|
Právě je 27.4.2021 18:43:12
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Komunální politika v Praze
| Autor |
Zpráva |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Komunální politika v Praze
Ježiš jak tenhle kluk odborným náměstkem státi se mohl!
|
| 7.12.2018 18:42:22 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Komunální politika v Praze
Praha příští rok proinvestuje 18 miliard. Na Městský okruh ale nedojde, přiznal Hřib https://www.echo24.cz/a/Sdicy/praha-pri ... iznal-hrib
|
| 11.12.2018 10:49:04 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: Komunální politika v Praze
Hmmmm.... Dovolím si parafrázovat: "Rozhodli jsme se, že proinvestujeme 18 miliard, už víme, za co dáme asi 5, ale za co vydáme těch zbylých 13, to ještě nevíme, rozhodně to ale nebude na Městský okruh. Možná něco málo padne na metro D." Tak copak ze zastupitelů v lednu "vypadne"? Městské bulváry za 13 miliard?
|
| 11.12.2018 12:16:29 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4340 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: Komunální politika v Praze
Mám pocit, že pořád mluví o 2 miliardách na P+R parkoviště, ale nevím, zda je to na rok 2019. Snad jo 
|
| 11.12.2018 14:12:47 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Komunální politika v Praze
|
| 11.12.2018 14:57:25 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Komunální politika v Praze
pan primátor už pochopil možnosti voleného politika čili nebudou městský okruh aktivisticky blokovat, jen ho nechají "tak nějak" vyhnít
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 11.12.2018 19:39:25 |
|
 |
|
Anonym
Příspěvky: 591
|
 Re: Komunální politika v Praze
Budovat novou stanici pro pouhých maximálně 2 tisíce aut se příliš nevyplatí. Byla by to pravděpodobně nejméně vytížená stanice metra.
|
| 11.12.2018 21:06:56 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: Komunální politika v Praze
Mike píše: pan primátor už pochopil možnosti voleného politika čili nebudou městský okruh aktivisticky blokovat, jen ho nechají "tak nějak" vyhnít nejen městský.... viz: ...Dále starosta obce (Radonice) informoval členy rady o jednání se zástupci uskupení „Starostové pro okruh“ u náměstka primátora hl. m. Prahy Ing. Scheinherra. Bylo přislíbeno zadání věcného posouzení obou alternativ okruhu. Bude jmenován zmocněnec pro SOKP. Další jednání bude následovat.
|
| 11.12.2018 21:51:18 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Komunální politika v Praze
Dnes jsem jel po delší době kolem hlaváku a vzpomínal na časy, kdy hopsání končilo právě u muzea a pak se frčelo až k šraňkám na Bubenské, dnes se poskakuje až před Holešovice (tam se bude v budoucnu přeskakovat díra po mostě) a říkám si, že pražáci, respektive voliči v Praze, jsou totálně na hlavu. Takhle si znepříjemňovat život a jestli si někdo naivně myslel, že Piráti to někam posunou, tak sorry jako.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 11.12.2018 23:07:49 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Komunální politika v Praze
Martin z Ostravy píše: říkám si, že pražáci, respektive voliči v Praze, jsou totálně na hlavu. Doporučoval bych takto nesoudit. Politická volba je věc kterou ovlivňují tisíce vlivů, je to subjektivní, je to prostě všechno velmi složité, komplikované, každý má jiné priority, jiné sympatie, každá strana je složena ze spousty lidí atd. atd. Taky na to má obrovský vliv činnost ostatních stran a jak se chovají či chovaly v minulosti, vybírá se jen z toho co je v nabídce .......... Proto bych se nikdy nechtěl dopouštět soudů. že je někdo blbec protože volil stranu XY nebo politka YZ. Vezměte si, že si třeba Němci zvolili Merkelovou, i přesto co se tam děje ohledně migrace. Ve Francii si zvolili Macrona, v Rusku Putina, na Ukrajině Porošenka, v USA Trumpa. V Polsku vyhráli ultrakatolíci. U nás vyhrál Babiš, v prezidentských volbách Zeman....... U každé z těch variant si mnoho lidí říká, jak proboha mohli volit zrovna takhle ? Jiní lidé zase právě tu variantu volí a mají svoje důvody, každý jiné. Ono to není tak jednoduché. Naopak. Podle mě má v českých reáliích zásadní vliv na politickou volbu lidí právě ta minulost, a to jak v rámci Prahy, tak celostátně. Lidi ze zoufalství volí cokoliv jiného než staré politické korupčníky z "tradičních" stran, bez ohledu na to, že je to někdy ještě horší.
