Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Likas »

Standa píše:JirkaS: Díky za odkaz, nějak mě nenapadlo podívat se na stránky ČT (a to se chystám sledovat alespoň chvíli tu avizovanou debatu). Vypadá to, že to rozsekne ČSSD - buď půjde s ANO a Trojkoalicí, nebo s TOP09 a ODS. Každopádně to bude moc pěkné vyjednávání :twisted: :jidlo: !

Monin: Tak jestli to vyjedeš od Krejcárku od pumpy na Pražačku, tak jsi frajer ;) ! Já tam párkrát kolo vláčel a málem jsem z toho zhebnul. To už je jednodušší opustit tu pěknou cyklostezku někde před tunelem a vzít to na Pražačku přes Vítkov, tam je i neoficiální alternativa bez ztráty převýšení. Další trasa do Hloubětína je taky dobrá, tam už to mám taky párkrát projeté. Jednou jsme tamtudy zkoušeli jet i do Kyjí k nádraží (podél Rokytky) a vjeli jsme do super brownfieldu obydleného homelesy, naštěstí nebyli doma. Ten areál je na jih od železnice a je neprůjezdný, na sever od železnice se to projede. Tam jsem si uvědomil, jak moc Praha potřebuje "zahustit" - viz Metropolitní plán.
A jak se vám líbí ten (v noci nasvětlený) cyklokolotoč z estakády od Krejcárku na ulici pod Plynojemem?
Problém cyklostezek obecně je, že se na ten pruh asfaltu bez aut okamžitě vrhnou pěšáci, inlinisti, ti s vodítkama, ty s kočárkama, běžci, žákovské družstvo biatlonistů. A pak tedy když chci někam dojet na kole a necárat se, tak stejně jedu po silnici - třeba do práce Radlická, Smetanovo nábřeží, Rohanské nábřeží - silnice 40 minut - okolní cyklostezky 1h.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:JirkaS: Díky za odkaz, nějak mě nenapadlo podívat se na stránky ČT (a to se chystám sledovat alespoň chvíli tu avizovanou debatu). Vypadá to, že to rozsekne ČSSD - buď půjde s ANO a Trojkoalicí, nebo s TOP09 a ODS. Každopádně to bude moc pěkné vyjednávání :twisted: :jidlo: !
Vzhledem k tomu, že je ve vládě s ANO a Lidovci, tak se automaticky nabízí ta horší varianta. Proto je potřeba, aby ANO v Praze neuspělo nebo neuspěla ČSSD.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Mike: Dlouho jsem váhal, jestli mám ty nízkoemisní zóny taky začervenit, ale úplně jednoznačný názor na to, nemám. Ani hodnocení celého tohoto snažení v Německu není moc jednoznačné. Ale je fakt, že v provedení nejlepších kamarádů auto*matu by to byl asi pěkný humus...

Likas: Pro cyklisty, kteří nechtějí překážet autům na frekventovaných ulicích, je ten šnek stejně k ničemu, protože tahle trasa vede stejně do takové ulice. Navíc je to poněkud komplikované najíždění, mnohem šikovnější by IMHO bylo třeba vybudování cyklostezky na tramvajové estakádě - místo tam je (trochu horší je to pak mezi koncem estakády a křižovatkou u Palmovky, ale snad by se to nějak protáhnout dalo).

JirkaS: Rozhodně k tomu hodlám přispět :twisted: !
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jonáš »

JirkaS píše:Ona to není jen obcese, ale taky hloupě přísná norma ...
A přitom normy už aspoň patnáct let nejsou závazný, ale jen doporučující.
http://www.unmz.cz/urad/co-je-to-technicka-norma-
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od P_V »

Norma sice je jen doporučující, ale kdo se jí neřídí a nemá pro to posichrované zdůvodnění, přebírá zodpovědnost za následky.
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Drak »

Tak jsem si před volbami zanalyzoval nabídku politických stran v Praze, co se dopravy týče. Mimochodem dopravu považuji za nejpalčivější problém Prahy. Každý den využívám jak MHD, tak IAD, a proto mě zajímá rozvoj obojího.

