Cyklisté, cyklostezky a související

Off-topic pokec
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Je to tak, značení cyklotrasy je tam x-let a zjednosměrnění proběhlo nedávno.
Pak je na miste se zeptat jestli vubec probehlo nejake schvalovani se spoluucasti PCR.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od kot »

Už na tomhle Jožkově výpočtu je vidět, že se ani nic změnit NEMŮŽE. Bude to "JEN" přitěžující okolnost v případě kolize .
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Paul1 »

Já jsem hlavně zvědavej, jak by mi policajt prokázal, že jsem nedodržel těch 1,5 m. Ono nebude stačit jejich tvrzení, že jsem nedodržel odstup a byl to pod 1,5 metrů. To je stejný jako by mi policajt řekl, že jsem nedodržel max. povolenou rychlost a chtěl mi dát pokutu, že jsem jel rychleji a neměl přesně změřenou rychlost. Toto u soudu nemůže nikdy obstát.

Jinak to žádný dopad nemá, pokud cyklista dodžuje předpisy, tak těch 1,5 metrů se snažím dodržet. Pokud ale jedou dva vedle sebe, tak je to na centrimetry :D
StavošUskanski
Příspěvky: 97
Registrován: 3.2.2018 15:09:56

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od StavošUskanski »

Mně se hlavně zdá, že je dost rozdíl jestli auto při předjíždění jede třeba 90 nebo za tím cyklistou zpomalí na těch jeho řekněme 20 a pak ho opatrně předjede.
V prvním případě je to požadavek možná i adekvátní, v druhém evidentní nesmysl. Tam bych se spokojil třeba i s 0,5 m.
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Z pohledu zakona to rozdil neni.

A to je to, co mi vadi. Ne, ze bych musel cyklisty objizdet obloukem pripadne za nimi zabrzdit, to delam uz ted (protoze mam na kole odjezdeno vic nez nekteri v aute).
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Standa »

Paul1: Třeba z nahrávky cyklistovy kamery - v Británii se to prý dá použít i jako důkaz spáchání dopravního přestupku. A obávám se, že se vyskytnou i aktivisté, kteří se budou v honbě za řádem Sv. Gréty I. stupně s dubovými ratolestmi dokumentaci tohoto "zločinu" aktivně věnovat :evil: .
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Takovi uz existuji, nastesti zatim ne u nas. Najdte si na trubce "Lodzki rejestrator". Ten chlapec vdeci spouste ridicu za to, ze vubec zije.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Honey72 »

Tohle je magor. Ještě udává sám sebe, jak udělá kolem aut myšku, v koloně kličkuje mezi auty zleva zprava jak se mu to hodí, div ho neskřípnou blbce ... a nakonec si stěžuje jak jsou řidiči agresivní a nadávají mu.

Jako chápu, že cyklisté objíždí kolonu a legálně mohou zprava. Ale když tenhle blb pak zprava projede před vaším předkem zrovna když se rozjíždíte, protože se vpravo od auta před vámi nevejde (a objede ho zleva), to bych ho zabil sám.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Mentalne se od lidi, kteri protlacuji cyklistiku na Automati zpusob nelisi. Jedine plus je, ze on riskuje SVUJ krk.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mike »

2 Honey :
stačí souběžná jízda, odstup je třeba jen při předjíždění,
takže můžete cyklounovi chvilku zkoušet nervy
2 Paul :
stačí aby orgán použil mozkové myšlení
ti kvalitnější pak změří šířku jízdního pruhu a bude
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Juknul jsem na zdopravy.cz a rekl bych, ze po vcerejsku zas bude par bananu. V podstate, kdybych ho nemel, dostal bych ho ted. Sura uz tam zase nekoho tepe, ze pausalizuje :-)
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Muj oblibenec :mrgreen:

A Nemecko, ktere ma na rozdil od nas dalnicni infrastrukturu v podstate hotovou dava vic penez na jine veci. Sok!

A to pisu jako nekdo, kdo by cyklostezky paralelne vedouci s velmi frekventovanymi silnicemi jen uvital.

