Coby kdyby na D8

Off-topic pokec
Odpovědět
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Michal R »

Lynx píše:
Matyss píše:
Michal R píše:. Prostě si Dr. Cajz (jakkoliv svému oboru třebas rozumí) v této kauze ohýbá fakta, polopravdy, obecně pak značně neodborný přístup, který prostě leze krkem nejen některým čtenářům tohoto fóra, ale evidentně i váženým kolegům z oboru.
Budu hovořit jako insider akademického prostředí. Cajz velmi dobře (možná trošku "vulgárně") popsal a zveřejnil kamarádské a klientelistické vazby v akademickém prostředí. To jak se ohýbají zprávy, manipulují posudky...atd. Logicky pak jsou na něj nasraní a leze jim to krkem. V zásadě to funguje trošku jako mafie. Pokud držíš hubu a krok, tak po vystátí fronty až gerondi umřou se možná dostaneš na pěkné místo. Pokud nebudeš, tak začne v různé intenzitě kampaň jako proti Cajzovi....
Na tomto fóru přispívají do diskuze o D8 prakticky výhradně konformní a loajální příznivci jediné oficiální pravdy, takže tady s tím moc neuspějete. Kteří se zuby nehty brání kritickému myšlení. Dokonce ani sesuv z roku 2013 a další problémy neotřásly jejich vírou v jediné správné oficiální řešení prosazené ŘSD. Viz několik stránek diskuze usilovného popírání toho, že v posudku vydaném Ústavem pro mechaniku hornin AV ČR bylo řečeno, že je řešení s nezajištěným zářezem neudržitelné. Jsou tak zfanatizovaní, že si nedokážou přiznat ani tohle, tedy že nezajištěný zářez v sesuvném svahu je kolosální odborně neobhajitelná pitomost. Tito lidé když bude potřeba a ŘSD jim na to dá razítko, tak zapřou i to, že je ve dne světlo a v noci tma.

Nenazval bych je mafií, ale spíše sektou. Která by ráda k té mafii patřila.
Tak jsem si lehce ověřil, jak to s tím Cajzem a jeho kritikou poměrů, vztahů a klientelismu v branži je. No, je pravda, že grantová politika rozdělování peněz na vědu pro vysoké školy a výzkumná pracoviště totálně zdeformovala prostředí a otevřela brány klientelismu. V tom nebude geologie asi výjimkou, bohužel.
ALE taky je pravdou, že dr. Cajz spustil povyk poté, co ho zaměstnavatel pro hrubé formální nedostatky jeho práce seklo přes prsty. Přiznávám, že do detailu situaci neznám a nechci vynášet soudy. Nicméně moc hodnověrně to na mě nepůsobí, dborně se tomu říká syndrom odmítnuté milenky, mě se více líbí přirovnání ke starému vtipu, kdy nejhorší věc na gruppen sexu je, když na vás zapomenou....

A propos, Doktore, už jsem se zařekl, že na vás nebudu reagovat. Ale přirovnávat diskutující se kterými se neshodnete k sektě či snad k touze být součástí mafie.... A fakt si myslíte, že to není "přes čáru"? Když máte tak neodbytný pocit, že jsou tu všichni sektáři či snad mafiáni, nikdo vám nerozumí, tak odtáhněte si diskutovat na stránky ekofašistických spolků, tam budete za hvězdu.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Michal R píše:A propos, Doktore, už jsem se zařekl, že na vás nebudu reagovat. Ale přirovnávat diskutující se kterými se neshodnete k sektě či snad k touze být součástí mafie.... A fakt si myslíte, že to není "přes čáru"? Když máte tak neodbytný pocit, že jsou tu všichni sektáři či snad mafiáni, nikdo vám nerozumí, tak odtáhněte si diskutovat na stránky ekofašistických spolků, tam budete za hvězdu.
Toto napíše člověk, který mi v minulém příspěvku nadával do idiotů a snažil se vyprovokovat hádku, aniž by k tomu vzniknul nějáký důvod z mé strany. Já jsem na vás vůbec před tím nereagoval a vy sem přijdeter s takovouhle a pak sám moralizujete. Vtipné. Viz zde:
Michal R píše:Ne že bych chtěl provokovat, ale nějak zmizel zdroj zábavy v podobě příspěvků Železného doktora aka Lynxe. Snad nedostal BANána... je to s ním jak s osinou v zadku, ale při jeho umanutosti se stejně do týdne objeví pod novým nickem. A navíc, BAN nic neřeší, to že je to idiot stejně každý viděl. Mě spíš lehce udivilo, jak staří a zkušení harcovníci fóra (MPMP, JirkaS, Dialničiar) se tváří v tvář myšlenkovému kolovrátku Železného doktora, opakovaně snažili o nemožné...
Já jen uvítám pokud budete diskutovat slušně a k tématu, na to apeluji celou dobu. Musíte ale začít u sebe, přicházíte sem se sprostými osobními útoky, tak se pak nedivte, že se bráním.

