Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mikulik »

Aby toho nebylo málo, tak kolem 20. minuty řeší tihle mistři dopravu. No nevím, jak by asi mělo dopadnout referendum podle Svobodných. Aby do toho kecala kdejaká aktivistka, tak nevím. Už vidím to celopražské hýbání veřejným míněním všemi možnými aktivisty.....

https://www.youtube.com/watch?v=TvpFHp3vNlc
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:Koukám, že přišla bída na kozáky (tím myslím sebe, jak jsem se ještě nedávno dušoval, že to ODS nedám)... Vidím to teď velmi podobně, jako Pivko, ze vší té hrůzy by asi nejmenší zlo byla koalice ODS - TOP09.
Aby to nedopadlo tak, že se nakonec v této koalici nepostaví nic a půjde se cestou nejmenšího odporu. Budou se dělat další Hudečkoviny a ODS si za odměnu zprivatizuje DP-Autobusy.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od dvs »

Podle mne v Praze nepostaví v tomto volebním období nikdo nic většího.

Řekněte mi, zda je nějaká silniční stavba připravena do nějaké fáze, že by se mohla začít stavět. Já o žádné nevím. Když si spočítám ÚR, výkupy, výběrové řízení, tak se snad něco začne.
Toto volební období končí 2018 tj. za čtyři roky.
Z dopravních staveb je ÚR na metro D z Pankráce, ale to se stačí nanejvýš rozestavět.
Snad by mohli začít stavět múk v Hloubětíně. Dělá se dokumentace.
Třeba se začne razit průzkumná štola Malešického tunelu.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

Jirka S: Jo, tohle beru jako velmi relevantní argument. On totiž ani pan gynekolog není zrovna fanda nějakých dopravních staveb a na bicyklu se už taky párkrát ukazoval. Nicméně mám za to, že v ODS je teď drží u huby někdo shora (možná je to přímo předseda Fiala, který pravicové názory - aspoň pokud vím - skutečně má) a různé levicové úchylky koriguje. Obrat o 180 stupňů paní Udženija, která před pár lety zaštiťovala Automatu cyklojízdy a nedávno napsala toto:

http://www.parlamentnilisty.cz/politika ... vic-314899

jest toho důkazem. :P

Nicméně faktem je, že jakkoli je mi tato snaha velmi sympatická, obávám se, že na 30% volební výsledky s ní může ODS v tradičně levicové ČR zapomenout (ledaže by zase na druhé straně přišel nějaký Paroubek, proti kterému by se všichni semkli). A i těm, kteří se označují za pravicové, asi mnohem lépe vyhovuje soft levice TOP09, která má sice konzervativní rétoriku, ale zakazovala by kouření v restauracích, nákupy o svátcích, zavřela by pro auta půlku města a hlavně má Karla, což je známka punku.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

JirkaS: Taky se toho bojím (toho nepostavení :) , ty autobusy bych asi rozdýchal ;) ), ale nevidím alternativu. Svobodní i v případě úspěchu budou nejspíš v opozici (jedině, že by šli do koalice s ODS a TOP09, ale i tam budou příliš slabí, aby něco prosadili proti odporu) a ty zbylé strany pro jistotu zabíjejí všechno už dopředu. ČSSD sice slibuje oba okruhy včetně radiál a "zlepšování průjezdnosti hlavních komunikací" (http://www.cssd.cz/data/files/volebni_p ... _praha.pdf strany 6 a 7), ale pokud půjde do koalice s ANO a/nebo Čtyřkoalicí... Teoreticky mě ještě napadá možná koalice ODS - TOP09 - ČSSD, ale nestudoval jsem jejich programy mimo dopravu, jestli je tam nějaký použitelný průnik (u dopravy ho vidím alespoň v té slibované infrastruktuře). Z tohoto pohledu je asi ODS zase "použitelnější" než Svobodní...

Pozn. k ČSSD: Zajímavá věc je např. trasa D - v celopražském letáčku je zmíněna jen jako samostatná trasa, ale v materiálu z Prahy 3 se už přímo píše o trase v současném platném ÚP (tedy k nám na Jarov - ne že bych byl proti :) ). Jen aby na Praze 1 neslibovali déčko na Náměstí Republiky ;) !

