Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Off-topic pokec
Odpovědět
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Standa »

Tak tady si snad nikdo neděláme iluzi, že by to Patrik vyhrál :D , ale minimálně ho to zaskočí (a on se o té své nominaci dozví určitě). A navíc můžeme pro zábavu sledovat vývoj letošního Ropáka a udělat si trochu obrázek o jeho fungování, protože tady o té nominaci víme.
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od MPMP »

To nejste sám, koho to zajímá, ale u takovéto "transparentní" ankety se to, bohužel asi ani nedozvíme. :(
Mě by taky docela zajímal ten seznam "stovky" hodnotitelů. ten bude taky "přísně tajný", co?
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od pavel.hrdina »

Petr Pokorný píše:Výsledky budou zveřejněny 30. dubna 2010 v Brně na soirée s kulturním programem.
Jejda, tak to je pechacek - jsem si rikal, ze bych se tam klidne jako jeden z nominujicich zasel podivat (predpkladam, ze to bude akce pro verejnost). Ale jak na potvoru zrovna ten den hraju s kapelou jinde, takze mam asi smolika. :-(

Nicmene nejaky Brnak tady z fora by to tam mohl zajit prosondovat jak takova vec probiha. Hlasi se nejaky dobrovolnik?
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Ondra O.K. »

martini píše:V PSP je ve druhém čtení návrh novely zákona 114/1992 Sb.(sněmovní tisk 580), který by znemožnil účast občanských sružení ochraňujících přírodu na stavebním řízení. Tento není v rozporu s Aarhuskou úmluvou, či česky o účasti veřejnosti.

Je to 18. bod zítra začínající řádné schůzce PSP. Tak držme palce :-)
Dival jsem se na zaznam schuze a tento bod byl bohuzel byl nakonec z programu vyskrtnut, bohuzel tam neni zduvodneni. Tak zase nic...
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Tak uz jsem to nasel neco vic - pochopitelne navrhy na odstraneni z programu chodi hadejte odkud...

Poslankyně Věra Jakubková o jeho vyrazeni zadala uz na 66. schuzi. V naslednem hlasovani to neproslo.

Nicmene v programu nakonec nebyl, nevim proc.

Totez se stalo na 75. schuzi - zadost Jakubkove o vyrazeni, ktery hlasovanm neprosel, ale ne programu nakonec nebyl, opet nevim proc..

Na dalsi 77. schuzi je program pouze tribodovy, a navic je schuze prerusena az do dubna...

Takze jedina sance je ze se do projednavani dostane az po volbach, kdy uz tam nanejvys pravdepodobne vyse zminena poslankyne nebude.
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Do tretice (to hledani v zaznamech PSP je fakt detektivka):
Na 75. schuzi neprosel navrh p. Melcaka na presunuti bodu na projedani teto novely na drivejsi dobu mezi uz pevne stanovene body, ktere se projednat musi...a bohuzel protoze ani toto neproslo, bod zustal kde je a podle me se jednoduse nestihl projednat. Tak zas treba priste...
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od pavel.hrdina »

Jeste k te ankete Ropak roku tady pridam odkaz na clanek Jaroslava Stemberka, na ktery jsem pred chvili nahodou narazil.

Nejde spíše o snahu životnímu prostředí v Praze škodit?

Na konci clanku je navrh na Ropaka roku pro jednoho z clenu Atelieru pro zivotni prostredi.

