Komunální politika v Praze

Off-topic pokec
Odpovědět
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mstitek »

Pánové zapomínáte, že primátor není nějaký král nebo ředitel firmy. V Praze funguje kromě primátora také rada HMP a zastupitelstvo HMP a z těch tří má primátor asi ty nejmenší pravomoce. Doporučuji si zjistit jak to vlastně v Praze funguje. Např v zákoně o hlavním městě je popsáno za co má primátor odpovědnost a jaké má pravomoce. TLDR o dopravě tam není ani slovo. Kromě toho, zapomínáte, že doprava je v gesci jiné strany koalice a primátor má na Scheinherra minimální páky. Kromě toho do dopravy kecají taky jednotlivé městské části a státní správa. A na ty nemá primátor vůbec žádné páky.

Jinak troufám si tvrdit, že co se týče velkých problému města tak doprava na prvním místě není. Na první místo bych dal nedostatek dostupného bydlení.

Zatím tady těma kecama předvádíte silné neznalosti fungování samosprávy.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

1975 píše:...
Stejně jako by metru nikdy neřekl "krtek".
asi jo
stejně jako by nikdy nejel "žlutou", ale Béčkem 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Mike »

v době kdy se dá mediálně vytvářet tlak na ty správné postoje, tak takový internetový mág, jako Hřib by jistě dokázal vyvíjet tlak - kdyby chtěl
jenže když se nechce, tak je to horší než když to nejde
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

...asi tak. Když byl primátor Pavel B., tak si podle kritiků dělal, co chtěl (a jeho kamarád). Jak mohl, když nic jako primátor nemůže, všechno zastupitelstvo a městské části a státní správa a kdoví kdo ještě?
A že Hřib manipulovat umí, když chce, to tvrdí opozice pořád, když posouvá program Zastupitelstva, resp. tam tam tlačí co on chce a blokuje co nechce apod.
Že je bydlení méně dostupné, je fakt. Ale pokud už jste ten Pražák, tak vás trápí fakt méně než ta doprava.
Jo, jako náplava to máte těžší :o)
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

1975 píše:...Ale pokud už jste ten Pražák, tak vás trápí fakt méně než ta doprava.
Jo, jako náplava to máte těžší :o)
Vite, on se clovek ani v Praze nerodi s vlastnim bytem. Takze pokud nechcete zit do sedesati u rodicu, tak vas i jako Prazana to bydleni celkem trapi vyrazneji nez doprava.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mstitek »

Tak mazánek s kolibříkem si možná dělali co chtěli, ale určitě ne na základě zákonem jim daných pravomocí, nepočítám-li možná nějaké díry v zákoně. Ale ani oni si nemohli odsouhlasit co chtěli. Vždycky k tomu potřebovali radu a zastupitelstvo. Ale s vaším přístupem budete nejspíš nadávat na Hřiba, že neporušuje zákon aby urychlil vaši vysněnou dopravní stavbu. Samozřejmě, že i primátor má nějaké pravomoci a nějakou moc v rámci fungování města, ale rozhodně není vždy po jeho vůli. Kromě toho piráti šli do komunálních voleb s nějakým programem. Koukněte se do něj a pak poreferujte jestli v tom je nějaká významná podpora dopravních staveb. Pokud ne, tak nevím za co ho kritizujete.

Dostupnost bydlení v Praze je mi osobně šumák, ale pro rozvoj města je to větší problém než obecně doprava.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

mstitek píše:Pánové zapomínáte, že primátor není nějaký král nebo ředitel firmy. V Praze funguje kromě primátora také rada HMP a zastupitelstvo HMP a z těch tří má primátor asi ty nejmenší pravomoce.
...........................................
Zatím tady těma kecama předvádíte silné neznalosti fungování samosprávy.
Zbytečně to hrotíte. Nikdo si nemyslí, že by byl Hřib nějáký panovník (možná kromě něj samotného). Ale je to "hlava" nyní vládnoucí koalice. Která jako celek dělá pro dopravu zatím velmi málo. A jak vám píšou i ostatní diskutéři, je přirozené že ta "hlava" nese hlavní odpovědnost a že dříve bylo běžné, že se primátor mnohem víc angažoval v řešení dopravních staveb. tedy v reálném řešení, ne v malůvkách na internetu.

jinak samozřejmě nejde jen o osobu Hřiba, on je jen tím kdo reprezentuje celouu tuhle vládní skupinu.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mstitek »

