Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Kubajsu
Příspěvky: 1311
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kubajsu »

Cyklista jede souběžně s hlavní. Tak ano, má mít přednost stejně jako by jel přímo po silnici.
jozka
Příspěvky: 2795
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Takze kdyz ji nema, tak se tam neda jezdit/lidi to neradi pouzivaji?

Jako uz jsem slysel hodne vymluv, ale "nepojedu na kole, protoze nemam prednost" je pro mne novinka. Za sebe... stokrat radsi pojedu tudy, kde budu muset davat prednost, nez po tech silenostech, ktere se ted v Praze objevuji a kde hrozi, ze mne sunda prvni jetel, kterej se zakouka do telefonu (a v dusledku toho pojede primo, nemel by mit taky prednost?).
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

jozka: ano, cyklista má na ucelené trase jet plynule a ne na každé odbočce brzdit a zase se rozjíždět. Na rozdíl od aut to zrychlení nevykonává motor, ale svaly a je to dost únavné. To pak stejně rychlejší cyklisté pojedou po silnici. Ostatně absurdity tohoto typu jsme snad už překonali: https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/12 ... yklostezka
Kubajsu
Příspěvky: 1311
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kubajsu »

jozka píše:...vymluv, ale "nepojedu na kole, protoze nemam prednost" je pro mne novinka...
Chyba, výsledek je jiný. Nepojedu po stezce, ale po silnici (teda alespoň já, ale myslím že většina "dopravních" cyklistů). A pokud by mě na takovou "stezku" měly vyhánět značky, vyberu si úplně jinou cestu.

Ale ono je to i dost nebezpečné, jet souběžně s auty a přes rameno se ohlížet, jestli náhodou některé neodbočuje. Nejde jen o to, že desítky zbytečných rozjezdů už celkem bolí.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mosquit »

Alespoň jsme Jožkovi rozšířili obzory, když je pro něj taková věc novinka ;-)
jozka
Příspěvky: 2795
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Dekuji za rozsireni obzoru. Verte mi, ze na kole mam najezdeno dost a to i po podobnych cyklostezkach, takze s vasim dovolenim nazor nezmenim a i nadale to budu povazovat za dost nepravdepodobne. Ono totiz to same plati i pro auto (ohlizeni + rozjizdeni). Nemluve o tom, ze podle mne je mnohem horsi vypustit cyklisty na frekventovane (idealne vicepruhove) komunikace, kde se trasy cyklistu a aut krizuji ve velmi ostrych uhlech a mnohem vyssich rychlostech.
Mike
Příspěvky: 5005
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

ElWapp píše:...
Na rozdíl od aut to zrychlení nevykonává motor, ale svaly a je to dost únavné. ..
jenže ten motor vytvoří emise a to je strašně moc fuj
a čím častěji se rozjíždí, tím víc fujfuj emisí vytváří
o imisích z brzdových destiček nemluvě ...

snad s vyjímkou dieselů s DPF, které - alespoň v Praze - vrací vzduch s menším množstvím prachových částic, než nasály
ale diesel ve městě je hrozně mocinky fujfuj
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Kubajsu
Příspěvky: 1311
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kubajsu »

jozka píše:Ono totiz to same plati i pro auto (ohlizeni + rozjizdeni).
Neplatí. Auto odbočuje, takže brzdí tak jako tak. Případně se připojuje z vedlejší na hlavní, takže stejně dává přednost (a při tom se často zastaví tak, že blokuje souběžný průjezd).
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

A také auto brzdí při sjetí z hlavní jen jednou, zatímco cyklista by zastavoval pokaždé na každé odbočce...

Ale samozřejmě jde také o to, o jakém místě se bavíme. Jsou místa, kde by cyklostezka přerušovaná častými sjezdy a odbočkami nefungovala, ale taky existují místa, kde je provoz na těch odbočkách dost malý na to, aby to fungovalo. Třeba Žernosecká má souběžnou stezku a tam to funguje celkem slušně. Zatímco taková stezka podél Evropské je tragická, tam přes odbočky ani nesmíte projet na kole, musíte slézt a převést ho přes přechody.
jozka
Příspěvky: 2795
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Případně se připojuje z vedlejší na hlavní, takže stejně dává přednost (a při tom se často zastaví tak, že blokuje souběžný průjezd).
Mno, ja nevim...

O tyhle zverstva mi slo.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Tady souhlasim ze toto reseni neni dobre. Tam, kde jsou pripojovaci a odbocovaci pruhy, a tedy muze se stat, ze cyklistu soucasne neco objizdi zleva i zprava. V mimourovnove krizovatce by podle me cykliste vubec nemeli byt a meli by mit odpovidajici infrastrukturu okolo.

