Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Off-topic pokec
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od dd »

Ani se mi tomu nechce věřit. Asi existují magoři, kteří jdou na zkoušku pod vlivem :crazy: Ale ještě jsem neviděl, že by policie jentak zastavila autoškolu na bežnou kontrolu. Buď něco provedl už po cestě nebo to bylo na udání? Ale na náhodu moc nevěřím..

No aspoň mu nemůžou sebrat papíry :lol:
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od GiuseppeS »

Pavel_t píše:No ja delal ridicak v Praze pred 18 narozeninam na jare 1995 ... Tata mi jednou rekl, ze ma z nejakych uspor pro me 10.000kc a jestli si tedy za ne nechci udelat A (komplet) ,B a C (k nemu bylo i T). Tato kombinace tehdy vysla asi na 9.000 i s lekarskou prohlidkou a poplatky.
:o :o Až na tu Prahu a pár stovek korun a pár měsíců rozdílu jsem na tom stejně :P
Akorát já dělal jízdy jen na V3S (opravdu, ani jednu na OA) a měl je zpestřené nikoliv křižovatkami, ale chuťovkami typu zastavení uprostřed kopce (sklon tak 12 %) a následný rozjezd ... Na jízdě s policajtem jem udělal drobnou botu, ale ten už byl majitelem autoškoly před druhou, podle majitele slabší půlkou osazenstva, dostatečně unaven domácí pálenkou během zastávky u něj doma, tak nestačil zareagovat ... :crazy:
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od Pavel_t »

GiuseppeS píše:
Pavel_t píše:No ja delal ridicak v Praze pred 18 narozeninam na jare 1995 ...
A (komplet) ,B a C (k nemu bylo i T). Tato kombinace tehdy vysla asi na 9.000 i s lekarskou prohlidkou a poplatky.
:o :o Až na tu Prahu a pár stovek korun a pár měsíců rozdílu jsem na tom stejně...
No pokud si vzpominam tak to bylo presne 8.800kc a zacinal jsem tusim v breznu abych to mel akorat k cervnovym 18tinam ;)
GiuseppeS píše: Akorát já dělal jízdy jen na V3S (opravdu, ani jednu na OA) a měl je zpestřené nikoliv křižovatkami, ale chuťovkami typu zastavení uprostřed kopce (sklon tak 12 %) a následný rozjezd ...
Jojo nas taky na nakladaku ucili rozjezdy do kopce, ucitel mel oblibene pomerne mirne stoupani v ulici Ke Klicovu (u pekaren). Horsi to bylo na vojne, na Tachovsku u Kladrub je stoupak 12% a tam jsem poprve a naposled v T815 zaradil na silnici malou 1, druhy rozjezd uz jsem zvladl na velkou 1 ;) Pak jsem zjistil, ze s prazdym autem (15tun) do kopce staci velka 2, po rovine mala 3 a ten 19ti litrovej 12ti valec si s tim nejak poradi :D
At jsem mluvil s kymkoliv tak nikdo na OA nedelal rozjezdy do kopce, maximalne pres rucku...

P.S. jen pro stouraly doplnim predchozi prispevek
Pavel_t píše:...jsem z Harfy vyjel na Ceskobrodskou...
Pochopitelne na Harfe jsem vyjel na Podebradskou, na Ceskobrodskou kde jsem prekrocil rychlost jsme se dostali pozdeji.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To byl teda ten řidičák v té době pěkně drahý, já ho dělal před dvěma roky za 7.700 Kč se vším.
Jinak já jsem se v autoškole rozjížděl do všude bez ručky, pak mě vzal učitel do nějakého kopce abych mu ukázal jestli to umím i s ručkou.
Problém byl trochu v autě, které mělo v prdeli spojku, takže nějaké stání na spojce v kopci nepřipadalo moc v úvahu. :D
R48 -> D48 se podařilo!
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od Pavel_t »