Já souhlasím s tím, že celou tu skvadru reprezentuje, ale přijde mi, že máte přehnaná očekávání ohledně angažovanosti primátora v řešení dopravních staveb. Na magistrátu a v jeho firmách je celá řada lidí, jejichž opravdovou prací je zabývat se dopravou a dopravníma stavbama. Tam bych jejich kritiku naprosto pochopil, ale v kontextu dopravy je Hřib opravdu jen figurka z plakátu, která kromě toho ani nikdy žádnou extra angažovanost v dopravě neslíbila. Zajímalo by mě jak konkrétně si představujete, že by se měl angažovat? Jako, že bude obcházet lidi a pomáhat osobně s výkupama?
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

Opět jsme si moc neporozumněli. Kritika Hřiba je kritikou celé téhle party. Celé "vlády Prahy" která dělá velké ... nic. Hřib je jen arogantní narcistní blb, který to jen celé korunuje. Měl by to vést ke světlým zítřkům a přitom se jen předvádí.

je to jako když se lidi kdysi smáli včera zesnulému Miloušovi Jakešovi a jeho úrovni vystupování, tak se smáli nejen jemu, ale všem komunistům a tomu jak to vedou, když za ně vystupuje někdo takový. Primárně tedy nejde o Milouše, ani o Hřibouše, ale o to, že jako celek jejich vláda nefunguje a je k smíchu a k pláči zároveň.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mstitek »

Jen tak mimochodem. Co konkrétně vás vede k hodnocení, že celý pražský magistrát nefunguje? Že nedělá co vy po něm chcete? Nebo, že nedělá co po něm chtějí jeho voliči?
Anonym
Příspěvky: 821
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Anonym »

Zase další omezování aut v Praze:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... y-40330728
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

mstitek píše:Jen tak mimochodem. Co konkrétně vás vede k hodnocení, že celý pražský magistrát nefunguje? Že nedělá co vy po něm chcete? Nebo, že nedělá co po něm chtějí jeho voliči?
Magistrát je jen servisní organizace - když už si zakládáte na těch přesných termínech. Ten asi funguje normálně. Ale nefunguje politická reprezentace, která by realizovala jakékoliv nové projekty nebo k nim alespoň směřovala. Přitom jen v oblasti dopravy je toho k dořešení spousta - od nedostavěného okruhu, vykoupení pozemků k velkému okruhu, přes tramvajové tratě až po metro. Nepohnulo se téměř nic z toho.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mapman »

Anonym píše:Zase další omezování aut v Praze:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... y-40330728
No, já v tom ani nevidím ani tak omezování aut, jako spíš zvyšování bezpečnosti zastávek. Za mě majì všechny navrhované úpravy smysl a sám bych je podpořil...
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od michal »

No jako chodec a cestující s MHD musím bohužel konstatovat, že "vídeňská" zastávka je řidičům jezdícím po Praze dost často naprosto volná. A pochybuju, že větší počet těchto zastávek na odhodlání těchto mágů pořádně sledovat dění KOLEM sebe něco změní... :ko: I jako řidič vítám širší ostrůvky, třeba Malostranská ve směru na Hrad je fakt průser...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od 1975 »

mstitek píše:Já souhlasím s tím, že celou tu skvadru reprezentuje, ale přijde mi, že máte přehnaná očekávání ohledně angažovanosti primátora v řešení dopravních staveb. Na magistrátu a v jeho firmách je celá řada lidí, jejichž opravdovou prací je zabývat se dopravou a dopravníma stavbama. Tam bych jejich kritiku naprosto pochopil, ale v kontextu dopravy je Hřib opravdu jen figurka z plakátu, která kromě toho ani nikdy žádnou extra angažovanost v dopravě neslíbila. Zajímalo by mě jak konkrétně si představujete, že by se měl angažovat? Jako, že bude obcházet lidi a pomáhat osobně s výkupama?
Možná by stačilo, kdyby Scheinherra popohnal, aby nějaký ten výkup přinesl do Rady a pak na Zastupitelstvo. Ale jsme zpátky u toho....to je Práce. A progresivní levicoví kámoši z médií to tak neocení jako prohlášení k Tibetu, Tchajwanu nebo něčemu podobnému co v jeho pravomocích je tedy mnohem méně než starost o řešení PRAŽSKÉ dopravy... Nikdo po něm tady přeci nechce, aby řešil třeba D52.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