Co se týče toho sektářství, tak to mi zdejší situace skutečně připomíná. Vy zarputile umanutě až fanaticky odmítáte cokoliv co nezapadá do vašeho obrazu světa a kopete kolem sebe, když někdo přijde s něčím, co je proti vašemu názoru. Příkladem je celá tato diskuze. Já sem přijdu s posudkem Ústavu Mechaniky hornin AV ČR, který pro řešení navržené ŘSD vyznívá velice nepříznivě. A reakce vás a vašich kolegů ? Namísto abyste se něják postavili k tomu posudku, tak osobně útočíte na mojí osobu, všemožně se vykrucujete, trollíte, jen aby jste nemuseli přiznat nepříznivou pravdu. To samé s Cajzem. Toho očerňujete kudy chodíte, protože říká pro vás nepříjemné věci. Téměř v kždém příspěvku na něj házíte špínu, kterou nemáte ničím podloženou.

Takže argumentujte k názorům a ne k osobám. Chovejte se slušně a s respektem k ostatním, i když říkají pro vás nepříjemné věci, které vás usvědčují z omylu. A pak bude všechno v pohodě.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Takže argumentujte k názorům a ne k osobám. Chovejte se slušně a s respektem k ostatním, i když říkají pro vás nepříjemné věci, které vás usvědčují z omylu. A pak bude všechno v pohodě.
Milý zlatý. Když napíšete takovouto lež:
Lynx píše:Na tomto fóru přispívají do diskuze o D8 prakticky výhradně konformní a loajální příznivci jediné oficiální pravdy, takže tady s tím moc neuspějete. Kteří se zuby nehty brání kritickému myšlení.
a následně vyzýváte ke slušnému chování, je to v každém případě pokrytectví, ve skutečnosti drzost. Takže přestaňte pořád někoho poučovat, jak se má chovat, jen proto, že nezastává váš názor. Pak se můžeme o něčem bavit. Takto ne.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Ano, Jiří, vy jste příkladem toho, kdo na moje věcné argumenty a předložení vědeckého posudku reaguje pouze argumentací ad hominem - tedy nadáváním mojí osobě. Dobře že jste se přihlásil.

K tématu jste nedokázal napsat nic. Jen urážíte lidi co mají jiný názor. Je takříkajíc "chucpe", tedy do nebe volající drzost, že to obracíte. Každý se může podívat, že já sem přicházím s argumenty k tématu, vy jen se sprosťárnami.

Pokud chcete skutečně diskutovat, tak máte možnost se k tomu posudku konečně vyjádřit a začít diskutovat slušně a k věci. Tak do toho !

Jsem zvědav na vaše argumenty.
MPMP
Příspěvky: 3298
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše:Ano, Jiří, vy jste příkladem toho, kdo na moje věcné argumenty a předložení vědeckého posudku reaguje pouze argumentací ad hominem - tedy nadáváním mojí osobě. Dobře že jste se přihlásil.
A už zase jste provedl něco, co jsem slíbil potírat: kde máte ten Váš "věcný argument"? Tím myslíte tvrzení, že "pan předseda výslovně řekl" - a ono to ve skutečnosti bylo trochu jinak?
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Zde jsou moje argumenty. Těším se, jestli se mezi skupinou protřelých trollů najde někdo schopný seriozně diskutovat k tématu. Tedy k posudku a jeho závěrům. Dost o tom po předchozích zkušenostech pochybuji. Viz příspěvky výše, aneb věčný trollovací kolovrátek Jirky a MPMP. Těm nepomůže k seriozní diskuzi asi ani svěcená voda. Pořád budou kolovrátkovat svoje torpédování tématu.

Zkusí to někdo další ? Tedy sdělit s čím na posudku nesouhlasí a předložit něco konkrétního, proč si myslí, že bylo řešení protlačené ŘSD, tedy nezajištěný zářez, v pořádku ? ! Vítán je samozřejmě také kdokoliv jiný, kdo se o téma zajímá. Případně jakákoliv jiná připomínka k tématu. Podotýkám, že případný zájemce bude první, kdo se kromě mě k tématu vyjádřil. Protože fanatičtí příznivci řešení navrženého ŘSD se dosud nezmohli na žádný argument. (osobní útoky a logické fauly jako argumenty opravdu nepočítám - těch zde navršili doslova "tuny")

http://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni-d ... D8-u-Dobko

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... ce-2-cast/
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

MPMP píše:
Lynx píše:Ano, Jiří, vy jste příkladem toho, kdo na moje věcné argumenty a předložení vědeckého posudku reaguje pouze argumentací ad hominem - tedy nadáváním mojí osobě. Dobře že jste se přihlásil.
A už zase jste provedl něco, co jsem slíbil potírat: kde máte ten Váš "věcný argument"? Tím myslíte tvrzení, že "pan předseda výslovně řekl" - a ono to ve skutečnosti bylo trochu jinak?
Toto téma pojednává o technických věcech souvisejících se stavbou D8, nejedná se o češtinářský kroužek, zkoumající doslovnost vyjádření. Důležitá je podstata sdělení, nikoliv slovíčkaření

Meritum věci je, že výše uvedený posudek a výslovně pan předseda Sterneberk, označil nezajištěný zářez za neudržitelné řešení. Jakými přesně slovy to vyjádřil, to je absolutně podružné.

Nic jiného zde neděláte:

Argumentační klam (též řečnický trik nebo argumentační faul) je v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů. Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí. Argumentační klamy bývají oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů.

Klamy spočívající v odvádění pozornosti:

Úhybný manévr (red herring)

V angličtině výraz znamená původně uzený sleď, obrazně (často v detektivkách) falešná stopa (na základě historky, ve které se uzeným sleděm taženým přes území lovu nechali svést honicí psi ze stopy). V diskusích se jedná o odvedení pozornosti od meritu věci k nesouvisejícímu tématu.

Podstatu klamu vystihuje anekdota: USA: Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka? SSSR: A vy zase bijete černochy!
Manžel: Opravdu si nemůžeme dovolit norkový kožich. Pracuji dvanáct hodin denně a i tak máme sotva na nájem. Manželka: A na tu mladou servírku tehdy před deseti lety jsi peníze měl, co?!
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Ano, Jiří, vy jste příkladem toho, kdo na moje věcné argumenty a předložení vědeckého posudku reaguje pouze argumentací ad hominem - tedy nadáváním mojí osobě. Dobře že jste se přihlásil.

K tématu jste nedokázal napsat nic. Jen urážíte lidi co mají jiný názor. Je takříkajíc "chucpe", tedy do nebe volající drzost, že to obracíte. Každý se může podívat, že já sem přicházím s argumenty k tématu, vy jen se sprosťárnami.

Pokud chcete skutečně diskutovat, tak máte možnost se k tomu posudku konečně vyjádřit a začít diskutovat slušně a k věci. Tak do toho !

Jsem zvědav na vaše argumenty.
Za prvé: Kritika vašich příspěvků a vašeho stylu "debaty" není nadávání vaší osobě, natož sprosťárna, takže nelžete a nestavte se do pozice ublíženého. Pokud tedy nepovažujete za sprosté to, že trvám na tom, abyste odpověděl na původní otázku :-)
Za druhé: nejste moderátorem, abyste určoval, o čem se má a nemá diskutovat.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Odpověď jste dostal nejméně 10x. Přesto vám to nebrání v pokračování v dětských provokacích.

Nejsem moderátorem, ale i tak si troufám tvrdit, že toto fórum s názvem České dálnice je pro diskuzi o silnicích a dálnicích a ne pro trollení mimo toto téma od JirkyS a dalších.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Kubajsu »