Martin z Ostravy píše:To byl teda ten řidičák v té době pěkně drahý, já ho dělal před dvěma roky za 7.700 Kč se vším.
Hm, tak to je Ostrava asi 4x levnejsi kraj nez Praha. Ale asi jste delal jen B, ze?
Ted jsem se dival na ceniky nekolika autoskol ale nenasel jsem kombinaci kompletni A+B+C+T. Mam dojem, ze dnes uz nelze udelat C bez predchoziho B. Tak mi to vyslo A cca 5-8.000kc, B 10-14.000kc, C 12-18.000kc a T 5-10.000kc cili celkem 32-50.000kc, tedy minimalne skoro 4x drazsi nez jsem to mel pred 15ti lety. Kdyz si vezmu kolik kluku si na vojne udelalo zadarmo C tak si rikam, ze ten rok buzerace mel alespon nejake pozitivum.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já měl jen B
Jsem to ale hlupák, ono to bylo all inclusive :) , a mi to bylo hned divné, že byla ta autoškola nějaké drahá na ceny té doby. :)
Jinak mám v plánu dodělat si postupně všechny skupiny, podle toho jak budu mít finance, náladu a čas.
R48 -> D48 se podařilo!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od pp21 »

Pavel_t píše: ...A (komplet) ,B a C (k nemu bylo i T) ... No pokud si vzpominam tak to bylo presne 8.800kc
To já dělal A (komplet) + B v Novém Jičíně v roce 1992 a řekl bych že to bylo za 1.800,-. C jsem pak dělal v Praze v 1993 a to stálo tuším kolem 5.000,-. No a nakonec jsem v 1996 dělal E a to stálo akorát 50,- Kč za kolek (dělalo se to tehdy na prohlášení od zaměstnavatele že mám praxi minimálně 12 měsíců na autě nad 7,5t a že praxe trvá).
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od Diaľničiar »

Já jsem si dělal oprávnění řídit motorové vozidlo ještě v Kanadě (hodně dávno) a stálo to dohromady celkem 200 USD; včetně výuky a jízd. Na tohle jsem si tehdy musel půjčit. Dnes se to pohybuje na asi 600 USD a více, dle oblasti a rozsahu. To tak celkem odpovídá podmínkám a vývoji.

Můj "vnouček" (protože již to není to malé milé stvoření) dělal řidičák někdy před rokem v Bratislavě a vyšlo ho to (i se státním kolkem atd.) na cca. 10.000 SKK; sk. B. To by tak odpovídalo přepočtu na CZK.

Já jsem najezdil za ta léta stovky tis. km; nejvíce v Kanadě, pak v Japonsku, Slovensku, Francii a Chorvatsku. Moje první "nehoda" se stala na parkovišti, když jsem neodhadl jistý rozměr a odřel jsem auto o dopravní sloupek. To bylo někdy na počátku ježdění. Moje skuteční vážná dopravní nehoda se stala před asi 17 lety; důvodem byl mikrospánek a stalo se to v provincii Ontario. Celkově bylo nehod tak 5-6, většinou ovšem jako účastník a nikdy se mi nic nestalo na dálnici. Poslední nehoda se stala na Slovensku před půlrokem, když mi část vozidla srovnala zvěř a to na poměrně frekventované silnici.

Jistě by se našlo i několik historek a trapasů, ale to možná někdy jindy.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od Mike »

ceny jak si je pamatuji já 8-)
M - 490,-Kčs
rozšíření na A - 250,-Kčs
B - 1990,-Kčs
C - 4970,-Kč
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Začátky na cestách - autoškola: zážitky, historky, trapasy

Příspěvek od jonáš »

No v prehistorickym roce 1974 se vešlo béčko asi do osmi stovek .. to ještě byla tvrdá koruna, podoprená robotníckou prací a aktívy štátnej banky československej. Levisky tehdy čerstvě zdražily na 50 bonů, ale jinak paráda. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“