Právě je 27.4.2021 18:43:16




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 57  Další
 Komunální politika v Praze 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
S mostem je problém, že pod těmi podpěrami neprojedou tramvaje na Hlávkův most, kde se nachází Čižinského zastávka. :)


30.10.2018 9:48:07
Profil
Autor

Příspěvky: 2488
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
To už si ti politici (a voliči) dělají srandu?
Co ten ví jak se řeší složité dopravní problémy!?
https://domaci.ihned.cz/c1-66316460-kdo ... kemu-mostu


30.10.2018 20:37:09
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Sosa píše:
Hnusné je, protože se neudržuje. Stanice metra má 34 let a od výstavby se tam nic nezměnilo. Jen se okolí trochu umylo po povodních.
Hnusné je, protože je to naprosto debilně postavené. Dostat se z Vltavské na Hlávkův most je neskutečná prolézačka smrdutými zákoutími.


30.10.2018 21:13:11
Profil
 

Příspěvky: 4340
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
hh píše:
To už si ti politici (a voliči) dělají srandu?
Co ten ví jak se řeší složité dopravní problémy!?
https://domaci.ihned.cz/c1-66316460-kdo ... kemu-mostu

:lol: No nezávidím Pražákům, snad to neodnese městský okruh nebo jiné stavby potřebné i pro "nepražáky" :zvraci:


30.10.2018 23:00:49
Profil
Autor

Příspěvky: 2488
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Samozřejmě, třeba 511.


31.10.2018 13:16:35
Profil
 

Příspěvky: 4340
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
hh píše:
Samozřejmě, třeba 511.

Tak tahle stavba už doufám, že to tuplem neodnese. Ale to by teoreticky snad ani neměla moct ne ? Stejně jako politici moc nemohou ovlivnit přípravu zbytku D0, jak se všichni kasali před volbama :mrgreen:


1.11.2018 2:58:05
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Tak 511 snad uz nikdo menit chtit nebude...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/praz ... &source=hp
1. Pražský okruh a koordinátor
Ani třicet čtyři let od doby, kdy v Praze otevřeli první úsek dálničního obchvatu kolem metropole, není dílo kompletní. A nebude ani po uplynutí mandátu nastupujícího zastupitelstva.
To se zavázalo pokračovat v započatých přípravách přes dvanáct kilometrů dlouhého úseku spojujícího Běchovice s dálnicí D1. Ambicí by mělo být začít reálně s výstavbou, kterou ovšem neřídí Praha ale stát.


1.11.2018 8:48:17
Profil
 

Příspěvky: 3532
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Jasně, všechno vyřešíme Koordinátory...chybí mi tam už jen funkce Koordinátora koordinátorů. Samé obecné kecy. Co je to "nejprůchodnější varianta"? Jaká je jednotka průchodnosti? Jeden Hejl?

Přitom by pro 511 stačilo říct - kolik vykoupí Praha pozemků, např. v roce 2019? Jednoduché, konkrétní. jenže právě proto jednoduše kontrolovatelné.


1.11.2018 12:23:00
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Já myslím, že pro stavbu 511 je hodně dobrá zpráva, že chtějí pokračovat v přípravách stávající trasy. Taky se tam mohlo objevit to samé, co pro severní trasu...


1.11.2018 13:11:25
Profil
 

Příspěvky: 3532
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Michale, všimni si ale, že to jsou jen obecné plky. Které nebrání "dobrým skutkům", jako když paní Plamínková chtěla jen drobně upravit křižovatku u Dubče, respektive ji znovu posoudit a najít "nejprůchodnější variantu"...


1.11.2018 14:29:49
Profil
 

Příspěvky: 2523
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Ale pořád lepší než fixová tlustočára napříč střední Evropou...


1.11.2018 14:39:23
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Nový radní se asi nebude stačit divit když podle zprávy TSK je cca 10 mostů v hodně špatném stavu. Baranďák má to štěstí, že se má v průběhu cca 2 let začít opravovat, most Legií taky není zrovna v nejlepší kondici, to samé platí o Hlávkově mostu (ten je na tom ale hůře) a o Libeňáku raději nemluvit. Já se jen obávám situace, kdy bude nutné uzavřít současně jak Hlávkův tak i Libeňský most. A to byla taková "sranda" že by se možná na povodně vzpomínalo jako na dobu kdy všechno fungovalo.
A nerad bych aby se za 4 roky říkalo "zlatá Krnda"... Snad se tím úsekem Počernice - Modletice konečně pohne.


