Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mikulik »

Jako cyklista jsem sevřenou prdel, když jsem jel třeba po trojském mostě nebo po nábřeží od letenského tunelu k výstavišti. To je masakr. Radši jsem jel po chodníku, kde jsem měl klídeček, než se děsit, že mě někdo přejede. Ostatně nikdo po těch chodnících v daných místech nechodí. Co by tam asi dělali, když tam nikdo nebydlí a co tam bydlí, pojedou tramvají či autem.
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Praha plánuje novou cyklomagistrálu. Severovýchodní okraj města spojí s centrem.
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/prah ... 1546690420

Nová vláda v Praze dělá zhruba co se od ní očekává a jací voliči ji zvolili. Dalším nápadem je zrušení novoročního ohňostroje příští rok, protože dělá hluk a produkuje emise.
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Anonym píše:Praha plánuje novou cyklomagistrálu. Severovýchodní okraj města spojí s centrem.
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/prah ... 1546690420

Nová vláda v Praze dělá zhruba co se od ní očekává a jací voliči ji zvolili. Dalším nápadem je zrušení novoročního ohňostroje příští rok, protože dělá hluk a produkuje emise.
To jako vážně s tím ohňostrojem ?? :o To snad nemyslí vážně, teda piráti a TOP u mě klesají čím dál více, i když jsem ani jedny nikdy nějak hrozně nepreferoval. Každopádně docela chudáci v té Praze. :lol:
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

Pardon, ale to fakt někoho hodnotíte na základě takové blbosti? Mně je teda upřímně nějaký ohňostroj buřt (třeba ve Varšavě letos taky nebyl a svět se nezbořil), řekl bych že věci jako např. řešení mizerné bytové situace jsou lehce důležitější.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Opozice Pirátům v čele s primátorem Hřibem vyčítá právě to, že se zajímají o takové blbosti jako ohňostroj (podle opozice populisticky) a ty důležité věci - jako třeba dopravu, moc neřeší.
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Prostě jde o princip, dělá to emise, tak to zakážeme. Podobně je to s auty, auta dělají emise, tak jim nebudeme stavět nové cesty, ať si lidi radši jedou MHD.

Praha už nechce klasickou pyrotechnickou show na Nový rok a hledá jiné řešení. Kromě možnosti uspořádat tichý ohňostroj, zvažuje nové vedení města také zavést světelnou show s drony, nebo lasery.

„Pro příští rok bych preferoval klidnější a zároveň ekologičtější formu světelné show, která bude brát ohled jak na stav ovzduší a z ohňostroje vznikajících emisí, tak na životní prostředí nebo domácí mazlíčky,“ sdělil MF DNES primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti).

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/novy- ... roj-praha-
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

ML90 píše:Pardon, ale to fakt někoho hodnotíte na základě takové blbosti? Mně je teda upřímně nějaký ohňostroj buřt (třeba ve Varšavě letos taky nebyl a svět se nezbořil), řekl bych že věci jako např. řešení mizerné bytové situace jsou lehce důležitější.
Ano, trochu je tak hodnotím, ale ne kvůli tomu, že nebude ohňostroj, ale kvůli tomu, že se takovými blbostmi vůbec zabývají. Myslím, že Praha potřebuje spíš radlickou radiálu metro D městský okruh nové byty P+R parkoviště a vykupovat pozemky pro 511. A ne řešit takové nesmysly.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Vzdy kdyz k necemu takovemu dojde, znamena to bud, ze vse funguje a nejvyssi ma cas na bejkarny (ale to nastava velmi zridka) nebo (a to je i tenhle pripad), ze na beznou cinnost nestaci, tak dela to, na co ma kapacity.

Jak uz jsem psal, co si prazaci zvolili, to maj. Jen mne sere, ze jako Stredocech jsem s nimi spojen pupecni snurou (nikoli z vlastnich rozhodnuti).
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od dvs »

Proto rikam zridit kraj alespon s Pha vychod a zapad a zridit tak max. 15 prazskych mest (tj. zrusit vsechny ty 'mestecka') a ty zastresit magistratem s mensimi pravomocemi.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kyk »

Když oni musí řešit i ty "bejkárny", je to běžná agenda.
Ohňostroj se dá vyřešit na jednom zasedání, bojhužel na tom samém ani na dalším se nepostaví ani městský okruh, ani SOKP, jak víme všichni je to běh na sakra dlouhou trať.
Co můžeme, je zastupitele občanskou aktivitou hnát k činnosti, ne jen tlachat a nadávat dle svého politického přesvědčení.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

Plytvani sefovym casem na bejkarny vypovida o jakekoliv organizaci hodne. A neni to nic lichotiveho.
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

kyk píše:Co můžeme, je zastupitele občanskou aktivitou hnát k činnosti, ne jen tlachat a nadávat dle svého politického přesvědčení.
Problém je, že současní politici v Praze nechtějí silnice stavět ze svého přesvědčení, občanská aktivita nepomůže. Oni mají jiné priority - ekologii, MHD, cykloztesky.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

Anonym píše:Problém je, že současní politici v Praze nechtějí silnice stavět ze svého přesvědčení
Máte ke všem těmhle tvrzením nějaké zroje nebo je to prostě jenom hloupé plácnutí? Asi by bylo fajn se bavit v meritorní a ne emoční rovině.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Faktem je, že jak nový pražský pro dopravu Scheinherr, tak starosta Městské části Praha 13 za Piráty už začali zpochybňovat Radlickou radiálu.
Což je jediná významnější pražská silniční stavba, která by se mohla v dohledné době dostat do fáze výstavby. Přesto Scheinherr říká, že to není priorita ! - což je absurdní, protože místo toho nic jinéjho nemají a peněz mají dost. Ten Pirát chce zase už asi podesáté přezkoumávat vyprojektovanou podobu, což znamená odsunutí stavby na neurčito.
Proto to může budit oprávněný dojem, že nic vlastně stavět nechtějí.
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mroz »

