Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Off-topic pokec
Odpovědět
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Bobek »

Tak když to chtěli zklidnit, proč není prodlouženej/posunutej ten nástupní ostrůvek? Proč teda dál vedou od hřbitovů rovně dva pruhy, kdy se to pak stejně musí v Soběslavský nacpat do jednoho (a pak stojí mamuti v křižovatce a diví se, že chce jet někdo taky z jinýho směru)? A ten odbočovák od Vinice do Vršovic, to je prostě úplná hovadina, tam bych moc rád viděl pokus o nějaký zdůvodnění. Úplně živě vidím výsledek tohohle "zklidnění" - nárůst počtu aut v Ruský, Za Strašnickou vozovnou, K Červenému dvoru...
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

To já nevim, Bobku, já to neprojektoval. Ani nevíme, jak to bude definitivně nalajnovaný (a nestrašte, jo?) ;-)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Bobek »

No podle mě už je to komplet, dneska odpoledne už šly i světla. Od Flory je to (řekl bych) stejné jako o kus níž UNNŽ x Želivského, tam se taky nevejde odbočovák podle normy, tak je namalován "porusku". Nesnažím se strašit, jen co tak poslední dobou pozoruju... :?

Edit: až teď mi došlo: i od Flory je vepředu u stopčáry namalován obligátní vyčkávací "box" pro cyklisty. Otázka do pléna: jak se tam ten cyklista dostane? Nahuštěným štrůdlem dvou proudů aut v jedenapůlpruhu? Teleportem? Po chodníku?
Naposledy upravil(a) Bobek dne 4.10.2011 18:46:40, celkem upraveno 1 x.
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

No já tam jel dneska jen dopoledne, tentokrát pravym a bylo to hladký, pravda bylo to vyjímečně před půl osmou, a to se ještě nedalo říct, co je všechno za překvapení nachystaný. Co je "porusku" neznám.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Bobek »

Это такой базмек (prostě tím narážím na řazení víc aut v jednom "pruhu"). S tím rozdílem, že u Strojimportu je doleva zvlášť a doprava+rovně pohromadě.

Edit: Kasme je bleskurychlý. Akorát to tam přes ten štrůdlík není pořádně vidět.
Království a půl princezny za 511.
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Mike »

podobný nesmysl vznikl i na Bělohorské, tady http://www.mapy.cz/s/2pfp
včera nás tam stálo 6 rovně a 1 chudák co chtěl odbočit, takže sice dojel až k ostrůvku, ale kdybych ho jako 3 nepustil, tak tam stojí dodnes.
přitom je tam samo taky semafora místa od tramvaje dost
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Standa »

Bobek: "Po rusku" - to si budu pamatovat, to je trefné :) ! Před lety jsem krátce navštívil Moskvu a ze všech měst, co znám, mi nejvíc připomínala Buenos Aires (velké město v podstatě na rovině, velký provoz a pruhy se moc neřeší), tam jsem bydlel jednu dobu na 12-ti proudé jednosměrce, kde se vedle sebe ve špičce poskládalo i 18 aut (a bylo to kupodivu docela v pohodě). Tak se holt musíme začít učit jezdit plech na plech, není to až tak těžké, občas si sice s někým ustřelíte zrcátko, ale stačí lehce přasahující rám na náraznících a hned Vás všichni rádi pustí :kladivo: ... Paradoxní je, že třeba v Itálii (a prý ani v Argentině) už takhle skoro nejezdí...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

No a přitom je to naprosto zbytečný, pokud by šoféři ctili předpis a řadili se při odbočení sami k levýmu okraji pruhu. To ruský ošipkování je jen snaha to nějak "zlegislativizovat" a je naprosto kontraproduktivní. Stejně jako náhlý zúžení profilu tim ostrůvkem nebo takový to kličkování pravej-levej-pravej co podnikám od Orionky k Vinohradský každej druhej den, i když by tam jeden pruh naprosto stačil všem.
Mmch dneska ráno tam byla na Želivského před křižovatkou nějaká šikana a objíždělo se to přes koleje. Dobrá práce se pozná brzo.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Bobek »

Ještě jsem zapomněl na jeden špek. Přechod pro chodce v pásu směr Vysočany je chráněný extra světly. Samozřejmě i pro tramvaje. Jistě si dovedete představit, kde taková souprava, která tam zastaví, končí. :crazy:
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

No umim si představit i to, že ji tam v takový fázi, kdy by musela zastavit v křižovatce, jednoduše nepustim .. od toho má extra čočky ;-) a nejspíš celý to dělení přechodů stejně pošlo od toho, že tam budou mít tramvaje preferenci.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Bobek »

No já si to taky představit umím, ale viděl jsem tam takhle dneska stát desítku. (Krom toho, proč tam pak ty čočky dávat. Ale to je jak s tím výložníkem, i když by stačil nízký sloupek, když tam auta nesmí...)
Království a půl princezny za 511.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od pp21 »

Bobek píše:Ještě jsem zapomněl na jeden špek. Přechod pro chodce v pásu směr Vysočany je chráněný extra světly. Samozřejmě i pro tramvaje. Jistě si dovedete představit, kde taková souprava, která tam zastaví, končí. :crazy:
Tady máme ten semafor na výjezdu z křižovatky: http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/ss ... 3.png.html
No a tady máme menší kolonu 7mi aut na tomto semaforu ... kdepak asi má konec :) http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/ss ... 1.png.html
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

