Coby kdyby na D8

Off-topic pokec
Odpovědět
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od musklin »

U toho zářezu...
pokud je pravda co říkal geolog - jeden rok posudek musí být zajištěný zářez, další rok posudek stačí nezajištěný zářez...
Tak je to klasická malá domů na vícepráce. V každém projektu se projektant a stavební firmy (a je jedno která, protože u velkých staveb se všichni znají) vždy domluví na nějakých zadních vrátkách.
Tam se pak napálí víceprace a drží se rentabilita projektu.
V tomto případě to bohužel chlapci trošku přepískli... no přepískli, nakonec jsou tam víceprace, nikdo za to nesedí, stát platí jak mourovatý....takže účel splněn
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od P_V »

Otázky VM a vůbec podobné televizní debaty bych jako zdroj seriózních informací nebral. Je to rétorické cvičení, kde se zúčastnění snaží ze soupeřů dělat voly pomocí různých argumentačních triků.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Ani jeden z vašich osobních útoků se nezakládá na pravdě. Je vidět, že vám argumenty definitivně došly :-) Obhajovat bezchybnost ŘSD a jejího naplánování a provedení povrchové trasy je čím dál větší řehole.
Jste komik. Jednak se nejedná o osobní útok, ale jen stručný popis toho, co zde neustále děláte. A hlavně nejde o obhajobu bezchybnosti ŘSD, ale o to, že vy jednoznačně tvrdíte, že šlo o záměr a ani na okamžik nepřipustíte, že chyby se stávají i bez záměru.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

P_V píše:Otázky VM a vůbec podobné televizní debaty bych jako zdroj seriózních informací nebral. Je to rétorické cvičení, kde se zúčastnění snaží ze soupeřů dělat voly pomocí různých argumentačních triků.
V tomto případě to byl zdroj nových seriozních informací (alespoň pro mě) a ředitel Ústavu mechaniky hornin AV ČR podle mě z Kroupy vola dělat nechtěl. To že ho argumentačně podrtil bylo v podstatě z nutnosti. Přece kvůli Kroupovi nebude lhát a vymýšlet si, aby se to hodilo ŘSD do krámu ... prostě jen řekl po pravdě jak se věci mají. To že to pro ŘSD vyznívá nevýhodně, za to nemůže. Pošvářová se chovala také velice umírněně a seriozně. Žádný faul jsem nezaznamenal.

JirkaS:

A zase další invektiva z vaší strany. Podsouváte mi věci které jsem neřekl ani nenapsal. Nikde netvrdím, že to byl záměr ŘSD úmyslně to postavit špatně. Dopouštíte se zjevných lží na kterých pak stavíte osobní útoky vůči mě.
Namísto okopávání kotníků se radši pokuste sesmolit nějáký argument k tématu. Na vaše sprosťárny nejsem zvědav. Mám zájem o seriozní diskuzi.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Aspoň nelžete a nehrajte si na ukřivděného. Natož nemluvte o nějakých sprosťárnách, žádné mém příspěvku nejsou. Nic vám nepodsouvám, jen opakuji vaše slova: "Znalcům musí být jasné, že si nemohou dovolit posudky úmyslně zkreslovat, tak aby jim vyšly dle přání zadavatele. Musí za to nést odpovědnost." http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 25#p140825
Takže o úmyslu, tedy záměru melete celou dobu. Zadavatelem je ŘSD. Nebo si najednou nepamatujete, co jste sem napsal?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Zase píšete invektivy a podsouváte mi něco co jsem nenapsal. Úplně zbytečně se snažíte vyvolávat konflikt. Mícháte totiž dvě rozdílně věci dohromady. Ono je zásadní rozdíl v tom postavit něco úmyslně špatně aby to nefungovalo (což v žádném případě netvrdím, že někdo udělal) a prosadit si svoje řešení i přes rizika a tyto rizika úmyslně zanedbat a doufat, že to něják projde a něják vydrží (což naopak tvrdím, že ŘSD udělalo a realita mi dává za pravdu). Takže ze sebe nedělejte nechápavého, jistě tomu rozumíte taky.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Podsouvání se dopouštíte vy, protože o tom, že by to někdo postavil špatně, aby to nefungovalo, jsem nikde nepsal. Ale chápu, musíte zvolit nějakou únikovou strategii.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Zde jste mě křivě obvinil
JirkaS píše:To jen vy můžete všechny z ŘSD označovat za zlé a úplatné a je to v pořádku :roll:
A zde v tom pokračoval
JirkaS píše:
Lynx píše:Ani jeden z vašich osobních útoků se nezakládá na pravdě. Je vidět, že vám argumenty definitivně došly :-) Obhajovat bezchybnost ŘSD a jejího naplánování a provedení povrchové trasy je čím dál větší řehole.
Jste komik. Jednak se nejedná o osobní útok, ale jen stručný popis toho, co zde neustále děláte. A hlavně nejde o obhajobu bezchybnosti ŘSD, ale o to, že vy jednoznačně tvrdíte, že šlo o záměr a ani na okamžik nepřipustíte, že chyby se stávají i bez záměru.
Jednoznačně lžete. Takže žádná úniková strategie. Ale vysvětlení toho v čem se dopouštíte lži.

