Coby kdyby na D8

Off-topic pokec
Odpovědět
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Kubajsu »

Lynx píše:Smysl má porovnat ceny varianta č. 1 (povrchová se zajištěním) versus varianta č. 2 (tunel) - komplet. A ne jednu dílčí věc z jedné varianty porovnávat s celkovou cenou varianty druhé.
To by samozřejmě smysl mělo. Jenže u varianty tunel nikdo netuší na kolik by vyšlo všechno okolo (trasa k tunelu, přeložky silnic, sítí, zemní práce a zajištění příportálových úseků) takže můžeme orientačně posuzovat je cenu samotné ražby (která by teoreticky měla vyřešit problémy se stabilitou svahu u Dobkoviček), která je velmi přibližně 1mld/km s cenou zajištění svahů, což je prostě minimálně řádový rozdíl.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Honey72 »

Že Vás to lidi baví? Dálnice stojí, jinudy už se těžko bude stavět. Kdyby, kdyby :) S tím už nic nenaděláte. To je stejná polemika jako jestli jsme se měli bránit nebo si nechat obsadit Sudety. ;)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Honey72:

1) Jde jednak o budoucnost, aby k žádné podobně diletantsky vedené stavbě už nedošlo. Tedy aby se instituce poučily. A lidé aby se poučili. Což se bohužel stalo jen částečně. Prý už se dbá na geo a hydro průzkumy mnohem víc než dříve, na druhou stranu nikdo nenese za D8 odpovědnost a tak je pořád poukaz na jistou beztrestnost pro ty co takhle jednají, ignorují realitu (například zátrhy a vývěry vody v místě stavby zářezu) a prosadí si svoje neudržitelné řešení. Nikdo nepřiznal vinu, přestože je to celá série průšvihů zaviněná zjevně alespoň částečně lidmi co se na stavbě podíleli. Nikdo se to nesnažil ani vyšetřit a vyvodit důsledky. To je trestuhodné a může se to vymstít i do budoucna.

2) Jde o to, že zde existuje militantní skupina lidí, která odmítá vidět realitu a všemi prostředky popírá například závěry výše uvedeného posudku Ústavu mechaniky hornin AV ČR, který je usvědčil z toho, že zde po léta hlásaly bludy a mě osobně mnohokrát nadávali z pozice těch "co ví a znají". Přitom dopadli se svými prognózami jako sedláci u Chlumce a ukázalo se, že buď fabulovali od začátku a nebo se nechali od ŘSD vodit za nos. Každopádně jsou dnes za mírně řečeno "nechytráky" a těžko to zkousávají a hystericky řvou (viz výše v diskuzi názorná ukázka). Toto fórum by mohlo sloužit jako odstrašující příklad toho, jak věttšina lidí nedokáže přiznat chybu. A to ani trochu.

3) Stále jde i o současnost. Doteď není stavba zprovozněná v plném profilu. Pokud budou problémy neustálé a naplní se katastrofické scénáře, které nejsou bohužel zas tak nereálné, tak je třeba seriozně zvážit i přetrasování. To podotýkám v případě, že by se ten obrovský blok nad dálnicí opravdu rozjel, k čemuž z geo hlediska dříve nebo později dojde. Jen nikdo neví jestli to bude za rok a nebo za 10.000 let. Pro dálnici v této trase by to znamenalo konec.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše:Zasekli jste se v kruhu chlapci a nevíte jak vystoupit. Zavolejte si odbornou pomoc, já vám poradit neumím.
Tohle už je opravdu na svěrací kazajku.
Trolle Lynxi, postupujete stále stejně. Opakujete kolem dokola stále stejné lži a o ostatních pak tvrdíte, že potřebují odbornou pomoc a napadáte je útoky typu "tohle je na svěrací kazajku". Pak k tomu přidáte "dobré rady", kterými se ovšem sám zásadně neřídíte, což dokazuje i další trapný útok, viz bod 2 předešlého příspěvku:
"militantní skupina, odmítá vidět realitu, hlásali bludy, dopadli jako sedláci u Chlumce, nechytráky, hystericky řvou, odstrašující příklad" To je množství hnoje, které jste dokázal nakydat na ostatní v jednom odstavci. V tomto jste na úrovni ruského trolla z Aeronetu, taky vůbec nediskutujete o podstatě, ale jen všemi možnými způsoby napadáte ostatní. S takovým trollem normální diskusi vést nelze.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Jiří, až budete schopen napsat něco k tématu, tak se přihlašte. Nemám zájem přistupovat na vaší úroveň a soutěžit v tom, kdo koho víc urazí, kdo předvede lepší úskok, kdo zopakuje vícekrát nějáký hysterický ničím nepodložený výkřik typu "Lynx je lhář!" a podobně. V tom můžete soutěžit třeba s Dialničiarem, a dalšími stejně naladěnými, co nemají zájem o věcnou diskuzi a přišli si sem jen vylívat vztek a žluč. Zřiďte si na to vlastní téma.

