říká: "zatím je to dobrý"
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od 1975 »

Budou ty data, pane Mináři?
Anonym
Příspěvky: 821
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Anonym »

Planeta je zelenější než před 20 lety, alespoň podle NASA:
https://www.forbes.com/sites/trevornace ... hina-india

Nicméně přelidňění v rozvojových státech je skutečně problém. V některých afrických státech mají ženy v průměru 8 dětí. Díky pomoci západu se z nich většina dožije dospělosti, což dříve nebývalo. Již nyní jsou tyto státy závislé na pomoci ze vyspělých států, dodávají jim potraviny a léky.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

KarelLer píše:theodor less: nepletete si liberály a konzervativce?
Vaše podezření zřejmě vzniklo proto, že Thatcherová byla členkou Konzervativní strany (Toryové) a nikoli Liberálně demokratické strany, která vznikla spojením (Liberální strany a Sociálně demokratické strany)
Možná jste pod vlivem americké politologie: Americká levice pod pojmem liberalismus prosazuje odlišné záměry oproti původnímu významu pojmu i oproti evropskému vymezení; pro americkou levici liberalismus představuje podporu centralizované moci a široké zásahy do ekonomické oblasti (wiki)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:Podobně u nás. Pokud někdo říká, že například ovzduší se od roku 1989 zhoršilo, tak to jo.
Do těchto dveří se vlamovat nemusíte. Jsou dokořán otevřené.
Pokud se chcete vzdělat v eristice i po teoretické stránce použil jste argumentační faul "Podsunutý argument (slaměný panák, straw man)"
Tomas Eybl
Příspěvky: 202
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Tomas Eybl »

Theodore, mě by zajímalo, proč jste ze svého pokusu o překlad vyloučil podporu Thatcherové jaderné energetice? Například u současné německé (neomarxistické) vlády vidíme přesný opak.

Edit: Jinak samozřejmě, pokud Thatcherová říkala, že je problém s příliš velkým počtem lidí (aniž by rozvedla, jak tento problém řešit), tak s konzervatismem opradu neměla nic společného (popřípadě se s ním tímto výrokem rozešla).
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od 1975 »

theodor less píše:
1975 píše:Podobně u nás. Pokud někdo říká, že například ovzduší se od roku 1989 zhoršilo, tak to jo.
Do těchto dveří se vlamovat nemusíte. Jsou dokořán otevřené.
Pokud se chcete vzdělat v eristice i po teoretické stránce použil jste argumentační faul "Podsunutý argument (slaměný panák, straw man)"
Děkuju za dovzdělání. A ta data, budou už?
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Aram96 »

Tomas Eybl píše:Theodore, mě by zajímalo, proč jste ze svého pokusu o překlad vyloučil podporu Thatcherové jaderné energetice? Například u současné německé (neomarxistické) vlády vidíme přesný opak.

Edit: Jinak samozřejmě, pokud Thatcherová říkala, že je problém s příliš velkým počtem lidí (aniž by rozvedla, jak tento problém řešit), tak s konzervatismem opradu neměla nic společného (popřípadě se s ním tímto výrokem rozešla).
:D A jak bychom to měli řešit ? Evropa to řeší tak, že vymírá. Naproti tomu Indie ta jede s Afrikou jak pominutá. Řešení mě napadá jedno, neposílat léky do Afriky a nevzdělávat tamní doktory. :crazy:
Teď vážně, myslím, že poukázání na ten problém s přelidněním je naopak velmi prozíravý, protože dnes jej od jakéhokoli ekomagora ani politika neuslyšíte. Za všechno momentálně může to, že jezdíme auty na spalovací motory (elektromobil vpohodě) a žereme maso a vajíčka (rostlinná strava vpohodě). :lol:
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:A ta data, budou už?
Proč ze mě páčíte data? Já jsem s pomocí Googlu přeložil text Thatcherové, a pro mě byla jméno autorky v souvislosti s ekologií tím podstatným. viz výše
Vy jste v textu nesouhlasil s jedním tvrzením. To je Vaše právo. Paní Thatcherová již nežije, nevím kdo bude obhajovat čísla v jejím projevu.
Připomínám, že nejde o můj článek, ani o má slova.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