Opakovaně jsem vám napsal, že mám zájem o diskuzi k tématu. Slušně vedenou diskuzi. Vy jak vidno máte zájem jen o vyvolávání konfliktů a žádné argumenty nejste schopen předložit. Jen osobně napadáte. Takže pokud nemáte nic k tématu, tak alespoň neobtěžujte se svými ataky ad hominem. Děkuji.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Zpět k tématu:

Apeluji pouze na to, aby byla tato věc prošetřena a vyvozeny důsledky, padni komu padni. Měl by být prověřen jak posudek, který bagatelizoval riziko sesuvů, tak projekt a hlavně to jak je možné, že se při provádění stavby nereagovalo na to, že se tam dějí věci, které neodpovídají projektovým předpokladům a nikdo na to nereagoval (vývěry vody, trhliny atd.).

To jsou systémové chyby, které by se neměly opakovat na jiných stavbách. Pokud se to zamete pod koberec, tak se zvyšuje riziko, že se něco podobného bude dít i nadále. Stejně tak, když nebude niják potrestáni lidé, kteří se na těchto věcech podíleli a prosadili si svoje řešení i přes varovné skutečnosti, které jasně značily, že je to špatné řešení.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Takže ještě jednou pro "nechápavého". Byl jste to vy jako první, kdo křivě obvinil znalce: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 25#p140825
"Znalcům musí být jasné, že si nemohou dovolit posudky úmyslně zkreslovat, tak aby jim vyšly dle přání zadavatele. Musí za to nést odpovědnost."
Když jsem po vás chtěl důkaz o tom úmyslném zkreslování, žádný jste neposkytl, ale dál jste mlel svou. A když jsem vás na to upozornil, začal jste kňučet, že vás napadám. Já vás ale nenapadám, chci jen, abyste nikoho neobviňoval bez důkazů!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Autor posudku dělá v oboru desítky let. Napsal posudek, který riziko sesuvů naprosto bagatelizuje. Dokonce nesmyslně tvrdí, že dálnice naopak situaci zlepší. A přitom už v době psaní posudku bylo v místě a okolí několik známých malých sesuvů a pár let poté přišel velký sesuv, který zavalil tu dálnici co měla tu situaci ještě vylepšit. Posudek Ústavu pro mechaniku hornin, který je velice obsáhlý a podílela se na něm řada autorit z oboru, hovoří přesně opačně, tedy že dálnice situaci zhoršila a může za to, že byl sesuv tak masivní.

Jak si mám tedy vysvětlit, že odborník, kapacita co dělá v oboru desítky let napíše naprosto zcestný nepravdivý posudek, který jakoby náhodou vyhovuje zadavateli pro jeho plán ?

Jestli to není úmysl tak co tedy ? Zatmění mysli ? Jak si to tedy vysvětlujete jinak než úmyslem ?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Sosa »

Vážený pane, zhotovitel posudku napsal svůj názor na určitou problematiku. Vycházel z jemu známých údajů. To že má na tuto tématiku někdo jiný různý názor, to se stává. Ovšem Vaše obviňování autora posudku z toho, že schválně napsal nepravdivý posudek (co to je?) je velmi odvážné (chtěl jsem původně napsat něco jiného).