1.11.2018 18:50:34
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Tak se podívejte, kdy se nějaký pražský silniční most opravoval. Když pominu Nuselský a Karlův, tak minimálně 10 let žádná velká oprava nebyla. Neberu malé mostky apod. Přes Vltavu naposledy Štefanikův, pokud si dobře pamatuji.


2.11.2018 9:06:10
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Horší je, že i to, co se opravovalo, stojí za ... Viz estakáda K Barrandovu, která se opravovala po částech poměrně nedávno.


2.11.2018 11:58:22
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Ono je opravovalo a opravovalo. Pokud se jen měnil asfalt, tak to žádná oprava není, jen údržba.


2.11.2018 12:07:23
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Neměnil se jen asfalt, dělala se i sanace některých betonových prvků. I kdyby nešlo o nějakou zásadní opravu, tak by při ní aspoň měl být závažný stav zjištěn a ne "přemalován na krásno".


2.11.2018 12:12:13
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ods-o-programu-prazske-koalice-je-to-pr-dokument-architekt-chvali-bronwfieldy-20181113.html


14.11.2018 13:39:09
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
ODS by si ale měla zemést před vlastním prahem. Nejen že ještě za Béma slibovala 10 stanic metra a kilometry TT, ale byla to právě ODS, která neustále odsouvala metro D. Nejdříve za Béma + Steinera, kde se vymýšlely různé varianty typu lehké metro a pak i za Svobody, kdy se zase vymýšlela úsporná varianta D jako větev C a další hovadiny. A pokud jde o okruh, s 511 natož 518/519 nepohla ani trochu.


14.11.2018 20:25:13
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Máte pravdu. ODS také odsunula D na druhou kolej kvůli výstavbě metra A, kde si navíc prosadila tvar chalupoidy ..... Podobně zmršila též konec metra C v Letňanech kvůli fiktivní olympiádě. Takže jakákoliv kritika od ODS je dost chucpe (a to nemluvě o tom jak v Praze zavedla korupční systém východního typu pod taktovou Janouška, Rittiga a podobně).


15.11.2018 10:03:24
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Paradoxní je, že když se to D odložilo, aby se mohla nalézt nějaká zlepšení oproti "staré těžké ruské koncepci" (a aby se mohla radši stavět chalupoida), tak se ta zlepšení opravdu našla, technická i finanční. A s pozdějším nápadem, že se D začne stavět jako odbočka z C, aby se náklady z počátku přesunuly do pozdějších etap, se zas smetla ze stolu, aby tam mohly jezdit vlaky z C.


15.11.2018 11:58:33
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
A jak je to vlastně nyní ? Občas slýchávám v souvislosti s déčkem něco o metru bez řidiče a podobné novoty, ale koncepce metra má být "těžká", v tom to zůstalo při starém ?


15.11.2018 12:14:22
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Bez řidiče je to jediné, co zůstalo. Jinak to mohlo mít napájení z troleje 1500 V, nižší podlahu, schopnost zdolávat vyšší sklony a tím i mělčí stanice, a vůbec našlápnuto k tomu, aby to mohlo snadno pokračovat jako příměstská dráha.


15.11.2018 12:37:39
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
P_V píše:
Paradoxní je, že když se to D odložilo, aby se mohla nalézt nějaká zlepšení oproti "staré těžké ruské koncepci" (a aby se mohla radši stavět chalupoida), tak se ta zlepšení opravdu našla, technická i finanční.
Finanční právě moc ne, protože aby se ušetřily 2mld, klesla plánovaná kapacita asi na polovinu. A to se vyplatí...
Napájení z troleje a možnost pokračovat dál jako normální dráha samozřejmě mohla zůstat. Jenže stejně je otázkou, zda by to bylo ekonomické. Uvažované automatické rozpojování a spojování souprav bylo spíš nereálné v rozumném čase a vést do Jesenice celou soupravu i lehkého metra je trochu luxus, natož někam dál. Tam by to spíš obsloužil autobus/trolejbus do Jesenice po vlastní komunikaci, o čemž se taky mluvilo.


16.11.2018 17:35:36
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Další mosty v Praze mají problém: https://zdopravy.cz/dalsi-problem-s-pra ... ice-19566/


22.11.2018 19:00:32
Profil
 

Příspěvky: 1337
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Komunální politika v Praze
Rozhovor s novým radním pro dopravu Adamem Scheinherrem

https://www.respekt.cz/spolecnost/blank ... 6RJDaU8oCY


7.12.2018 16:49:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 57  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majkii a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz