Co nejčastěji posloucháte v autě?

Off-topic pokec

Co nejčastěji posloucháte v autě?

pop
13
16%
taneční hudbu
4
5%
hip hop, r&b
1
1%
rock, metal
23
28%
blues, jazz
1
1%
folk, country
4
5%
vážnou hudbu
0
Žádná hlasování
ženu, děti a jiné bytosti
8
10%
něco úplně jiného
7
9%
nic / motor
20
25%
 
Celkem hlasů: 81

Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Bobek »

Odvěké zákonitosti přírody vedou nevyhnutelně ke skutečnosti, že dřív nebo později se na každém fóru s autíčky musí objevit tahle otázka. :) Takže jak jsem teď reagoval do vlákna o dopravním zpravodajství, padl mi zrak na starší diskusi a nedá mi to...

Nuže, podělte se s p.t. čtenářstvem. Jak to máte vy?

Členění je trošku hrubé, ale co se dá dělat, když je jen deset možností.
Naposledy upravil(a) Bobek dne 18.2.2010 21:11:22, celkem upraveno 2 x.
Království a půl princezny za 511.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co posloucháte v autě?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Poslouchám asi 4 možnosti, co teď? :D
R48 -> D48 se podařilo!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Co posloucháte v autě?

Příspěvek od Bobek »

Šmankote, tak dvě nejčastější (ed.: dodáno do nadpisu).
Království a půl princezny za 511.
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Drak »

Já poslouchám motor!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Bobek »

To jsem tam chtěl taky dát, ale už se to tam krucinál nevešlo. Původně jsem těch kategorií měl snad 20. :D
Království a půl princezny za 511.
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Drak »

Tak přepiš tu poslední kategorii na:

Nic (jen motor)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co posloucháte v autě?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Bobek píše:Šmankote, tak dvě nejčastější (ed.: dodáno do nadpisu).
Tak sorry no, že se (ze srandy) ptám. :roll:
R48 -> D48 se podařilo!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Bobek »

Drak: dle rozkazu.
Martin: však jo, já to taky nemyslel nijak zle. ;)
Království a půl princezny za 511.
highdriver
Příspěvky: 14
Registrován: 30.3.2009 10:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od highdriver »

Na kratších cestách rádio ani nezapínám nebo kecám se spolujezdci... Když jedu dál tak někdy rádio Impuls (už mě možná 2x "zachránilo" před pokutou :) - ale teď už se snažím jezdit podle předpisů). Jinak podle nálady, trance-psytrance, italodance, DnB, acid jazz... jen ten metal/rock tam ještě žádnej nemám. No a poslouchat benzínový motor taky není špatné ;)
http://www.stream.cz/profil/highdriver
6,1l/100 km (Carrera 100 - OMV)
0,5l/100 km (Kamelot - Pivovar Černá Hora)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Rádio poslouchám jen výjimečně, na delší trasy skoro nikdy.
Poslouchám mp3 z mobilu - styly : jazz, blues, funky, soul, DnB, acid jazz, taneční, country, pop, rock a další, které ani neumím definovat :D
R48 -> D48 se podařilo!
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Martin_L »

Já poslouchám téměř výhradně rádio a to některou z oblíbené trojice stanic - Frekvence 1, Impuls a Blaník. Pokaždé ale jen tak nahlas, abych slyšel i motor. Obě dvě pohonné jednotky v autech, kterými jezdím nejčastěji (Fabia 1,2 HTP a Felicia 1,3 MPI), mají okouzlující zvukový projev a tak si jejich brumlání vychutnávám ;).
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Warcz »

Poslouchám většinou pohodovou muziku která mě nesvádí k agresivní a rychlé jízdě. Potom je jízda plynulá a přijemná. Bohužel se mi i stalo že jsem se vracel v 10 hodin v neděli po prazdne dalnici a tak jsem musel zapnout radio abych neusnul. Všechno to zaleží podle situace a nalady. Z radíí poslouchám Frekvenci 1 a když někde čekám tak i CR1

http://www.youtube.com/watch?v=bAsA00-5 ... playnext=1 - nějaky výběr hudby co mam na YT - asi nejraději mam Road to Hell :-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak tak, snaha poslouchat pohodovou hudbu, která "nehecuje" což třeba Deep Purple nesplňují :D
Ale jinak taky občas radio vypnu a poslechnu si motor, ale ne když jedu 130 a více to je motor slyšet dost i s rádiem.
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od flames »

Ummmm, jelikož poslech hudby je můj koníček a věnuju mu poměrně hodně denního času, nemálo poslouchám hudbu i v autě. Měním gigovou flashku, prakticky před každou delší jízdou, někdy mi to tam vydrží i delší dobu.

Takže většinou nějaké vybrané novinky, které zrovna poslouchám, žánrově většinou něco v rozmezí rock-metal (v rozpětí hlavně sludge, drone, hardcore, noise, ..prostě něco drtivějšího a mohutnějšího), výborně se osvědčilo elektro (industrial, ebm, idm, psytrance, dubstep), překvapivě výborně se mi v hudbě poslouchají krapet speciálnější záležitosti jako čistý noise, ambient, drone-ambient (prakticky celý loňský rok sem tam vozil selftitled loňské Emeralds).

Víceméně to tak nějak reflektuje to, co momentálně poslouchám i doma, viz. ten odkaz na last.fm co mám v podpisu.

Speciálně pokud jedu na koncert (Praha, Brno) tak v zásadě se snažím poslouchat ten danný projekt/kapelu, někdy si sestavuju přesný setlist, jako třeba teď v neděli na pražský koncert norských Ulver, report vlastnoručně psaný zde, kdyby někdo chtěl počíst: http://marastjakcyp.com/new/?c=3&id=939

Rádio neposlouchám, jenom pokud někoho vezu a nemám ´na skladě´ nic ..ehm... poslouchatelného (se stává dost často), někdy si nechám zapínat automaticky dopravní zpravodajství.
Ondrej1
Příspěvky: 41
Registrován: 17.3.2009 8:50:06

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Ondrej1 »

Chybí kategorie mluvené slovo. Já poslouchám Toulky českou minulostí.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Bobek »

I to jsem měl připravené, ale prostě deset možností je deset možností. ;)
Království a půl princezny za 511.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Standa »

Poslouchám téměř výhradně tvrdý rock nebo metal, spíš starší kapely (AC/DC, Judas Priest, Iron Maiden, WASP, Metallica, Kabát, Tři Sestry a podobně). Na delších cestách musím občas trpící manželce pustit Abbu nebo Karla Gotta. Pokud nejedu sám, taky dost často neposlouchám nic a jen si povídám se spolucestujícími.

S flashkou mám taky dobré zkušenosti, měl jsem to ve starém autě, na 2 GB jsem dostal oblíbený mix, který vydržel i pár měsíců. Novější přibližovadlo má ovšem originální rádio dost pracně zabudované (takže výměna by byla hodně složitá), přehrávající 6 CD a USB nedisponující (že to vezme jen CD formát a žádné MP3 nebo WMA snad netřeba dodávat). Zase tolik mě to nepálí, alespoň občas uslyším i méně oblíbené skladby. Chci to časem řešit nákupem navigace, která by uměla přehrát WMA z USB a měla FM výstup - pak bych vlastně byl taková mobilní pirátská stanice :D !
highdriver
Příspěvky: 14
Registrován: 30.3.2009 10:21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od highdriver »

Warcz píše:Poslouchám většinou pohodovou muziku která mě nesvádí k agresivní a rychlé jízdě....
Martin z Ostravy píše:Tak tak, snaha poslouchat pohodovou hudbu, která "nehecuje"
Tak mě muzika "hecovala" a "sváděla" možná do nějakých 23 let věku... teď už mě hecuje a svádí něco úplně jiného 8-) I když třeba u dark psytrance (180bpm) tam bejvávalo hned 180km/h :roll: :oops: Jinak nechápu jak může někoho hecovat metal a rock... to poslouchám zásadně o víkendech :D ;)
http://www.stream.cz/profil/highdriver
6,1l/100 km (Carrera 100 - OMV)
0,5l/100 km (Kamelot - Pivovar Černá Hora)
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Pavel_t »

Warcz píše:Bohužel se mi i stalo že jsem se vracel v 10 hodin v neděli po prazdne dalnici a tak jsem musel zapnout radio abych neusnul.
Tak k tomu se hodi parafrazovat Metallicu a jejich Turn the page "On a long and lonesome highway, east of Morava You can listen to the engines moanin' out it's one old song" :) (v originale je Omaha misto Morava)
A taky to vyjadruje co jsem zaskrtl v hlasovani tedy Rock a motor, ktery ted ma za studena opravdu pekny zvuk nebot nekolik ze 16ti zdvihatek uz neudrzi dlouho tlak a nez se opet natlakuji ma motor prvnich par sekund po startu klapavy zvuk jako auta pred 100 lety ;) Jinak motor nijak ucelove neposloucham narozdil od nekterych, kteri se jeho vytunenym zvukem ukajeji. Navic v kabine moc motor neni slyset, ted v zime jsou hlucnejsi pneumatiky. Po Praze posloucham radio Beat nebo Oldies (to vetsinou kdyz jedu s manzelkou coz je rozumny kompromis pro oba) a obcas i Radio 1. Mimo dosah techto stanic (v pripade Beatu uz je pokryti slusne) posloucham to co zrovna naladim a dobre hrajou. Jinde nez v aute radio neposloucham, obcas kdyz se v praci zastavim na dilne tak slysim z radia skladbu kterou jsem slysel naposledy treba pred 10ti lety. Naopak v aute muzu jen radio, mam stareho Keenwoda, ktery ma jen kazetak, sice jsou reseni vcetne nakupu noveho radia ale ja to resit nehodlam.
Warcz píše:http://www.youtube.com/watch?v=bAsA00-5 ... playnext=1 - nějaky výběr hudby co mam na YT - asi nejraději mam Road to Hell :-)
Jojo dost z toho bych si poslechl a Rea s Road to Hell je v tomto vyberu jasny favorit ale ted mi tu hraji Blackmore's Night ;)
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Warcz »

Třeba při tomhle se fakt řídit nedá :-)

http://www.youtube.com/watch?v=vIdbeJzjKSs prostě pro mě klasika...
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od flames »

Určitě jo, já to zvládnu při tomhle

http://www.youtube.com/watch?v=nWQwgRLtO9s

:ugeek:
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od dvs »

Pokud posloucháte v autě radio, tak se nedivte až trochu ztichne. U nssoudu se nesoudí jenom odpůrci dálnic, ale i vysílatelé s ČTÚ právně to patří mezi tzv. OOP.
Rozsudek NSS: http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON ... vedeno.pdf
populární komentář:
http://blog.digizone.cz/jakub-melin/pri ... -fm-pasmu/
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od jonáš »

Zaplať pámbu. Ještě by je mohli dokopat, aby konečně srovnaly hlasitost těch reklamních kydů s úrovní muziky okolo.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od kik »

Hlavne Radio Beat, na nocnich cestach na dovcu bud nejake rakouske 'hitove' stanice nebo kazety s kapelami mych mladych let - cili Status Quo, Stouni, Purplove apod. a pak z nasich hlavne Kalandra nebo hodne stari Greenhorns ci Rangers. Mam v aute stare radio a to proste CD nebere:)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Co nejčastěji posloucháte v autě?

Příspěvek od Standa »

kik píše:Hlavne Radio Beat, na nocnich cestach na dovcu bud nejake rakouske 'hitove' stanice nebo kazety s kapelami mych mladych let - cili Status Quo, Stouni, Purplove apod. a pak z nasich hlavne Kalandra nebo hodne stari Greenhorns ci Rangers. Mam v aute stare radio a to proste CD nebere:)
Řešení je přejít na mp3 přes FM transmitor do 12V zapalovače (předpokládám, že to staré rádio nemá USB konektor :) ). Mám sice CD přehrávač na 6ks a docela velkou sbírku CD, ale rád si pouštím svoje vlastní mixy a to jde nejlépe přes mp3 na flešce (teď tam mám už dost dlouho své oblíbené ze všech CD od Helloween, asi 110 písniček). Funguje to docela slušně, jenom kolem Malešické spalovny to něco ruší a musím měnit frekvenci, což jsem zatím nemusel dělat nikde jinde (od Nancy po Vídeň).
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“