Na vašich příspěvcích je vidět, že se v problematice neorientujete a nejste ochoten naslouchat jiným názorům.

Tímto moje příspěvky k této debatě končí a obdivuji lidi, kteří s Vámi mají ještě trpělivost.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Jeho názor je v rozporu s jeho odborným kreditem , jeho vzděláním, zkušenostmi a v rozporu i s tehdy známými skutečnostmi. Jak si jej tedy vysvětlit ?

Je to jako obhajovat zloděje chyceného s lupem v ruce, že si to chtěl možná jenom půjčit. Samozřejmě, že to teoreticky možné je, je to však krajně nepravděpodobné.

Sosa píše:Na vašich příspěvcích je vidět, že se v problematice neorientujete a nejste ochoten naslouchat jiným názorům.
Tuhle invektivu tady opakujete pravidelně, ale ani jednou jste jí ničím nedoložil. Naopak jste to vy, kdo obhajuje neobhajitelné a popírá věci naprosto zjevné.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Sosa »

Víte vůbec co je názor?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Já ano. Názor obvykle bývá podložený zkušenostmi z oboru, vzděláním a objektivními daty. A když je ten názor v rozporu s výše zmíněným, tak je to podezřelé.

Vám není divné, že je názor prezentovaný v tom posudku v naprostém rozporu s tím výše uvedeným ? Tedy že neodpovídá erudovanosti dotyčného, jeho informacím atd ?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Připadá mi, že jako někteří popírají existenci holocaustu, tak se na tomto fóru zrodila podobná disciplína a to sice popírání problémů na D8. Sesuvy neexistují a hotovo. ŘSD dělá vždy všechno dobře a hotovo. A hlavně se v tom nešťourat. Dálnice byla po pouhých 10 letech výstavby úseku zprovozněna, téměř bez omezení, tak co bysme chtěli, že ?

Sice je to sesuvný svah a všichni to ví, ale samozřejmě i profesor s celoživotní praxí mohl mít názor, že není. Že tam žádný sesuv nehrozí. A když ten sesuv přijde tak to stejně nic neznamená, platí i nadále názor, že sesuvy neexistují ......

To je únavná debata s někým kdo popírá i to že ve dne je světlo a v noci tma. Jen mě udivuje, kde se ten zaťatý fanatismus bere. To je jako debata s Automatem .......

Jdu radši tvořit hodnoty, tohle nemá smysl.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše: To je únavná debata s někým kdo popírá i to že ve dne je světlo a v noci tma. Jen mě udivuje, kde se ten zaťatý fanatismus bere. To je jako debata s Automatem .......
No vidíte a někteří vidí přesně toto ve Vás. To Vám není divné, že s Vámi nesouhlasí tolik lidí?
Edit: a už opravdu končím s krmením.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od kyk »

Dva právníci, tři právní názory.
Dva geologové, tři různé posudky.
Pravda bývá obvykle někde uprostřed.
xman
Příspěvky: 134
Registrován: 13.3.2011 19:13:13

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od xman »

Tesat do kamene!
--
Zábavné (nebo k pláči?) je sledovat radikální, odsuzující a po krvi dychtící diskuzi postavenou na neznalosti fakt a znalosti (upravených) informací z TV.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Sosa píše:No vidíte a někteří vidí přesně toto ve Vás. To Vám není divné, že s Vámi nesouhlasí tolik lidí?
Já diskutuji věcně a k tématu. Vy disktujete převážně ad hominem, tedy se snahou odsoudit a pozurážet oponenta. A to je celý problém zdejších diskuzí. Že řada lidí vidí jakékoliv zpochybnění oficálních stanovisek ŘSD jako nepřátelský akt, a toho kdo o tom pochybuje, jako nepřítele. Jako kdyby to co bylo jednou ŘSD schváleno a prosazeno bylo svaté, nedotknutelné, nezpochybnitelné. Vede to až k popírání zjevné reality ohledně problémů na D8. To že je nechcete vidět neznamená, že neexistují. A to že já na ně poukazuji neznamená, že jsem nepřítel. Chci jen, aby z toho byly vyvozeny důsledky a neopakovalo se to. Ale to je asi marné vám vysvětlovat. Má to zde znaky sekty.
xman píše:Tesat do kamene!
--
Zábavné (nebo k pláči?) je sledovat radikální, odsuzující a po krvi dychtící diskuzi postavenou na neznalosti fakt a znalosti (upravených) informací z TV.
Budu jen rád, když nám to osvětlíte, jak je to tedy doopravdy. Sem s těmi fakty, které znáte a my ostatní je neznáme. Obvinit ostatní z neznalosti a upravování faktů je velice jednoduché, složitější je to doložit. Bez doložení toho v čem se mýlíme, je to jen takový plivanec proti lidem co se k tématu vyjádřili. Takže sem s tím, co je například na mých názorech špatně ?..... Děkuji.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