Pokud se vám časem podaří napsat něco k tématu, aniž byste urážel oponenty, slušně a věcně, tak přijďte sem. O takovou diskuzi mám zájem. Do té doby alespoň neobtěžujte. Děkuji.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Množství útoků, které jsem vybral z jednoho vašeho odstavce, jasně ukazuje, jak si představujete diskusi, o kterou máte zájem. ;)
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Množství výzev ke slušné diskuzi k tématu jasně dokazuje o jakou diskuzi mám zájem. Stejně jako to, že sem vytrvale předkládám argumenty, odkazy na posudky a další témata k diskuzi.

Vy sem přicházíte pouze a jen trollit. Přišel jste sem s urážením mojí osoby, bez argumentů, bez zájmu o diskuzi. To že se vůbec bavím s trolly jako jste vy, Dialničiar a spol, kteří sem přišli jen urážet, dokazuje jen mojí svatou trpělivost. To že když některý z vás napíše 10 urážlivých příspěvků (jako například Dialničiar výše) a já si pak dovolím napsat, že by měl zajít k lékaři, opravdu nepovažuji za přehnanou sebeobranu před vámi sprostými bezargumentačními frustráty neschopnými diskuze.

Nemůžu za to, že jako ovce nekriticky přijímáte to co vám ŘSD nakuká a pak jste pro smích, když příroda i vědecká obec odhalí v plné nahotě jak jste naletěli. Tenhle problém si běžte vyřešit někam jinam. Ne tím, že si tady na diskuzi vyléváte kýble žluče. Adieu.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od JirkaS »

Ano, vytrvale předkládáte množství výzev a realita je pak zcela jiná :-)
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Pro připomenutí toho co zaniklo v nánosech trollingu. Níže uvedený posudek zásadním způsobem odsuzuje návrh provedení stavby, tak jak byl prosazen ŘSD.

http://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni-d ... D8-u-Dobko

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... vce-2-cast

Co je znepokojující je, že ani po tak kolosálních průšvizích , jaké se na D8 staly, není moci která by donutila státní orgány vyvodit odpovědnost. ŘSD a potažmo MD mimo jiné neplní funkci řádného hospodáře, když nežádá náhradu škody po těch co navrhli nezajištěný zářez a především po těch co vedli stavbu a nereagovali na jasné znaky toho, že se tam nezajištěný zářez nemůže udržet (zátrhy, vývěry vody). Kroupa a spol. holt nechtějí mířit do vlastních řad a možná i přímo sami na sebe, takže se všechno mete pod koberec. Nejhorší na tom je, že to dává pocit beztrestnosti dalším podobným diletantům na dalších stavbách do budoucna. Ať uděláš sebevětší průšvih "proti přírodě" a celé se ti to doslova sesune, tak to nevadí. Stát to zaplatí a jede se dál.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od MPMP »

Kolovrátek zase zavrčel, co? Nebyl tady takovýto příspěvek už nejmíň 5x?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Že si nedáte pokoj. Jistěže tady byl, ale vždy byl překryt kolovrátkovým trollingem odvádějcím od tématu a to od vás osobně a dalších vašich soudruhů. Doposud se k tomu nikdo z vás nedokázal postavit. Všemožně to téma torpédujete, ale konkrétně k věci reagovat nedokážete. Stále je naděje, že se někdo pochlapí a dokáže napsat s čím na závěrech posudku nesouhlasí. A nebo, že dokonce někdo z vás přizná chybu a potvrdí, že se mýlil. Ale to je pravda už zřejmě z kategorie utopie.

Každopádně je zklamání, že se na tomhle fóru nenašel ani jediný příznivec povrchové varianty protlačené ŘSD, který by se dokázal k tématu postavit rovně. Tedy dokázat se jakkoliv seriozně popasovat s tím, že byla toto řešení vědeckým posudkem velice jednoznačně odsouzeno.

