Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Takže styl "Po nás potopa".
R48 -> D48 se podařilo!
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Pochybuji, že takových je 30%, jak odpovídá podílu ve volbách. Zas bych to nezjednodušoval. Mimochodem, jak se pozná nadšený přiznivec globalizace? :roll:
Kdyby ODS nekradla tak, jak předváděla hlavně za Béma (povodně a následný stav nouze byly startem totálních prasáren), tak mohla znova vládnout už teď.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Není to jen postoj mladých, ale i třeba důchodců, kteří to berou z pohledu, že těch pár let už to nějak vydrží. Takto to měl třeba postavené můj děda, že třeba na baráku už nebude nic dělat. Vždy jsem mu to vyčítal, protože to vlastně házel na nás a naše budoucnost mu tak byla ukradená.

Jinak ještě absence vztahu k místu je taky velký problém, který vede k degradaci místa.
R48 -> D48 se podařilo!
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Svatosp »

ANu to v Praze totalne pohnojila Krnda, která fakt udelala takove prohlaseni jako zadny jiny primator a to lid nastvalo a důsledek je takhle ekoteroristicka koalice. A pak tam nasadili narychlo Stuhlika který byl taky totalne mimo z jeho vizema. Kdyby mělo ANo vic procent, udelaji koalici a jede se dal ve velkym stylu. Az mi prijde, ze to byl zamer, ze Babis ma zamestnany ty nejlepší marketery , ze se mi nechce verit, ze by to pohnili zamerne. Ze v tom je vyssi hra :-)
A k te ODS, sice se par miliardicek rozkladno ale aspoň se něco dělalo, ted se nedela nic a bude to jako s vystavbou dalnic v CR (za vlad Věci veřejných TOP09 apod) , pocitime to ještě dalších několik volebních obdobi.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

ANO investovalo obrovské prostředky, aby v Praze uspělo. Bohužel zase vsadilo na špatného koně. Když ukazovali Stuchlíka na plakátech a u toho byl slogan "Nepotřebujeme aktvistu, ale manažera" a vedle toho byl aktivista Stuchlík co by ten manažer, s jeho nápady úplně odtrženými od reality, tak to bylo jako špatný vtip.

Aby mohlo ANO uspět, tak by potřebovalo přiznat, že se to s Krndou nepovedlo (což nikdy nepřiznali) a přesvědčit lidi, že tentokrát už se to povede a že na to mají lidi. Jenže s mimoněm Stuchlíkem přesvědčili voliče spíš o opaku ......
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Svatosp píše:A k te ODS, sice se par miliardicek rozkladno ale aspoň se něco dělalo
Kdyby se pokračovalo v nastoupeném tempu dál, tak je dnes Praha v dluzích a nemá ani na běžný provoz. Všechno má své meze a tady se žralo příliš...
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Svatosp »

A vypochodovat před volbama s novou tvari, kterou nikdo neznal, to nemůže skoncit dobře. Opravdu se mi nezda, ze by to bylo omylem. Bud je to opravdu velke selhani nebo to byl zamer, dostat opozici asi hlavne Piraty nahoru, aby se znemoznili. Urcite se na ne něco najde a nejake to tresni oznameni s kterym se bude policie zabývat se taky lehce pripravi, pokud se sami neznemozni. A vytezit z toho později celorepublikove mnohem vice. Babis ( ANO ) vždycky mysli 2 tahy dopředu. Ale obetovat Prahu, to by bylo necestne!
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Svatosp »

JirkaS píše:
Svatosp píše: Všechno má své meze a tady se žralo příliš...
Praha me penez dost, tech par miliardicek by nepoznala, toho se nebojim, ze by privedli Prahu do dluhu. :( :( :( :(
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Praha už zadlužená byla...
Vidět v neúspěchu Babiše v Praze nějakou konspiraci, to chce moc bujnou představivost nejlíp podpořenou "kvalitním" matrošem :lol: Praha vždy volila jinak, tak jako v ní nikdy moc neuspěla ČSSD, má problémy i Babiš. Zvlášť když primátory tahá jako králíky z klobouku.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od dvs »

Docela by mne zajímalo, jak by vypadalo složení magistrátu, kdyby hl. m. Praha byla krajem a platily by tam pravidla pro volby do krajského zastupitelstva tj. vyber si jeden lístek .

Možná bych ten pražský kraj ještě trochu zvětšil aspoň o okresy Pha-východ a západ.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od P_V »

dvs píše: kdyby hl. m. Praha byla krajem ... Možná bych ten pražský kraj ještě trochu zvětšil aspoň o okresy Pha-východ a západ.
V tom kraji by ale musely existovat nějaké obce. Jak byste Prahu nakrájel, podle městských částí?

