Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Navíc je MHD v Praze kvalitní...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Co se týče peněz, tak nevím proč by neměly být ? Když se stavěla Blanka, také se zároveň stavělo metro A. Teď se už mnoho let nestaví téměř nic, takže by na investice být mělo. Když nyní žádné nejsou.
Stavělo se na dluh. To nejde do nekonečna. Stavební klid po konci Béma posloužil aspoň ke snížení dluhů.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Jirko, máš pravdu. Ale na druhou stranu peníze jsou teď extrémně levné...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Tak už to zase vypadá, že si tady ten vnitřní okruh a metra zaplatíme sami. Přece nebudeme dojit více zadlužené.
Ne ale vážně, už se těším příští rok na kampaň, jestli tohle vymýšlý v klidném období, kdy o nic nejde, před volbami to bude bouře. Už jenom ten graf státu je tam naprosto chybně, předpokládám, že to je naschvál, takhle hloupě by to nikdo omylem nedokázal udělat.

Obrázek
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

ta vpravo už od válu šla, tak teď ještě ten vlevo ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

krtek700 píše:Už jenom ten graf státu je tam naprosto chybně, předpokládám, že to je naschvál, takhle hloupě by to nikdo omylem nedokázal udělat.
Mě teda přijde, že tam jsou zhruba reálná čísla. Zadlužení Prahy klesá, protože z velkých infrastrukturních staveb se v roce 2015 dokončila Blanka a v roce 2015 prodloužení metra A. Od té doby se nic většího nestaví.
Zadlužení státu je od roku 2012 do roku 2019 zhruba stejné, pak vystřelení nahoru, protože covid. Zdroj dat pravděpodobně oficiální čísla, třeba tady: https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/r ... niho-dluhu
Nicméně ve skutečnosti je zadlužení Prahy ještě lepší. V roce 2005 byly platy oproti dnešku poloviční. Pokud by se zadlužení počítalo k HDP v případě státu nebo k příjmům Prahy v případě Prahy, tak by graf vypadal lépe.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Je pravda, že zadlužení klesá, neb se nic zásadního nestaví, ale za cenu výše budoucího statku. Když jsem poprvé viděl reálné ceny Radlické radiály, a jaké jsou očekávané ceny dnes, tak rozdíl je víc než dvojnásobný. A to asi po deseti letech. Pokud tedy utlumíme výstavbu, cena bude vždy nakonec vyšší.
Dokonce bych i nějak kousnul, kdyby současní vládcové Prahy vehementně stavěli třeba tramvaje nebo metro, mosty, a nebo třeba malý, hnusný, ale levný a dostupný byty... cokoliv.
Ale skutek je takový, že se řeší doprava nesmyslnými zákazy, nesmyslné snižování MPR a čekám, kdy namalujou cyklopruh i na Jižní spojku... U ostatních investic v jiných sektorech než doprava, je to dosti podobné. Současné vedení - a to i když od toho extrahuju politiku - prostě na to nemá, nechápe tak úplně přesně, co všechno to obnáší řídit a strategicky rozvíjet kolos, kterým Praha je. Je to stejné, jako když do velké fabriky se omylem dostane GŘ, který na to prostě nemá. A je vlastně jedno, zda proto že je mladý, nezkušený bez praxe a nebo excelový mág. Pokud mi vedení Prahy někoho připomíná, pak je to parta středoškolaček - takovejch těch ošklivejch, co s nima nikdo nechodil - co organizujou vánoční besídku a vybírají dárek pro třídní...
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kyk »