Edit: A my se smali Kambodze... oni nas na ty riksi stejne jednou dokopou.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od 1975 »

Včera jsem se jel kouknout na tu vychvalovanou stezku okolo kbelského letiště, která jednou bude součástí transibiřské, pardon cyklistické euromagistrály. Asfaltovaná široká cesta. Kolem letiště se jezdilo vždycky, žádná kolize s auty, tedy vyasfaltování žádný zásadní přínos, jedině pro bruslaře. Ale překvapilo mě, že asfaltéři v laufu přejeli i oba ekodukty....jsou to ještě ekodukty, když přes ně vede asfaltka? Nebo už jsou to jen "dukty"? .o)

Na inline bruslích moc nejezdím, ale z vrcholu toho ekoduktu je to dolů celkem pro bruslaře asi fičák:o)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od ElWapp »

https://mestemnakole.cz/2021/06/v-tepli ... o-znaceni/

Vůbec mi nejde do hlavy, že takovou blbost vymyslí PČR, která má naopak dbát na bezpečnost a plynulost provozu a na soulad značení s vyhláškou. To v Teplicích doteď neviděli cyklistu? Neví o vyhlášce 294/2015? Neumí si přečíst TP 179? Jak si mohou dovolit vymýšlet nějaké své vlastní značení, které má 3 různé normované alternativy a které je v rozporu s vyhláškou i zdravým rozumem?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od ElWapp »

Tohle tak opravdu je? Pamatuju si, ze jeden z hlavnich argumentu, proc se v Praze delaji pruhy v silnici a ne oddelene stezky, je ten, ze by pak cykliste na vsech krizenich museli zastavovat a davat prednost. Taky nevim o tom, ze bych na cykloprejezdu mel jako cyklista prednost.
Přílohy
Screenshot_20211009-092811_Chrome.jpg
Screenshot_20211009-092811_Chrome.jpg (489.18 KiB) Zobrazeno 5226 x
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mosquit »

Odkud to je? Takhle blbnout lidi, to je na zažalování.
§ 57
(8) Před vjezdem na přejezd pro cyklisty se cyklista musí přesvědčit, zda-li může vozovku přejet, aniž by ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, cyklista smí přejíždět vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy. Na přejezdu pro cyklisty se jezdí vpravo.
Na obrázku je evidentně stezka pro cyklisty a sdružený přejezd (pro nějž platí stejná ustanovení, jako pro přejezd pro cyklisty).

Můžeme souhlasit s tím, že odbočující řidič nesmí cyklistu ohrozit, ale nemusí mu dávat přednost.

Ještě doplním na oficiální stránky těchto nových testů, kde jsou ty odpovědi A,B jednoznačnější:
https://www.noveotazky.cz/public-module ... angeOffest
A: Řidič nesmí omezit cyklistu přejíždějícího pozemní komunikaci na přejezdu pro cyklisty.
B: (správně) Řidič nesmí ohrozit cyklistu přejíždějícího pozemní komunikaci na přejezdu pro cyklisty.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od ElWapp »

ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od ElWapp »

https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/vys ... ravy_epsal
neplete si někdo objíždění s předjížděním?
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Kubajsu »

Hlavně by mě zajímalo, jak to řešili do teď... Jak se v článku píše, cesta široká 2,5m. Jakákoliv lesní technika má to samé, takže předjet nikdy fyzicky nešlo (ani se minout v protisměru) bez oboustranné intenzivní spolupráce. Argumentovat nějakým zákonem o bočním odstupu je naprosto zcestné.
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

To mate jednoduchy. Kdyz si jedna skupina zacne vymrcovat nadstandardni speky v zakonech, ostatni projevi nadstandardni snahu se te skupiny zbavit. Prosty zakon, akce - reakce.
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Ve chvili, kdy si myslite, ze vas "myslivci" v dresiku na silnicce uz nemuzou nicim prekvapit, ono se jednomu z nich stejne povede. Protoze ho potkate presne tady, an v temer nulove rychlosti balancuje v naslapech a snazi se ohlednout pres prave rameno se vsemi dusledky, ktere to pro jeho stabilitu ma, aby byl schopen prejet ty dva pruhy vpravo od nej.

To vse v odpoledni spicce. Predpokladam, ze na stezku by ho nedostali, protoze tam "prekazej chodci".
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od 1975 »

..nedávno jsem tam po "stezce" vlevo od fotky jel, a upřímně je to zážitek:o) úzká cestička plná střepů a jiných pozůstatků po různých homelesech, kterých v přilehlých "klíčovských sadech" hnízdí spousty....

...ale je fakt, že jet po té silnici nahoru by mě nedonutil ani Scheinherr se Zdendou:o)
jozka
Příspěvky: 2762
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jozka »

Strep v kevlarovem plasti nebo bejt namotanej do napravy navesu?

Uznavam, tezky dilema...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Honey72 »

Bohužel, cyklisté dnes často nemohou pochopit, že ne všude se dá na kole projet. Nejraději by se proháněli i na Sněžku, po Karlově mostě, přes pražský hrad, po čtyřproudovce, po tramvajovém pásu, skalním městem v Adršpachu. Všude chtějí cyklostezky, ale pro borce v trikotu jsou stezky pod jejich úroveň.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od mapman »

Naštěstí tohle místo bude mít už brzy řešení v podobě osazení značky "Silnice pro motorová vozidla"...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“