Lynx píše:Argumentační klam (též řečnický trik nebo argumentační faul) je v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů. Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí. Argumentační klamy bývají oblíbenou součástí argumentace propagandy a manipulátorů.
Jenže právě to je podstatou vaší "diskuze".
Kdykoliv jsem napsal konkrétní argument, proč je něco jinak, než si představujete, tak jste ho bohorovně přešel a dál mlel svou.
Namátkou; dojem, že by dlouhý tunel už stál - nestál, stačí se podívat na dobu ražby menších (co do plochy výrubu) tunelů u Ejpovic v obdobně technicky složitém prostředí (střídání měkkých a odolných materiálů) a porovnat sliby s realitou.
Další; nestabilní svah bez zajištění - to je úplně normální věc, stačí se podívat kamkoliv okolo sebe - silnice II/105 na Štěchovice, lanovka na Petřín, celkově okraj Strahova a Proseku (bloky křídových pískovců na peruckých jílech), Děčín a Hřensko, celá oblast karpatského flyše a dalo by se dlouho pokračovat. Ani v jednom případě se nejedná o neudržitelný stav, jak se snažíte podsouvat, ale často o stavby, které za sebou budou mít mnoho desítek let provozu. Ano, sem tam s nějakým dalším technickým opatřením, ale jinak celkem bez problémů.

To pak jakákoliv diskuze postrádá smysl.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Kubajsu píše:Jenže právě to je podstatou vaší "diskuze"..
Není tomu tak. Já diskutuji seriozně k tématu. Neuhýbám, narozdíl od vašich kolegů.
Kubajsu píše: JKdykoliv jsem napsal konkrétní argument, proč je něco jinak, než si představujete, tak jste ho bohorovně přešel a dál mlel svou.
Namátkou; dojem, že by dlouhý tunel už stál - nestál, stačí se podívat na dobu ražby menších (co do plochy výrubu) tunelů u Ejpovic v obdobně technicky složitém prostředí (střídání měkkých a odolných materiálů) a porovnat sliby s realitou.
Není tomu tak, nic jsem jen tak nepřešel. Tahle otázka obsahuje ale tolik neznámých, že jí lze těžko posoudit. Záleží dost na tom, kdy by se začalo reálně stavět. Jaké by bylo zjištěno prostředí atd. Jaký tunel by se stavěl - dlouhý, kratší u Hrušovky, Kubačka ... atd. To není tak jednoduché jak to prezentujete, jakože bylo by to dřív ano/ne. Přesto lze říct, že kdyby se neblblo s povrchovou variantou a šlo se rovnou na tunel, ta by už dávnobyl. Protože za těch 20 let by se to snad zvládlo ..........
Kubajsu píše: Další; nestabilní svah bez zajištění - to je úplně normální věc, stačí se podívat kamkoliv okolo sebe - silnice II/105 na Štěchovice, lanovka na Petřín, celkově okraj Strahova a Proseku (bloky křídových pískovců na peruckých jílech), Děčín a Hřensko, celá oblast karpatského flyše a dalo by se dlouho pokračovat. Ani v jednom případě se nejedná o neudržitelný stav, jak se snažíte podsouvat, ale často o stavby, které za sebou budou mít mnoho desítek let provozu. Ano, sem tam s nějakým dalším technickým opatřením, ale jinak celkem bez problémů..
To že je to v tomto případě neudržitelné je závěr výše zmíněného posudku, na kterém pracoval kolektiv odborníků. PRO TENTO KONKRÉTNÍ PŘÍPAD.

To, že je v tomto případě odborně neobhajitelné navrhovat zářez pouze s lokálním posouzením, bez posouzení souvislostí - tedy že se jedná o všeobecně známé sesuvné území, nahoře je lom atd. - tak to je závěr téhož posudku. A toto platí i obecně. To snad uznáte. Projektant má posuzovat souvislosti v dotčeném území a ne to navrhnout vytržené ze souvislostí - jako se stalo v tomto případě, to je obecná věc. natož když je v lokalitě se známými sesuvy.
Kubajsu píše:To pak jakákoliv diskuze postrádá smysl.

Nevím proč podle vás diskuze postrádá smysl ? Smysl postrádá trollení vašich kolegů, kteří se diskuzi vyhýbají. Jsou proti tomu posudku, ale nedokážou předložit žádnou oponenturu.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Kubajsu píše:sebe - silnice II/105 na Štěchovice, lanovka na Petřín, celkově okraj Strahova a Proseku (bloky křídových pískovců na peruckých jílech), Děčín a Hřensko, celá oblast karpatského flyše a dalo by se dlouho pokračovat. Ani v jednom případě se nejedná o neudržitelný stav, jak se snažíte podsouvat, ale často o stavby, které za sebou budou mít mnoho desítek let provozu. Ano, sem tam s nějakým dalším technickým opatřením, ale jinak celkem bez problémů.

To pak jakákoliv diskuze postrádá smysl.
Zde mě falešně obviňujete. Je snad každému jasné, že je zde diskuze o D8 u Dobkoviček a Prackovic. Nikomu nepodsouvám neudržitelnost Štěchovic či Petřína.

Takovéto falešné podpásovky opravdu smysl postrádají, v tom s vámi souhlasím.
MPMP
Příspěvky: 3298
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše:... Viz příspěvky výše, aneb věčný trollovací kolovrátek Jirky a MPMP. ...
na Váš kolovrátek "věcných argumentů" (což ve Vašem podání znamená vkládání slov do úst třetím osobám, aniž by je kdykoli vyslovili) umím reagovat pouze "kolovrátkem" upozorňování na tento fakt.
Můžete na to použít několik lidových rčení, namátkou: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá", nebo "Na hrubý pytel, hrubá záplata" a další a další.
Opakujete pouze svoji verzi a nezapomínáte vždy napsat, "že jste to uvedl už mnohokrát" (krásné tvrzení, ale tady neplatí, že 100x opakovaná lež se stává pravdou - nestává) a když to ostatní diskutující rozporují, označujete to za "slovíčkaření", "češtinářský kroužek" a "uhýbání od tématu".

Perfektně jste popsal, co je argumentační klam. Kdo z diskutujících jej v tomto vlákně používá a kdo ne nechme, prosím, na čtenářích. Já i Vy jsme ve sporu, ani jeden z nás to rozhodnout nemůže.

Ovšem jakákoli definice klamu nemůže zastřít fakt, že "výslovně uvedl" znamená, že to dotyčný řekl. A pokud to neřekl, nelze se na jeho výrok odvolávat slovy "výslovně uvedl". To je celé jádro problému. Dokud budete tento Váš "věcný argument" opakovat (jako kolovrátek),budu Vás na tento Váš omyl stále upozorňovat (také jako kolovrátek, nic jiného se s tím totiž dělat nedá).
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Úhybný manévr (red herring)

V angličtině výraz znamená původně uzený sleď, obrazně (často v detektivkách) falešná stopa (na základě historky, ve které se uzeným sleděm taženým přes území lovu nechali svést honicí psi ze stopy). V diskusích se jedná o odvedení pozornosti od meritu věci k nesouvisejícímu tématu.

Já diskutuji k D8, vy k češtině. Jste tady špatně.

Pan předseda výslovně řekl, že je v tomto případě nezajištěný zářez neudržitelný. Máte smůlu a ten váš kolovrátkový trolling je čím dál tím trapnější.

Pan předseda Sternberk řekl mimo jiné, toto:

"Ten nezajištěný zářez, ten by jednou, jednou se sesul. Jako, ten neměl šanci jako tam zůstat."
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Kubajsu »

Lynx píše: Přesto lze říct, že kdyby se neblblo s povrchovou variantou a šlo se rovnou na tunel, ta by už dávnobyl.
A to právě říci ani náhodou nelze. Příprava by trvala minimálně stejně dlouho (možná by se neodvolávaly děti ze sebe, ale někdo jiný zaručeně ano), ražba společně s řešením dalších komplikací by trvala spíše déle - jak se ukazuje právě u Ejpovic (a koneckonců i na metru), plánované denní výkony stroje jsou mírně řečeno nadsazené, často i řádově. A myslet si, že by při variantě tunel nebyly komplikace srovnatelné s těmi u povrchové, je při nejlepším bláhové; na průzkum se prostě v té době dostatečné peníze nedávaly, takže o překvapení by nouze zaručeně nebyla.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Kubajsu »