EDIT: Opravil jsem odkaz (nadvakrát ;) ).
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Standa: Svobodní berou osobní vlastnictví nemovitosti jako něco absolutního s čím si člověk (majitel) může dělat absolutně co chce a na základě toho odmítají i jakoukoliv možnost vyvlastnění. S tím kdyby se dostali k moci, tak je liniovým stavbám konec.
Mimochodem, proč berete Koalici jako absolutního nepřítele nebo jak jste to nazval ? Kvůli Zeleným ?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Dr.Fe1 píše:...Mimochodem, proč berete Koalici jako absolutního nepřítele nebo jak jste to nazval ? Kvůli Zeleným ?
Předem se omlouvám za opakované použití termínu Čtyřkoalice, když jde jen o Trojkoalici, nějak mi to zůstalo v paměti z počátku milénia :oops: . Jakožto pamětník "časů oněch" jsem použil přímo výraz "třídní nepřítel", samozřejmě trochu s nadsázkou ;) , nicméně se obávám, že jejich program (http://www.trojkoalice.cz/nas-program/) opravdu Praze příliš neprospěje. Vybírám vše z oblasti dopravy:

Tichá, čistá a levná veřejná doprava bez bariér. Radikální zlepšení podmínek pro chodce a cyklisty. Chodník do každé ulice. Stop rozbitým a neudržovaným silnicím. Městská železnice jako rychlý a kvalitní způsob přepravy po Praze. Uživatelsky přívětivé a provozně nenáročné parkovací zóny. Proměna dopravního režimu v centru města zavedením nízkoemisních zón. Zklidnění dopravy ve vybraných částech města.

A samotné složení Trojkoalice na mne působí poněkud podezřele: Zelení (mé názory na "zelenou" politiku jsou tu už dostatečně známy ;) ), Starostové (ti, co ukradli Praze, Brnu, Ostravě a Plzni peníze z rozpočtu) a Lidovci (schopní se spojit opravdu s každým, i když je zjevně v rozporu s hlásanými "tradičními" postoji).
Ptákjarabák
Příspěvky: 71
Registrován: 29.3.2009 9:42:31

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Ptákjarabák »

Jsem fanda dálnic a dobrých silnic, ale s citovaným snažením o zlepšení podmínek pro cyklisty a se zklidněním některých částí Prahy nemám problém. Trojkoalice se pro mne stala nevolitelnou pro jména bojovníků proti okruhu jako jsou Hejl, Korf, Šubrtová a další. Stejně tak vypadlo i ANO, které si nechává našeptávat od bývalého projektanta dědka Strnada (odkaz na program viz výše). "Hudečkova parta" kupodivu drží krvavě, pracně a dloho vybojovávané koridory v souladu se Středočeským krajem a nestydí se to i deklarovat.
Naposledy upravil(a) Ptákjarabák dne 6.10.2014 16:18:18, celkem upraveno 2 x.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Já bych s tím taky problém neměl (nakonec to v nějaké formě mají v programu všichni), kdyby to ovšem neznamenalo panáčkování podle Auto*matu, jaké nedělá ani Hudeček, a bylo to doprovázeno také něčím opravdu užitečným (okruhy, radiály, ...). Ale to, co jsem citoval, bylo z oblasti dopravy všechno!

S těmi jejich kandidáty naprostý souhlas, to to vše jen dokresluje.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od dvs »

Standa píše:Ještě jsem si pohrával s myšlenkou volit Passera (přeci jen je to developer, tudíž by mohl přispět k nějakému rozvoji ),
On ale kadiduje Zbyněk Passer, který je starostou MČ Praha - Koloděje. Developer Radim Passer je jeho bratrem.
info třeba zde: http://euro.e15.cz/archiv/mezi-bohem-a- ... ou-1091390
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

V obecné rovině s tím také problém nemám. Dokonce uvítám, že se nějaké peníze utopí v cyklostezkách, protože to znamená, že o to méně cyklistů bude zdržovat a vytvářet nebezpečné situace motáním se v provozu (všimněte si ale, že právě toto řešení Automati odmítají, protože jejich posláním je hlavně škodit motoristům).

