Praha – Jeseníky, kudy?

Off-topic pokec
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Praha – Jeseníky, kudy?

Příspěvek od Bobek »

Správnej chlap se sice na cestu ptá, až když bloudí, ale nedá mi to... :D

Někteří z Vás jsou z končin, kam mě nasměřovaly nepříliš radostné povinnosti. Jelikož nemám tušení, jak vypadají tamní pasti na auta, táži se:

Kterak z Prahy do Krnova? Brno - Olomouc - Šternberk (D1+R46+46+45)? Nebo Hradec - Mohelnice - Uničov - Rýmařov (D11+35+444+449+45)? Nebo ještě nějak úplně jinak?
Království a půl princezny za 511.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy...?

Příspěvek od pavel.hrdina »

Bobek píše:Kterak z Prahy do Krnova? Brno - Olomouc - Šternberk (D1+R46+46+45)? Nebo Hradec - Mohelnice - Uničov - Rýmařov (D11+35+444+449+45)? Nebo ještě nějak úplně jinak?
Anebo Hradec - Nachod - Kladsko - Nysa - Prudnik (D11+I/33+8+46+41+I/57). Osobne minimalne z Prahy do Paczkowa trasu muzu vrele doporucit, jel jsem ji mockrat a vzdy jsem si ji velice pochvaloval. Tak rychle se do oblasti Jeseniku pres nase uzemi nelze dostat. Z Paczkowa do Nysy jsem mockrat nejel, ale cesta je tam pohodova taktez.

Z Nysy do Prudniku po 41 jsem nejel nikdy (z Jeseniku je to slepa trasa, bud jsem z Glucholaz do Nysy nebo z Glucholaz do Prudniku), ale v tom terenu tam nevidim zadny problem. Za Prudnikem smerem na Mesto Albrechtice jsou trosku kopecky, nikdy jsem tam tez nejel, ale je to jen kratky usek a tim padem bych se ho nebal. Konecne z Mesta Albrechtic do Krnova po I/57 je to uz co by kamenem dohodil a po relativni rovine.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Kudy...?

Příspěvek od Bobek »

Díky, to Polsko mě napadlo taky, jenom nevím, jak to tam vyjde časově. Někdo další?
Království a půl princezny za 511.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Kudy...?

Příspěvek od flames »

Bobek píše: Kterak z Prahy do Krnova? Brno - Olomouc - Šternberk (D1+R46+46+45)? Nebo Hradec - Mohelnice - Uničov - Rýmařov (D11+35+444+449+45)? Nebo ještě nějak úplně jinak?
Do práce jezdím Bruntál(víceméně)-HK/Praha, jsem pro Pha-HK po D, pak I/35 se dá projet velmi, velmi rychle a plynule (pokud není zrovna pondělí devět ráno), především mezi Mýtem a Mohelnicí(do Kujebákova je to za trest, jak se nakupí kamiony). Mezi Rýmařovem a Krnovem přes Bruntál taky poměrně v poklidu trasa - příjemná rovinka, skoro žádné dědinky, no z celé trasy je akorát vysloveně problematický úsek Mohelnice-Rýmařov, to je fakt za trest.

Přes Brno nebrat, to je o nervy. Přes Polsko nevim, ale pochybuju že to vyjde tak rychle jako po té pětattřicce. Ale možné je vše! :geek:
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Kudy...?

Příspěvek od adi88 »

Úsek Nysa-Náchod mám projetý, vcelku fajn cesta, jel jsem tudy ve všední den v létě, provoz malý. Nebvybavím si teď zda celý, ale úsek Nysa-Paczków je rekonstruovaný, docela pěkně, dokonce jsou zde v jednom místě použita lanová svodidla (úsek okolo přehrady). Na polské poměry mi ale ta rekonstrukce přijde dost dobrá. Osobně bych asi taky doporučil cestu přes Polsko.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Kudy...?

