Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

To se asi vztahovalo k tomu Grazu, že tam nejezdí tramvaje.

Praha byla v posledních letech plná velkých skupin stádního chování. Něco takového je s jedoucí tramvají na pěší zóně podle mě těžko kompatibilní. Nevýhoda této časti nábřeží je podle mě chybějící přímý kontakt s vodou. Pak by tenhle kousek Prahy měl šanci být opravdu oázou klidu a jeho uzavření pro pěší by mělo smysl a bylo přínosem. Jiná věc je ale důsledek toho uzavření na dopravu. A tam je to přesně naopak. Karolíny Světlé a řada dalších uliček v centru by totiž měly zůstat jen pěším, ne že naopak přebírají dopravní zátěž kapacitnějších komunikací...
Naposledy upravil(a) michal dne 26.5.2020 17:58:33, celkem upraveno 1 x.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

ElWapp píše:Me to zas jako takova hruza neprijde. Ta krizovatka byla hrozna, leve odboceni kolidovalo s tramvajemi. Objezd bych radeji videl vpravo kolem divadla a otockou do Divadelni nez po kostkach do Karoliny Svetle. Je to docasne, tak uvidime. Vaclavak bez aut byla taky velka zmena a sedlo si to. Tohle je docasne, tak pockejme na vyhodnoceni.
To si teda nesedlo. V ulici Politických vězňů jsou kolony ve špičce na denním pořádku. A ten prostor na spodu Václaváku, odkud "vymístili" parkující auta ten teda vypadá opravdu hodnotně, jen co je pravda. Ostatně stejně jako Malostranské náměstí, že. Ano, obojí by mohla být dobrá pěší zóna, jenže k tomu jaksi nestačí prsknout tam dvě zákazové značky.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

Lynx píše:Pražští politici z duhové koalice se trumfují. Zavřít nábřeží v jednom směru ? ! To je málo ! Lepší je zavřít to v obou směrech :-) A příště to nejspíš zavřeme i na obou březích ....

Pospíšil: Pojďme Smetanovo nábřeží uzavřít na víkend celé, předzahrádky jsou zbrklost

https://video.aktualne.cz/dvtv/pospisil ... 47ab5f122/
Na ten víkend by to ještě mohl být rozumný kompromis. Pokud nějak zajistí, aby se do přilehlých míst dostali rezidenti...
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kyk »

Pokud tolik chtějí udělat nábřeží pro lidi, tak mohou vybudovat další kus náplavky od Mostu Legií ke Karlovo lázním. Výhledy k nezaplacení, nájmy vysoké, doprava nahoře bez omezení.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

To by platilo, kdyby jim opravdu slo o ty lidi. Ale ono jde spis o akci proti tem fuj autum.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Níže uvedený článek sice s dopravou nesouvisí , takže se omlouvám za OT,ale celkem názorně ilustruje poměry v pražské politice. Ten Hřib je podle všeho opravdu samolibej (cenzurováno autorem - doplňte vhodné dle libosti).
Což by až tak nevadilo, kdyby ale něco užitečného dělal a nezneužíval svojí funkci jenom k narcistním exhibicím a masírování svého ega. O Udženiji si taky nedělám iluze, aby nevznikla mýlka.

Udženija chtěla dát Hřibovi facku. Je to arogantní hovado a vidlák, řekla

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ud ... 0nwfd9Hlbw
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

kyk píše:Pokud tolik chtějí udělat nábřeží pro lidi, tak mohou vybudovat další kus náplavky od Mostu Legií ke Karlovo lázním. Výhledy k nezaplacení, nájmy vysoké, doprava nahoře bez omezení.
Plovoucí náplavku od Four seasons až na Smetanovo nábřeží navrhli nějací studenti. Což bohužel znamená, že po něčím dobrém nápadu jen stěží někdo jiný sáhne... Přišel by totiž o studie, workshopy a nevím co ještě...
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Plovouci naplavka? V pripade povodni predpokladam vyfouknout, srolovat a strcit do batuzku...
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

Byla to taková plovoucí promenáda, spíš než náplavka samozřejmě.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Geo »