Aby to nemělo podobné důsledky jako před rokem 1922, kdy tu živelně rostla aglomerace těsně srostlých měst, ale s mizernou koordinací společné infrastruktury. Zvládl by tu koordinaci kraj a ZÚR?
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

ODS už Prahu nedá, protože Praha je z těch 30% obsazená právě těmi aktivistickými junáky v podnájmu
dalších 15-20% dají důchodci
zbytek po zjištění, že místo 2+1 nebo 3+1 na Proseku postaví vilku za Prahou, hlasoval nohama.
Ti co kupují investiční byty pak volit nechodí, protože jim to je jedno.
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Volební účast byla jen 46%, spousta lidí neměla koho volit.
ODS lidi nechtěli volit díky její minulosti, kmotrům, opencard a dalším zpronevěrám.
Praha sobě měla kontaktní kampaň, sbírala podpisy. Volili je i normální lidé, chtěli dát šanci někomu novému, málokdo si ale zjistil, že lídrem je aktivista.
ANO - působení Krndy hodně lidí odradilo
SPD - na kandidátce měli už od pohledu divné lidi, SPD má malou členskou základnu
Piráti+TOP09+STAN - aktivisti, mám jich mnoho na FB, navzájem se svolávali a připomínali si, aby šli volit.

ODS i ANO mají šanci příště mít lepší výsledek, čím vyšší volební účast, tím lépe pro ně.

Osobně si myslím, že za toto volební období by se mohl začít stavět Dvorecký most pro MHD, Rohanský most a metro D mezi Pankrácí a Krčí. Nicméně ani jedna z těchto staveb neřeší největší problémy pražské dopravy.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

dvs píše:Docela by mne zajímalo, jak by vypadalo složení magistrátu, kdyby hl. m. Praha byla krajem a platily by tam pravidla pro volby do krajského zastupitelstva tj. vyber si jeden lístek .

Možná bych ten pražský kraj ještě trochu zvětšil aspoň o okresy Pha-východ a západ.
Praha snad je krajem, ne ? Nejsem si teď zcela jist, ale snad byl i jeden volební lístek pro volby do Magistrátu - byla to kvůli tomu obludně velká plachta
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Praha je sice krajem, ale volby do magistrátu jsou jako obecní volby - právě proto je to jedna plachta, kde lze vybírat lidi z různých kandidátek (i když čert ví, kolik lidí to v Praze dělá). Kdyby se volilo jako do kraje, házel by se jeden lístek s konkrétní stranickou kandidátkou, volebních lístků by tedy bylo podle počtu stran, ne jedna plachta.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Díky za upřesnění. Podle mě by tedy s jednotlivými lístky nebyl výsledek o moc jiný, než je ten současný. To zakroužkování se týkalo maximálně pár lidí z jiné kandidátky, málokdo asi kroužkoval větší počet jmen napříč tím papírem. No a vzhledem k počtu kandidátů 65, to bylo tedy většinou dost nicotné drobení hlasů. Pro jednu stranu například 60/65 a pro druhou 3/65 a pro třetí 2/65. To není příliš odlišné od toho, kdyby tam zmíněný člověk hodil jen lístek té první strany.
Aram96
Příspěvky: 7896
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Aram96 »

Svatosp píše:A vypochodovat před volbama s novou tvari, kterou nikdo neznal, to nemůže skoncit dobře. Opravdu se mi nezda, ze by to bylo omylem. Bud je to opravdu velke selhani nebo to byl zamer, dostat opozici asi hlavne Piraty nahoru, aby se znemoznili. Urcite se na ne něco najde a nejake to tresni oznameni s kterym se bude policie zabývat se taky lehce pripravi, pokud se sami neznemozni. A vytezit z toho později celorepublikove mnohem vice. Babis ( ANO ) vždycky mysli 2 tahy dopředu. Ale obetovat Prahu, to by bylo necestne!
Já nechci být kospirátor, ale mě teda přesně něco takového po komunálních volbách napadlo. Že tam prostě Stuchlík byl proto, aby ANO šlo do opozice a koalici vytvořili piráti s někým. A jak já vidím povolební vyjednávání a co čtu, co se děje v Praze ohledně dopravy a investic, tak mám pocit, že to Babišovi od začátku vychází a cíl je jediný, srazit popularitu pirátů na celostátní úrovni v příštích volbách právě díky pražskému primátorovi a jeho (zatím tak vypadajícího) špatného vedení. Protože z pirátů má Babiš jednoznačně největší strach, to je bez debat a je to oprávněně si myslím.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Lynx píše:Díky za upřesnění. Podle mě by tedy s jednotlivými lístky nebyl výsledek o moc jiný, než je ten současný. To zakroužkování se týkalo maximálně pár lidí z jiné kandidátky, málokdo asi kroužkoval větší počet jmen napříč tím papírem. No a vzhledem k počtu kandidátů 65, to bylo tedy většinou dost nicotné drobení hlasů. Pro jednu stranu například 60/65 a pro druhou 3/65 a pro třetí 2/65. To není příliš odlišné od toho, kdyby tam zmíněný člověk hodil jen lístek té první strany.
Nevim z jakych statistik vychazite, ja naopak znam dost lidi co svuj hlas rozdrobili rovnomerne mezi 3-4 strany vicemene proto, aby zabranili zisku hlasu nejakym extremnim formacim, pricemz nejakeho vlastniho favorita voleb nemeli.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ML90 »