A kdyz jsem jen tak pro uplnost zkousel vygooglit onen atelier, tak jsem narazil na stranku O nas a hadejte kdo je predsedou onoho atelieru? Pozornemu ctenari jiste zname jmeno medialni hvezdy z vedlejsiho vlakna o Navigaci na okruhu!
NEUVERITELNE :!:
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od GiuseppeS »

Ondra O.K. píše:Do tretice (to hledani v zaznamech PSP je fakt detektivka)
Nemusíte pátrat, stačí si přečíst zamítavé stanovisko vlády + je to ležák už z r. 2008 -> pravděpodobnost, že něco takové projde je NULA
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Ondra O.K. »

GiuseppeS píše:
Ondra O.K. píše:Do tretice (to hledani v zaznamech PSP je fakt detektivka)
Nemusíte pátrat, stačí si přečíst zamítavé stanovisko vlády + je to ležák už z r. 2008 -> pravděpodobnost, že něco takové projde je NULA
To nevim, neni to vladni navrh ale poslanecky, navic prosel nekolika parlamentnimi vybory z kladnym stanoviskem a je na programech jednani i v 2009 i v 2010. Uz jen to ze se nedari odstranit ho z jednani naznacuje ze ta sance neni uplne nula ;) kdo vi.. jen by pani poslanci museli obcas pracovat
Juno
Příspěvky: 345
Registrován: 10.2.2010 19:09:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Juno »

pavel.hrdina píše:Jeste k te ankete Ropak roku tady pridam odkaz na clanek Jaroslava Stemberka, na ktery jsem pred chvili nahodou narazil. ... Na konci clanku je navrh na Ropaka roku ...
Pan Štemberk reagoval na článek o MÚK Malovanka, ale nakonec přeskočil na SZ část Pražského okruhu s tvrzením, že proti němu taky vystupují ekologičtí aktivisté. To ale nesedí ze dvou důvodů. Proti okruhu přes Suchdol je hlavně nynější starosta Suchdola, který ani před tím nebyl ekologickým aktivistou. A za druhé v samotném článku o Malovance se naopak říká, že prioritou musí být výstavba vnějšího (silničního či „pražského“) okruhu (a regulace v centru) - nikoli severního MO, to ostatně říká i Strategický plán hl.m.Prahy schválený ZHMP. Takže p. Štemberk udělal tehdy jen takovou piruetu, aby si mohl kopnout do blíže neurčených ekologických aktivistů.
Snahou o zastavení obří povrchové MÚK Malovanka samozřejmě nebylo „zřejmou snahou životní prostředí v Břevnově zhoršovat“, jak napsal p. Štemberk. Snahou bylo změnit technické řešení této křižovatky na převážně podzemní a v neposlední řadě dosáhnout pořadí výstavby PO a MO podle Strategického plánu. Takže jeho návrh na Ropáka byl úplně mimo.
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od kalanis »

Pro všechny příznivce Patrika a Hejla doporučuji knihu "Dost bylo kokotů" (pdf k mání na uloz.to), kde jsou na stránce 86 příznaky, které na ně perfektně sedí. :D A tímto též dále prosím o jejich označování správným klasifikačním výrazem. 8-)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od obr »

argumentace, že chyby dělají státní úředníci může být sice pravdivá, ale jak zde již psalo několik diskutujících, k dispozici jsou ti úředníci/lidé, které máme. Tyhle argumenty jsou jen pokryteckýmou propagandou ekoteroristů.
Stejně tak pokryteckou argumentací je vykládat, že se má nejdříve stavět Pražský okruh a pak teprve Blanka. Jo, bylo by to lepší, ale ekoteroristi blokují a škodí na obou stavbách. Staví se prostě to, co jde, obě stavby jsou potřeba co nejdříve..
Nekvalitní je zejména zákonná úprava povolování staveb a justice. To se dá změnit - a s nástupem vlády a ministra a nadcházejících voleb je nová naděje, že vliv ekoteroristů bude omezen.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Standa »