Hadej kdo...
lokální místní průjezdná doprava
:crazy:
V rozsirene verzi by to mohlo byt lokalni mistni tranzitni prujezdna doprava.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Fajn, takze by se vyfoukla a strcila do batuzku promenada?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Nechci zase nasazovat na jozku, ale neřešíš fakt blbosti? Povodně na Vltavě úplně nebývají neočekávaně rychlé. Nějak si nemůžu vzpomenout, jak vypadají v centru ty lodě při povodních :D Nebo že by měly čas odplout?
Může se to odtlačit, odtáhnout do bezpečí, může se to ukotvit na místě, může se to odvést náklaďáky.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

No, prave proto, ze mam s povodnemi jiste zkusenosti, tak vim, ze rozborka a sborka nekolikaset metru mola (aka naplavky aka promenady) v naznacenem miste neni zadna legrace. Ona to totiz neni lod, co se odpouta a zmizi.

Dalsi vec je, ze to nefunguje tak, ze by se reklo "pristi tyden je povoden". Ono totiz u povodni je malokdy jasne, ze uz bude pres caru. Takze bud bojovka pri kazdem prdu nebo obcas zkusit "jestli to vyjde". No a kdyz to nevyjde, tak na rane je prvni co? Karluv most.

Docela bych pochyboval, ze by tohle nezamazlo Povodi.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od dd »

Nápad to není zase tak jedinečný. V Praze by to znamenalo mít dostatečně vysoké sloupky. Tak metr nad povodňové zábrany (pak už hladina nestoupá a voda se vylije do ulic), ale pořád by to nemuselo vypadat zle.

Spíše mi není jasné, kudy to chtěli trasovat přes Karlův most a jez u Novotného lávky.
IMG_1105.jpg
IMG_1105.jpg (108.06 KiB) Zobrazeno 4591 x
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od P_V »

Takovéhle mobilní molo už je na nábřeží Edvarda Beneše.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Jenomze problem neni vyska hladiny, s tim se da celkem jednoduse poradit. Problem je proud. A zrovna v mistech o kterych je rec Vltava uhani pri povodnch (2000+ kubiku) hodne svizne.

Mimo soutez... odkud ta fotka je?
Mosquit
Příspěvky: 920
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mosquit »

michal píše:...nadále pokračuje ve zcela chybné koncepci značení cyklopruhů a cyklostezek, kterou začala předchozí garnitura? U někoho, kdo podporuje cyklistiku ve městě bych čekal, že se inspiruje někde, kde se teda na kolech běžné jezdí a přinese nějakou ucelenou koncepci, která se tady může úspěšně realizovat dalších 20 - 30 let při každé sebemenší sebevětší silniční akci či bytové/kancelářské výstavbě
A vida, těch lidí co jezdí po Rohanském nábřeží nebo po Hlávkově mostě je zrovna docela dost, taky se mezi ně občas počítám. V čem je zrovna ta koncepce chybná a kdo o tom rozhodl?
Oddělené cyklostezky jsou super věc, ale v Praze nám na to zpravidla chybí dost metrů v šířkovém uspořádání, a díky stávající legislativě (cyklisté jedoucí po "chodníku" vedle komunikace nemají na křižovatkách přednost před auty odbočujícími) i nevhodný.

Studoval jsem v HK, což je cyklistické město, studoval jsem v Antverpách a Nizozemsku, tak nějaký přehled o používání jízdních kol mám, ale taky je mi jasné, co lze a co nelze realizovat. Namalování cyklopruhu (navíc často v synergii se zvýšením počtu parkovacích míst) je pak krátkodobé řešení, než dojde k možnosti realizace plné varianty (vyžadující zpravidla kompletní přeměnu uličního profilu, vč. přeložek sítí atd).
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

