Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

věřím tomu, že primátor, který za mlada chodil do školy přes několik ulic, které se dnes nedají přejít, tak tam nevymyslí cyklostezku a snížení počtu jízdních pruhů
ale možná se mýlím
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mroz »

Tak po nejake dobe budu zase volit do komunalu v Praze a kdyz jsem se podival na kandidatky
https://volby.cz/pls/kv2018/kv222?xjazy ... mnuts=1100
tak nevim, zdali radeji nekam zase neodletet.

Pokud bych vzal v uvahu z tech 30 kandidatnich listin na magistrat jen ty "volitelne co chteji spravovat mesto jako celek" a nekandiduji jen s jednim bodem programu, tak co se tyce reseni automobilove dopravy je situace dost tragicka.

Nove "ciste" strany jako Cizinsky s Prahou sobe a Pirati chteji zadavat dalsi posudky k vystave MO, obchvat pres Suchdol nechteji kvuli rezervaci a odporu mistnich, Libenskou spoku spis ne a drive zakopat v Holesovickach apod. projekty, ktere akorat budou 4 roky diskutovat, ale nic se neudela.

Stare "spinave" strany sice rikaji, ze chteji vystavbu MO i PO urychlit v navrhovane trase, ale jak ODS, tak TOP a i ANO uz Primatory mely, moc se nepredvedly a pro me jsou stale jeste dost spinavi a jejich reklamy me spis urazeji. A kdyz ctu, splnime vase ocekavani, tak porad premyslim co chteji jeste ukrast.

Jeste tragictejsi je situace na malych radnicich. Treba v Bechovicich, kde se bude opet hadat o dostavbe D0 kandiduji jen 3 strany a treba v Lysolajich a Lochkove ani nemusi jit k volbam, kdyz tam maji jen jednu stranu na vyber.

PS: Bude to krizkovana. Znateli nekdo nejake kandidaty osobne, za koho se radi primluvite, sem s nima, mrknu se a kdyztak zakrizkuju.
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od medvid »

Všechny tyhle nové transparentní to myslí dobře, ale ve finále zjistí, že nedokáží postavit nic. Teď je klasický populismus ohledně Radlické radiály a výsledek bude, že nebude RR ani za 20 let
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od medvid »

Nicméně psal jsem email garantovi dopravi z Praha Sobě. Kde jsem ho žádal o konkrétní stanoviska ke konkrétním stavbám a vůbec mi neodpověděl.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od MPMP »

medvid píše:Nicméně psal jsem email garantovi dopravi z Praha Sobě. Kde jsem ho žádal o konkrétní stanoviska ke konkrétním stavbám a vůbec mi neodpověděl.
A cos' čekal? Politik přece nemůže mít konkrétní názor ke konkrétní stavbě, ten má jen takové názory, které mu zajistí zvolení. :lol:
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od medvid »

Popravdě jsem čekal, že mi alespoň odpoví. Protože je uveden jako garant programu u konkrétních staveb. Je to teprve týden. Ještě mu dám šanci.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mikulik »

Mrozi, poslechněte si tento rozhovor za SPD. A ještě jednou pro všechny, buď vám jde o to, co se postaví a nebo ne. Jestli mi chcete vyprávět o hloupém Okamurovi, tak jděte do háje. Už se prostě na toho troubu vyprdněte, jde vám snad o program a chcete, aby už něco stálo. Okamura na nějaký program pro Prahu taky tak trochu kašle, to si myslíte, že se snad rozpůlí, ročtvrtí? Takže program jo? ne ten jouda. Jinak ještě třeba nechápu, že se nikdo tady nezabýváte Svobodnými. Pořád slyším neustále o těch stejných stranách, které stály za prdlačku. Opět buď si myslím, že je ten program dobrý, tak ho podpořím a prostě zvolím a ne opět pochybovačné kecy, ty bude volit málo lidí, proto je volit nebudu. Tohle když si řekne každý, tak pak se tam skutečně nikdo potřebný nedostane.

https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-06 ... pd-a-svcs/
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Geo »

Lynx píše: Jinak on ten místní původ není zase až tak důležitý. Je samozřejmě lepší, když primátor město zná i z pohledu dítěte a mladého člověka, tedy když v něm vyrůstal. Ale důležitější jsou jiné věci a schopnosti.
Mistni puvod je zjednoduseni. Jde o to, zda-li zde maji v Praze nejake socialni zazemi, nebo jsou tady jen na byznys navsteve.