Tož pokud je to kolona dynamická a křižovatka má standardní řešení "zelená pro odbočení a chodci napříč" tak je to snad naprosto běžnej a standardní jev všude .. důležitý je jak to dopadne ve vyklizovačce a jestli v tom oblouku nebude stát i ta tramvajová souprava šestadvacítky, která by blokovala celou dobu směr ze strašnic rovně. Tedy jak to dopadá běžně, ne že to jeden viděl, když se to zrovna nepovedlo .. ostatně ten program řadiče nemusí bejt definitivní a může se ještě ladit.
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od MPMP »

2jonáš: to určitě, jen mi zkušenost říká, že se mám obávat onoho "definitivního" stavu, kdy někdo moudrý rozhodne, že stát v křižovatce nelze, takže výsledkem bude červená ze všech stran, "aby tam náhodou někdo nezůstal viset". Ale budu jen rád, pokud to dopadne nějak líp - uvidíme za cca 3 měsíce.
EDIT: btw - proč je teda křižovatka zprovozněna s nějakou "betaverzí" programu řadiče? To si to zodpovědní neumí nasimulovat a udělat rovnou pořádně? A nebo nechtějí a zkouší, co Pražané ještě "vydrží"?
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od dd »

Petr Pokorný píše:
Bobek píše:Ještě jsem zapomněl na jeden špek. Přechod pro chodce v pásu směr Vysočany je chráněný extra světly. Samozřejmě i pro tramvaje. Jistě si dovedete představit, kde taková souprava, která tam zastaví, končí. :crazy:
Tady máme ten semafor na výjezdu z křižovatky: http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/ss ... 3.png.html
No a tady máme menší kolonu 7mi aut na tomto semaforu ... kdepak asi má konec :) http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/ss ... 1.png.html
Na vzdálenosti mezi světelnými křižovatkami je snad také norma. Když už podle norem, tak ve všem. Tohle mohl vyprojektovat jenom úplný debil.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

MPMP: nevim, já o žádný betaverzi ani nepsal .. včera se tam jezdilo od krchova po kolejích, prostě chaos trvá. Jinak třeba u Bulhara jsou taky semafory těsně za sebou, nic zvláštního. Dokonce ty jedny jsou vhodně zakrytý portálem značení a nikoho to nedere.
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:MPMP: nevim, já o žádný betaverzi ani nepsal
Omlouvám se, já reagoval na větu
jonáš píše:ostatně ten program řadiče nemusí bejt definitivní a může se ještě ladit
a jsa deformován svou profesí, tak to co se ještě "bude ladit" považuji za "betaverzi". Nic ve zlém. :)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

No jistě, jenže já nevim, jestli je to betaverze, aspoň tak chápu slovo "nemusí" čili nad mym dohadem se stavěj věže z dalších dohadů, což nebejvá moc staticky bezpečný .. ostatně, dneska je explorer verze snad 8, takže 1 až 7 byly asi "betaverze" ;-)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Bobek »

Tak nám včera odpoledne semafor na Želvě vypověděl poslušnost. Bylo to tam moc hezké. Snahu o ruční řízení dopravy jsem nezaznamenal. :kladivo:

Edit: a dneska už zase nejde.

Nechtěl by nás někdo přestěhovat? Tohle přece s eko* nikterak nesouvisí.
Království a půl princezny za 511.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od dvs »

Dnes film Auto*mat na ČT2
středa 26. 10. 2011 v 23:25.
pátek 28. 10. 2011 po půlnoci v 01:20
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od dvs »

Ministerstvo vnitra vydalo zprávu "Problematika extremismu na území České republiky ve třetím čtvrtletí 2011 - MV", kam dalo zmínku i o environmentální scéně. Po kritice občanských sdružení přibyla poznámka, že zmíněné organizace nejsou extremistické ... Šlo tam o kácení stromů na Šumavě, ale podtatné je to, že se objevily v takovémto dokumentu.

http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnostni- ... 09NA%3D%3D
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

Tam už přece byly dávno .. dostane se tam v podstatě každej, kdo dostatečně iniciativně nedrží hubu a krok a neklaní se momentálnímu nejmoudřejšímu establišmentu dost hluboko. Ostatně tyhle spolky už v takovejch seznamech byly i za bolševika, tak jsou zvyklí ;-)

Např. tady .. Korunu všemu nasadilo ministerstvo vnitra, když v roce 1994, zveřejnilo tzv. seznam extremistických skupin, ve kterém ekologické organizace objevili, např. vedle neonacistů. http://www.detizeme.cz/dokument.shtml?x=182864


A tady to máte .. http://www.denikreferendum.cz/clanek/12 ... nad-statem
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Standa »

Nic převratného, ale pár inspirativních myšlenek se tam najde :) :http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekolog ... ecnost_wag
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od jonáš »

No co .. jen další šmok, pro kterýho co mu neřeknou v televizi, neexistuje. Zelený tam samoozřejmě všude byli, ale holt to v našem tržnim kapitálizmu nemá tu správnou publicitu ;-)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ekologové vs. ekologisté (či ekoteroristé)

Příspěvek od Lenny »

Vývoj a rozvoj cyklostezek v Nizozemí http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013060801
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“