Vaše vyjádření typu, že se pan předseda Sternberk vyjadřuje špatně česky a z toho vyplývá, že je nevěrohodný a nebo vaše předstírání, že jeho slovům vůbec nerozumíte, protože nejsou spisovná, to opravdu není důstojný způsob, jak se s tím vypořádat, pane MPMP.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od MPMP »

Já se s faktem, že (cituji) "byla toto řešení vědeckým posudkem velice jednoznačně odsouzeno" nijak popasovávat nemusím, já jsem v celém vlákně ani jednou neobhajoval ani jedno ze stanovisek (pokud jste přesvědčen, že ano, prosím odkaz na konkrétní citaci), já nesouhlasím pouze a jenom s Vaším způsobem komunikace s ostatními a pokusem opakovat "svou pravdu" tak dlouho, až to ostatní přestane bavit, přestanou reagovat a Vy se prohlásíte za vítěze.
O "jednoznačnosti" odsouzení povrchové varianty v uváděných dokumentech a pořadu TV jste přesvědčen Vy, ale nikoho dalšího jste o tom přesvědčit nedokázal. Zkoušíte to tedy metodou "budu to opakovat tak dlouho, až tomu všichni uvěří". Já jsem si pouze uložil povinnost na tento způsob "diskuze" (úmyslně v uvozovkách) upozorňovat. Nic jiného. Zda já preferuji tunel, povrchovou variantu, jízdu na kole, nebo leteckou dopravu, jsem nikde v tomto vlákně neprojevil a ani nadále projevit nehodlám.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Sosa »

Já pořád nechápu, jak může být jednoznačně odsouzena varianta, po které už se jezdí? To že tam byly chyby jak v přípravě, tak v realizaci to každý připouští.
Ale zároveň si musíme přiznat, že tunelová varianta by dodnes nestála, neboť by se na ní nenašly prostředky a odpor "ekologických" iniciativ by určitě nebyl menší.
Zavilost místního hlavního diskutéra je velmi zajímavá studie do fungování fanatika. Docela obdivuji lidi, kteří mají tu trpělivost s ním ještě diskutovat.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Houdini »

Přečetl jsem "Analýzu příčin vzniku sesuvu na dálnici D8 u Dobkoviček."
v roce 1997/98 - navržen nezajištěný zářez odpovídající tehdejším poznatkům a situaci
v roce 2001 - lom obnovuje činnost a postupně výrazně mění hydrogeologickou situaci (pochybná EIA lomu)
v roce 2009 - výskyt vody na stavbě (stavba později soudně přerušena)
v roce 2013 - sesuv
Viníkem je lom, dílčí vinu na straně ŘSD nejsem schopen přesně posoudit protože se jednalo o přerušovanou stavbu.
Zda a) technická opatření nebyla dokončena, b) technická opatření nebyla právně možná či c) došlo k podcenění situace způsobené rozšiřováním lomu.

Právní obstrukce nás stojí miliardy, takže je možná výrazně levnější riskovat sesuv, než soudní zákaz stavby. Ale oficiálně to samozřejmě nikdo říct nemůže.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

MPMP: Dokázal jste pouze a jen že jste troll a ještě to drze přiznáváte - viz to, že přiznáváte že vám od začátku nejde o téma ! Jestli vy řešíte můj způsob komunikace, tak jak hodnotit ten váš ? Když přijdete někam, kde nemáte zájem o téma, prudíte, trollíte a ničte diskuzi ? Vy jste přímo deklaratorní troll, který v tom svém trollingu nevidíte ani nic divného.

Nejméně 10x jsem vám předložil, že posudek skutečně obsahuje, že nezajištěný zářez je neudržitelný a neobhajitelný, ale vy pořád kolovrátkově trollíte. Tak už alespoň neobtěžujte, když nejste schopen ani náznaku seriozní diskuze.