Zase tady nepřehánějte. Představa, že Babiš nalil jenom do kampaně v Praze 50 milionů (což je řádově zhruba tolik, kolik to stálo ostatní strany celostátně), aby záměrně prohrál je fakt absurdní.
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Elwapp: Vycházím tak akorát ze svých pocitů. Protože mi přijde nepravděpodobné, že by se takto chovalo větší než malé množství lidí :-) Ale mohu se samozřejmě mýlit. Škoda, že nemáme k dispozici nějáký průzkum.
ML90 píše:Zase tady nepřehánějte. Představa, že Babiš nalil jenom do kampaně v Praze 50 milionů (což je řádově zhruba tolik, kolik to stálo ostatní strany celostátně), aby záměrně prohrál je fakt absurdní.
Taky si myslím, že je to fantas. Bylo vidět s jak velkým úsilím se Babiš snaží Prahu získat a jak je to pro něj důležité a následně jeho zklamání, že to nevyšlo. Nevěřím na takhle náročnou a drahou manipulaci, která je navíc s velmi pochybným výsledkem. Schválně prohrát volby, to je přeci jen hodně silná káva.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Pavel Q »

Domnívám se, že v Praze hraje roli ještě jeden faktor. Uvědomte si, že v modal splitu MHD vs. individuální automobilová doprava je podíl IAD nižší než polovina a mírně klesá. To se pak odráží i v politických preferencích. Sice ze všech stran je slyšet zaklínání, že dokončení okruhů vyřeší všechny problémy, ale lidi asi tuší že nevyřeší a stejně tak vědí, že to bude za dlouho. A jsou zvyklí na to, že někudy se neprojede. Proto je docela představitelné, že mezi lidmi najde větší podporu investice do MHD, nebo i nějaké zkvalitnění veřejného prostoru se zlepšením pěší prostupnosti (příklad: tramvaj na Václaváku nebo úrovňové křížení na Vltavské). Co lidi trápí je nedostatek parkovacích míst. Pokud se někde zruší jeden ze dvou průběžných pruhů, a přibyde pár parkovacích míst, schválí vám to, i když se zhorší průjezdnost.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od P_V »

I investice do okruhů a radiál je investicí do MHD. Nepřímo, protože IAD přestane té MHD překážet. Přiškrcováním ulic se dosáhne opaku. Pokud byste občas nahlédli do tram-fóra, dočetli byste se, jak tramvajáci nadávají na zklidňovací opatření, která jim cpou auta na koleje a prodlužují kolony. Co teprv autobusy.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Geo »

P_V píše:Pokud byste občas nahlédli do tram-fóra, dočetli byste se, jak tramvajáci nadávají na zklidňovací opatření, která jim cpou auta na koleje a prodlužují kolony.
Tohoto genialniho opatreni jsem si uz taky vsiml. Treba mezi Botanickou zahradou a Divadlem Na Fidlovacc se tramvaj neda nikde predjet. Jako bonus tam jeste jezdi mezi 9 - 9.30 konskej povoz, kterej taky tramvaj neobjede.
Mne na tehlech upravach stve, ze mi nepomuzou ani v tramvaji ani v aute. Casto tramvaj stoji pred zastavkou, protoze se tam pres auta nevejde. A auta stoji za tramvaji, protoze ji nemaji jak objet.
Ale pro lidi co bydli nekde v centru ve studentskem bydleni v nekolika lidech v 4+1, a jejich jedinou starosti je jakse premistit mezi skolou, brigadou a hospodou, je "zklidnovani" ideologicky zajimave. Vetsinou je to pak prejde v touze po soukromi a stehovani do financne dostupneho bydleni na periferii.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

Pro mě dosavadním vrcholem je ulice Ke Klíčovu, kde je asi dvacet let nepoužívaná vlečka do pekáren. Samozřejmě, vystouplé koleje, vylezlé kostky, pastva pro nízké podvozky.. Ale.. v rámci cyklo budovatelské nadšení tam nyní naplácli asi půlmetrový asfaltový proužek, přes koleje, aby "pumpičkáři" mohli přejet se všemi zuby. Zlá auta ať si trhnou. Potěmkin hadr.
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Svatosp »

Bohuzel na uradech statni spravy sedi absolutne nekompetentni lide a ještě pod sluzebnim zákonem, take je nikdo ani nemůže vyhodit. A tyhle reseni neprospivani ani cyklistum ani autum, pouze cyklista sebevrah jede ve vyhrazenm pruhu když kolem nej v tesne blizkosti jezdi kamiony nebo auta.
Situace je pak otresna na obe strany, at se stavi cyklostezky ale stavebne oddelene casti komunikace jako všude na zapade, ale to co je u nas, to je vazne hnus. Neschopnost uredniku je bezbreha.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“