Trojkoalice – jelikož jsou zde zastoupeni zelení, netřeba komentovat jejich postoj k dopravě.

ANO – rok vedou MD a jak si počínají, všichni dobře víme. Situace na ŘSD hovoří za vše a výroky paní Krnáčové také nevěstí nic dobrého. Vůbec, celá kampaň ANO je úplně o ničem, není tam žádný nápad, jejich slogany by se dali přeložit slovy: „Za všechno může předchozí vedení magistrátu, my vše prověříme, všechny zavřeme a všechno uděláme jinak“. Na tyto hesla se může chytit jen blb.

TOP 09 – výroky a názory Hudečka všichni známe

ODS a ČSSD – zatím strany, které se k řešení MHD a IAD staví nejaktivněji. Jsou pro výstavbu metra a nových tramvajových tratí a na druhou stranu také prosazují výstavbu radiál, východní části MO a SOKP přes Suchdol a Běchovice.

Ostatní strany nejmenuji, protože o jejich úspěch silně pochybuji.

Sám budu volit ODS, byť mám také výhrady a Svobodu vůbec nemusím, ale připadá mi jako nejmenší zlo.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Houdini »

Z názorů na dopravu: http://www.aktualne.cz/wiki/domaci/komu ... 590604f2e/ lze jako plus počítat i zastupitele za KSČM (ne že bych doporučoval, ale oni tam bohužel budou) - nezbývá nic jiného než prosadit urychlenou dostavbu okruhu v schválené stopě

Trojkoalice bych se nebál. Ne každý kdo "bojuje" pod zelenou vlajkou je nepřítel. Ti, kteří mají šanci se tam dostat, budou "saudové" nikoli "talibani". Oni se sice budou mazlit s bicyklem, ale jako členové dozorčích rad.

A za zkoušku stojí i http://volebnikalkulacka.cz/
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Houdini píše:Ti, kteří mají šanci se tam dostat, budou "saudové" nikoli "talibani". Oni se sice budou mazlit s bicyklem, ale jako členové dozorčích rad.
Nezapomínejte na to, že saudové jsou největšími sponzory talibanů :-)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:Mike: Dlouho jsem váhal, jestli mám ty nízkoemisní zóny taky začervenit, ale úplně jednoznačný názor na to, nemám. Ani hodnocení celého tohoto snažení v Německu není moc jednoznačné. Ale je fakt, že v provedení nejlepších kamarádů auto*matu by to byl asi pěkný humus...
Na to mám jednoznačný názor. Stát/město vás pokutuje za to, že nemáte na nové auto :roll: Starým autem kromě majitelů veteránů nikdo rád nejezdí.
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Adam108 »

Nízkoemisní zóny jsou čirý populismus, kolika procent aut se to týká?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

JirkaS píše:
Houdini píše:Ti, kteří mají šanci se tam dostat, budou "saudové" nikoli "talibani". Oni se sice budou mazlit s bicyklem, ale jako členové dozorčích rad.
Nezapomínejte na to, že saudové jsou největšími sponzory talibanů :-)
No, Šubrtová a Hejl jsou spíše tedy ultra Talibani...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Adam108 píše:Nízkoemisní zóny jsou čirý populismus, kolika procent aut se to týká?
To záleží jen na tom, jaké kategorii do zóny vjezd povolíte. Takže se to může týkat jen opravdu starých aut, nebo taky skoro všech.
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Adam108 »

Jinak řečeno se to bude týkat jen velmi starých aut, protože politici nebudou mít nikdy odvahu na to, zavádět to tím způsobem, aby to postihovalo řidiče nějak plošně. Ale nízkoemisní zóny mít budeme, to byl přece účel, ne? :lol:
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Hanes »