Nicméně, jak to vypadá s oním zklidňováním v praxi jsme si už vyzkoušeli a výsledky jsou nelichotivé. Zavírání ulic, záměrné snižování průjezdnosti a plynulosti dopravy, na sedmsedátku či osmdesátku už v Praze mimo MO a semtam nějakou výpadovku už téměř nenarazíte, preference MHD na křižovatkách, která vypadá tak, že třeba Kbelská stojí v koloně, protože zelená trvá 5 sekund, protože po Poděbradské projíždí každou chvíli tramvaj, atd. A další věc je, že to celé probíhá naprosto bezkoncepčně stylem kdo si víc vyřve, takže ta přijatá řešení (typu doprasení Koněvky či padesátky na magistrále) tomu odpovídají.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kubajsu »

pivko píše:...typu doprasení Koněvky...
Mě by opravdu zajímalo, v čem konkrétně to doprasení Koněvky spočívá? Teda hlavně ve vztahu k cyklodopravě? Jel jsem se tam schválně podívat, protože to není zrovna má obvyklá trasa a viděl jsem tam pouze opatření pro chodce, aby je nesrazila tramvaj či bůhví proč.

Ty šikany, co tím vznikly jsou omezující jak pro auta, tak pro cyklisty, směrem nahoru o to nepříjemnější, že se kolo nedá bezpečně objet, což vytváří přinejmenším nervozitu a nelibé pocity na obou stranách (kolo/auto). Cyklopikto nemá ve vztahu práva/povinosti význam vůbec žádný, respektive zhruba takový jako značka "Pozor kráva" s dodatkovou tabulkou "Kůň" vedle plakátu "Jezdecký oddíl".
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:Teoreticky mě ještě napadá možná koalice ODS - TOP09 - ČSSD, ale nestudoval jsem jejich programy mimo dopravu, jestli je tam nějaký použitelný průnik (u dopravy ho vidím alespoň v té slibované infrastruktuře). Z tohoto pohledu je asi ODS zase "použitelnější" než Svobodní...
Taky by to mohla být jen TOP + ČSSD, pokud ODS propadne. Největší problém nastane, pokud výrazně uspěje ANO.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kuba »

dvs píše:
Standa píše:Ještě jsem si pohrával s myšlenkou volit Passera (přeci jen je to developer, tudíž by mohl přispět k nějakému rozvoji ),
On ale kandiduje Zbyněk Passer, který je starostou MČ Praha - Koloděje. Developer Radim Passer je jeho bratrem.
info třeba zde: http://euro.e15.cz/archiv/mezi-bohem-a- ... ou-1091390
Volit Zbyňka Passera není zrovna dobrá alternativa. O dopravě v Praze toho ví velmi málo a povrchně. Sice jeho koníčkem jsou auta, ale to je tak všechno.
Program Hnutí pro Prahu je zde, ale je to ve smyslu - všechno zařídíme, ale neptejte se jak a za co :D
http://www.proprahu.cz/cz/o-nas/1521/vo ... am#Doprava
Jeho pohnutky proč kandidovat bych viděl ve smyslu - chceme jako městské části více pravomocí, nekecejte nám z pozice magistrátu do územního plánu (hlavně když tam mám svoje pozemky, že).
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od pivko »

Ad doprasení Koněvky: To, že musím párkrát otočit volantem navíc, abych se vyhnul těm ostrůvkům, to mě zase tolik nevadí. Problém je v křižovatce na Ohradě ve směru do centra. Pruhy se začínají větvit příliš pozdě, což znamená, že když to dřív stálo jen k Lidlu, dneska to pravidelně stojí až za Vápenku a když je špička hodně vypečená, klidně až na Spojovací.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od monin »

Tak jezdi na kole, přes Pražačku, a přes Vítkov, tam to tak doprasené není. A nemusíš pak otáčet volantem vůbec.. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

dvs, Kuba: Díky za upřesnění, takže Passera asi opravdu ne :) . Samozřejmě jsem myslel, že ten starosta Kolodějí je ten známý developer, protože on sám má také nějaké pozemky k rozvoji. Podle pořadu, co jsem před pár týdny viděl na ČT (náhodou se o problémech Kolodějí začalo mluvit těsně před volbami :twisted: ), jsou ale v té rodině developeři asi všichni a kampaň asi platí hlavně ten známější.