Zajímavé informace, zejména v době, kdy se budou zakonzervovávat potřebné stavby dopravní infrastruktury z důvodů nedostatku prostředků ve státním rozpočtu :evil: :
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolec ... ecnost_wag
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od kalanis »

odskok ekoteroru z Bártova okénka...
dubnic píše:
michal píše:Nebude lepší a nakonec i levnější ho platit, než se s ním pořád soudit...?
A co takhle zalít i s celým občanským sdružením do betonu? Nejlépe někde na D8. Ušetří se armatura i nějaký ten kubík betonu. :)
Já celou dobu navrhuju odvízt Patrika do Velemína či ústí a nechat ho lidem, aby argumentovali až do (jeho) konce. :kladivo: Je to kolečko cca 1200 km se začátkem kdekoliv mezi, při začátku mimo možnou trasu se km načítají.
bhs píše:Já to vidím hodně na hraně. Nejde o situaci nyní, Patrik podle mě většinu žalob nestáhne (to by ztratil tvář).
Jde o věci v blízké budoucnosti.
Buď je pan Bárta schopný manažer, pak je angažování Patrika to nejleší, co mohl udělat,
pokud ale není schopný manažer, pánbůh s námi (a s ním).
Pokud není, čeká je oba defenestrace. A most IQ je vysokej a proklatě blízko (Nuselák je moc zabezpečenej, takže krátká sranda se spoustou publicity -> není vhodné).
obr píše:Patrik byl placen z dotací od státu stejně. Tyhle dotace ekoteroristickým lehkoživkám nový ministr MŽP Drobil asi stopnul , tak možná proto je Patrik taky svolnější...v každém případě dejme všemu tomu čas, uvidíme, zda ministr Bárta jedná dobře.
Kdo Patrika cvaká, je zřejmější při pohledu na to, co se všechno snaží blokovat. Asi by to chtělo vhodně nasměrovat investigativce.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Lenny »

Nejnovější článek doc. Firbase, který jsem našel hraje na city a nejnižší pudy. Předražené dálnice mohou za nízké platy doktorů :crazy: se nám snaží předestřít.

http://www.zurjmk.cz/aktuality/2270362 :ko:

Hlavně že si 200 m od R43 postavil 2 domy za x milonů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Standa »

A je to tady, spiknutí je odhaleno :) (ovšem něco na tom asi bude :evil: ): článek. Jak píše autor v diskusi, vloudila se chybička a správná mapa je zde (příloha 2).
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Pavel Q »

Standa píše:A je to tady, spiknutí je odhaleno :) (ovšem něco na tom asi bude :evil: ): článek. Jak píše autor v diskusi, vloudila se chybička a správná mapa je zde (příloha 2).
Autor se tady projevuje jako šílenec. Nevim jakou dálnici by chtěl stavět skrz Slavkovský les. A tvrzení, že tranzit kamionové dopravy je pro zemi lukrativní, se mi taky nezdá.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

Však to taky psal docela známej a výkonnej magör ;-) mmch všiměte si tý propracovaný teorie spiknutí.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Standa »

Pavel Q píše:...Autor se tady projevuje jako šílenec. Nevim jakou dálnici by chtěl stavět skrz Slavkovský les. A tvrzení, že tranzit kamionové dopravy je pro zemi lukrativní, se mi taky nezdá.
Tak trasováním dálnic se autor zjevně příliš nezabývá, takže některé jeho konkrétní příklady jsou spíše úsměvné, ale v obecném popisu procesů se možná až tolik neplete. Například pro zemi, která ještě nemá dopravní infrastrukturu na potřebné úrovni, má implementace třeba Natury 2000 za nadšené asistence "občanské společnosti" mnohem horší důsledky a v podstatě uměle snižuje její konkurenceschopnost. Je to prostě spíš článek k zamyšlení...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