Nízkoemisní zona: velmi špatně okopírovaný německý systém, protože podle toho, co jsem četl, tak v ČR mají dostat zelenou nálepku vozidla prakticky nová a v Německu je to podle škodlivin z vozidla. Benziňáky mají škodlivin méně, proto mají zelenou známku téměř všechny co mají katalyzátor. Když jsem dovezl z Německa VW Bora 2,3 r.v. 2000, chtěli po mně ekologickou daň a na předním skle je zelená nízkoemisní nálepka s číslem 4, což splňuje Euro 4, tak nechápu podle jakého klíče se v ČR platí ekologická daň. Z toho vyplývá, že ty nízkoemisní zony budou pro většinu neprůjezdé.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jonáš »

Podle klíče "rok výroby", to se dočtete na každý trafice. Německý nálepky se tady od války neuznávaj ;-)
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Hanes »

Však právě, nařízení jak za komančů: ROK VÝROBY!!! Tzn., že vozidla jednoho výrobce v daný rok už třeba splňovala Euro třeba 3 a druhého jen Euro 1, proto se to bere podle toho horšího a hotovo, ne dle toho, co je uvedeno výrobcem.............................
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od JirkaS »

Když známý přihlašoval staré auto, tak rok výroby byl jen pro přibližnou orientaci, ale rozhodoval údaj z techničáku.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Bobek »

Pánové, aspoň si to přečtěte (+ související nařízení vlády), než o tom začnete plamenně diskutovat. Samozřejmě to není podle roku výroby, ale splněné emisní normy. Rok rozhoduje pouze tehdy, pokud není emisní norma uvedena.

Reálný dopad bude na jednotky procent, už jsme to tu řešili v jiném vlákně. (Podle mě to tedy za to úřední šimlení okolo nestojí. Přičemž jsem beztak z obliga, vehikl splňuje a stejně bydlím uvnitř.)
Království a půl princezny za 511.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Houdini »

1975 píše:
JirkaS píše:
Houdini píše:Ti, kteří mají šanci se tam dostat, budou "saudové" nikoli "talibani". Oni se sice budou mazlit s bicyklem, ale jako členové dozorčích rad.
Nezapomínejte na to, že saudové jsou největšími sponzory talibanů :-)
No, Šubrtová a Hejl jsou spíše tedy ultra Talibani...
Šubrtová z Běchovic kandiduje za jinou stranu = SNOP

Starosta Suchdola je až na 14. místě kandidátky. A to by museli získat přes 20%. Suchdol měl minule 2498 voličů, takže ani preference moc nepomohou.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jonáš »

Jo, máte recht, oni to tehdy na ty "roky výroby" jen mediálně překládali naši zdatní žurnalisti, až to zblblo i mne. Ale do magistrátního intranetu se nedostanu, sorry ;-)
VW ročník 2000 má nejspíš Euro 2, takže do toho spadne, a jakou má zelenou nálepku tady nemohlo a nesmělo nikoho zajímat. Konec konců, nalepit se tam dá cokoli, když si troufnete.
http://www.toplinks.cz/ekologicka-dan-auta/volkswagen

Co se týče Hejla, tak preference nepomůžou v žádnym případě, to je v komunálních volbách dobře ošetřený.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Bobek »

Aaha, to zase nějak blbne se sessions či co, přes magistrátní web se tam normálně dostat dá, ale takhle napřímo to (teď) protestuje.
Nu, tak tedy usnesení rady 1623, tisk R-14189, odtud to bohužel nikam nenahraju.
Království a půl princezny za 511.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Nakonec jsem se rozhodnul, že budu volit Kasla a jeho Demokraty. Mimochodem na třetím míst tam kandiduje Moos. Možná hlas propadne, ale alespoň můžu mít relativně čisté svědomí, to bych u žádné z mafiánských stran (ODS, ČSSD ....) věru mít nemohl.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Standa »

Na Praze 3 pro změnu kandiduje za Kaslovce exministr dopravy Dobeš.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Kuba »

Pro vaši informaci tady je názor Jana Kasla na variantu severní části pražského okruhu - takže tak...
http://www.youtube.com/watch?v=w3c0t9rydnY
čas cca 1:07
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jonáš »

A na letiště chce monorail .. jsem myslel, že po tom svym primátorování má představy reálnější.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“