Druhou soucasti problemu pak je, ze si nekteri pletou zastupitelstvo s parlamentem. Bud v karierni podobe, ze kdyz se nevesli do parlamentu, tak se vejdou alespon na magistrat.
Nebo v politicke podobe. Tam je asi nejextremnejsi priklad Zelenych, kteri prisli s tim, ze chteji byty pro uprchliky na protest proti oficialni politice Zemana a Babise. Aby v zahranici ukazali, ze ne vsichni jsou takovi...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Ad Svobodní - to jsou pro mě naprosto nevolitelní extrémisté. Jako součást programu měli mimo jiné zrušení institutu vyvlastnění. A zrušení spousty dalších "zbytečných" regulací v oblasti využití nemovitostí. To jestli někdo prodá či neprodá pozemek například pro dálnici, je podle nich čistě jeho věc. Takže v případě realizace jejich programu by nebylo možné postavit už žádnou novou silnici či dálnici, stačil by jeden blokovač a byl by konec.

V jejich podání je soukromé vlastnictví cosi absolutního a nedotknutelného, což ovšem v reálném světě neplatí, neboť jednotlivec není na světě sám a vlastnictvím nemovitosti ovlivňuje i ostatní lidi. Nelze vytrhnout kus Zeměkoule ze souvislostí a říct, tohle je moje a tady si budu dělat absolutně co chci. Tedy například vedle vašeho rodinného domku si postavím prasečák, A nebo rovnou nějákou pěknou chemickou továrnu. A nebo zablokuji dálnici, protože prostě své pozemky neprodám.

Praktický dopad na stavbu dálnic by byl zdrcující. Je štěstí, že je skoro nikdo nevolí.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Už jsem to tu o nich psal před minulými volbami, ale Svobodní jsou nepovedený trucpodnik Klause, když v ODS vládl Topolánek. Poté, co zjistil, že to k ničemu nevede, stali se z nich bezvýznamní sirotci :-) Navíc jsou to marxisti naruby - dítka celý život živená státem vykládají o ideální pravicové politice, ačkoliv sami za své nikdy nefungovali.
O Okamurovcích platí jednoduché - jejich programem je něco zcela jiného než dopravní stavby. Body programu můžou být líbivé, ale nerealizovatelné s omezenci, kteří zároveň chtějí budovat "domobranu" z lidí se psy a podobné úchylnosti.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Ono je to koukam vsude stejne. Ja premyslim, jestli tam vubec jit. Kandidati se mi rozradili na ty, se kterymi nemam vubec zadnou zkusenost (ani mimo politiku) a ty, se kterymi uz bohuzel zkusenost mam.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Já tam půjdu, zkusím vybrat podle informací z internetu - programů a lidí, ale stejně to bude zajíc v pytli. Ale podle mě zase lepší, než nejít volit vůbec.

Ještě k těm Svobodným - taky mi připomínají trochu marxisty, i v těch jejich utopických vizích. Ono to zní všechno krásně. Svoboda, neomezená nařízeními. Jako třeba jejich vize, že zrušíme velkou část úřadů a podobně, ale jak by to vypadalo v praxi ? Jak by stát fungoval, kdyby se zrušily ty podle nich zbytečné regulace a omezení ? Já tady sice v nadsázce občas volám po návratu zvykového práva a podobně, protože v tomhle právním marasmu se už nedá skoro nic postavit, ale v dnešní praxi by to byla pěkná džungle, kde by vládlo právo silnějšího a nejrůznější mafie. Takže by to byla v podstatě taková hard verze devadesátých let, kdy vládli mafiáni v červených sakách a bílých ponožkách a rozhodovalo, kdo má lepší kontakty na ruskou mafii. Takže, děkuji nechci. To radši budu živit tu "armádu úředníků".
Aegeus
Příspěvky: 14
Registrován: 13.8.2018 20:54:58

