Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Problem D0 je NIMBY, tam PPP nic neresi.
kot
Příspěvky: 10529
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Pardon Jožko, ale řeč je o MO a ne o D0. nepletu-li se...
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Mea culpa... myslim MO, pisu D0. V tomhle je to stejne u obou.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Už Vladimír Majakovskij napsal:

Říkáme Lenin - myslíme Strana, říkáme Strana - myslíme Lenin.

Omluva za OT :-) Pamatuji si na tohle heslo z dětských let, kdy jsem to nechápal a měl tuhle vznešenou báseň za pitomost :-)
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Problém MO nebude IMHO zdaleka jen NIMBY, ale právě i finance. Na rozdíl od 511.
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Finance jsou prave dusledkem NIMBY. Kdyz nezbyva nez trasu zakopat i tam, kde to nebylo v planu, tak to pak rychle naskakuje. Krome toho ma Praha (zatim) docela nasuseno.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

Máme nějaké bližší info o těch Nimbách u MO? Výraznější znám jenom združení z Holešoviček, ale přiznám se, že jsem nezaznamenal nějaké výrazné tlaky proti MO, který byl navržen předtím. V minulé koalici to zablakovali zelení, kteří okruh vůbec nechtěli. Tu změnu u současné koalice jsem zaznamenal jako jejich vylepšení, ale nepamatuji si, že by se tam hrálo na strunu, že jinak se to bude všemožně blokovat.
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Jsou dve moznosti, bud tu zmenu inicioval nekdo, kdo ma vejvar od stavebnich firem nebo nekdo, kdo si byl vedom toho, ze to ve stavajici variante nemuze projit pres odpor mistnich. A doufam, ze nikdo nepredpoklada, ze by "Pustte nas na ne" a spol jeli v nejake korupci...
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

jozka píše:Finance jsou prave dusledkem NIMBY. Kdyz nezbyva nez trasu zakopat i tam, kde to nebylo v planu, tak to pak rychle naskakuje. Krome toho ma Praha (zatim) docela nasuseno.
Kdyby se to postavilo tak, jak to bylo navrženo, tak by se za dalších 10-20 let po zprovoznění řešilo na x místech zakrývání, jak teď V Holešovičkách, protože by to bylo uvnitř zástavby. :crazy: Ať se to radši rovnou postaví pořádně, to není D0 někde v polích (jakože i tam někde budou tunely kvůli zástavbě či budoucí zástavbě). ;)
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Nicmene porad plati (protoze tohle bylo to, co jsem mel puvodne na mysli), ze s tim PPP nijak nehne.
kot
Příspěvky: 10529
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Jožko proč ? Budou-li "papíry", tak PPP odkopne platbu za tunely hooodně dopředu. To už většina z nás bude v lepším případě v důchodu a v horším pod drnem či někde rozptýlena...
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

No a mame ty papiry? Nemame? Tak to asi problem nebude v penezich, ne?
kot
Příspěvky: 10529
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Asi jsem si seděl na vedení Jožko ! Já myslel, že se "mračíš" na to PPP. A ty jsi se oprávněně mračil na chybějící papíry. Pochopeno :lol:
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

U MO podle mě není problém NIMBY, protože těm bylo prakticky totálním zakopáním trasy vyhověno - problém jsou ty papíry. Zajímalo by mě jako je to s EIA ? Ta je zpracovaná na původní řešení, ale nevím zda se dá použít i na to nové.
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Ja se mracim na PPP, povazuju to za druhou nejhorsi variantu (za nepostavenim). Ale tady jsem jen psal, ze vidim problem v papirech a s tim PPP nehne.
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Mě to teda "vychází" tak, že částečně i kvůli NIMBY se bude více tunelovat > bude to 2 krát dražší > na to škvára není > PPP pomůže. ==> PPP pohne defakto i s NIMBY. :) Ne že by PPP byl nějaký zázračný urychlovač. Souhlas s Lynxem, že hlavní překážka tudíž bude spíše zdlouhavé povolování, ale snad už bez většiny NIMBY.
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Tunelova varianta je prolomeni prvni linie obrany. Ted prijde druha. Ohrozeni spodnich vod! Strhne nam to vodu ze studni! Tunely jsou nanic, podivejte se do Budejic!