|
| 12.12.2018 1:01:48 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Komunální politika v Praze
Voliči nečtou program. (Strana ANO minule program ani neměla, a i tak mu dostála  )
|
| 12.12.2018 8:15:02 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Komunální politika v Praze
Anonym píše: Budovat novou stanici pro pouhých maximálně 2 tisíce aut se příliš nevyplatí. Byla by to pravděpodobně nejméně vytížená stanice metra. Nová stanice, komunikace a P+R parkoviště vyjde levněji, než vybudování tohoto, byť monstrózního parkoviště? Tak to bych rád viděl, jak k tomu číslu došli. Asi by jim měl někdo vysvětlit, že stanice nejsou je koleje.
|
| 12.12.2018 8:45:56 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Komunální politika v Praze
V nejbližším okolí stanice metra je ještě dost volného místa. Sice patří někomu jinému, ale že by jeho odkup byl dražší než nová stanice metra? Parkovací dům by také mohl vzniknout před Metropolí nebo Globusem na tamním parkovišti. Parkovací kapacita by se navýšila a OC by z toho profitovalo, takže by možná pozemek pronajali za symbolickou cenu. Ke Globusu by to jen chtělo dodělat druhý vstup do metra.
|
| 12.12.2018 9:35:41 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Komunální politika v Praze
Ano, variant je více, ale ta nyní prosazovaná (s novou stanicí) má velkou výhodu a to tu, že se určitě nezačne stavět v tomto volebním období. Tedy pro radní, ne pro lidi.
|
| 12.12.2018 10:06:18 |
|
 |
|
Anonym
Příspěvky: 591
|
 Re: Komunální politika v Praze
P_V píše: V nejbližším okolí stanice metra je ještě dost volného místa. Sice patří někomu jinému, ale že by jeho odkup byl dražší než nová stanice metra? Parkovací dům by také mohl vzniknout před Metropolí nebo Globusem na tamním parkovišti. Parkovací kapacita by se navýšila a OC by z toho profitovalo, takže by možná pozemek pronajali za symbolickou cenu. Ke Globusu by to jen chtělo dodělat druhý vstup do metra. Nebo postavit parkovací dům místo tohoto parkoviště: https://en.mapy.cz/zakladni?x=14.292340 ... itch=0.071
|
| 12.12.2018 11:23:06 |
|
 |
|
ML90
Příspěvky: 1337 Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
|
 Re: Komunální politika v Praze
Lynx píše: Doporučoval bych takto nesoudit. Politická volba je věc kterou ovlivňují tisíce vlivů, je to subjektivní, je to prostě všechno velmi složité, komplikované, každý má jiné priority, jiné sympatie, každá strana je složena ze spousty lidí atd. atd. Přesně tak, ve městě se střetává obrovské množství zájmů, které se prostě musí nějakým způsobem vyvažovat. Co znepříjemňuje život jednomu může zase jinému výrazně pomoc. Nikdy bych samozřejmě nerozporoval potřebu dobudování obou okruhů a kvalitních kapacitních komunikací, které rozumně odvedou největší dopravu, ale zároveň je třeba pro mojí osobní potřebu daleko větší prioritou kvalitní a dobře fungující MHD (v tenhle moment klasicky metro D), protože se po Praze jen výjimečně pohybuju jinak. A stejně tak jsou naprosto legitimní i požadavky na nějaké zklidnění SJM, uvědomte si že kolem ní taky žijí lidé. Známí chvíli bydleli v přízemí přímo na 5. května a upřímně to bylo dost peklo. Jasně že ve městě člověk nemůže očekávat klid jako na samotě u lesa, ale tohle je zase druhý extrém. Takže odvozovat z volby nějaké strany (pokud se nejedná o vyložené extremisty) cosi o "blbých" voličích atp. je imho dost mimo mísu.