Lynx píše:[To že je to v tomto případě neudržitelné je závěr výše zmíněného posudku, na kterém pracoval kolektiv odborníků. PRO TENTO KONKRÉTNÍ PŘÍPAD.
To je pouze vaše interpretace. Odborníci pouze konstatují, že by se svah sesul téměř určitě tak jako tak. Ale vy si do toho přidáváte, že jakékoliv technické zajištění svahu je finanční nesmysl a tunel by tím pádem byl levnější. Jenže stále jsou náklady na zajištění svahu (i s výhledem na desetiletí dopředu) o několik řádů nižší, než náklady na ražbu a údržbu tunelů.
MPMP
Příspěvky: 3298
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše:Já diskutuji k D8, vy k češtině. Jste tady špatně.
Vy podsouváte třetím osobám výroky, které nepronesly, já na to upozorňuji. Kdo je tady špatně ať posoudí ostatní, my dva se na tom neshodneme.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Kubajsu píše:
Lynx píše:[To že je to v tomto případě neudržitelné je závěr výše zmíněného posudku, na kterém pracoval kolektiv odborníků. PRO TENTO KONKRÉTNÍ PŘÍPAD.
To je pouze vaše interpretace. Odborníci pouze konstatují, že by se svah sesul téměř určitě tak jako tak. Ale vy si do toho přidáváte, že jakékoliv technické zajištění svahu je finanční nesmysl a tunel by tím pádem byl levnější. Jenže stále jsou náklady na zajištění svahu (i s výhledem na desetiletí dopředu) o několik řádů nižší, než náklady na ražbu a údržbu tunelů.
Lžete. Nic si nikam nepřidávám. Podobné věci mi podsouval i JirkaS. Nikde nepíšu, že by byl tunel levnější. Argumentujte rovně a nepodsouvejte oponentovi svoje výmysly. :ko:

Už hezkých pár dní se tady debatuje pouze a jen o neudržitelnosti nezajištěného zářezu v daném konkrétním případě, o ničem jiném. Bez jakéhokoiv přidávání čehokoliv.

Já jsem jen od začátku tvrdil logickou a těžko zpochybnitelnou věc, že v případě řádného průzkumu a realizace potřebných opatření v obvyklém rozsahu, tedy všech těch opěrek, studní, odvodnění atd. by padla "pověra" o tom, jak je povrchová trasa úžasně levná. To neznamená, že by byla dražší než tunel, nic takového jsem nikdy nenapsal.

Dále jsem napsal, že cena samozřejmě není jediným kritériem, jak si zřejmě (nejen vy) ale třeba i zmíněný Jirka myslíte. V civilizované zemi by to mělo být právě naopak, tedy že cena v takových případech až na dalších místech, protože se jedná o trasu skrz CHKO. A v této kombinaci tvrdím, že by tunelové řešení jevilo jako logičtější. Ono by se tedy ak jevilo i bez sesuvů, protože skrz CHKO dálnice vést nesmí, jen na výjimku - a tam se právě nabízí ten tunel, jako v podstatě jediné obhajitelné řešení. Natož když povrchová trasa není levná, ale řádně složitá, jako v tomto případě. To je jen argument pro tunel navíc.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Kromě toho, o vašem tvrzení, že by tunel byl O NĚKOLIK ŘÁDŮ DRAŽŠÍ se dá s úspěchem pochybovat. Konečné náklady samozřejmě ukáže až čas a zda se příroda nad diletanty co se podíleli na této stavbě smiluje či nikoliv.

Připomeňme, že stavba zatím stála cca 15 mld. Takže vaše tvrzení o několika řádech vypadá, že to s vašim vzděláním v základech matematiky nebude moc slavné a nebo jste opravdu fantasta. Defacto tvrdíte že by tunel stál 150 nebo dokonce 1500 mld či více. To je totiž o těch několik řádů více než současných 15 mld ....... Ale zřejmě vám jen chybí vzdělání a jen tak plkáte do větru, což ? Doplňte si vzdělání co to znamená v matematice "řád".
MPMP
Příspěvky: 3298
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše:Lžete. Nic si nikam nepřidávám. Podobné věci mi podsouval i JirkaS. Nikde nepíšu, že by byl tunel levnější. Argumentujte rovně a nepodsouvejte oponentovi svoje výmysly.
Opět faul - viz
Lynx 19.12.2016 15:04:19 píše:Co je levnější, se ukáže bohužel až během času. Je otázkou zda by stále ještě nebylo levnější postavit tunel a ŘSD by to mělo seriozně posoudit. Protože pokud bude ujíždět svah pořád a budou potřeba další a další zajišťovací práce. tak to taky v průběhu dalších desetiletí může stát tolik, jako pět tunelů ....
Opravdu jste nikde nepsal, že by tunel byl levnější? Opravdu? Vy přece nehledíte na nějaké to slovíčko, že? Vám přece jde o smysl předaného sdělení, že? A není v uvedeném příspěvku smysl více než zřejmý?
Tak co: napsal, nebo nenapsal? (Kdybyste to nemohl najít, je to sedmý příspěvek na první stránce této diskuse.)
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Opravdu jsem to nenapsal. Sedmý příspěvek je tento:

"Co je levnější, se ukáže bohužel až během času. Je otázkou zda by stále ještě nebylo levnější postavit tunel a ŘSD by to mělo seriozně posoudit. Protože pokud bude ujíždět svah pořád a budou potřeba další a další zajišťovací práce. tak to taky v průběhu dalších desetiletí může stát tolik, jako pět tunelů ...."