Pivko, Kubajsu: Ty šikany na Koněvce, ani ta úprava u Ohrady, opravdu s cyklopikťáky nesouvisí, ty tam byly už dříve a naopak po provedení "zklidnění dopravy" na pár místech ztratily jakýkoli smysl. Šikany jsou kvůli chodcům (ti si to vesměs pochvalují), kapacitu to ani moc nesnížilo (na rozdíl od situace těsně před Ohradou). Mnohem děsivěji na mne ale působí zúžení ulice Jana Želivského před křižovatkou s Biskupcovou (ve směru na Ohradu), kde ani žádný přechod není, takže jde čistě o buzeraci. Nebo to nějaký smysl má a já ho jen nepochopil?

JirkaS: Záleží, co tím propadem u ODS myslíte. Pár mandátů asi získá a může být při velké rozdrobenosti hlasů pro nějakou koalici nezbytná. Souhlasím, že ANO mě děsí čím dál tím víc! Jsou někde nějaké předvolební průzkumy preferencí?

Monin: Náhodou ty šikany jsou super, už mám nacvičené pěkné obloučky! A na kole se občas jezdím projíždět na tu cyklostezku z Krejcárku na Hlavák, ta se mi vyloženě líbí - škoda jen, že z Krejcárku už nikam nevede...
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kubajsu »

pivko píše:Pruhy se začínají větvit příliš pozdě...
To je ale spíš kvůli rozšíření tram ostrůvku ne? Ale nevím, jedu tam tak 1x měsíčně...
Mě zas neuvěřitelně s..e nový (asi rok) semafor. Nikdy dřív jsem tam nezažil z vedlejších ulic víc než tak 2-3 čekající auta, často byla křižovatka průjezdná prakticky z jakéhokoliv směru téměř plynule. Zatímco teď musí člověk zastavit prakticky vždy (nehledě na zmenšení počtu pruhů přímo).
Úplně na hlavu postavená situace se mi stala třeba včera; jel jsem od JS a odbočoval doleva, rovně zelená, doleva červená, nahoře ze zastávky odjížděla tramvaj... Když jsem dorazil na ten superinteligentní semafor (první), tak hodil všude červenou, všichni zastavili a pak jsem já odbočující po asi 10s čekání jel jako první... Bez semaforu by všechno projelo naprosto plynule. A perlička nakonec, na kole mě ty super indukční smyčky nechytnou vůbec, takže musím chca nechca na červenou...

Prostě omezování dopravy se neděje z nějakého důvodu podpory cyklistů (alespoň z mého pohledu), ale z obcese bůhvíkoho, že musí být všude všechno řízeno a regulováno, všude samé značky/příkazy/zákazy (viz třeba nejnověji Kampa a plán pěší zóny na náplavkách) a zdravý rozum chybí...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:JirkaS: Záleží, co tím propadem u ODS myslíte. Pár mandátů asi získá a může být při velké rozdrobenosti hlasů pro nějakou koalici nezbytná. Souhlasím, že ANO mě děsí čím dál tím víc! Jsou někde nějaké předvolební průzkumy preferencí?
Ode dneška by se průzkumy už zveřejňovat neměly. Jeden z posledních je zde a nevypadá moc dobře: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... e-pruzkum/ Zítra se mají ještě pražští politici předvádět v TV: http://tv.sms.cz/televize/CT24/20141008 ... ta-z-Prahy
Naposledy upravil(a) JirkaS dne 7.10.2014 8:35:02, celkem upraveno 1 x.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Kubajsu píše:Prostě omezování dopravy se neděje z nějakého důvodu podpory cyklistů (alespoň z mého pohledu), ale z obcese bůhvíkoho, že musí být všude všechno řízeno a regulováno, všude samé značky/příkazy/zákazy (viz třeba nejnověji Kampa a plán pěší zóny na náplavkách) a zdravý rozum chybí...
Ona to není jen obcese, ale taky hloupě přísná norma. Například udělat přechod přes 2 pruhovou komunikaci, kde je ještě TT, je neuvěřitelný problém. Buď na něm musí být ostrůvky na obou stranách TT, no a když se nevejdou, tak SSZ. Jinak to podle normy neprojde. Proto s každou rekonstrukcí trati/silnice vznikají takové paskvily jako jednopruhový příjezd od Podbaby na kulaťák.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od monin »