Příspěvek od Bobek »

Tak jsem to vyzkoušel oboje. Celkový rozdíl cca 10 minut ve prospěch "polské varianty", ovšem s tím, že jsem při variantě "domácí" ztvrdnul v koloně v Litomyšli kvůli chcíplému kamionu. Povrchy v Polsku zhruba stejné (za naši stranu to kompenzujou ty dvojky, za zmínku stojí obzvlášť dlážděná apokalypsa za Uničovem).
Závěr: je to jedno. :)

Díky všem.
Království a půl princezny za 511.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Kudy...?

Příspěvek od flames »

Jo tak to je pěkné, taky někdy zkusím, ok.

Jinak ano, Horní-Dolní Sukolom a celá ta trasa až po konec Olm. je óda na kvalitní asfalt...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Kudy...?

Příspěvek od Bobek »

Z Bruntálu už se to pravděpodobně vyplatí jen těžko, ale proč to nezkusit.
Království a půl princezny za 511.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Kudy...?

Příspěvek od flames »

No, řekněme, že bych jel přes Jeseník, ne přes Krnov(který by byl pro mě už moc zajížďkou).
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy...?

Příspěvek od pavel.hrdina »

flames píše:No, řekněme, že bych jel přes Jeseník, ne přes Krnov(který by byl pro mě už moc zajížďkou).
Coz prave Bruntal - Jesenik by byla nejhorsi cast cesty. I kdyz pravda, ani I/60 mimo prvnich par kilometru (tedy useku I/44 - znacka zacatku obce Lipova-lazne, coz je usek na jehoz budovani si jeste velice dobre pamatuju) neni zadnej med.
Bronajz
Příspěvky: 21
Registrován: 17.1.2010 20:12:24

Re: Kudy...?

Příspěvek od Bronajz »

Zdravím. U této trasy bych doporučoval rozhodně cestu přes PL. Zejména po otevření obchvatu České Skalice.

Na trase je pár špuntů, ale i pozitiv:

- vyhnete se téměř úplně Hradci Králové
- průjezd Jaroměří většinou OK i ve špičce, i když ty 4 kruhové objezdy...
- Velký Třebešov + Česká Skalice již vyřešeno obchvatem
- průjezd Náchodem někdy problém ve špičce v pracovní dny
- po náročné rekonstrukci úsek polské silnice č. 8 mezi Lewinem a Dusznikama opatřen stoupacími pruhy z obou stran, zimní údržba v tomto úseku (na polské poměry horského charakteru) na dobré úrovni, taktéž opravy a rekonstrukce povrchu
- průjezd Klodzkem doporučuju od Prahy přes centrum (před viaduktem ve městě se zařadit do správného pruhu), směr do Prahy spíš po tranzitní spojce a po obchvatu přes estakádu, je to rychlejší a nedostanete se do zácpy před světelnou křižovatkou u viaduktu
- silnice 46 od Klodzka na východ sice prošla před několika lety opravami, ale místy už je to horší (asi na úrovní české okresky), provoz ale slabší i v pracovní dny
- na čerpací stanici Zloty Stok nedoporučuju zastavovat se v noci
- poměrně velkorysé obchvaty Kamienice a Paczkova postavené v 90. letech Poláci stále opravují, v dobrém stavu, taktéž i navazující úsek na Otmuchov a Nysu dobrý
- při průjezdu Nysou v pracovní dny velmi hustý provoz, ale světelná signalizace to řeší
- po silnici 41 Nysa - Prudnik jsem jel minulý týden, prvních pár km polský průměr a potom asi polovina úseku po velmi dobré rekonstrukci
- před Prudnikem nejet rovně přes centrum, ale doleva na kruhovém objezdu a nechat se vést "kamionovou trasou" na hranice, kde je povrch slušný průměr
- navazující česká trasa I/57 po celkové rekonstrukci související se zřízením hraničního přechodu bez omezení před několika lety bych řekl dobrá jednička, i když nebezpečná místa zůstala - oblouk u obce Pitárné a přemostění řeky Osoblahy, plus pozůstatek trasování po II/457 kolem kopců u obce Linhartovy, kde bývá mnoho dopravních nehod