Sosa píše:Já pořád nechápu, jak může být jednoznačně odsouzena varianta, po které už se jezdí?
Proč by nemohla ? Právě výše zmíněný posudek toto dělá. Ono se dnes jezdí po tom, co se tam vybudovalo znova, to co bylo kritizováno jako neudržitelné se skutečně neudrželo a vzal to sesuv v roce 2013.
Sosa píše:To že tam byly chyby jak v přípravě, tak v realizaci to každý připouští.
Tak to právě není. Tady to z vašich kolegů nechce připustit ani jediný. Bojují s výše zmíněným posudkem pomocí všech možných podpásových metod, ale rovně k němu argumentovat nedokáží. Natož aby připustili chybu.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Houdini píše:v roce 2009 - výskyt vody na stavbě (stavba později soudně přerušena)
v roce 2013 - sesuv
Viníkem je lom, dílčí vinu na straně ŘSD nejsem schopen přesně posoudit protože se jednalo o přerušovanou stavbu..
Nereagování na vývoj na stavbě je jednoznačně vina na straně stavebního dozoru i stavebníka. Jestliže to mám navrženo za předpokladu suché stavby (HPV je kdesi hluboko) a přitom mi tam reálně vyvěrá voda a dělají se zátrhy, tak je zločin si toho nevšímat a dělat jakoby nic, s tím, že, ono to něják dopadne ... no dopadlo !
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Sosa »

Lynx píše:
Sosa píše:Já pořád nechápu, jak může být jednoznačně odsouzena varianta, po které už se jezdí?
Proč by nemohla ? Právě výše zmíněný posudek toto dělá. Ono se dnes jezdí po tom, co se tam vybudovalo znova, to co bylo kritizováno jako neudržitelné se skutečně neudrželo a vzal to sesuv v roce 2013.
No vidíte a já hlupák si myslel, že se sesulo cca 200 m z celého úseku. A ono je celé uděláno znovu.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

Možná byste si mohl přečíst, k čemu se zde diskutuje. To co se sesunulo, je uděláno celé znovu. Diskutuje se zde o posudku k sesuvu, takže si každy myslící člověk domyslí, že slovio CELÉ se vztahuje k celému úseku dotčeném sesuvem. Co přesně na tomhle nechápete ?

Že by další mistr infantilní argumentace zakládající trolling na nesmyslném slovíčkaření a hraném nechápání ?
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Houdini »

Stavebník reagoval, ale otázkou jsou technické a právní možnosti reakce. Dílčí nedostatky na zastavené stavbě se obtížně posuzují.

Závěr Analýzy přece je, že kdyby se dodatečná technická opatření provedla včas sesuv by pravděpodobně skončil před dálnicí.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Houdini »

Za důkaz reakce viz Citace z Otázek VM:
Ředitel ŘSD: "Bavili jsme se tady o tom, že vznikl sesuv, na druhou stranu, já se tedy zeptám pana doktora. Pokud by tam ta dálnice byla a nebyl nahoře lom, vznikl by ten sesuv? Otázka. A co se týká ..." (je přerušen moderátorem)
Václav Moravec: "Prosím stručná odpověď"
Předseda ústavu: "Ten nezajištěný zářez, ten by jednou, jednou se sesul. Jako, ten neměl šanci jako tam zůstat. Konec konců ty lokální nestability, které se tam projevovaly od samého počátku, vlastně od toho roku 2009 to jako, tomu jenom nasvědčovalo".
Ředitel ŘSD: "Jasně, ale jde mi jen o ten ..." (zaniklo ve slovech pana předsedy, který mu skočil do řeči)
Předseda ústavu: "Ale nebyl by takovýho, takovýho rozsahu, jo, to znamená, nebyl by toho rozsahu jaký byl v roce 2013, ale problémy s nestabilitou toho zářezu by byly neustále."
Ředitel ŘSD: "Což, což souhlas, protože v minulosti se tam sanace vlastně toho dílčího zářezu skutečně jako by musely dělat, to tak bylo a to můžu potvrdit. Nicméně to důležitý zjištění je, že ať by tam ta dálnice byla nebo nebyla, tak ten sesuv by prostě v tu chvíli nastal. protože ty podmínky k tomu takový, takový byly. To znamená z pohledu, z pohledu tohohle, pokud to zrekapituluju, tak určitě souhlas ..."


V průběhu stavby došlo ke změně podmínek a stavebník nestihl včas zareagovat, to je sice nemilé, ale nic skandálního. Bez dodatečných opatření by ten nezajištěný zářez byl více ohrožen sesuvem, ale v tom není spor.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

V tom nejsme niják v rozporu. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby už návrh proběhl jak měl, tedy s uvážením souvislostí - tedy s uvážením toho, že se nacházíme v sesuvném svahu pod lomem. V posudku je zmíněno, že se návrh zářezu dělal LOKÁLNĚ tedy jakoby vytržený ze souvislostí. Přitom bylo ze všeobecně známých faktů (sesuvy, lom) jasné, že tady je potřeba uvážit i souvislosti okolo. Ty je mimochodem potřeba uvážit vždycky, ale tady to bylo obzvlášť jasné.