Az budete mit papiry, prijdte, muzem se zacit bavit o financovani.
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

Aram96 píše: Kdyby se to postavilo tak, jak to bylo navrženo, tak by se za dalších 10-20 let po zprovoznění řešilo na x místech zakrývání, jak teď V Holešovičkách, protože by to bylo uvnitř zástavby. :crazy: Ať se to radši rovnou postaví pořádně, to není D0 někde v polích (jakože i tam někde budou tunely kvůli zástavbě či budoucí zástavbě). ;)
kdyby...
tak už jsme tam mohli jezdit a zakrývání se mohlo těch 10-20let řešit
a D0 už bohužel dávno není v polích, protože se 30let "řeší"
některé úseky i prioritně....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Fakt se mohlo jezdit ? Řekněte mě, jak těmi "změnami" plánů ta stavba oddálila ? Termíny nebyly, příprava v nějaké pokročilé fázi také nebyla, má se stavět metro D, chtěl bych vidět, kde by se vzaly peníze ještě na MO...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Stavba se oddálila hlavně tím, že se posledních cca 10-15 let nepodporovala její příprava nebo jen velmi málo. Stále velká část opozice (a někdy i vedení Prahy) spekulovala o jiných variantách. Teď se to snad konečně hýbe kupředu, i když pomalu. Když si i Zelení (Piráti) snad jsou uspokojeni tím, že to povede pod zemí celé a šílenství kolem Blanky už vychladlo, protože se ukázalo z velké části jako falešné.

Ale kdyby probíhalo všechno jak mělo, tedy nerozpoutalo se mediální peklo kolem Blanky, co by symbolu toho nejhoršího, tak se mělo se stavbou navázat po otevření Blanky a dnes už opravdu mělo být dávno hotovo.
Jenže "nebyla politická vůle" v situaci, kdy každý kdo měl něco společného se stavbou Blanky byl mediálním mainstreamem označován za zločince, defraudanta a bůhví co ještě.

Co se týče peněz, tak nevím proč by neměly být ? Když se stavěla Blanka, také se zároveň stavělo metro A. Teď se už mnoho let nestaví téměř nic, takže by na investice být mělo. Když nyní žádné nejsou.
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

lynxi díky
já bych to tak zdvořile nenapsal :ok:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7902
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Lynx: souhlas. Akorát ohledně těch peněz: spíše jsem to myslel tak, že teď po a během krize nebude tolik peněz. Nevím, kolik má Praha na účtech zůstatky, ale dovedu si představit, co z penězi udělá liduprázdné město řekněme 3/4 roku. A to nevíme, jestli to byl rok poslední...
A jinak ta chybějící část MO bude z hlediska financí ještě o level výš než celá Blanka, nebo ne ? Takže bych z peněz strach trochu měl .. Ale jestli Praha vyjedná spolufinancování (státem nebo PPP) tak je problém asi vyřešen.
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mbmat »

Lynx píše:Co se týče peněz, tak nevím proč by neměly být ? Když se stavěla Blanka, také se zároveň stavělo metro A. Teď se už mnoho let nestaví téměř nic, takže by na investice být mělo. Když nyní žádné nejsou.
Nedávno jsem četl zajímavý názor ( https://zdopravy.cz/nazor-naklady-za-20 ... mhd-56152/ ) polemizující nad zdražením MHD v Praze. Jelikož je to ale politicky neprůchozí přes voliče ("volte nás, musíme ale zvednout cenu za Lítačku" - neprůchozí), tak Praha čím dál více dotuje veřejnou dopravu v praze a bere tam, kde se dá, tedy v současnosti víc a víc právě na úkor velkých investic.
Anebo mohou omezit spoje = opět neprůchozí.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mstitek »

Tady se naplno projevuje nebezpečí populistické politiky. Kdyby ta husa Krnáčová nesnížila už tak nízké celoroční jízdné v Praze, tak ten problém nemusel být tak výrazný. Ale jenom to jízdné vrátit na původní cenu je prakticky neprůchozí.
Geo
Příspěvky: 806
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Geo »

Ja to uz cetl pred rokem, kdy se o tom psalo vic. Clanek je z Cervence 2020. Bohuzel vecem financovanych z verejnych penez trva ponekud dele, nez uz neni kam hrabnout pro penize, takze ta debata o tomhle problemu uplne zmizela.

Dokonce se obavam, ze jedinne misto, kam budou moci sahnout, je nejake dalsi zpoplatneni IAD. Bud parkovani nebo myto. Na venek se sice vsichni tvari, ze ridice auta od pouziti byciklu deli jen zdibicek, ale ti co hledaji zdroje, moc dobre vedi, ze to neni pravda. Protoze proc by jinak lide do toho auta cpali tolik penez. A pak se samozrejme bere lepe tam kde penize jsou.

Dale jsem zaznamenal nenapadnou "propagandu", ze na prazskou infrastrukturu by mel prispivat StC. kraj, nebot je jejim velkym uzivatelem (dojizdejici).

Navic, s cenou Litacky 10 Kc/den bych si dokonce dovolil trvdit, ze Praha je jedno z mala, jestli vubec ne jedinne, z hlavnich mest, kde je fakticky MHD zdarma. A to je pri jejim rozsahu velky luxus.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“