|
| 12.12.2018 12:16:12 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Komunální politika v Praze
Protože kolem SMJ žijí lidé, tak je ideální aby tam auta celé hodiny poskakovala s nastartovanými motory a brzděním emitovala další prach z brzd? Ano, SJM do centra města tak jak je teď nepatří a souhlasím s tím, že je třeba z ní udělat městskou komunikaci nedálničního typu, ale až v momentě, kdy bude alternativa v podobě D0, MO, metra D, "zkliďnování" za stávajícího času je zhoršovaní už tak špatné situace a nepomůže ani řidičům, ani obyvatelům.
Co jsem bydlel v Praze, tak jsem 80% cest realizoval MHD, kdy s celoroční tramvajenkou to byl ideál, člověk naskočil na tramvaj, vlezl do metra jak potřeboval. Využíval jsem nejčastěji C a ve špičce se o nějaké kulturnosti cestování dá mluvit jen těžko, jak je to metro přeplněné a řešení v nedohlednu.
Neskutečně mě rozčilovalo, když mi pod okny denně smrděla auta, která stála u šraněk na Bubenské a jen proto, že a) není stále dokončen MO a D0 b) není dokončena ani SJM přes Bubny a to že na Bubenské namalovali cyklopruh opravdu ničemu nepomohlo, za víc jak rok jsem tam neviděl jediného cyklistu.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 12.12.2018 12:25:45 |
|
 |
|
Anonym
Příspěvky: 591
|
 Re: Komunální politika v Praze
PRAHA: RADLICKÁ RADIÁLA NENÍ PRIORITA http://www.stavebni-forum.cz/cs/newsroo ... -priorita/S tím souhlasím, RR je bez vyřešení situace na Barranďáku a v tunelech zbytečná. Nicméně nesouhlasím s upustěním od Břevnovské a Vysočanské radiály.
|
| 12.12.2018 14:30:07 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: Komunální politika v Praze
Super, takže RR se nebude stavět, aby se mohlo slibovat a čekat na jiné stavby... a reálně bagry nekopnou nikde.
|
| 12.12.2018 14:54:30 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Komunální politika v Praze
Tady jde o to, že radlická radiála je jednou z mála jakžtakž připravených dopravních staveb, vlastně asi jedinou. Je jedinou stavbou u které bylo reálné zahájit realizaci v dohledné době. Takže to že to současné vedení odpískalo považuji za docela velkou tragédii a začínají se bohužel naplňovat černé vize ohledně tohoto vedení města. Ne že by RR byla tak nezbytná, ale nic jiného prostě nebude a takhle mohlo být alespoň něco. ML90 píše: Přesně tak, ve městě se střetává obrovské množství zájmů, které se prostě musí nějakým způsobem vyvažovat. Co znepříjemňuje život jednomu může zase jinému výrazně pomoc. Souhlasím. I s dalším textem. Další věc je, že my tady na fóru vidíme všechno optikou dopravy, protože se o to zajímáme jako o svoje hobby. Spousta voličů to má ale někde na druhém, třetím nebo taky desátém místě v prioritách a vlastně ani kolikrát neví co která strana ohledně dopravy prosazuje. Prioritou je pro ně například potírání korupce, zprůhlednění politiky a odstranění starých kádrů co hrají různé zákulisní hry (a to právě reprezentují Praha sobě a Piráti asi nejlíp). Někteří voliči Prahy sobě a Pirátů tedy budou teprve zjišťovat co vlastně v dopravním ohledu zvolili. A řada z nich se bude ještě divit, že tyto strany prosazují něco jiného, než co zmínění voliči chtějí. Nepoučenému laikovi mohou ty dopravní hesla politických stran také hodně splývat. V podstatě všichni slibují zlepšování dopravy, nové dopravní stavby a podobně. Laik co se o to nezajímá podrobněji třebas vůbec nerozliší, že jedna strana chce dostavbu okruhu, tak jak je prosazován dlouhá léta a jiná strana vymýšlí různá alternativní nereálná řešení, která povedou jen k zablokování výstavby. Navenek ty hesla vypadají podobně. Obojí chtějí (alespoň tedy v předvolebních heslech) zlepšit dopravu a postavit nové trasy.