Lynx píše:Faktem je, že jak nový pražský pro dopravu Scheinherr, tak starosta Městské části Praha 13 za Piráty už začali zpochybňovat Radlickou radiálu.
To neni fakt, ale lez, protoze starosta P13 je jiz dlohou radu let z ODS a je to jeji byvaly mistopredseda David Vodrazka. Navic v lednove radnicni hlasne troube STOP pise, ze Adam Scheinherr ho ujistil, ze stavba RR je i nadale prioritou hlavniho mesta viz foto. Z uvedeneho textu me spise desi, ze EIA konci v roce 2021 a soucasnemu magistratu neverim, ze do te doby stavbu zahaji at uz Scheinherr rika cokoliv.
Přílohy
stop_vodrazka3.jpg
stop_vodrazka3.jpg (174.36 KiB) Zobrazeno 4723 x
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Neházejte hned lžemi, když jde jen o nepřesnost. Jde o starostu Prahy 5, Piráta Mazura. je tam i ten Scheinherr.

https://www.prazskypatriot.cz/nechat-pr ... y-5-mazur/

To že je Scheinherr nepovažuje radlickou za prioritu se také objevilo v tisku, teprve později začal obracet

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live ... ritou.html

navrch je tam upuštění od Břevnovské a Vysočanské radiály ....
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od P_V »

Piráti mají v dlouhodobém programu dělání obstrukcí a opakovaného přezkoumávání se vším, co nevymysleli oni. Toto prosím mějte stále na paměti.
Údržba stávajících cest a dopravních staveb je jedním z důležitých úkolů místní samosprávy. Mělo by být samozřejmé, že nejprve je třeba doložit užitečnost nové dopravní stavby, teprve poté ji celou připravit, zajistit pozemky a až následně začít stavět. Před budováním nových projektů je třeba důkladně zhodnotit, zda není výhodnější využít již existující stavby.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od P_V »

https://www.novinky.cz/domaci/494985-hr ... pavel.html
Hřib chce, aby při vybírání jména tunelu bylo vedení města genderově korektní. Odmítl návrh, aby se další tunel, navazující na Blanku, jmenoval Vlasta. „Když měl předchozí tunel dívčí jméno, tak další tunel by měl mít mužské jméno. Osobně bych tam viděl třeba tunel Václav nebo tunel Pavel,“ prohlásil Hřib za smíchu pirátů v sále.
takhle to dopadá, když se snažíte vtipkovat o něčem, co jste nepochopili... :lol:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Martin z Ostravy »

R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

P_V píše:https://www.novinky.cz/domaci/494985-hr ... pavel.html
Hřib chce, aby při vybírání jména tunelu bylo vedení města genderově korektní. Odmítl návrh, aby se další tunel, navazující na Blanku, jmenoval Vlasta. „Když měl předchozí tunel dívčí jméno, tak další tunel by měl mít mužské jméno. Osobně bych tam viděl třeba tunel Václav nebo tunel Pavel,“ prohlásil Hřib za smíchu pirátů v sále.
takhle to dopadá, když se snažíte vtipkovat o něčem, co jste nepochopili... :lol:
Myslím, že jste ten vtip nepochopil vy ... podle mě je vtip v tom, že řekl, že by to měl být třeba Václav nebo Pavel a souvisí s nimi jaksi i ten tunel, byť v tom druhém významu než jak se používá tady na fóru :D ;)
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

Jasně, nebylo úplně všechno jak z Rychlých šípů. Ale na konci je funkční stavba, která denně pomáhá desetitisícům lidí. Co zbyde po Hřibovi? Droní ohňostroj? Magistrát přesunutý na Kliniku?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od theodor less »

A kdyby mu vyšly ty olympijské hry v roce 2016, na jejíž kandidaturu magistrát vydal zhruba 70 milionů korun, to by teprve bylo....
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

Možná jo, možná ne. Třeba takové Barceloně olympiáda v 1992 prospěla dost. Ale jasně, raději zužujme, malujme cyklopruhy a dělejme wifi lavičky.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

No, nejsou jenom tyhle dvě extrémní možnosti. Tedy buď stavět za cenu obrovské korupce a fungovat jako pobočka Balkánu ve střední Evropě, kdy je magistrát řízen veksláky jako Janoušek nebo Rittig a nebo nestavět vůbec a jen malovat cyklopruhy a nechat pro změnu magistrát řídit pološílenými aktivisty.

Bohužel se tu normální cestu, někde mimo tyto extrémy, zatím nedaří najít ;)
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Však já jsem tím vysvětlením toho vtipu nic jiného neřekl a ani nechtěl. Popravdě taky asi zastávám spíš názor, ať si na tom někdo namaže kapsu, než aby se nepostavilo nic. Zní to sice hrozně, kór si říkám, že je špatně že to říkám já jakožto "mladý člověk" :mrgreen: ale vidím to tak. Samozřejmě to nesmí být pravidlem a nesmí se to stát běžným, to to pak můžeme zabalit...
Ono ty stavby v té Praze mají paradoxní výhodu, že jsou obrovské a v současné době docela na začátku přípravy, čili i kdyby nastal ten nejhorší možný scénář a magistrát by opravdu nic kromě 511 nedělal a nepřipravoval, tak se to dá brát z druhé stránky, že pak nastoupí koalice, která to bude připravovat a bude mít k dispozici mnohem lepší legislativu, což se snad podaří do konce volebního období prosadit.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“