Tomas Eybl píše:Theodore, mě by zajímalo, proč jste ze svého pokusu o překlad vyloučil podporu Thatcherové jaderné energetice?
Projev M.Thatcherové jsem si vyhledal, nechal přeložit a zběžně přečetl. Vybral jsem pasáže, které mě zaujaly a provedl jazykovou korekturu. Platí:1) text není celý, 2) zřejmě se s textem matuse jen překrývá, 3) výběr byl pozitivní t.j. vybíral jsem co zveřejnit, 4) výběr nebyl negativní t.j. nevylučoval jsem co nezveřejnit, 5) kriterium výběru-text, který nejvíce odpovídal diskuzi
S postojem zelených (dnes i německé veřejnosti) k jaderné energetice nesouhlasím.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

Aram96 píše:....... myslím, že poukázání na problém s přelidněním je naopak velmi prozíravý, protože dnes jej od jakéhokoli ekomagora ani politika neuslyšíte.
"Někdo si myslí - a omluvte zde můj výraz - že když máme být dobrými katolíky, musíme být jako králíci. Ne. Rodičovství je o tom být zodpovědný. To je naprosto jasné." řekl papež František.
Politika jednoho dítěte začala byla v Číně uzákoněna v roce 1979. Před zavedením měla průměrná čínská rodina 4 děti. V roce 2007 byla situace následující: 35,9 % populace mělo povoleno mít pouze jedno dítě, 52,9 % mělo povoleno mít druhé dítě, pokud to první byla dívka, 9,6 % mělo povoleno mít dvě děti bez ohledu na pohlaví a pro 1,6 % (hlavně Tibeťanů) neplatil žádný limit
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od 1975 »

theodor less píše:
Tomas Eybl píše:Theodore, mě by zajímalo, proč jste ze svého pokusu o překlad vyloučil podporu Thatcherové jaderné energetice?
Projev M.Thatcherové jsem si vyhledal, nechal přeložit a zběžně přečetl. Vybral jsem pasáže, které mě zaujaly a provedl jazykovou korekturu. Platí:1) text není celý, 2) zřejmě se s textem matuse jen překrývá, 3) výběr byl pozitivní t.j. vybíral jsem co zveřejnit, 4) výběr nebyl negativní t.j. nevylučoval jsem co nezveřejnit, 5) kriterium výběru-text, který nejvíce odpovídal diskuzi
S postojem zelených (dnes i německé veřejnosti) k jaderné energetice nesouhlasím.
Byl to projev tuším v OSN, což je samo o sobě svébytná kategorie - takže byl plný obecných "výkřiků" a přehnaných strašení. Že jsou přehnaná a tedy že v tom i Maggie byla úplně mimo, jsem chtěl demonstrovat na jediném konkrétním čísle, které tam dala, a na jeho porovnání se skutečnou realitou.
Toť vše.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

Anonym píše:Řetězové maily jsou jen prostředkem komunikace. Jejich vliv na vítězství Zemana ve volbách je minimální.
Milion chvilek pro demokracii vyzývá sympatizanty k posílání "Prohlášení" známým. Jde v podstatě o nabádání k rozesílání "řetězových mailů". Proč to ONI (1975), respektive MY(Milion chvilek) děláme? I přes pejorativnost tohoto označení spjatého spíš s hloupými důchodci usoudili, že to má efekt.
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Aram96 »

Já o té politice jednoho dítěte samozřejmě vím, jenže to si musí ty státy určit samy. Evropa přece nemůže nakázat Číňanům a Indům, ať se tak nemnoží, že jich je dost. Bohužel. Ono ta klimatická změna a růst spotřeby všeho nesouvisí jen s čistým počtem lidí, ale především s rostoucí ekonomikou Číny, protože čím dál více Číňanů si začíná a bude žít, jak evropané, tudíž spotřebovávat, konzumovat apod. daleko více než je tomu dnes. A to je ten největší problém, na který ale nikdo neupozorní. Raději budeme jezdit elektromobilama na elektriku z uhelných elektráren .. ne pardon, ty vlastně zavřem, stejně tak jaderné a všechno vyrobíme ze solárů a větrníků TZN. polovinu elektriky dovezeme z Ruska nebo Číny .. jak logické :crazy:
Anonym
Příspěvky: 821
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Anonym »