Jezdím Jeseník - Praha pouze trasou přes PL, vždy prakticky bez problémů. Kozí dráhu přes Králíky a Žamberk jsem již vypustil z hlavy.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jen takový dotaz, jsou v horských úsecích při cestě do města Jeseník někde vysloveně povinné řetězy?
R48 -> D48 se podařilo!
Bronajz
Příspěvky: 21
Registrován: 17.1.2010 20:12:24

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Bronajz »

Promiňte, psal jste o sněhových řetezech a já v podstatě poslal odpověď na zimní pneumatiky :-)

Řetězy co vím, tak pouze přes Červenohorské sedlo na silnici I/44. Tam jsou na to dopravní značky aktivovatelné rozložením. Od jihu je značka za Koutama nad Desnou u odbočky na elektrárnu Dlouhé stráně, prostor pro nasazení a sundání řetězů je oboustranně povolen dodatkovou tabulkou v zálivech autobusové zastávky. Na severní straně je značka na výjezdu z Bělé pod Pradědem - Domašova, prostor pro nasazení a sundání řetězů je nově po rekonstrukci tohoto severního úseku I/44 řešen samostatnými zálivy po obou stranách vozovky určenými k tomuto účelu.
Naposledy upravil(a) Bronajz dne 8.2.2010 22:36:17, celkem upraveno 1 x.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Díky
Ale ten seznam se netýká řetězů, ale jen zimní výbavy - tj. zimních pneumatik.
Mně by zajímaly značka tato Obrázek jestli se někde vyskytuje.
R48 -> D48 se podařilo!
Bronajz
Příspěvky: 21
Registrován: 17.1.2010 20:12:24

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Bronajz »

Martin z Ostravy píše:Díky
Ale ten seznam se netýká řetězů, ale jen zimní výbavy - tj. zimních pneumatik.
Mně by zajímaly značka tato jestli se někde vyskytuje.
Ano, jsou to přesně tyto dopravní značky, viz můj dodatečný příspěvek výše. Tedy pouze přes I/44 ČHS.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

JO díky moc, už je to jasné. :)
R48 -> D48 se podařilo!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nevíte někdo jak teď vypadá II/450 z Bruntálu do Bělé pod Pradědem?
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od flames »

Kámoš tam nedávno(dva týdny?) jel na lyže, do Karlovy Studánky se po II/450 nedostal, musel objíždět přes Vrbno a Vidly, údajně uzavírka, ale nevím jistě.

Mezi Vidly a Bělou většinou v pohodě, pokud nasněží (jakože teď sněží a má sněžit a fučet), tak se nedá počítat s nějak upravenou cestou na Bruntálské straně, na Jesenické (z kopce dolů) většinou taková ta solanková hluboká břečka čico (horší než ujetý sníh, žeano). Ale projel sem to i s mým horským vozem (náhon 0,5x0 :lol: ) i ve vánici 20.12., když sem jel do Jeseníku k porodu.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Takže by to neměl být problém :D
No uvidím, jaká bude situace, protože přes Šumperk je to zajížďka.
Jinak aby bylo jasno pojedu z Ovy do Jeseníku. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od flames »

Určitě bez problému.

Jak se ve Starém Městě odbočuje doleva, tak je tam hned po pravé straně super řeznictví(Kolomý) - všecko vlastní výroba, naprostá paráda. Jen takové prťavé cestovatelské doporučení(ňamňam, Pradědova klobáska).

Tu ta uzavírka co byla: http://www.kstudanka.cz/vismo/dokumenty ... 30&id=1470

Tak na ty lyže jel asi ještě v 2009...
Bronajz
Příspěvky: 21
Registrován: 17.1.2010 20:12:24

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Bronajz »

Martin z Ostravy píše:Takže by to neměl být problém :D
No uvidím, jaká bude situace, protože přes Šumperk je to zajížďka.
Jinak aby bylo jasno pojedu z Ovy do Jeseníku. ;)
Co se týká trasy Ostrava - Jeseník, tak v zimě jsou v podstatě 2 varianty. Jedna je "autobusová", to jest přes Krnov, Město Albrechtice a Zlaté Hory. Druhá přes Bruntál a Vrbno pod Pradědem.