kyk píše:Dva právníci, tři právní názory.
Dva geologové, tři různé posudky.
Pravda bývá obvykle někde uprostřed.
Relativizace. Marná snaha zpochybnit to co se jasně prokázalo.

Na tom hlavním posudku Ústavu mechaniky hornin AV ČR pracoval celý tým geologů a na základních závěrech se shodli. Shoduje se to i s tím co dlouhodobě říká geolog Cajz. Tedy že to ŘSD totálně pohnojilo, ať se vám to líbí nebo ne. Že stavělo nezajištěný zářez na sesuvném svahu, což je v daných souvislostech naprosto diletantská práce. Takže shoda panuje velice slušná a hlavně příroda dala jasně najevo, jak to je.

Tedy že se odpovědní lidé z ŘSD a její posudkář naprosto fatálně mýlili a i když se to během výstavby zářezu doslova vytrysklo na světlo boží v podobě vody, tak na to ŘSD nereagovalo. To je trestuhodné. Ale to zde nikdo nechce slyšet.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Likas:

Pošvářová hovořila v tom smyslu, že měřili pouze pokles dle jedné osy. Tedy jen souřadnici x. Neměřili bod prostorově.
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Vilouch »

Fakt jsem nechtěl tady moc zasahovat, ale:
1) ... argumentačně podrtil... To mě fakt rozsekalo :D
2) Kauzu D8 sleduji několik let (pouze z informací tady, časopisech, na internetu, v médiích - neboli nemám na stavbě nikoho známého), ale kromě zdejšího fóra a některých odborných časopisů jsem se nesetkal s objektivními články a informacemi. Nemám důvod věřit informacím z medií. A proto takto brzy hodnotit, čí je co chyba, kdo to měl udělat jinak a lépe, na základě toho, co se dočteme na idnes a pod. mi přijde velmi odvážné.
3) RNDr. Cajz vs. prof. Barták. Oba v různých televizních relacích hodnotili průběh stavby D8 v onom kritickém místě. Jeden si na tom spíše honí ego, druhý tak trochu skromně a s odstupem hodnotí situaci. Ten druhý přístup se mi před vynášením jasných soudů zdá jako lepší.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Nejsou informace z médií jako informace z médií. Samozřejmě, že je nesmysl hodnotit něco na základě nějákých amatérských článků na iDnes a podobně, ale to tady snad nikdo nedělá. Já jsem zde dával odkaz na Otázky VM z této soboty, kde je rozhovor mimo jiné s autorem hlavního posudku na sesuv, tedy s ředitelem Ústavu mechaniky hornin Akademie věd ČR. Tak snad od něj ty názory vezmete i když je to "z médií". A jsou tam zprostředkovány další informace, třeba doslovné citace z toho posudku, které jednoznačně dávají vinu ŘSD. Tedy vinu za to, že to smetlo i dálnici a nezastavilo se to výše a za to že neudělali opatření, i když o propblémech dlouhodobě věděli. Informace o hydrologii, o tom že je to stále neprobádané co se týče vodního režimu atd. Doporučuji ke shlédnutí.

Pořad začíná v čase 51:56 prvního dílu Otázek a pak pokračuje ve 2. dílu.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... a-moravce/
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Mráz zastavil pohyby země v okolí dálnice D8. Nebezpečí nehrozí, dušují se geologové

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/mra ... gove-12215

Pokud je opravdu vše v klidu, tak by měla komis neprodleně schválit zprovoznění dálnice v plném profilu a bez omezení. Pokud budou čekat na to až to rozmrzne, tak se to zase začne hýbat (už jen vlivem rozmrznutí) a neotevřou to nikdy.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“