Jestli nejste schopen rozlišit tvrdé tvrzení "tunel je levnější" od možnosti "mělo by se posoudit jestli náhodou nebude levnější, pokud nastane toto a toto ...", tak vám neumím pomoci.

Snažíte se mě velice usilovně přesvědčit o tom, že neumíte pochopit ani jednoduché psané texty. To opravdu chcete, abych vám uvěřil, že jste tak málo chytrý ? Divím se vám, že pokračujete ve stylu argumentace založené na tom, že se stavíte do role nechápajícího nepřemýšlivého člověka.

I když po té, co jste předstíral, že nerozumíte významu slov pana předsedy Sternberka, protože nejsou správně spisovně česky, se u vás už nedivím ničemu .... Zřejmě u vás důstojnost chybí a nevadí vám se takto ponižovat.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22543
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Diaľničiar »

Rozlišit vaše vlastní lži Lynxi, to opravdu nelze. :D
Nekrmte Lynxe. :D

Lže, zavádí, fabuluje, vymýšlí si. O slušné debatě nelze mluvit, proto je vlastně vykázán sem do jeho tématu k D8. Tady to všechno smí dělat, ale jakákoliv debata s ním je předem prohraná, protože prostě bude lhát a vymýšlet si i nadále. Ale obdiv mají ti, co to nevzdávají. Tedy vlastně všichni ostatní. :D

Za 3 měsíce není schopen nikde nic doložit ani z vlastních slov, které napíše. Místo toho bude dál nabalovat další lži. Když to jinak nejde, tak urážet a osočovat a střefovat se již do všech a tapetovat a tapetovat a tapetovat. Aby nebylo nedejbože na aktuální stránce vidět, jak lže.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Doložte v čem jsem kdy lhal.

Nemáte co doložit. Jen na mě útočíte a urážíte mě, ale důkaz pro svá obviňující tvrzení nemáte žádný.

Já jen připomínám, že mi právě tento přispěvatel Dialničiar v minulosti stalkoval tím, že mi soustavně mazal moje ničím nezávadné přípspěvky napříč tématy a dokonce i moje příspěvky falšoval a doplňoval do nich "závadné formulace", aby tak dokázal, že ho údajně urážím.

Jenže je natolik nechytrý, že mi do mých příspěvků vkládal urážky psané ve slovenštině a sám se tak ten myslitel prozradil :lol:
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22543
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Diaľničiar »

Stačí si pročíst předešlých více jak 10 stran. Lháře opravdu mazat budu, to si pište. Protože destrukci neuznávám. A znovu místo doložení odpovědí na 100x napsané otázky zas jen co? Nic. Pan Lynx prostě lhát bude. Je za to zřejmě placen, tak to dělat prostě bude.

A nikde jsem vám nic nevkládal. Ale zbytečně si vymýšlíte. Bavíte se leda tak vy, my ostatní pak na vaší hlouposti. Nedělejte z ostatní blbce. 8-)

Lhář Lynx. Navěky amen. :D
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Opravdu jsem to nenapsal. Sedmý příspěvek je tento:

"Co je levnější, se ukáže bohužel až během času. Je otázkou zda by stále ještě nebylo levnější postavit tunel a ŘSD by to mělo seriozně posoudit. Protože pokud bude ujíždět svah pořád a budou potřeba další a další zajišťovací práce. tak to taky v průběhu dalších desetiletí může stát tolik, jako pět tunelů ...."

Jestli nejste schopen rozlišit tvrdé tvrzení "tunel je levnější" od možnosti "mělo by se posoudit jestli náhodou nebude levnější, pokud nastane toto a toto ...", tak vám neumím pomoci.
A zjevně bez jakéhokoliv posuzování už jste sám, zaštítěn slovy vloženými do úst jiných :lol: , dospěl k dalšímu závěru :-)
Lynx píše:Padnul by tak mýtus, že povrchová varianta je výrazně levnější než tunel. V tomto případě zjevně není. Se všemi těmi opěrnými stěnami v délce několika kilometrů, stabilizačními studnami, vylehčenými náspy, injektážemi atd. co by se musely realizovat, by to vyšlo sakra draze.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 58#p144558
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“