Kamera na D1

Off-topic pokec
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Kamera na D1

Příspěvek od Warcz »

http://zpravy.idnes.cz/chytra-cedule-na ... -zpravy_ab

Myslím že stavaři si z redaktoru udělali srandu a oni to sežrali i s naviákem
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Kamera na D1

Příspěvek od pp21 »

Warcz píše:http://zpravy.idnes.cz/chytra-cedule-na ... -zpravy_ab

Myslím že stavaři si z redaktoru udělali srandu a oni to sežrali i s naviákem
Fotka kamery s "čistou optikou" je fakt dobrá ;o)
Ale jinak to liniové řízení jaksi rychlost projíždějících vozidel měřit musí, je to veličina na základě které se rozhoduje co dělat. No a ty policajty si k tomu doplnil pravděpodobně snaživý novinář...
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Kamera na D1

Příspěvek od Warcz »

jj tak nějak to bude ale dneska mě to pobavilo. Snažím se najít fotku co tady někde byla s tím nerovným asfaltem a branou vzadu. Někdo mi zase tvrdí že na tom bude i mýto a ja tvrdím že tyhle brány hybridní nejsou. Jak to je ?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Kamera na D1

Příspěvek od jonáš »

Ovšem na měření rychlosti by ty smyčky musely bejt dál od sebe, tohle je spíš na počítání intenzity (pro liniový řízení rovněž důležitý) nebo detekci. jestli se to vůbec hejbe. Nebo i měření rychlosti na dráze dvou metrů, ale pak jen čistě informativní. A kamera která kouká přes prolamovanej bombírovanej kryt, to je bez komentáře .. stačí jedna pro všechny tři pruhy, že.
Svazáci Předvčírem to prostě sežrali i s rybářskou stoličkou. Nebo si to celý vymysleli u kafe v redakčnim kumbálu 8-)
MiT
Příspěvky: 52
Registrován: 18.3.2009 13:10:32

Re: Kamera na D1

Příspěvek od MiT »

Hybridní určitě nejsou, jelikož se stavěly letos na jaře a na mýto se kvůli tomu nečekalo :lol: To v té vozovce taky můžou být tenzometry, někdo mi říkal, že by se na D1 mělo zavádět online měření nápravových zatížení, potažmo hmotností.
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Kamera na D1

Příspěvek od martini »

Hybridní mýto nebude potřebovat žádný nový brány. Technologická část hybridu je implementována do OBU jednotek. Takže nové brány by se spolu s hybridním systémem mýta neměly v žádném případě stavět. Budou využity ty stávající + zbytek sítě satelit.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Kamera na D1

Příspěvek od jonáš »

Něco jsem našel, tak se podělim. aplikace a výrobce Vypadá to že i ta dynamická váha na 62. km je tam kvůli hodnocení dopravního proudu a nemá přímý napojení na policajty, ale paranoia se z dfensova šíří mediálnim světem. A ty kolečka "kamery" by eventuálně mohly bejt i oranžový blikače jako tady tady 8-)
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“