Krnovská má výhodu, že až po Město Albrechtice je víceméně rovinatá, otravné jsou pouze dlouhé průjezdy Holčovicemi a Heřmanovicemi na II/453.
Bruntálská je zajímavější, ale mnohem kopcovitější, od Horního Benešova až po Jeseník má charakter horské silnice.

Trasu z Bruntálu do Jeseníku po II/450 v zimě prosím vůbec neuvažovat, kromě II/290 kolem vodní nádrže Souš v libereckém kraji je to pro mne jediná známá dvojka, kde jsou v zimě trvale uzavřené a neudržované úseky. Tedy Podlesí - Hvězda (navíc s velmi stísněnými šířkovými poměry v lesních úsecích) a Karlova Studánka - Vidly. Nutný objezd přes Světlou Horu po II/452 a Vrbno pod Pradědem po II/451.

Z Karlovy Studánky do Jeseníku jsem jel včera a samozřejmě objížďkou přes Vrbno pod Pradědem, přestože disponujíc vozem 4x4, přímo po II/450 to prostě nejde a nepůjde až do jara. Na II/451 z Vrbna do Videl velmi dobře upraveno přes pokračující sněžení, z osady Vidly přes sedlo do Bělé pod Pradědem slabá mírně rozbředlá vrstva sněhu, bez problému, standardní stav.

Jinak to řeznictví a uzenářství ve Starém Městě u Bruntálu potvrzuji, je v širokém okolí vyhlášené.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Díky moc, za info.
Loni jak tam jeli do těch Jeseníku tak jeli právě přes Vidle a dojeli :D
Ale já to nebudu riskovat.
R48 -> D48 se podařilo!
Bronajz
Příspěvky: 21
Registrován: 17.1.2010 20:12:24

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Bronajz »

Martin z Ostravy píše:Díky moc, za info.
Loni jak tam jeli do těch Jeseníku tak jeli právě přes Vidle a dojeli :D
Ale já to nebudu riskovat.
Tak v tom případě ten Krnov je jistější. V případě že bude snaha se vyhnout jedinému úseku horského charakteru II/445 Heřmanovice - Zlaté Hory v případě sněhově obtížných podmínek, tak je možno jet z Města Albrechtic dále po I/57 přes přechod Bartultovice - Vysoká, Prudnik a Glucholazy do Mikulovic, kde se to napojí na I/44. Polský úsek od hranic do Prudnika trochu vytlučený od kamionů, dál bez problému. Přesto že je to o několik km delší trasa, dá se rychlejší jízdou ušetřit 5-10 minut a potom je celá cesta v podstatě rovinatá. Jel jsem to tak několikrát.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od flames »

Neupravuje se v zimě a není průjezdná II/445 mezi Dolní Moravicí a Rýmařovem, jen občas to tam místní zemědělec protáhne.

K té Hvězdě je to špatné, to je pravda.

Tak až Martin z Ostravy pojede do Jeseníku, tak se cestou v Pusté může stavit na kafe.. nebo na čerstvě uleželé domácí pivo :ugeek:
Bronajz
Příspěvky: 21
Registrován: 17.1.2010 20:12:24

Re: Praha - Krnov (Jeseník) - kudy?

Příspěvek od Bronajz »

flames píše:Neupravuje se v zimě a není průjezdná II/445 mezi Dolní Moravicí a Rýmařovem, jen občas to tam místní zemědělec protáhne.
Protože všichni stejně jezdí z Rýmařova na Malou Morávku po "jedenáctce", která je rychlejší a pohodlnější, včetně té spojky k Dolní Moravici. Jen některé navigace tvrdošíjně trvají na II/445.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“