Standa: Monin: Náhodou ty šikany jsou super, už mám nacvičené pěkné obloučky! A na kole se občas jezdím projíždět na tu cyklostezku z Krejcárku na Hlavák, ta se mi vyloženě líbí - škoda jen, že z Krejcárku už nikam nevede...
Stačí na Krejcárku, před čerpačkou, vyjet nahoru na Pražačku, přes Balkán, na Jarov a pak sjet k Rokytce a dojedeš přes les až do Hloubětina..
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

JirkaS: Díky za odkaz, nějak mě nenapadlo podívat se na stránky ČT (a to se chystám sledovat alespoň chvíli tu avizovanou debatu). Vypadá to, že to rozsekne ČSSD - buď půjde s ANO a Trojkoalicí, nebo s TOP09 a ODS. Každopádně to bude moc pěkné vyjednávání :twisted: :jidlo: !

Monin: Tak jestli to vyjedeš od Krejcárku od pumpy na Pražačku, tak jsi frajer ;) ! Já tam párkrát kolo vláčel a málem jsem z toho zhebnul. To už je jednodušší opustit tu pěknou cyklostezku někde před tunelem a vzít to na Pražačku přes Vítkov, tam je i neoficiální alternativa bez ztráty převýšení. Další trasa do Hloubětína je taky dobrá, tam už to mám taky párkrát projeté. Jednou jsme tamtudy zkoušeli jet i do Kyjí k nádraží (podél Rokytky) a vjeli jsme do super brownfieldu obydleného homelesy, naštěstí nebyli doma. Ten areál je na jih od železnice a je neprůjezdný, na sever od železnice se to projede. Tam jsem si uvědomil, jak moc Praha potřebuje "zahustit" - viz Metropolitní plán.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od monin »

Standa: No dovol, takovej krpálek? To mě tedy hodně podceňuješ. Jezdím tam ob den. :) Ale jinak je rychlejší samozřejmě projet to takto:
http://www.mapy.cz/zakladni?planovani-t ... A1%7D&ri=0
Ale co se týče politiky, právě si zlehka čtu Žižkovské listy a na radnici není snad nikdo , kdo nemá ze současné koalice, hodně velké máslo na hlavě, od starostky, přes místostarostu Hellera (TOP 09), místostarosty Nigrína (ČSSD), nebo místostarosty Stropnického Ž(n)S. Takže někoho vybrat je fakt těžké.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Monin: Jelikož se rozhoduju už jen mezi ODS a Svobodnými, tak mě Tvůj výčet nijak neomezuje :) !
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

Standa píše:.... Vybírám vše z oblasti dopravy:

Tichá, čistá a levná veřejná doprava bez bariér. Radikální zlepšení podmínek pro chodce a cyklisty. Chodník do každé ulice. Stop rozbitým a neudržovaným silnicím. Městská železnice jako rychlý a kvalitní způsob přepravy po Praze. Uživatelsky přívětivé a provozně nenáročné parkovací zóny. Proměna dopravního režimu v centru města zavedením nízkoemisních zón. Zklidnění dopravy ve vybraných částech města.

...
začervenil jsi to hezky, ale to nejhrůznější, tam zůstalo nezvýrazněno
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“