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aegeus »

K devadesatkam 2.0 jsme se v podstate obloukem vratili. Jak jinak nazvat stav, kdy v Lanech udrzuji při zivote tu mrtvolu sponzorovanou Lukoilem a strakovku ridi slovenskej estebak, sorry jako. Co si lidi zvolili, to mají...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Sosa »

Vzhledem k tomu, co tam jde by byl lepší los. Mohlo by to dopadnout i dobře a ušetřilo by se.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

Ještě k tomu zázemí kandidátů na primátora. Tohle je asi všude stejné, v Polsku teď taky budou komunální volby a vládnoucí PiS má jako kandidáta na primátora Varšavy člověka, který je z Opolí na druhém konci země. Dost mu dali sežrat třeba to, že se mu omylem dostala do volebního klipu fotka Barrandovského mostu (došlo k tomu kvůli tomu, že ve Varšavě je čtvrť Praga a ve vyhledávání fotek jim evidentně vypadla Praha) viz https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/pat ... 301118_haf
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kuba »

Z předvolební debaty kandidátů do komunálních voleb, kterou pořádala Hospodářská komora.

https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... ci-1351101

Nic moc tam není, ale Piráti a Zelení opět hrůza :ko:
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kuba »

A další překvolební blábolení, nic podstatného.
https://prazsky.denik.cz/z-regionu/dopr ... 80914.html
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Geo píše:
Anonym píše:To ale není důvod, aby se mohly veřejně prodávat drogy.
Proboha tihle cernosi na Vaclavaku prodavaj tak sadru a seno. Ze prodavaj drogy si muze myslet jedine vesnican, co se prave prestehoval do Prahy.
Černoši prodávají opravdu drogy, tady máte i video, kde je schovávají:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kde- ... &source=hp
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

No, obávám se, že volby v Praze dopadly z hlediska dopravních staveb nejhůře jak mohly. Jestli skutečně dojde ke vzniku sluníčkově-zelené koalice Čižinský-TOP-Piráti, nepohnou se dopravní stavby v Praze ani další volební období.

Mimochodem, kdo tu říkal, že po Blance se už v Praze nepostaví ani metr kapacitní komunikace? Ne, že by mě to těšilo...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Vypadá to na hnus velebnosti.... :zvraci:
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

Nezoufejte, wifi lavičky budou!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Nečekal bych, že to tak bude, ale nakonec jsou největší nadějí pro silniční stavby TOP 09 a jejich koalice, kteří deklarovali podporu urychlené dostavbě vnitřního i vnějšího okruhu. Piráti jsou v tomhle nevyhranění (požadují však analýzů přínosů a nákladů, ale dostavbu prý podpoří), Praha sobě je na tom podobně. Tak snad je TOP 09 přesvědčí a nebudou to analyzovat 4 roky ....

Mimochodem, kdosi tady nedávno psal jak na Praze 7 nic nefunguje a všechno je tam na nic, ale Čižinský, který tam 4 roky starostoval, získal nyní se svým uskupením Praha sobě 55 procent hlasů (minule 43 procent) ..... takže většina občanů Prahy 7 má zjevně jiný názor.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od FlakY` »

Sám jsem zvědav na další vývoj hlavních dopravních staveb. Je předčasné soudit a dělat ukvapené závěry, ale taky nejsem spokojen. Aspoň, že na magistrátu nejsou Zelení...

Bohužel na mojí P15 Zelení vyhráli se sloganem: "Umravňujeme developery" , takže se teď postaví úplně hovno. A to se týká všech staveb a investic. Snad se jim nepodaří sestavit koalici.

Měly se stavět a připravují se:
Hostivařská spojka
přeložka Hornoměcholupské I a II etapa
úprava křižovatky Rabakovská x Průmyslová
zahájení 511 a MO a přímé napojení výše zmíněných komunikací

Aktuálně se u nás rozbíhá negativní kampaň na VRT, která dnes vadí i v tunelu...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

1975 píše:Nezoufejte, wifi lavičky budou!
Ty snad měla na starosti Krnda, čili ANO...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“