Michal R píše:Je pravda, že zadlužení klesá, neb se nic zásadního nestaví, ale za cenu výše budoucího statku. Když jsem poprvé viděl reálné ceny Radlické radiály, a jaké jsou očekávané ceny dnes, tak rozdíl je víc než dvojnásobný. A to asi po deseti letech. Pokud tedy utlumíme výstavbu, cena bude vždy nakonec vyšší.
Tak ona cena peněz je víceméně stejná, až na občasné výkyvy.
Dle příměru - před deseti lety mě stál nákup pětistovku místo tisícovky. Ale bral sem o polovinu menší plat.
(ano neplatí to vždy, např. byty)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Souhlas, nekdo by to mohl Zdendovi prolozit krivkou vydaju na investice. Nebo poctem poradcu :-)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Anonym píše: Mě teda přijde, že tam jsou zhruba reálná čísla...
Akorát ten státní dluh se jim na konci dost vymkl kontrole, tam to s roky vůbec neodpovídá. Já třeba ani nepatřím mezi proplánované kritiky, že nic velkého momentálně nestaví, protože to jsou dlouhodobé záležitosti. Ale tohle byl takový bizár, že nešlo odolat. Od porovnávání hrušek a jablek, chybná data po připisování si cizích výsledků a to zbytečně. (Neprobíhá žádný spor, není před volbami, a třeba kdyby tam zapojil pouze období Pirátů, tak to je taky snížení a zbytečně tam píše o snížení z 35.)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Holt jsou to KLAUNI....
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Praha všeobecně

Příspěvek od ElWapp »

[politický OT]
https://fb.watch/db33odDwz_/
SPOLU tak dlouho hledalo, co je na opravě Barranďáku špatně, až doputovalo na Ořech. Jo, kdo dlouho hledá, nakonec najde....
[/politický OT]
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

V Praze kandiduje nová strana Motoristé sobě. Chce bojovat proti šikaně řidičů

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/volby ... pravy_idvs

https://www.youtube.com/watch?v=MEn_56xb_sQ
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mikulik »

Za mě výborný. Vysílání u Xavera bylo dobrý. Tak teď jde jen o to, aby milí řidiči nezůstali sedět v autě na zadku a šli všichni volit. Kolik procent voličů v Praze jsou řidiči?
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Kolik je % řidičů a kolik % je pumpiček / a voličů Prahy sobě / :?:
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

A kolik % jsou chodci a uzivatele MHD? Nevim o tom, ze by se kdekoliv jen "nadrzovalo cyklistum", zpravidla se resi soucasne i bezpecnost chodcu a parkovaci stani prave pro motoristy. Panove asi budou jasat, az se vygumuji cyklopruhy, ale kolem zastavek bude stazeni do jednoho pruhu uz navzdycky, nerizeny prechod pres dva nikdo nepovoli. Nebo snad chteji rusit vyhrazene pruhy a zase tim zpomalit MHD? Rusit prechody, aby se pesim prodlouzila cesta? Diky, ne, takovou zmenu nechci.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Nevim o tom, ze by se kdekoliv jen "nadrzovalo cyklistum", zpravidla se resi soucasne i bezpecnost chodcu a parkovaci stani prave pro motoristy.
Jasne, vubec se nemaluji nesmyslne cyklopruhy, ktere ve vysledku zeji prazdnotou. Druhou cast vety beru jako pokus o sverazny humor, kdyz si vzpomenu, co vzniklo na Chlumecke.
Nebo snad chteji rusit vyhrazene pruhy a zase tim zpomalit MHD?
Neni treba, staci z toho udelat vyhrazeny pruh "pro MHD a cyklisty".
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

O tom, proč jsou vyhrazené pruhy i pro cyklisty, se tu psalo stokrát. Máte lepší alternativu?
Cyklopruhy se malují, a vadí to něčemu? Samozřejmě tam nepotkáte tolik cyklistů jako v Kodani, ale pokud i tak zůstanou počty jízdních pruhů, tak aspoň víte, kde toho cyklistu očekávat, a necháte mu v řazení prostor. A nemám pocit, že by vznikaly realizace, kde se na úkor cyklistů auta omezují - pokud ano, jsou to spíše excesy nebo důsledek jiných příčin, které s eliminací cyklistů nezmizí (parkování, délky přechodů). Pokud tedy nepočítáme to, že pruh najednou má 3,25 m místo 3,50 m, což mi ve městě přijde odpovídající. Aspoň to lidi podvědomě nevede k závodění.
Za co tedy má nová strana bojovat? Vymažeme cyklopruh na Chlumecké a máme splněno? Nebo se budou rušit přechody, stavět podchody a přikreslovat pruhy, aby se do města nacpalo ještě víc aut?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Ano, takze v realite je vlada dobra, jen to lide obcas spatne pochopi. Nic noveho pod sluncem.
... se budou rušit přechody, stavět podchody a přikreslovat pruhy, aby se do města nacpalo ještě víc aut?
To je ale hodne slusna demagogie. Tady jde o to, ze se stavajici infrastruktura "nici", aby stejna intenzita provozu vytvorila vetsi problem a mohlo se na to poukazovat. A tenhle postup lze provozovat do doby dokud tu bude jedine auto, zadna hranice neexistuje, protoze ideologicky kanon pravi, ze IAD je zlo.