Spíš k odvedení pozornosti od reálnýho problému, kterym je to, že se stát v nesmyslný soutěži "až na dno" prakticky zbavil fiskálních příjmů, který by na to budování infrastruktury moh využít. Zlatý sedmdesátý a osmdesátý léta, aneb "nikdy se nevrátí, pohádka mládí" ;-) -- tenhle vlak prostě už nechytáme, akorát si to nechcem furt přiznat.
Dneska jsem na želivárně konstatoval další zkvalitnění dopravy, zrušenej odbočovák od hřbitovů doleva na strašnice .. to tam dokonale "zklidní" dopravu ;-)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:Spíš k odvedení pozornosti od reálnýho problému, kterym je to, že se stát v nesmyslný soutěži "až na dno" prakticky zbavil fiskálních příjmů, který by na to budování infrastruktury moh využít. Zlatý sedmdesátý a osmdesátý léta, aneb "nikdy se nevrátí, pohádka mládí" ;-) -- tenhle vlak prostě už nechytáme, akorát si to nechcem furt přiznat.
V pohodě, on už stejně moc daleko nepojede, spíš to chce koukat po nějakém dalším ;) .
jonáš píše:Dneska jsem na želivárně konstatoval další zkvalitnění dopravy, zrušenej odbočovák od hřbitovů doleva na strašnice .. to tam dokonale "zklidní" dopravu ;-)
Díky za varování, ušetřil jste mi spoustu nadávek, až tam pojedu :evil: !
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

Nojo, patřilo by to spíš pod "legislativní teroristé", protože povinnej ostrůvek pro chodce se tam jinak nevešel .. mně nikdo nevaroval, pochopil jsem co se děje až když jsem v jinak dosud celkem hladce průjezdnym "levym rovně" vykys až na čtvrtou zelenou.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od dd »

A ještě lepší to bude z Vinohradské (od Flory) doleva na Želivského. Tam je ten odbočovací pruh zrušený úplně.

Nevím podle jaké normy, vždyť ty přechody jsou světelně řízené. To zase projektoval nějaký diletant.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Bobek »

Je to vážně strašlivý, takovou míru pitomosti na jedný křižovatce jsem snad ještě neviděl. :crazy:
Jako chápu, že když jsou dělený přechody, tak se líp bliká světýlkama, ale všeho s mírou, soudruzi. Od Vinice - co to má bejt? Tři nahňácaný pruhy, starej odbočovák do Vršovic zahrazenej cityblokama, aby tam na ostrůvku mohl stát výložník s tramvajovýma čočkama. Proboha proč?! Od Flory taky paráda, zkrátka jako na dalších v poslední době dojebaných křižovatkách budeme jezdit jako v Rusku dva v jednom pruhu, ostatně i značení nabádá. Že je to naprosto dementní je jedno, hlavně že se dodrží norma. A nejde se nezeptat - když už to nějaký pablb takhle namaloval, tak proč se toho aspoň trochu nevyužilo a neprodloužil se k přechodu ten nástupní ostrůvek? Za tohle je platí? Chodí ti lidi vůbec ven? Zpřerážet hnáty. :kladivo:
Než tohle malovat, tak jim tam složím funkci. Kdyby tam radši stvořili světelnou závoru, aby blbečci jedoucí od hřbitovů do Vršovic neblokovali křižovatku. :roll:

(To jsem se zase na****.)
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

Evidentně to bude akce nějakých "zklidňovačů dopravy". Mělo by se to důkladně prokádrovat .. ;-) a možná je celá ta předělávka semaforů na Želivskýho vyvolaná požadavkem preferencí pro tramvaje.
Ale vážně vnímám snahu projektantů a řízení signalizace, aby se radši už někde předem zablokoval příjezd k místům, kde by byla poskakující kolona, která by blokovala křižovatky, zejména s MHD. Takže je uměle intervalama zelený udržovaná kolona na magisrále nad nádražim, aby pak byl průjezd Pavlákem poměrně v pohodě a příjezd od Vinohradský luxusní. Semafory v Podolí, který nepustěj víc aut do tunelu pod Vyšehradem, než stihne na Výtoni odjíždět. Podobně fronta na Želivárně pravděpodobně sníží zablokování Ruský a Bělocerkevský .. a celkově to zjevně všechno směřuje k menší atraktivitě IAD v centru.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“