České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Pro zasmání
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=269
Stránka 20 z 34

Autor:  Bobek [ 18.4.2016 10:10:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

No jéje, v katastru že jsou chyby? Pána právě rozmrazili? :lol:

Autor:  P_V [ 18.4.2016 10:47:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Ještě zbývá, aby se k tomu chodníku postavili strážníci a pokutovali chodce za chůzi po dálnici. :lol:

Autor:  Warcz [ 18.4.2016 14:15:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... do-vozovky

Autor:  P_V [ 18.4.2016 20:21:38 ]
Předmět příspěvku:  Pozor kachny! varuje značka u rybníka. Podle MD je neplatná.

http://praha.idnes.cz/znacka-pozor-kach ... -metro_jsk
Mluvčí MD se pouští do právního rozboru vyhlášky.
Citace:
(přidání dalších zvířátek na A13/A14) K této úpravě jsme přistoupili proto, aby nedocházelo k absurdním situacím, kdy byla na komunikaci například značka se symbolem krávy a pod tím byla dodatková tabulka s nápisem koně

Citace:
Podle Neřolda může být v červeném trojúhelníku umístěný pouze kůň, kráva, jelen nebo žába. „Pokud obce chtějí varovat před jinými zvířaty, třeba před kachnami nebo slepicemi, tak musí upřesnění ve formě nápisu umístit pod trojúhelník.


Nicméně má pravdu, jelikož na značce může být použit i jiný určený symbol zvířete, a takové symboly vyhláška určuje jen dva - žáby a koně.

Autor:  Jirka L [ 18.4.2016 20:49:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

tahle kachna, kromě toho, že má dole navíc bobra, zaujímá i jinou polohu :kladivo:
viewtopic.php?p=125738#p125738

Autor:  kyk [ 18.4.2016 22:40:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

A teď pánové, chybně vypracovaná dopravní značka pozbývá platnosti, anebo její význam zůstává a použití je možné?

Autor:  Dr.Fe1 [ 18.4.2016 22:58:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Ten bobr má ošklivou siluetu, vypadá skoro jako potkan. Já si myslím, že hlavní účel - tj. varovat řidiče před výskytem určitého typu zvířete je splněn. Jak je to právně, nepovažuji za až tak podstatné. Zákazová ani příkazová značka to není .....

Autor:  kollma [ 18.4.2016 23:48:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

To zvíře na značce rozhodně není bobr. Vypadá to jako kříženec nutrie a vydry. :)

Autor:  P_V [ 19.4.2016 0:18:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

kyk: Možná by šikovný právník vytáhl ze správce komunikace odškodné, jelikož řidič nebyl předpisovým způsobem varován před srážkou s kachnou.
Jen tedy nevím, který z vyhláškou přípustných kopytníků by jako delegát za kachnu byl vhodnější. :)

Autor:  JirkaS [ 19.4.2016 7:23:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Záleží na tom, jestli se jedná o kachnu divokou nebo domácí. Podle toho jde buď o zvěř nebo zvíře :-)

Autor:  Bobek [ 19.4.2016 8:40:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

A upozorňuje ta značka dle aktuálního mozkového myšlení MP Brno pouze na kachny a bobry přicházející zleva?

Autor:  Warcz [ 19.4.2016 9:50:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Bobek: Přesně tak ! :-))))

Autor:  HP [ 19.4.2016 10:28:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Tak ve vyhlášce je k IP 11f napsáno mimo jiné:
Příloha:
IP11f.PNG
IP11f.PNG [ 45.55 KiB | Zobrazeno 6523 krát ]

No jak tenhle popis chápete vy? Podle mého MP Brno jen umí číst a využívá toho. Ale proč je to tam napsáno takto hloupě, to by mě zajímalo.

Autor:  P_V [ 19.4.2016 10:56:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Dřív se na těch značkách kreslil půdorys parkovacích boxů a bylo to podle mě názornější.
Co když budu mít auto s extra tlustými A sloupky a vysokým předkem? :)

Autor:  Bobek [ 19.4.2016 11:01:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

No právě. Jak moc to musí odpovídat? Je poloha to samé, co orientace? Mně to tedy přijde postavené na vodě, natož za to rozdávat pokuty.

Autor:  Kubajsu [ 19.4.2016 11:03:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Tak hlavně na značce není nijak zobrazen výfuk a určovat podle téhle malůvky příď a záď auta, když drtivá většina dnešních aut vypadá úplně jinak... No nevím, nevím... Tenhle symbol podle mého dokáže vyjádřit jednoznačně jen to, že přední kola jsou na chodníku.

Autor:  Bobek [ 19.4.2016 11:04:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

A ještě jeden do diskuse: můžu při šikmém stání stát pravým zadním kolem na chodníku (kde je vyznačená čára tak, že ji nepřesahuju) nebo musí být na silnici?

Autor:  Standa [ 20.4.2016 15:03:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Až taková legrace to není, ale kam s tím jinam netuším...

http://zpravy.idnes.cz/utok-cihlami-na-policejni-auto-v-liverpoolu-fz0-/zahranicni.aspx?c=A160419_184529_zahranicni_jkk

Autor:  Sosa [ 21.4.2016 11:10:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Kubajsu píše:
Tak hlavně na značce není nijak zobrazen výfuk a určovat podle téhle malůvky příď a záď auta, když drtivá většina dnešních aut vypadá úplně jinak... No nevím, nevím... Tenhle symbol podle mého dokáže vyjádřit jednoznačně jen to, že přední kola jsou na chodníku.

Takže zadníma na chodníku stát nesmí?

Autor:  Kubajsu [ 21.4.2016 12:23:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Podle mého ne; na to jsem viděl zase jinou značku, kde autíčko stálo na chodníku celé.

Autor:  Standa [ 21.4.2016 13:22:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Tak o tom to celé je, jestli může stát jednou libovolnou nápravou na chodníku (tedy klidně i zadní) nebo jestli to musí být ta přední, jak tvrdí Brno.

Autor:  Kubajsu [ 21.4.2016 14:59:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Jo takhle. Vyjádřit se tak blbě, abych zároveň v příspěvku popřel to, co jím chci sdělit se mi už dlouho nepovedlo (doufám). :D Samozřejmě jsem myslel jednu nápravu. Jakoukoliv. :jidlo:

Autor:  kyk [ 27.10.2016 8:21:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

No comment...

Přílohy:
TREBOVA.jpg
TREBOVA.jpg [ 20.06 KiB | Zobrazeno 5595 krát ]

Autor:  P_V [ 27.10.2016 9:02:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

Je to vyjmenované slovo, jen nevíme po čem :lol:

Autor:  Sudr [ 27.10.2016 10:06:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pro zasmání

ty vole.... :-D

Stránka 20 z 34 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/