Chlumecka je to cistokrevnym dokladem, tam cyklotezka byla. Ta zmena nebyla motivovana, aby bylo cyklistum lepe, ale aby IAD bylo hur (=aby vznikl problem). Alternativni vysvetleni je uz jen to, ze tu zmenu navrhl nejaky produkt inluzivniho skolstvi, protoze nacpat do puvodniho "jededenapulpruhu" sestavu (odleva pri pohledu ve smeru jizdy) cyklostezka+parkovaci misto+stezka pro chodce je jasna pozvanka na vysetreni u cvokare.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Nekdo vidi "niceni" infrastruktury, jiny vidi doplnovani parkovacich stani, zvysovani bezpecnosti na prechodech a kde to vyjde, tam i zvyseni bezpecnosti cyklistu...
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kollma »

kot píše:Kolik je % řidičů a kolik % je pumpiček / a voličů Prahy sobě / :?:
To mě nepřestane fascinovat, proč má tolik lidí potřebu takhle lidi rozdělovat. Já jsem třeba v minulým týdnu jel do práce 2x autem, 2x MHD a jednou na kole. Dělá to ze mě voliče Prahy sobě? :lol:
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kyk »

Perlička z nedávna. V katastru MČ Čakovice se opravovala ul. Schollerova (2pruh).
Magistrát chtěl stoupací cyklopruh, s tím nesouhlasil silniční správní úřad, ROPID a další a nakonec tyto úřady nalezly kompromis v podobě vyoseného středu.
Když se chce...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

kollma píše:
kot píše:Kolik je % řidičů a kolik % je pumpiček / a voličů Prahy sobě / :?:
To mě nepřestane fascinovat, proč má tolik lidí potřebu takhle lidi rozdělovat. Já jsem třeba v minulým týdnu jel do práce 2x autem, 2x MHD a jednou na kole. Dělá to ze mě voliče Prahy sobě? :lol:
Naopak kollmo ! Ty jsi jasný případ člověka, který ví co ho trápí jak v MHD, tak na kole, tak i v autě. Takže jsi / alespoň předpokládám / tolerantní ke všem způsobům dopravy. Já na kole ve městě nejezdím vůbec, ale vždy jsem bral ohled na odvážné pumpičky v městském provozu i bez stupidního ustanovení 1.5 metru od Dolínka. Ale na straně druhé se mračím na dva cyklisty jedoucí vedle sebe a pokud možno za šera a navíc bez jakékoliv odrazky či světla na jejich kolech. A že takových expertů není málo...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Přesně tak, mám to úplně stejně. Podle chování ostatních jsem schopen jet klidně autem vedle cyklisty 20 cm, a stejně tak na kole ukopnout řidičovi zrcátko. Naopak když potkávám slušné cyklisty, tak jedu úplně protějším pruhem nebo když to nejde, tak blíže ale pomalu. Jako cyklista uhýbám, co to jde. Osvětlení za šera apod. to už je úplná automatika.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

...zvysovani bezpecnosti na prechodech a kde to vyjde, tam i zvyseni bezpecnosti cyklistu...
Ano, tim, ze vytvorim novy prechod pres frekventovanou paterni komunikaci ("abynemuselizaplivanympodchodem") nebo namalovanim cyklopruhu tamtez (protoze kdyz vmacknu cyklisty mezi auta, tim tu jejich bezpecnost vystrelim do vysin).

Jako ironie dobry. Ale ocenuju, ze to podavate jako "ja vidim". Protoze "coho sa babe chcelo, toho sa babe prisnilo".
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“