|
| 12.12.2018 15:07:28 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Komunální politika v Praze
[quote="Martin z Ostravy"]Protože kolem SMJ žijí lidé, tak je ideální aby tam auta celé hodiny poskakovala s nastartovanými motory a brzděním emitovala další prach z brzd? Ano, SJM do centra města tak jak je teď nepatří a souhlasím s tím, že je třeba z ní udělat městskou komunikaci nedálničního typu, ale až v momentě, kdy bude alternativa v podobě D0, MO, metra D, "zkliďnování" za stávajícího času je zhoršovaní už tak špatné situace a nepomůže ani řidičům, ani obyvatelům. Co k tomu více říci - vůbec nic. Bohužel pro Prahu volební období v háji. Bagr nikde nevyjede /Lynx/ . Nějakou cyklostezku někde ta banda vymatlá. Ale jak píše Martin, závory na Bubenské jsou kolik let - 35 - 40 bez vyhlídky na změnu... Na druhou stranu moc a moc se těším, že si budu moci někde nabít mobil díky lavičce na solár.  Klidně kvůli tomu pojedu třeba 30 km. Prachy jsou prachy 
|
| 12.12.2018 18:00:00 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: Komunální politika v Praze
Jo jo, po největším debaklu Zelených v historii má Praha nejzelenější radní. Pěkně upravená je i Zenklova... v té zatáčce nad Karlem IV. je tam cyklopruh, takže auta musejí jet po kolejích...bezvadné zvýšení bezpečnosti i průjezdnosti...počet cyklistů v tomto úseku? Nula.
|
| 12.12.2018 18:43:27 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Komunální politika v Praze
největší problém těch jejich představ o zklidňování, cyklopruzích a preferenci MHD je v tom, že kdyby se udělala akce "jeď MHD" a ne ve sluníčkovém stylu, tak 1/3 přesednuvších z IAD do MHD tuto zhroutí ale to ti kokoko nevidí pár mých mladších kamarádů a kamarádek ( z Proseka a Holešovic ) volilo právě Piráty protože dnes je zajímá metro a kulturní akce říkám jim "počkej, až si pořídíš děti a pojedeš s nimi k doktorovi, zjistíš, že do tramwaye se s kočárkem nevejdeš, na přestupu v metru zablokuješ eskalátory a příště pojedeš autem. a tam konečně ochutnáš, co sis teď zvolil..."
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 12.12.2018 19:19:26 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Komunální politika v Praze
Tohle platí bohužel obousměrně. Stejně tak kdyby se 1/3 MHD přesunula do aut, IAD zkolabuje. Praha prostě jede na doraz, bez rezerv.
|
| 12.12.2018 19:29:14 |
|
 |
|
Anonym
Příspěvky: 591
|
 Re: Komunální politika v Praze
Také znám voliče pirátů a TOP09. Jsou to nadšení příznivci globalizace, většinou jsou mladší, bydlí v nájmu, příliš se nechtějí vázat na Českou republiku a uvažují o práci v zahraničí. Dopravní situace v Praze je příliš netrápí, jezdí MHD, preferují ekologii. Nemají vztah k Praze a ČR, vždy se mohou odstěhovat.
|
| 13.12.2018 12:25:01 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Majkii a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|