Malá odpočívka

Off-topic pokec
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Malá odpočívka

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No ano malá, ale u toho motorestu bych předpokládal větší zdržení vozidel a když bude v motorestu plno, tak na parkovišti už mnoho místa nezbude pro ty, kteří chtějí jen na wc nebo na lavičku. Z toho hlediska mi to přijde poddimenzované, na té jen s wc, je to podle mě ok.
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Příspěvek od Diaľničiar »

Moc bych to tady neroroztahoval, je tam toho místa málo, to je pravda, ale v ČR na D1/D2 ani jiné misto není kromě odpočívek, které již jsou a to místo na nich by rovněž moc nekomentoval, že jo? :D A to nemluvím o tom, že PRA okruh je zcela bez odpočívek :D

O tom, že parkovacích míst je pro nákladní dopravu málo se snad nemusíme bavit. Stačí si projít veškeré ČSPH po 22:00 na tahu D5 od hranic na D1 a D2. V ČR je to pouze od místech s čerpacími stanicemi; na SVK se budují i nové odpočívky i kromě ČSPH. Tento komentář si zas neodpustím já . :D
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Sice nechápu opět tu tendenci srovnávat ČR/SR, když to nebylo ani předmětem mého příspěvku, ale budiž, to je takový slovenský kolorit.

Každopádně tady se bavíme o nově postavené dálnici, kde bych čekal, že už bude reflektovat nejnovější trendy a požadavky, což 10 parkovacích míst pro OA u motorestu na D1 dle mého skutečně nesplňuje.
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Příspěvek od Diaľničiar »

Ne. Nejde o žádný kolorit, stejně tak komentuji na jiných zahr. fórech ve vztahu k danému státu. Je zas taková česká reakce na jakoukoliv kritiku jít se srovnávat (stačí si pročíst mnoho jednotlivých států a ihned je poznámka ve vztahu k ČR až na to, že to je normální, ale vztahu ke SR to najednou mnohdy není :D ). Jde jen o to, že si není co vytýkat a já mj. napsal jasně, že je tam toho místa málo. Pomalu každé SSÚD je větší jak většina odpočívek ... to jsou ty normy starých STN. V zahraničí je rozloha údržbových míst minimální a odpočívky sahají pomalu k menším vesnicím ... já nic jiné než to že to je malé nenapsal.

Možná později někdo začne uvažovat a třeba jen v 1/3 příjmech z mýta vybuduje větší odpočívky. Anebo někdo časem zavede to co je jinde ve světě (i když zdaleka ne všude); vybuduje třeba na D2 a D1 několik soukromých parkovišť. (bohužel ne pro osobní vozy)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Dubná Skala - Turany

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kdybys napsal, že míst je málo, protože když se to začalo projektovat tak..., nebo protože na to nemáme metodiku atd. tak to beru. Ale napsal jsi: " Míst je tam sice málo, ale v ČR jich je ještě méně, takže vlastně dobré." To je prostě úplně mimo. Já nic srovnávat nechtěl, jen jsem chtěl poukázat, že tam potencionálně může vzniknout problematické místo, což by se u nových a moderně vypadajících staveb stávat nemělo. Pokud tohle nechápeš - smůla. Tímto toto téma uzavírám.
R48 -> D48 se podařilo!
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Malá odpočívka

Příspěvek od Rio13zm »

praveze metodiku na to mame a po kazdom velkom http://www.mierova.eu/dialnice/2012/09/ ... -turany-2/ nasleduje male odpocivadlo, spominane Turcianska Stiavnicka a potom opat velke Turie

u vas CZ ste takmer vsetky male odpocivadla zrusili, co je skoda si myslim. nie vsetci oblubujeme velke preplnene parkoviska, kde sa mota kopec ludi.
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Malá odpočívka

Příspěvek od Rio13zm »

:) a este ma napadlo. to co napisal pan Dialniciar nemoze byt slovensky kolorit, kedze pochadza z kanady, no nie? :D
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“