Čína se ohledně porodnosti hodně změnila. Politika jednoho dítěte je dávno zrušená a dětí se rodí ještě méně. Za vinou je lepší životní standard a stěhování se do malých bytů ve městech. Co se týče životní úrovně, tak ve velkých čínských městech mají podobné platy jako u nás.
Například v Pekingu mají větší plat než v Brně:
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... city2=Brno
V Číně bude počet obyvatel pomalu růst ještě asi 15 let a pak začne klesat.

V Indii klesá porodnost velmi pomalu, nyní je 2,22 dítěte na ženu. Nicméně největší problém je Afrika, kde některé země mají až 8 dětí na ženu a porodnost tam neklesá.

Co je ale nejsmutnější je fakt, že nejvíce dětí mají země s nízkým IQ:
https://cs.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Gl ... n_2006.png

Vzhledem k tomu, že IQ je až z 85% dědičné, tak lidstvo čeká zhloupnutí.
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Aram96 »

No lidstvo ne, ale nějáký průměr IQ všech obyvatel .. to ano, ale je to rozdíl :D
Lidstvo se bude vždycky posouvat dále díky těm nejchytřejším a nejschopnějším bez ohledu na to, jak chytrý je zbytek planety. Ale to je jedno.

Jak jsem psal, dnes je růst v Indii a v Africe, kde ale to není jen o porodnosti, ale také o věku dožití, který se tam rychle zvyšuje a bude zvyšovat díky lékům, které tam Západ posílá. Vlivem globalizace se sem vozí ovoce a zelenina a já nevím co z Afriky, protože pro nás je to levnější, ale jim to zase vydělá pěkné peníze, takže dříve nebo později se tam také budou mít lépe (neříkám, že úplně celá Afrika) a budou se dožívat více.
Měl jsem ve škole předmět jedné ekozelené profesorky, a to byla taková snůška keců, že jsme to občas už nevydrželi a něco jí řekli, že si jaksi 45 letá profesorka asi neuvědomuje, že jaksi oteplování nejde zastavit, pokud se nesníží počet obyvatel na planetě nebo některé části planety nezačnou žít jiným způsobem (Západ včetně nás, celé Evropy a Čína). Jenže je jaksi nereálné, aby se někteří obyvatelé chtěli vzdát svého pohodlí, když k tomu dospěl prostě technologický vývoj. Já tedy za sebe říkám, že třídím odpady, bydlím na vesnici, takže potravinami plýtvat nejde a ledacos si vypěstujeme sami doma, ale jezdit autem nepřestanu, občas létat také nepřestanu a trička přes e-shop si bohužel také jednou za 2 roky objednám, i když musí dojet těmi znečišťovatelskými loděmi a kamiony až z Číny :crazy: :lol:
matus
Příspěvky: 51
Registrován: 14.3.2009 13:02:26

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od matus »

1975 píše:Díky. Kromě spousty obecných floskulí tam je jediný měřitelný údaj/odhad, který učinila v roce 1989.
A to, že do roku 2000 bude odstraněno 65% lesů ve vlhkých tropických zónách.

A reál? Theodore?
Dal jsem tam link na cely projev. Nejsou dulezita nejaka konkretni cisla ohledne stromu. To bylo a je vesteni z kristalove koule.

Dulezite je presvedceni a odhodlani s kterym ta konzervativni politicka popsala situaci, jak drancujeme svet - sklenikove plyny, lesy, ozonova dira, znecistovani rek a oceanu. Delame cela uzemi neobyvatelna. A ze to povede ke znacnym zmenam klimatu.

Dulezite je, ze ta konzervativni politicka na zaklade toho vyzvala cely tehdejsi svet k razantnim zmenam a k tomu at prispejou k dosazeni a posleze plneni dohod.