mapman píše:
Anonym píše:Zase další omezování aut v Praze:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... y-40330728
No, já v tom ani nevidím ani tak omezování aut, jako spíš zvyšování bezpečnosti zastávek. Za mě majì všechny navrhované úpravy smysl a sám bych je podpořil...
Tak já nevím, ale mluví tam o uzavření Smetanova a Karmelitské pro transit, ale je možné, že je to už dlouho známo, já se v tom radši nevyznám od té doby, co se Pospíšil radoval z odstranění zábran na Smetanově aby tam příští den začali pokládat kostky :D.
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Krtku, tak teda hooodně dobrý koment !! :lol:
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od Lynx »

mapman píše:
Anonym píše:Zase další omezování aut v Praze:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... y-40330728
No, já v tom ani nevidím ani tak omezování aut, jako spíš zvyšování bezpečnosti zastávek. Za mě majì všechny navrhované úpravy smysl a sám bych je podpořil...
Zvyšování bezpečnosti tramvajových zastávek je i podle mě v pořádku, ale že schvalujete i zamezení tranzitu po vltavských nábřežích mě docela překvapuje. Nebude to pro pražskou dopravu trochu problém ? Třeba ne, já nevím (bez ironie) ale trochu se jako laik bojím že trochu bude.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od mapman »

To uzavření obou stran řeky pro tranzit je už jiná ohraná písnička. Taky tuhle cestu občas používám, ale nezbytné to pro mě není, spíš je to taková kochačka. Když by ten zákaz průjezdu pro tranzit omezili jen na denní dobu a pracovní dny a povolili vjezd dopravní obsluze, tak by mi to nevadilo ;)
MPMP
Příspěvky: 3320
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od MPMP »

A ten TRANSIT má být definovaný jak? Zneprůjezdnění v jednom bodě? Ve více? Bez fyzické zábrany?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od krtek700 »

mapman píše:To uzavření obou stran řeky pro tranzit je už jiná ohraná písnička. Taky tuhle cestu občas používám, ale nezbytné to pro mě není, spíš je to taková kochačka. Když by ten zákaz průjezdu pro tranzit omezili jen na denní dobu a pracovní dny a povolili vjezd dopravní obsluze, tak by mi to nevadilo ;)
Taky se přiznám, že to mám častěji spíš jako kochačku bez starosti o čas atd :D, ale párkrát jsem jel Dejvice-Karlák přes den a tam je to o hodně rychlejší.

Ráno se objevila nová zpráva.
Praha plánuje výrazně zdražit kupon na MHD. Růst má i cena parkování

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... _campaign=

Ačkoli jsem spíš pravičák, tak na hromadnou dopravu mám spíš názor, že by měla být co nejlevnější. Reálně bych byl klidně pro něco ve stylu, že člověk platící daně v městě to má zdarma/hodně zlevněné(to je možná nelegální :D). Od Pirátů a Prahy sobě jsem spíš čekal debatu o dopravě zdarma.
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Takže Šajnhér by v případě podpory tohoto zdražení zvýšil ceny OD LÉTA. To jako myslel příští rok ? Nebo čeká, že léto teprve přijde ? Tak takhle se "určují" termíny - léto, prázdniny, sněžení... :zvraci:
jozka
Příspěvky: 2790
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od jozka »

To je ten moderni svet. Vcera jsem dostal email s upozornenim na planovany vypadek sluzeb. Ma to nastat 25.06.2020. A ja myslel, ze uz mame cervenec...
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od ElWapp »

Prosim, pouzijte trochu medialni gramotnosti, nekterym z vas zjevne chybi. "Od leta" rekl Scheinherr PRY na nejakem jednani, jak redaktorovi tlumocil jiny ucastnik. Takze kdo vi co presne rekl, nez se to pres nekolik tlumocniku zkomolilo do jednoduche medialni zkratky. Rozlisujte prosim oficialni vyjadreni a tyhle "drby".

Tim nijak nehodnotim Scheinherra ani samotne zdrazovani. Ale prosim, komentujme oficialni zpravy a ne tyhle zprostredkovane vykriky vytrzene z kontextu.
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Komunální politika v Praze

Příspěvek od kot »

Ale zase je tam hezká PIAR fotka, jak užívat léta a stmelovat kolektiv. A pokud se k tomu vyjadřuje i členka vládnoucí koalice - Marvanová, tak to asi JENOM DRB nebude. Nebo že by i politici neužívali "mediální gramotnost" ? To už by byl asi fakt problém, to už by byli téměř na nic. Tedy pardon, kromě Tchaiwanu, Tibetu, duhových vlajek a memorand všeho druhu.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“