Pokud by se celá stavba resp. její část potencionálně ohrožená sesuvy (nejen toto místo, kde se to sesulo v roce 2013) navrhovala standardně, konzervativně, tak by ovšem vyšla podstatně dráž. Proto vystává podezření, že bylo jednodušší a výrazně levnější řešení s nezajištěným zářezem takto protlačeno úmyslně, s tím, že to "snad vydrží". Protože politické zadání, že povrchová trasa je levná by pak s množstvím opatření padlo.
Houdini píše:V průběhu stavby došlo ke změně podmínek a stavebník nestihl včas zareagovat, to je sice nemilé, ale nic skandálního. Bez dodatečných opatření by ten nezajištěný zářez byl více ohrožen sesuvem, ale v tom není spor.
Tady to je hodně diskutabilní. jestliže jsou podmínky zcela jiné např. sucho v projektu x vyvěrá voda v reálu, tak to nelze tak snadno bagatelizovat. Obzvlášť ne , když se jedná o svah a jeho stabilitu. Kromě toho , ty dodatečná opatření co děloala ŘSD ještě před sesuvem, ta byla spíše kosmetického charakteru, skutečná opatření se udělala až po sesuvu. Tedy řada železobetonových studní hlubokých asi 30 m (nevím přesně) tedy jakási obří opěrná zeď.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Kubajsu »

Lynx píše:
Sosa píše:To že tam byly chyby jak v přípravě, tak v realizaci to každý připouští.
Tak to právě není. Tady to z vašich kolegů nechce připustit ani jediný. Bojují s výše zmíněným posudkem pomocí všech možných podpásových metod, ale rovně k němu argumentovat nedokáží. Natož aby připustili chybu.
O tom, co jak a proč se dělal průzkum, jaký se dělal jsem psal už před více než čtyřmi roky. Myslím, že zhruba před rokem jsem hrubě vyčísloval, že průzkum pouze pro estakádu u Prackovic, realizovaný podle stávajících norem (které vznikly kolem roku 1998 právě proto, aby se podobným nedostatečnostem zabránilo) by stál několikanásobek toho, co stál tehdy průzkum pro celou trasu...
Ale to se vám samozřejmě nehodí k vaší "svaté" válce, tak jako by to nebylo.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Houdini »

Z Analýzy je jasné, že došlo k výrazné změně hydrogeologických poměrů v území. Zdržení stavby vlivem právních obstrukcí je hlavní příčina nedostatků na straně ŘSD. (A pak ta pochybná EIA pro lom neřešící vodu.)

Zdržování výstavby má své vedlejší náklady, které odpůrci zcela ignorují.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Lynx »

kubajsu:

Nepodsouvejte mi vaší svatou válku. V této diskuzi zatím tento argument nepadnul a to že úmyslně přehlížím něco co jste někdy před 4 lety napsal někde jinde, to snad nemůžete myslet vážně ? ! :) Svátou válku za jediné správné nezpochybnitelné řešení tady vede někdo jiný a také do tohoto tématu nakydal tuny trollingu, jen aby se nemusel bavit o tom, že to nezpochybnitelné řešení bylo oficiálně zpochybněno.

Budu rád, když napíšete případné argumenty sem. Diskutujeme tady o posudku k sesuvu. A hlavně se postavíte k tomu na co reagujete, tedy jste ochoten přiznat si, že jste po léta podporoval něco co je špatně (tedy řešení ŘSD, které dopadlo , tak jak dopadlo) ?

Houdini:

Tak ono je také diskutabilní, jak to s tou vodou bylo. Jeden posudek vodu zastihnul, druhý ne, třetí se radši ani nedělal ...... To je na další diskuzi, tyhle předběžné posudky, které se dle toho co říká pan Sternberk v OVM zásadně měnily třeba i v rámci jednoho či dvou let .,.... jakoby podle toho, jak zrovna někdo potřeboval.
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: Coby kdyby na D8

Příspěvek od Houdini »

Voda z lomu podemlela svah, ten se sesul.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“