Práce na téma "Vybrané dálniční sítě v Evropě"

Off-topic pokec
Odpovědět
Vodafonek
Příspěvky: 1
Registrován: 2.1.2013 20:07:52
Bydliště: České Budějovice

Práce na téma "Vybrané dálniční sítě v Evropě"

Příspěvek od Vodafonek »

Zdravím,
zajímám se o dálnice a dlouhodobě navštěvuju toto fórum (Ale k registraci jsem se uchýlil teprve nedávno :D). Kromě tohoto fóra sleduji i jiné stránky o dálnicích a také vlastním řidičský průkaz skupiny A a B. Také dost cestuji a jak jinak než po dálnicích, že? ;-) Proto jsem se po dohodě s učitelem rozhodl, že svou maturitní práci napíšu v duchu evropských dálnic.

Ještě raději jednou píši, že se jedná pouze o maturitní práci o maximálně patnácti stranách a určitě nejde o to dělat nějaké velké objevy.

A proč to sem vlastně píši? No protože mapy se dávaji do přílohy a já tam musím napsat něco svého, a tak bych vás rád požádal o menší pomoc s dotazníkem, který se zde později objeví. Ještě zatím vůbec nevím jestli to bude dotazník, nebo něco jiného, ale každopádně bych to raději směřoval komunitě, která se o dálnice zajímá. Nemáte někdo nějaký nápad jakou jinou "praktickou část práce" bych mohl udělat? Teda kromě toho, že bych mohl postavit dálnici D3 :lol:

Pokud by to někoho zajímalo, tak moje práce zatím vypadá nějak takto:

1 Úvod
2 Dálniční síť v Evropě
2.1 Charakteristika evropské dálniční sítě
2.2 Předchůdci evropských dálkových cest
2.3 Moderní historie evropských dálnic
2.4 Budoucnost evropských dálnic

3 Dálniční sítě vybraných států
3.1 Česká republika
3.1.1 Charakteristika českých dálnic
3.1.2 Síť českých dálnic
3.1.3 Dopravní situace
3.1.4 Historie dálnic v České a Československé republice

3.2 Itálie
3.2.1 Charakteristika italských dálnic
3.2.2 Síť italských dálnic
3.2.3 Dopravní situace
3.2.4 Historie dálnic v Itálii

3.3 Německo
3.3.1 Charakteristika německých dálnic
3.3.2 Síť německých dálnic
3.3.3 Dopravní situace
3.3.4 Historie dálnic v Německu

4 Praktická část
5 Závěr

Musel jsem to hodně okleštit (jenom na ČR, D a I), ale kdyby měl někdo nějaký nápad, co bych mohl napsat i této teoretické části, tak budu moc rád a vděčný :).

Díky moc.
Marty - KV
Příspěvky: 45
Registrován: 13.4.2009 18:09:20

Re: Práce na téma "Vybrané dálniční sítě v Evropě"

Příspěvek od Marty - KV »

Já bych tu práci okleštil ještě víc (vynechal bych ITA) a soustředil se na ČR s Německem, když už sis vybral právě DE. Mohl bys tak jít u těchto dvou zemí víc do hloubky, což by kvalitě práce jen prospělo. A praktická část? Témat je přece tolik, i zde na fóru se jich hodně objevuje, namátkou převedení R na D, jaký by to mělo dopad atd., změna dopr. značení, abychom se přiblížili světu, mj. právě můžeš porovnat značení ČR a DE atd.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“