A je jich podle Vás maximum, jaké může vzhledem k pražskému krajinnému profilu být, nebo se jedná jen o nejzarytější cyklopříznivce? Já si myslím, že to druhé. A že spousta lidí stejně jako já raději pojede metrem či vlakem, než aby riskovala život na silnicích, které moc dobře zná zpoza volantu, a tudíž moc dobře ví, do jaké situace by se jako cyklista mohl dostat. Pokud ta koncepce dává šanci vytvářet nebezpečné kolizní situace, kdy je navíc cyklista vždy v nevýhodě, byť viníkem může být i řidič auta, je podle mě ta koncepce chybná. Já jsem se třeba v Německu či v Rakousku setkával běžně s tím, že cyklopruh/cyklostezka nevedly křižovatkou, ale po přechodu vpravo. Takže proto třeba toto místo považuji za nebezpečné https://www.google.com/maps/@50.0975042 ... 384!8i8192 Jako řidič vím, že se nestačí spoléhat jen na sebe, musím přemýšlet i za ostatní. Jako cyklista v tomto směru tahám za výrazně kratší konec. A tudíž se nehodlám prát s řidiči aut o místo na slunci na stejné silnici.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kubajsu »

Jenže v Německu určitě v Rakousku asi taky má souběžně jedoucí cyklista přednost před odbočujícími auty (byť na přechodu vedle). To u nás není, takže pokud se člověk potřebuje někam dostat v rozumném čase je bezpečnější (a mnohem rychlejší a méně namáhavé) jet s auty...
Mosquit
Příspěvky: 920
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mosquit »

Zrovna tohle místo je podle mě v pohodě, jezdíval jsem tam roky několikrát týdně (mimo zimu).
V provozu tady jezdí jen zkušení jezdci. Rodiče s dětma a nezkušení cyklisti jezdí po šotolině blíž Vltavě, případně kolem metra Invalidovna. Ti, kdož chtějí jet rychle v provozu, tam mají tento pruh.

Při realizaci (dávno před příchodem aktuální politické garnitury ;-) ) se i oddělená stezka prosazovala, ale neprošla právě kvůli těm napojením "do nikam", kde se (správně) argumentovalo, že po dostavbě nové čtvrti už ty sjezdy budou používané.

U nás právě cyklista na takovém přechodu/přejezdu nemá přednost před odbočujícím autem, jak správně Kubajsu upozornil. Reálně pak takovou infrastrukturu tedy lidi neradi používají, když musejí každou chvíli zastavovat (to, že se člověk ohlédne, ať má nebo nemá přednost, to je jasné).

Pro srovnání jedno Německo, kde jsem taky - jako řidič auta - jezdil cca každý týden. Cyklisté zde mají přednost, a je to tam podle mě taky o hubu.
https://www.google.com/maps/place/Hilde ... d9.9579652
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

U nás právě cyklista na takovém přechodu/přejezdu nemá přednost před odbočujícím autem, jak správně Kubajsu upozornil. Reálně pak takovou infrastrukturu tedy lidi neradi používají, když musejí každou chvíli zastavovat
Takze jestli to chapu, kdyz se ma zastavit cyklista, je to spatne, kdyz auto, je to dobre?
Mosquit
Příspěvky: 920
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mosquit »

Ano, neboť cyklista jede v přímém směru.
Štěpán
Příspěvky: 30
Registrován: 31.10.2019 0:57:28

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Štěpán »

Rohanské nábřeží je zrovna ukázka neschopnosti, cyklista má možnost jet po stezce po nábřeží (pro neschopnost neudržováno). V rozumném městě by k tomu dostal rychlejší možnost jet po vyprázdněné Sokolovské. Tady se místo toho Sokolovská podivně zatarasila a namalovaly se pruhy na hlavní rychlou tepnu.
Co byla uzavřená stezka pod Negrelliho viaduktem, tak jsem to párkrát musel objet po těhle proužcích - to fakt někoho baví takhle jezdit každý den do práce?
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kubajsu »

Navíc; stezka po nábřeží je šotolinová, takže pokud člověk nechce být jako prase, tak jí použít nemůže. Pruhy na silnici taky nejsou rychlejší, protože semafory jsou (jako snad všude v Praze) nastavené tak, aby znepříjemňovaly život řidičům, takže člověk na každém stojí (plynulý průjezd mi vycházel autem až někde od 70 km/h výš).

Celkově koncepce žádná, o přípravě nějakých ucelených tahů odněkud někam si cyklista (koneckonců obdobně jako motorista) v Praze může nechat jenom zdát. Když už se nějaký krátký úsek povede, tak se na něj zase nedá jednoduše najet (např. Vysočanská stezka od východu)...
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Ano, neboť cyklista jede v přímém směru.
Takze kdo jede rovne, ma mit prednost?
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“