Ale mista typu Vrsovicka podle me smysl davaji.
Anonym
Příspěvky: 821
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Jáma Pekel #4 - Automat, Hřibova blokáda, velká hnojová krize a souboj o budoucí podobu měst
https://www.youtube.com/watch?v=9ynKqJO85ys
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Stále čtu, jak je Hřib arogantní. Tuhle nálepku vymyslelo ANO. Cokoliv udělá, tak ho za to zbuší, a posilují tento virtuálně vyrobený image.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ba ... _campaign=

Podle ANO je arogantní, podle ODS je arogantní, podle STAN je arogantní, podle TOP09 je arogantní. Na jednání zastupitelstva podle mě(při sledování online přenosu) se chová naprosto arogantně jak k občanům, tak k zastupitelům. Ale je to virtuálně vyrobený image od ANO.
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Když něco vypadá jako kachna, chodí to houpavě jako kachna, kváká to jako kachna, má to žlutý zobák jako kachna, tak to JE KACHNA !!!!
Trupman
Příspěvky: 579
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Trupman »

Božínku, jeden vrcholný politik je geront a ochlasta, další je v ukázkovém střetu zájmů a bývalý normalizační tajný agent. Bezpečnostníma prověrkama už se nikdo neobtěžuje. Spousta našich politiků jsou sprostí jak dlaždiči, jiní to pečou s mafiány a zloději. Ve vládě je to samý nekompetentní poskok s podporou kovaných stalinistických komunistů.

Ale starosta se chová Arogantně!! :D Holt když nic nemáš na svého protivníka, tak musíš vytáhnout, že jednou ve škole nedojedl svačinu.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
jozka
Příspěvky: 2795
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Ze je (nebo neni) arogantni, to bych celkem presel, ale co ve funkci dokazal? Proc bych ho mel (pokud bych byl mistne prislusny) volit?
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Trupman píše:Ale starosta se chová Arogantně!! :D Holt když nic nemáš na svého protivníka, tak musíš vytáhnout, že jednou ve škole nedojedl svačinu.
Tady jste úplně mimo. Jak správně píše jozka, jde o to, že VŮBEC NIC NEDĚLÁ, ato že je to navíc arogantní narcis, je jen třešínka na dortu jeho naprosté neschopnosti řídit Prahu a něco reálného dělat.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Asi se trošku naivně zeptám, a neberte to ani jako obhajobu ani jako kritiku, ale co přesně si představujete, že by měl dělat?
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Já bych se naprosto bez ironie zeptal, jestli něco dělalo i minulé vedení nebo to je jeden za 18 a druhý bez dvou za 20. :?: Mě osobně z médií přijde, že tohle vedení dělá více než minulé. V žádném případě nehodnotím, jestli dobře, špatně nebo jak, ale popravdě osobně činnost vidím, před pár lety jsem četl spíše pořád to, že nikdo nic nedělá, snad kromě parkovacích zón.
jozka
Příspěvky: 2795
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Svoji praci?

A tim opravdu nemyslim zajisteni prostoru pro predzahradky urcitych podniku. Urcite tim nemyslim vedeni PSM z amplionu DPP. Necekam od nej nejakou zahranicni politiku nebo snahu o obchazeni narodnich vlad. Celkem mne nezajimaji memoranda a maluvky a vzletne plany, ale realna cinnost. A tady bohuzel krome linky D nevidim celkem nic.

Ale obyvatelum Prahy to zjevne vyhovuje, tudiz je to jejich vec.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Souhlasím s jozkou, až na tu poslední větu o pražácích , kteří jsou s tím spokojení - vím minimálně o jednom, který není, tedy o sobě :-)

To že se pramálo dělalo už za Krnáčové je pravda, ale teď se neděje už vůbec nic - tedy kromě aktivistických akcí typu "uděláme bezva posezení v jízdním pruhu" ... Co se týče dopravy, tak se v Praze v současné době nestaví ani jedna větší stavba

metro - nula
tramvaje - nula
silnice - nula

A co hůř., ani se nic nepřipravuje do budoucna. Nic není na pořadu dne, že by se to mohlo začít v dohledné době stavět. Tedy kromě metra, které se má začít "za dva roky" ale tahle konstanta platí už asi posledních 10 let .....
Aram96
Příspěvky: 7918
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Ale co se reálně dělalo za Krnáčové ? Dělalo se něco nebo je to z bláta do louže ?
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Tak ono se i ted "neco deje" a je otazka, ktere vedeni Prahy na tom ma zasluhu. Pripravuje se tramvaj na Zdiby, rekonstruuje se Nadrazni rovnou s pripravou na odboceni na Dvorecky most, na Barrandove se postavil zacatek nove tramvajove trati, resi se mestsky okruh i Prazsky okruh, na metru D zacal geotechnicky pruzkum.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

Taky třeba rekonstrukce Václavského náměstí, kterou předchozí vedení města připravovala 15 let, součástí čehož je i obnovení tramvajové tratě. A město samozřejmě taky neřeší zdaleka jen infrastrukturu, takové Airbnb není o nic menší problém. Pokud vím, tak vůbec poprvé se také systematičtěji řeší i takové věci jako podvodné směnárny a prapodivné turistické obchody v centru.
Michal R
Příspěvky: 1476
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Michal R »

Malá ráda pro všechny, kteří se zde zastávají té škodné, co zrovna sídlí na magistrátu. Nejlepší obrázek o pirátském primatorovi si uděláte čtením jejich vlastního chatu, či ještě lépe při rozhovoru s řadovými členy Pirátské strany...(zejména doporučuji P3 a P6)
Pražské pirátské špičky mají dlouhodobé hájení že strany mainstreamu. Nedávno mi potvrdili dva poslanci (lidovci + ODS), že být tohle jejich primátor, tak je média uvaří na kaši a předseda strany páchá čestnou seppuku...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“