Statistiky prodeje aut ve světě

Off-topic pokec
Odpovědět
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od Jaroslav »

Je to sice trochu OT, ale přesto myslím, že by to některé z diskutujících mohlo zajímat. Na tomto blogu jsou publikovány výsledky prodejů aut ze všech koutů světa... a občas je to docela zajímavé čtení:
http://raycee1234.blogspot.com/
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Když občas slyším, kolik se ročně vyrobí aut a vůbec všeho, tak jsem z toho vždy nervozní.
Neboť si nejsem jist, jak dlouho toto ještě může trvat, vzhledem k omezeným surovinám a jestli opravdu nutné pořád produkovat v takovém to množství.
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od Diaľničiar »

Martine, ale pocházíte ze země škodovek, tatrovky atd. a sám jezdíte na 2 vozidlech (máte v podpisu) :twisted:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Dobře, ale jedna ta škodovka má 11 let a druhá 5 let, tudíž už 5 let jsem nekoupil auto a další 2 roky kupovat nebudu, někdo ale mění auto co 2 roky či rok, některé k tomu motivuje sám stát.
To, že pocházím ze země škodovek a tatrovek, co já s tím? Mám se odstěhovat? Nebo jít protestovat do Boleslavi?
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od mapman »

Ne, spíš si uvědomit, že "kážeš vodu, ale sám piješ víno" :) I když třeba ředěné ;)

Svět se musí hlavně soustředit na to, aby měl dostatek energie na jejich pohon, výrobu či likvidaci ... Nicméně lidstvo jednou přijde i na to jak efektivně využívat energii pocházející zpoza stratosféry, jen to ještě nějakou dobu potrvá...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kde kážu onu vodu? Neříkám nikde stop výrobě. Jen jsem položil otázku jestli skutečně nutné a účelné vyrábět tolik, mnohdy zbytečných věcí a že mě to znepokojuje a to i jako konzumenta.
Jestli nevyrábět věci kvalitní a na delší dobu jako kdysi, tedy že bych NB neměl 3 roky, ale let 5 a více, ne že po těch 3 letech je ten NB na maděru.

Jestli dobře chápu ty vaše "příspěvky", tak abych se mohl pozastavovat nad tím, proč se produkuje obrovské množství věcí, tak se nejdřív musím přestěhovat (za pomocí vlastní síly, na dřevěném vlastnoručně vyrobeném kole) do vlastnoručně vybudovaného srubu, bez elektřiny a všech vymožeností?
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od mapman »

Martine, nečerti se, nikdo ti neupírá právo vozit se v autě - bereš to moc osobně. Ty "příspěvky" se obecně týkají toho, že ač nám naše ježdění v jednotlivosti nepřipadá nijak významné, v součtu všech lidí v zemi, Evropě či světě je to prostě zarážející, že jsme doposud byli schopni to udržet. To sis uvědomil ty, uvědomuju si to i já - a i přesto s tím jako jednotlivci nic neuděláme, jsme jen kapkou v moři ... I když s ohledem na to že jsme zemí s největším počtem vyrobených aut na hlavu na světě - a i tam asi směřoval Dialničiar - jsme taky na této výrobě ekonomicky závislí.

Chce to klid, trochu dobrého moku k tomu a brát věci s nadhledem...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tohle je debata k pivu, já si jen dovolil poznámku, že se podle mě vyrábí o mnoho více než je třeba ( i pro ten, současný standard), a byl jsem nepřímo označen za spoluviníka, proto, že "mám" dvě auta a bydlím v zemi, která je montovnou aut. To se mě zákonitě musí dotknout, už jen vzhledem k době, jak dlouho tady jsem, respektive k tomu, kolik jsem toho mohl, za své krátké působení ovlivnit.
Mám rád přírodu, je mi na nic z toho, jak ji člověk ničí (a napadá mě to, i když sleduji stavbu dálnic) a hlavně jaký bordel lidi dělají (zahazují PET láhve a vozí odpadky do lesa), kolik odpadu i přes recyklaci vyprodukuji, kolik spálím energie atd.
Abych jen pokrytecky nežvanil, musel bych změnit životní styl (a i dále sledovat ostatní, jak je jim to jedno) nebo ukončit působení na tomto světe.
Snažím se na své okolí působit tak, abych se za jejich počínání nemusel stydět, nicméně je to málo, takže jsem si textově ulevil v odpočívce, kde mi bylo řečeno, že za to můžu, což se mě dotklo a urazilo mě to tečka. A tímto definitivně končím s četbou odpočívky, protože se tady vždycky akorát nakrknu.

A tohle chce hodit do koše, páč je to OT.
R48 -> D48 se podařilo!
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Statistiky prodeje aut ve světě

Příspěvek od dd »

Možná by byla zajímavá statistika, jak stará auta a s jakým nájezdem se likvidují (a jakou část z nich tvoří nepojízdné bouračky). To, že si někdo kupuje každé 2 roky nové auto prakticky nic neznamená, protože ojetinu po něm bude používat ještě několik spokojených řidičů.

Myslím, že u aut recyklace funguje docela slušně. Likvidace většinou probíhá přes vrakoviště, kde se díly použijí na opravy starších aut, nebo odvozem na východ, kde ještě roky slouží. Teprve zbytek se třídí jako odpad a jako surovina se může znovu použít.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“