Co z toho je po 30 letech? Co se tehdy povedlo politikum dojednat a dokoncit, to se taky povedlo vyresit - treba ozonova dira. A od ty doby? Jde to z kopce, ledovce taji, lesy dale drancujeme, oceany a reky dale znecistujeme. Za chvili tady kvuli problemum se suchem a teplem mame nakyblenou pulku afriky a arabie, ale velikani stredoevropskeho nacionalistickeho ducha se budou porad ptat, v cem je problem.

Ono se ani neni cemu divit. Kdyz se tak zpetne ohlednu za temi 30 lety, tak kehdy to opravdu byli velke osobnosti (at uz nalevo ci napravo) Tatcher, Regan, Mitterrand, Kohl, Gorbacov... myslet si o nic muzem co chcem, ale mam pocit, ze to byla velka generace, co nemela strach pojmenovat veci pravymi jmeny a zacit realizovat nejake kroky, naplnovat strategie. Dnes je u moci generace priprdlych idiotu, co se rovnaji tomu nahemu krali z pohadky a jeste se vztekaji, kdyz jim mala decka reknou pravdu - ze je nahy ten kral. Trump, Johnson, Macron, Putin... az se divim, ze ta Merklova se na to zatim nevykaslala, kdyz nema poradne s kym dospelym jednat.

Toz tak, to je co si myslim o ukrutne neomarxisticke gretenistce a alarmistce Margaret Tatcher, ktera jiz pred 30 lety nakopla zbytku sveta prdel at s tim bordelem co planete zpusobime zacneme neco delat. A nebylo to nic radikalne strasneho, podporovala atomovou energii, vyzyvala ke krokum, ktere nepovedou ke zhrouceni hospodarstvi a zachovaji rust. A co z toho jsme udelali? Opravdu temer nic, ac jsme mohli videt, ze treba celosvetovy postupny zakaz freonu nikomu neublizil.

Ti lide pred temi 30 lety nejen, ze nemeli neustale obavy o svoji komfortni zonu, meli vsak neco jineho dulezitejsiho - otevrenou mysl, otevrene uznavali problemy, byli ochotni se bavit, jednat a nebyli zarputile proti vsem kolem.

Jeste link na cely text (samozrejme v EN - 30 let po revoluci je snad dost casu se naucit mezinarodne srozumitelny jazyk, ac chapu, ze starsi generace, cca 45+ nemela moc moznosti, casu ani motivace):
https://www.margaretthatcher.org/document/107817
Tomas Eybl
Příspěvky: 202
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Tomas Eybl »

Tak ještě jednou, matusi. Dospělost Thatcherové nezpochybňuji.

Co je ale dospělého na Merkelové, která odpískala JE, to mi tedy vysvětlete. Jestli to totiž nevíte, tak celá produkce NAŠEHO Temelína půjde od příštího roku do Německa (a Rakouska).
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od theodor less »

Tomas Eybl píše: Jestli to totiž nevíte, tak celá produkce NAŠEHO Temelína půjde od příštího roku do Německa (a Rakouska).
Wolfgang říká Helmutovi:"Víš o tom, že auta z pěti NAŠICH linek jdou do USA!!!
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Aram96 »

Podle mě rozhodnutí Merkelové jsou hloupé, nesouhlasím s většinou z nich a nechápu, jak ji mohou Němci volit, ale nemění to nic na tom, že je jako jedna z mála evropských politiků osobností a méně připrdlá než ten idiot Macron a další eu panáci. Podobně to mám s Babišem u nás, nesouhlasím s jeho politikou, protože před prvními volbami se hnutí prezentovalo jako pravicové a realitu vidíme dnes všichni (také díky ČSSD), nesouhlasím především s jeho osobou ve vrcholné politice, ale nikdo mu nemůže upřít, že z našich současných politiků je největší osobností. Možná ještě olamura, zbytek jsou přizdisráči. Jo a ještě Klaus junior samozřejmě .. charisma je často dědičné. Říct, že Merkelová je na stejném levlu jako Macron apod. mi připadá zcestné :) ovem říct, že Merkelová se chová “dospěle” tak to také .. to souvisí bohužel i hodně s tím, že jak Merkelová tak Macron jsou bezdětní vůdci svých zemí, a to nevěstí nic dobrého.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“